פורום בכירי ענף המשפט בתחום דיני נזיקין ורשלנות רפואית 2022

20.07.22
ביום רביעי ה – 20.7.22 קיימנו את פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בתחום דיני נזיקין ורשלנות רפואית, בהנחייתו של ברוך קרא, כתב ופרשן חדשות 13 לענייני משפט.

במסגרת הפורום עסקנו בנושאים שעל סדר היום המקצועי בתחום, ביניהם: השפעת תקנות סדר הדין האזרחי בתיקי הנזיקין והרשלנות הרפואית, תופעת חוות הדעת המקצועיות המוגשות מטעם מומחה וסותרות זו את זו, המורכבות במינוי מומחים מטעם בית המשפט, יעילות תהליכי הגישור ונושאים נוספים.

אפרת שגב, סמנכ"לית דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט פתחה את הדיון ואמרה: "תחום דיני הנזיקין ורשלנות רפואית הוא אחד מתחומי הליבה של ענף המשפט ועוסק בסוגיות מהותיות. רק לאחרונה חלה עליה חדה בשיח בנושא מהימנות חוות דעת המומחים בבתי המשפט. אין ספק כי על כל קשת ענף המשפט לפעול על מנת למצוא פתרונות יעילים ומוסכמים לסוגיה זו".

עו״ד איתן האזרחי, מייסד ובעלים, איתן האזרחי ושות׳:  ״תקנות סדר הדין האזרחי החדשות יותר הזיקו מאשר הועילו, הורידו לטמיון עולם שלם של פסיקה וכיום יש צורך לייצר יש מאין. חשוב שיהיה גישור מחייב באופן שהתשלום בגינו ישולם מראש כחלק מהאגרה והליך הגישור יעשה בפני מגשר מיומן ומומחה ברשלנות רפואית מתוך רשימה שתהיה בבתי המשפט והצדדים יחויבו להליך זה במועד שלאחר הגשת חוות הדעת וכשהתיק בשל לכך".

עו"ד תומר בכר, ראש המשרד תומר בכר- משרד עורכי-דין ונוטריון: " בתחום תביעות הנזיקין קיים חוסר איזון משווע בין התובעים, שהם לרוב אנשים פרטיים חסרי אמצעים, לבין הנתבעים שרובם למעשה בתי חולים או חברות ביטוח. אלו גופים שיש להם את כל הזמן וכל המשאבים הנדרשים כדי להעמיד אינספור מומחים מטעמם, להתמודד עם הליך משפטי ארוך ומסורבל ולהפעיל מכבש לחצים על בית המשפט. בפועל - בישראל אין משפט צדק. יש משפט וזהו. בכל הקשור לתביעות נזיקין, זאת האמת.."

עו"ד גליה זלצר ליפשיץ, שותפה בכירה ומנהלת, עו"ד זלצר, משרד עורכי דין ונוטריון:  ״נהוג לומר שלעולם בית המשפט הוא הפוסק האחרון. אבל בפועל כולנו יודעים שכאשר בית משפט ממנה מומחה מטעמו, הוא מסיר מעצמו את ההכרעה ובעצם המומחה הרפואי מחליף את השופט. זו בעיה, כי בית משפט רשאי למנות מומחה מטעמו בכל שלב. הדרך שלי לנסות להתגבר על זה היא להתנגד כאשר אני לא  בטוחה לאיזו אסכולה משתייך המומחה. כך לפחות גם חוות הדעת של המומחה שלנו מהווה ראייה בתיק״.

בין משתתפי הפורום:

איתן האזרחי, מייסד ובעלים, איתן האזרחי ושות', אלעד דנוך, שותף, אריק ריבצקי אלעד דנוך- עורכי דין , אסף ורשה, שותף מנהל מייסד, ורשה אסף ושות' משרד עורכי דין, ד"ר אסף פוזנר, מייסד ובעלים, ד"ר אסף פוזנר משרד עורכי דין, גיל עטר, שותף, נשיץ ברנדס אמיר, משרד עורכי דין, גליה זלצר ליפשיץ, שותפה בכירה ומנהלת, עו"ד זלצר, משרד עורכי דין ונוטריון, גלית קרנר, מייסדת ובעלים, גלית קרנר ושות', גלעד ברמן, שותף מנהל מייסד, גלעד ברמן משרד עורכי דין, חיה מנע, שותפה מנהלת, מנע ושות' משרד עורכי דין, חיים מאיר, שותף בכיר, גבריאל רראובינוף משרד עורכי דין ונוטריון, חנן דורון, שותף בכיר ומנהל תחום הרשלנות הרפואית, בלטר גוט אלוני ושות', יאיר סקלסקי, מייסד ובעלים, יאיר סקלסקי משרד עורכי דין, יונתן דיוויס מייסד ובעלים נשיא האגודה לרפואה ומשפט בישראל, יונתן דיוויס ושות' עורכי דין, ישראל וינברג, בעלים ומנהל, וינברג את וינברג עורכי דין, סנאית מרקוביץ, שותפה מנהלת, מרקוביץ עורכין דין, עדי וייס, בעלים, עו"ד עדי וייס רשלנות רפואית, עוז ברקוביץ, מייסד ובעלים, עוז ברקוביץ משרד עורכי דין, רוית גיא דרור, מייסדת ובעלים, רוית גיא דרור משרד עורכי דין, ריוול עדיקה, מייסדת ובעלים, ריוול עדיקה משרד עורכי דין, שלי אבימור ברטש, שותפה, אבימור -שדמי עורכי דין, תומר בכר, ראש המשרד, תומר בכר- משרד עורכי דין ונוטריון

פרסומים ברשת

בנוסף אולי יעניין אותך