אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

מעמד אישי ודיני משפחה, ירושות, צוואות ועזבונות, גישור

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2014
תחום: מעמד אישי ודיני משפחה, ירושות, צוואות ועזבונות, גישור
כתובת: דרך בגין 23, תל אביב, מגדל לוינשטיין, קומה 14
טלפון: 074-7013953
פקס: 077-3180979
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://ilanyac-law.co.il/
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אילן יעקובוביץ

  עו"ד אילן יעקובוביץ

  מייסד ובעלים

  אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

  עוד על אילן יעקובוביץ

  אילן יעקובוביץ
אייקון אודות

אודות אילן יעקובוביץ - משרד עורכי דין למשפחה

עו"ד ונוטריון אילן יעקובוביץ עוסק מזה 23 שנה בתחומי המשפחה והירושה. המשרד הוקם בשנת 2014 והוא מתמחה בייצוג גברים ונשים בכל קשת דיני המשפחה והירושה, לרבות תביעות גירושין, מזונות, כתובה ופיצויי גירושין, ניכור הורי, משמורת ילדים והסדרי שהות, חלוקת רכוש ואיזון משאבים, סכסוכי ירושה, תיקי הגירה, ידועים בציבור, אלימות במשפחה, עריכת צוואות, התנגדויות לקיום צוואות, ועוד. נוכח העובדה כי לעו"ד יעקובוביץ ניסיון ורקע גם בתחום האזרחי-מסחרי הוא מעניק ללקוחותיו יריעת הגנה משפטית רחבה ביותר עם יתרון ברור בתיקים מורכבים כגון תיקי חלוקת רכוש אגב גירושין בין בעלי רכוש רב ומורכב כגון נכסי קריירה ונכסים בלתי מוחשים, תיקים המערבים סוגיות מעולם העסקים כגון חלוקת מניות ואופציות, סכסוכי ירושה, סכסוכים עסקיים ותביעות נזיקין בין קרובי משפחה.

בנוסף הוא בעל ניסיון רב שנים בליטיגציה והופעה בפני בתי המשפט בישראל בתחום המשפחה, בתחום האזרחי-מסחרי ובתחומים נוספים. בתיקים בתחום דיני המשפחה נעזר המשרד בסוללת אנשי מקצוע חיצוניים מהשורה הראשונה דוגמת חוקרים פרטיים, רואי חשבון וכלכלנים, אקטוארים, מטפלים וכיו"ב על מנת להשיג את התוצאות המיטביות עבור הלקוחות. לקוחות המשרד מיוצגים על ידי עו"ד יעקובוביץ ברגישות ובנחישות, בכלל הערכאות המשפטיות – בתי המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים וכן בבתי המשפט השלום, המחוזי והעליון. כמו כן מייצג עו"ד יעקובוביץ את לקוחותיו בהליכי גישור ומשא ומתן ובהליכי בוררות.

יועץ מומחה למשפחה

לעו"ד יעקובוביץ השכלה אקדמאית רחבה ומקיפה ביותר. הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהמסלול האקדמי של המכללה למינהל ובעל תואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב עם התמחות במשפט מסחרי. כמו כן הוא בוגר תואר שני בהצטיינות יתרה (ובעל תעודת הסמכה כיועץ מומחה למשפחה) מהחוג ללימודי משפחה במסלול האקדמי של המכללה למנהל, מה שמעניק לו את היכולת והידע לטפל בסכסוכי גירושין המאופיינים בקונפליקט בעצימות גבוהה, וכן בתיקים המורכבים ביותר מבחינת משמורת ילדים והסדרי שהות, דוגמת תיקים בעניינם של קטינים בגיל הרך ובמקרים של ניכור הורי, הסתה וסרבנות קשר. בנוסף הוא מגשר מוסמך ומנוסה, בוגר קורס גישור וקורס גישור משפחתי של המכון להשתלמות של לשכת עורכי דין וכן בוגר תוכנית התנסות מודרכת (פרקטיקום) בגישור. מעבר לעיסוקיו כעורך דין ומגשר משמש עו"ד יעקובוביץ גם כמאמן מוסמך (משנת 2007) והינו בעל ניסיון רב כמאמן, השתתף בסדנאות שונות והיה מעורב במסגרות שונות בתהליכי העצמה וסיוע למימוש עצמי והשגת יעדים של מתאמנים רבים ובפרט של אנשים בהליכי גירושין.

התמחות בתיקים בינלאומיים

נוכח שליטתו של עו"ד יעקובוביץ בשפה האנגלית כשפת אם, הוא מייצג לקוחות רבים בתיקים המערבים בני זוג ממדינות שונות או כאלו בהם אחד מבני הזוג מבקש להגר לאחר הפרידה למדינת מוצאו יחד עם הילדים המשותפים. בתיקי ירושות וכן בתיקי גירושין, מטפל המשרד בתיקים המערבים נכסי מקרקעין או נכסים פיננסיים בחו"ל.

