אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

מעמד אישי ודיני משפחה, ירושות, צוואות ועזבונות, גישור

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2014
תחום: מעמד אישי ודיני משפחה, ירושות, צוואות ועזבונות, גישור
כתובת: דרך בגין 23, תל אביב, מגדל לוינשטיין, קומה 14
טלפון: 074-7013953
פקס: 077-3180979
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אילן יעקובוביץ

  עו"ד אילן יעקובוביץ

  מייסד ובעלים

  אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

  עוד על אילן יעקובוביץ

  אילן יעקובוביץ
אייקון אודות

אודות אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

עו"ד ונוטריון אילן יעקובוביץ עוסק מזה 23 שנה בתחומי המשפחה והירושה. המשרד הוקם בשנת 2014 והוא מתמחה בייצוג גברים ונשים בכל קשת דיני המשפחה והירושה, לרבות תביעות גירושין, מזונות, כתובה ופיצויי גירושין, ניכור הורי, משמורת ילדים והסדרי שהות, חלוקת רכוש ואיזון משאבים, סכסוכי ירושה, תיקי הגירה, ידועים בציבור, אלימות במשפחה, עריכת צוואות, התנגדויות לקיום צוואות, ועוד. נוכח העובדה כי לעו"ד יעקובוביץ ניסיון ורקע גם בתחום האזרחי-מסחרי הוא מעניק ללקוחותיו יריעת הגנה משפטית רחבה ביותר עם יתרון ברור בתיקים מורכבים כגון תיקי חלוקת רכוש אגב גירושין בין בעלי רכוש רב ומורכב כגון נכסי קריירה ונכסים בלתי מוחשים, תיקים המערבים סוגיות מעולם העסקים כגון חלוקת מניות ואופציות, סכסוכי ירושה, סכסוכים עסקיים ותביעות נזיקין בין קרובי משפחה. בנוסף הוא בעל ניסיון רב שנים בליטיגציה והופעה בפני בתי המשפט בישראל בתחום המשפחה, בתחום האזרחי-מסחרי ובתחומים נוספים. בתיקים בתחום דיני המשפחה נעזר המשרד בסוללת אנשי מקצוע חיצוניים מהשורה הראשונה דוגמת חוקרים פרטיים, רואי חשבון וכלכלנים, אקטוארים, מטפלים וכיו"ב על מנת להשיג את התוצאות המיטביות עבור הלקוחות. לקוחות המשרד מיוצגים על ידי עו"ד יעקובוביץ ברגישות ובנחישות, בכלל הערכאות המשפטיות – בתי המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים וכן בבתי המשפט השלום, המחוזי והעליון. כמו כן מייצג עו"ד יעקובוביץ את לקוחותיו בהליכי גישור ומשא ומתן ובהליכי בוררות.

יועץ מומחה למשפחה

לעו"ד יעקובוביץ השכלה אקדמאית רחבה ומקיפה ביותר. הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהמסלול האקדמי של המכללה למינהל ובעל תואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב עם התמחות במשפט מסחרי. כמו כן הוא בוגר תואר שני בהצטיינות יתרה (ובעל תעודת הסמכה כיועץ מומחה למשפחה) מהחוג ללימודי משפחה במסלול האקדמי של המכללה למנהל, מה שמעניק לו את היכולת והידע לטפל בסכסוכי גירושין המאופיינים בקונפליקט בעצימות גבוהה, וכן בתיקים המורכבים ביותר מבחינת משמורת ילדים והסדרי שהות, דוגמת תיקים בעניינם של קטינים בגיל הרך ובמקרים של ניכור הורי, הסתה וסרבנות קשר. בנוסף הוא מגשר מוסמך ומנוסה, בוגר קורס גישור וקורס גישור משפחתי של המכון להשתלמות של לשכת עורכי דין וכן בוגר תוכנית התנסות מודרכת (פרקטיקום) בגישור. מעבר לעיסוקיו כעורך דין ומגשר משמש עו"ד יעקובוביץ גם כמאמן מוסמך (משנת 2007) והינו בעל ניסיון רב כמאמן, השתתף בסדנאות שונות והיה מעורב במסגרות שונות בתהליכי העצמה וסיוע למימוש עצמי והשגת יעדים של מתאמנים רבים ובפרט של אנשים בהליכי גירושין.

התמחות בתיקים בינלאומיים

נוכח שליטתו של עו"ד יעקובוביץ בשפה האנגלית כשפת אם, הוא מייצג לקוחות רבים בתיקים המערבים בני זוג ממדינות שונות או כאלו בהם אחד מבני הזוג מבקש להגר לאחר הפרידה למדינת מוצאו יחד עם הילדים המשותפים. בתיקי ירושות וכן בתיקי גירושין, מטפל המשרד בתיקים המערבים נכסי מקרקעין או נכסים פיננסיים בחו"ל.

