אורי צפת, אורי צפת משרד עורכי דין
אורי צפת

עו”ד אורי צפת

בעלים ומנהל

אורי צפת משרד עורכי דין
משרד עורכי דין, התמחות בסכסוכים משפחתיים, ירושות, צוואות, מו"מ וגישור
שנת לידה: 1951
דוא"ל: [email protected]
תחומי התמחות: ענייני ירושה, משפחה וגישור. קורסים למו”מ וגישור באוני’ הרווארד ארה”ב
תפקיד: בעלים ומנהל
תפקידים בגופים ציבוריים: לשכת עורכי הדין, חבר ועדות שונות; יו”ר ועדת משפחה/לשכת עו”ד (בעבר); יו”ר משותף, ועדת ירושה ובתי דין רבניים של לשכת עורכי הדין; נציג לשכת עורכי הדין בועדת חוקה בכנסת; בוחן מתמחים, מרכז אקדמי במדרשה של לשכת עוה"ד ובסאמר סקול; חבר מערכת סקירה משפטית ופרסום מאמרים שוטפים באתרים שונים.
השכלה: אקדמאית. משפטים - תואר ראשון (1976). אוניברסיטת בר-אילן.
חבר בארגונים: לשכת עורכי הדין.
הוראה: מרצה למשפטים במכללת שערי משפט, מרכז אקדמי - מכון למשפט מסחרי, אוניברסיטת בר אילן; מרצה בהשתלמויות, קורסים וימי עיון.
דרגה צבאית: רס”ר (חוקר מצ”ח).
שפות: עברית, אנגלית.

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
הנחלת דיני הירושה והצוואות כתחום משפטי נדרש, נחוץ והכרחי, בעל היקפים גדולים ביותר. מדובר במשפט אזרחי החובק לדיני המשפחה וביחד יוצרים דינמיקה משפטית בסכסוכים על הון רב בין משפחות ואנשים.

מהן החוזקות המשמעותיות של המשרד בעינייך?
ידע משפטי וניסיון של 40 שנים בתחום דיני הירושה. הניסיון המקצועי חשוב עשרות מונים כשמדובר בסכסוכי ירושה בין ניצים גם כאשר הטרף מזערי. ההוצאות האדירות לניהול משפט ירושה הינן מיותרות כאשר ניתן להגיע להסכמות ופשרות נבונות לשביעות רצון (מינימלית) של הצדדים. תרמו לניסיוני גם קורסים מקצועיים של ניהול מו"מ וגישור בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב.

מהם האתגרים המרכזיים של המשרד בשנים הקרובות?
אני צופה מצד אחד שינויים רבים בחקיקה האזרחית הן בתחום סדר הדין והן בדיני הירושה והמשפחה. כמו גם, התגברות התיקים המשפטיים בנושא הירושה. זאת, לאור שכבת אוכלוסיה לא צעירה מחד ועריכת צוואות סידרתיות ע"י כל אחד. כל אלה יביאו לצונאמי משפטי. צריך להיערך לכך.

מהן המלצותיך לעו"ד בתחילת דרכו?
עורך דין צעיר צריך להבין שהוא צעיר. מרץ ורצון אינם מספיקים. צריך ידע רב. הניסיון יבוא בהמשך. את הידע רוכשים על ידי מעקב צמוד יום יומי אחר הפסיקה המשפטית השוטפת, תיקוני חקיקה, השתתפות בהשתלמויות ובקורסים שונים. צריך לגלות בקיאות בכל החדש וידע בכל המתרחש. העודכנות הוא הנשק הסודי של עורך הדין הצעיר שאין לעורך הדין הוותיק. לעורך הדין הוותיק אין זמן לקרוא אתרים באינטרנט.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
יש עליות ויש מורדות. יש מצוקה כלכלית ויש רווחה. כל דבר בזמנו, גם אם הטיימינג לא מתאים. הסבלנות, ההשקעה, רצון ואמביציה יישאו פרי גדול ויפה. באחריות. מי ששוקד ועושה יבוא על שכרו ובגדול.