שירות ייעוץ בלעדי למתלבטים לגבי גירושין

אחד השירותים הייחודיים אותם מספק המשרד הינו יעוץ מקדים לגברים ונשים המתלבטים בשאלה אם להתגרש או לא. במסגרת השירות סוקר עו"ד יעקובוביץ בפני הלקוחות את ההזדמנויות והאיומים הייחודיים לעניינם והאופייניים להליכי הגירושין המורכבים, מסייע להם להכריע בדילמות הניצבות בפניהם, ומסייע לאנשים המתלבטים מזה שנים רבות, לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם. התהליך כולל מספר פגישות והוא נעשה בדיסקרטיות מלאה תוך רגישות מרבית למצבם האישי הרגיש של הלקוחות.

תחומי פעילות נוספים במשרד

מעבר לייעוץ והליווי המשפטי במשרד בהליכים משפטיים בתחום המעמד האישי והירושה עוסק המשרד גם בעריכת הסכמים מכל הסוגים בתחום זה, לרבות הסכמי ממון לפני נישואין, הסכמים בין ידועים בציבור, הסכמי גירושין, הסכמי הורות, ועוד. כמו כן לעו"ד יעקובוביץ יכולות גבוהות של ניהול משא ומתן עבור לקוחותיו, בשלבים שונים של הסכסוך. עו"ד יעקובוביץ מטפל גם בפירוק שיתוף במקרקעין לרבות בכינוס נכסים וכן בעסקאות מקרקעין שונות, אגב גירושין ומעבר לכך. לעו"ד יעקובוביץ ניסיון רב בתחום הפיצויים לניצולי שואה בו עסק בעבר, וכן בייצוג אנשים הנמצאים באשפוז פסיכיאטרי כפוי, תחום בו הוא עוסק גם כיום במסגרת הלשכה לסיוע משפטי. ניסיונו הרב והייחודי של עו"ד יעקובוביץ בעבודה עם אוכלוסיה מבוגרת ובייצוג אנשים בעלי מוגבלות נפשית, מאפשר לו לספק ללקוחותיו פתרונות למצבים של אי כשירות בהווה או בעתיד. כך, מתמחה המשרד בעריכת יפוי כח מתמשך המאפשר לאדם לקבוע מראש מי יטפל בענייניו וכיצד, כאשר הוא עצמו לא יהא כשיר לכך. כמו כן מתמחה המשרד בעריכת צוואות במקרים מורכבים המאופיינים ברכוש רב ומורכב, בהתניות שונות בצוואה ובהגנה על הצוואה מפני תקיפתה. בנוסף, מתמחה המשרד ביצירת מנגנונים להגנה על זכויות ירושה עתידיות של יורשים קטינים ובעלי מוגבלות שכלית או נפשית, לרבות מנגנוני נאמנות להבטחת טיפול עתידי ומניעת ניצול לרעה של יורשים חסרי יכולת לנהל את ענייניהם.

רגישות רבה ותיאום ציפיות

המשרד חרט על דיגלו להעניק יחס ושירות אישי לכל לקוח תוך ליווי אישי צמוד, תקשורת בגובה העיניים וזמינות גבוהה, תיאום ציפיות מול הלקוח, רגישות לצרכי הלקוח ולמצבו וטיפול מקצועי מעמיק ויסודי בכל בעיה או נושא משפטי הנוגעים ללקוח.

תיקים בולטים

חילוץ בית המגורים מאיזון הרכוש בין בני הזוג – תיק בו ייצג המשרד לקוח רב נכסים שהיה בעל דירת מגורים אותה רכש לפני הקשר בין בני הזוג, אשר נמכרה ובמקומה נרכש בית בתקופת הנישואין שנרשם על שם האיש בלבד. לאחר פרוץ הסכסוך בין בי הזוג טענה האישה כי היא זכאית למחצית הזכויות בבית לאור טענתה לכוונת שיתוף מצד האיש. למרות שלפי הפסיקה, בית המגורים הוא "גולת הכותרת" של נכסי התא המשפחתי והנטיה היא להקל בנטל ההוכחה לגבי כוונת שיתוף לגבי נכסים מסוג זה, נדחתה טענת האישה לשיתוף ונפסק כי המדובר ב-"נכס חיצוני" לנכסי השיתוף בין הצדדים, וזאת חרף השקעות שנעשו בנכס מכספים משותפים.