שירות ייעוץ בלעדי למתלבטים לגבי גירושין

אחד השירותים הייחודיים אותם מספק המשרד הינו יעוץ מקדים לגברים ונשים המתלבטים בשאלה אם להתגרש או לא. במסגרת השירות סוקר עו"ד יעקובוביץ בפני הלקוחות את ההזדמנויות והאיומים הייחודיים לעניינם והאופייניים להליכי הגירושין המורכבים, מסייע להם להכריע בדילמות הניצבות בפניהם, ומסייע לאנשים המתלבטים מזה שנים רבות, לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם. התהליך כולל מספר פגישות והוא נעשה בדיסקרטיות מלאה תוך רגישות מרבית למצבם האישי הרגיש של הלקוחות.

תחומי פעילות נוספים במשרד

מעבר לייעוץ והליווי המשפטי במשרד בהליכים משפטיים בתחום המעמד האישי והירושה עוסק המשרד גם בעריכת הסכמים מכל הסוגים בתחום זה, לרבות הסכמי ממון לפני נישואין, הסכמים בין ידועים בציבור, הסכמי גירושין, הסכמי הורות, ועוד. כמו כן לעו"ד יעקובוביץ יכולות גבוהות של ניהול משא ומתן עבור לקוחותיו, בשלבים שונים של הסכסוך. עו"ד יעקובוביץ מטפל גם בפירוק שיתוף במקרקעין לרבות בכינוס נכסים וכן בעסקאות מקרקעין שונות, אגב גירושין ומעבר לכך. לעו"ד יעקובוביץ ניסיון רב בתחום הפיצויים לניצולי שואה בו עסק בעבר, וכן בייצוג אנשים הנמצאים באשפוז פסיכיאטרי כפוי, תחום בו הוא עוסק גם כיום במסגרת הלשכה לסיוע משפטי.

ניסיונו הרב והייחודי של עו"ד יעקובוביץ בעבודה עם אוכלוסיה מבוגרת וכן בייצוג אנשים בעלי מוגבלות נפשית, מאפשרת לו לספק ללקוחותיו פתרונות למצבים יחודיים של אי כשירות בהווה או בעתיד. כך, מתמחה המשרד בעריכת יפוי כח מתמשך המאפשר לאדם לקבוע מראש מי יטפל בענייניו וכיצד, כאשר הוא עצמו לא יהא כשיר לכך. כמו כן מתמחה המשרד בעריכת צוואות במקרים מורכבים המאופיינים ברכוש רב ומורכב, בהתניות שונות בצוואה ובהגנה על הצוואה מפני תקיפתה בעילה של חוסר כשירות או השפעה בלתי הוגנת. בנוסף, מתמחה המשרד ביצירת מנגנונים להגנה על זכויות ירושה עתידיות של יורשים קטינים ובעלי מוגבלות שכלית או נפשית, לרבות מנגנוני נאמנות להבטחת טיפול עתידי ומניעת ניצול לרעה של יורשים חסרי יכולת לנהל את ענייניהם.

רגישות רבה ותיאום ציפיות

המשרד חרט על דיגלו להעניק יחס ושירות אישי לכל לקוח תוך ליווי אישי צמוד, תקשורת בגובה העיניים וזמינות גבוהה, תיאום ציפיות מול הלקוח, רגישות לצרכי הלקוח ולמצבו וטיפול מקצועי מעמיק ויסודי בכל בעיה או נושא משפטי הנוגעים ללקוח.

תיקים בולטים

חילוץ בית המגורים מאיזון הרכוש בין בני הזוג – תיק בו ייצג המשרד לקוח רב נכסים שהיה בעל דירת מגורים אותה רכש לפני הקשר בין בני הזוג, אשר נמכרה ובמקומה נרכש בית בתקופת הנישואין שנרשם על שם האיש בלבד. לאחר פרוץ הסכסוך בין בי הזוג טענה האישה כי היא זכאית למחצית הזכויות בבית לאור טענתה לכוונת שיתוף מצד האיש. למרות שלפי הפסיקה, בית המגורים הוא "גולת הכותרת" של נכסי התא המשפחתי והנטיה היא להקל בנטל ההוכחה לגבי כוונת שיתוף לגבי נכסים מסוג זה, נדחתה טענת האישה לשיתוף (וכן נדחו טענות רבות נוספות שלה, לרבות טענות לאלימות וטענות למניעת קשר בין האיש לבין ילדיו בשל בעיות נפשיות מהן סבל האיש בעבר) ונפסק כי המדובר ב-"נכס חיצוני" לנכסי השיתוף בין הצדדים, וזאת חרף השקעות שנעשו בנכס מכספים משותפים.

איזון רכושי לא שווה בין הצדדים – תיק בו ייצג המשרד לקוחה שהייתה נשואה לאיש עסקים מצליח בעל הון רב. בלב הסכסוך עמדה השאלה כיצד יש לאזן את הרכוש בין הצדדים, לאור הפער ביכולות ההשתכרות שלהם (האישה הרוויחה שכר נמוך מאוד ביחס להכנסותיו של הגרוש), גילם המבוגר יחסית והירידה הצפויה ברמת החיים של הלקוחה. טענת המשרד הייתה כי מן הראוי לסטות מעקרון החלוקה השווה בין הצדדים, שהיא ברירת המחדל של חוק יחסי ממון בין בני זוג, ולהורות על חלוקה לא שווה. בית המשפט קיבל את התביעה וקבע כי לאור פערי ההשתכרות והיכולת הכלכלית, יאוזן הרכוש כך ש-70% ממנו יוקנה ללקוחה ו-30% לאיש. מדובר בפסק דין חריג ובהצלחה מיוחדת, היות וחלוקת רכוש לא שווה בין בני זוג נעשית באופן נדיר ע"י בתי המשפט.

"הצלת" דירת המגורים של אלמנה מידי המאהבת של בעלה המנוח – תיק במסגרתו ייצג המשרד אלמנה שלאחר מותו של בעלה הופתעה לקבל דרישת פינוי מדירתה, ממאהבת הבעל, שטענה כי בידה צוואה בה הוא מוריש לה את הדירה. המשרד הגיש תביעה מכוח הכתובה לבית הדין הרבני, בטענה שלפי הכתובה זכותה של אישה לגור בבית בעלה לשארית חייה. בית הדין קיבל את תביעת המשרד והדבר הוביל לניהול משא ומתן עם המאהבת, שהבינה למעשה שבעלותה במחצית הנכס חסרת ערך מעשי. כתוצאה מכך הסכימה להעביר את חלקה בנכס לאלמנה תמורת סכום זניח ביחס לשווי האמיתי, כשהיא מתחייבת לשאת גם בכל חבויות המס שנובעות מהעברה זו.

הגנה על משמורת קטינים ותביעת נזיקין של לקוחה הלוקה בנפשה – המשרד ייצג לקוחה הלוקה בהפרעה נפשית חמורה אשר בעברה מספר אשפוזים פסיכיאטריים. למרות שהיתה מאוזנת שנים רבות, עם פרוץ משבר הקורונה, חלה החמרה במצבה הנפשי. בשלב זה בן זוגה ניצל את המצב, העליל עלילות שווא על הלקוחה לפיהן לכאורה תקפה אותו ואיימה בהתאבדות והביא לאשפוזה בכפיה. כמו כן, הודיע האיש כי ברצונו להתגרש וכן ניסה לטעון כי הלקוחה אינה כשירה לטפל בילדיהם הקטינים בשל מצבה. לאחר שהלקוחה שוחררה מאשפוז לאחר שנקבע כי לא קיימת כל מסוכנות מצידה, הגיש המשרד תביעת נזיקין כנגד האיש בשל מעשיו. במסגרת התביעה, ניתנו סעדים זמניים שניתנו על ידי בית המשפט לפיהם ילדיהם הקטינים של בני הזוג יהיו אצל הלקוחה חרף טענות האיש, וכן הוטלו עיקולים על רכוש משותף של הצדדים שניסה האיש להבריח.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • שבע תהיות על דו"ח הכלכלנית הראשית

  הייתי ממליץ לכל מקבלי ההחלטות לחשוב איך במקום להתגאות בביקושים ולתדלק את השוק, איך יגדילו את ההיצע ובכך ירסנו את עליית המחירים

  שבע תהיות על דו"ח הכלכלנית הראשית

 • הגשר אל עולם ההשקעות – מלווה בסוד אל עולם ההלוואות והמשכנתאות

  בחודש דצמבר 2020 החליט בנק ישראל להטיב את המגבלה בנוגע לריבית הפריים. כלומר, ניתן לקחת עד שני שליש מהמשכנתא בריבית צמודה לריבית הפריים, ואת השאר הנותרים ניתן לקחת במגוון מסלולים שתבחרו, האם זו הזדמנות או הזהרה?

  הגשר אל עולם ההשקעות – מלווה בסוד אל עולם ההלוואות והמשכנתאות

 • "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

  כחודש לאחר זכיית קבוצת ח.י. במקום הראשון בקטגוריית 'השירות כשותף אסטרטגי בחברות מתחת ל 1000 עובדים', מסביר מני דהן, מנהל תחום חווית לקוח ודיגיטל בקבוצת ח.י., איך הופכים את לקוחות הקבוצה ללקוחות מרוצים וחוזרים, "הלקוח חייב להיות במרכז. בכל פעולה שנעשית במהלך מסע הלקוח, צריך לראות ולהבין אותו. לתפיסתי, הכלל החשוב ביותר בשירות לקוחות הוא שצריך לתת את הכי טוב שלך עבור הלקוח ולא בשביל לקבל בחזרה הוקרה, אלא כדי ליהנות מזה שאתה עושה טוב לאחר"

  "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

 • שינויים שיחולו בשנת 2021 בהליכי ההתאזרחות והתושבות בפורטוגל

  בפברואר יכנסו בפורטוגל החמרות בהליך ההתאזרחות לצאצאי המגורשים . בהמשך השנה יחולו שינויים גם בהליך ויזת המשקיעים. מה השינויים ואיך הם ישפיעו על הפונים?

  שינויים שיחולו בשנת 2021 בהליכי ההתאזרחות והתושבות בפורטוגל