איזון רכושי לא שווה בין הצדדים – תיק בו ייצג המשרד לקוחה שהייתה נשואה לאיש עסקים מצליח בעל הון רב. בלב הסכסוך עמדה השאלה כיצד יש לאזן את הרכוש בין הצדדים, לאור הפער ביכולות ההשתכרות שלהם (האישה הרוויחה שכר נמוך מאוד ביחס להכנסותיו של הגרוש), גילם המבוגר יחסית והירידה הצפויה ברמת החיים של הלקוחה. טענת המשרד הייתה כי מן הראוי לסטות מעקרון החלוקה השווה בין הצדדים, שהיא ברירת המחדל של חוק יחסי ממון בין בני זוג, ולהורות על חלוקה לא שווה. בית המשפט קיבל את התביעה וקבע כי לאור פערי ההשתכרות והיכולת הכלכלית, יאוזן הרכוש כך ש-70% ממנו יוקנה ללקוחה ו-30% לאיש. מדובר בפסק דין חריג ובהצלחה מיוחדת, היות וחלוקת רכוש לא שווה בין בני זוג נעשית באופן נדיר ע"י בתי המשפט.

"הצלת" דירת המגורים של אלמנה מידי המאהבת של בעלה המנוח – תיק במסגרתו ייצג המשרד אלמנה שלאחר מותו של בעלה הופתעה לקבל דרישת פינוי מדירתה, ממאהבת הבעל, שטענה כי בידה צוואה בה הוא מוריש לה את הדירה. המשרד הגיש תביעה מכוח הכתובה לבית הדין הרבני, בטענה שלפי הכתובה זכותה של אישה לגור בבית בעלה לשארית חייה. בית הדין קיבל את תביעת המשרד והדבר הוביל לניהול משא ומתן עם המאהבת, שהבינה למעשה שבעלותה במחצית הנכס חסרת ערך מעשי. כתוצאה מכך הסכימה להעביר את חלקה בנכס לאלמנה תמורת סכום זניח ביחס לשווי האמיתי, כשהיא מתחייבת לשאת גם בכל חבויות המס שנובעות מהעברה זו.

הגנה על משמורת קטינים ותביעת נזיקין של לקוחה הלוקה בנפשה – המשרד ייצג לקוחה הלוקה בהפרעה נפשית חמורה אשר בעברה מספר אשפוזים פסיכיאטריים. למרות שהיתה מאוזנת שנים רבות, עם פרוץ משבר הקורונה, חלה החמרה במצבה הנפשי. בן זוגה ניצל את המצב, העליל על הלקוחה וטען כי תקפה אותו ואיימה בהתאבדות והביא לאשפוזה בכפיה. כמו כן, הודיע האיש כי ברצונו להתגרש וכן טען כי הלקוחה אינה כשירה לטפל בילדיהם הקטינים בשל מצבה. לאחר שהלקוחה שוחררה מאשפוז לאחר שנקבע כי לא קיימת כל מסוכנות מצידה, הגיש המשרד תביעת נזיקין כנגד האיש בשל מעשיו. במסגרת התביעה, ניתנו סעדים זמניים על ידי בית המשפט לפיהם ילדיהם הקטינים של בני הזוג יהיו אצל הלקוחה, וכן הוטלו עיקולים על רכוש משותף של הצדדים שניסה האיש להבריח.

אייקון דירוגים

דירוגים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

  "אחוזי ההצלחה של פרויקטים בהתחדשות עירונית תלויים בכמה בעלי הדירות מאוגדים. הסיבות לסרבנות הדיירים מגוונות", מסביר עו"ד ינקי עפרוני, שותף מייסד במשרד 'יוריסט עפרוני' המתמחה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית, "האתגר הגדול ביותר הוא יצירת האמון עם בעלי הדירות"

  על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

 • אל תבטלו לנו את ההסתמכות

  אנחנו עומדים בפני מהפכה צפויה של דיני הירושה, מהפכה שרובה חיובית וחשובה, התאמת דיני הירושה אל מציאות החיים הנוכחית. לצד החיוביות, דומה שבשינוי אחד, דרמטי ומהותי, המחוקק בחר בנתיב לא נכון

  אל תבטלו לנו את ההסתמכות

 • לבחור את היזם הנכון

  בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי עצום של אנשים המגדירים עצמם כיזמי התחדשות עירונית. אלו משכנעים דיירים בתמורות הגבוהות שיוכלו להשיג עבורם וחותמים על חוזים כאשר אין להם כמעט רקע מקצועי בבניה. מקרים אלו מסתיימים לא אחת בפשיטות רגל ועוגמת נפש רבה לדיירים, ועל כן מומלץ מאוד לפנות לחברות יזמות מוכרות וידועות, ובמיוחד כאלו הפועלות גם כקבלניות ביצוע

  לבחור את היזם הנכון

 • "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

  "לכאורה, שיטת המשפט הישראלית קובעת שאם יש ספק סביר צריך לזכות, אבל העיקרון הזה יפה לתיאוריה ולא קורה במציאות", טוען עו"ד אלון אייזנברג, העוסק בתחום המשפט הפלילי ואשר ייצג לקוחות כגון, יונתן היילו, סטפן מנדל, מארי פיזם ועוד, "היום התחושה היא שבתור סניגור אתה לא צריך להוכיח שיש ספק, אתה צריך להוכיח שהנאשם במאה אחוז לא אשם, מקרה זדורוב הוא הדוגמה המובהקת לכך"

  "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"