איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

משפט אזרחי, משפט מסחרי

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1993
תחום: משפט אזרחי, משפט מסחרי
כתובת: סניף תל אביב
בן זכאי 6 תל אביב 6520306
סניף נצרת
רח' וואדי אלחאג' עוקף נצרת 3001
טלפון: 04-6709050
פקס: 04-6574441
טלפון: 03-5666886
פקס: 03-5662555
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sh-ez.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איתן האזרחי

  עו"ד איתן האזרחי

  מייסד ובעלים

  איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

  עוד על איתן האזרחי

  איתן האזרחי

עורכי דין

  מריאנה נובק מנדל, עורכת-דין
  ליה ברנט, עורכת-דין
  הדס בר גיורא, עורכת-דין
  ישראל שוייצר, עורך-דין
  -------------------------
  מורן פרוחי, עורכת-דין
  שריף נח'לה, עורך-דין (סניף נצרת)
  שרי סיני, עורכת-דין
  לינור חולי, עורכת-דין
  רומן פינוס, עורך-דין
  עידו קלדרון, עורך-דין
  נופר מושחייב, עורכת-דין
  אתי זייגרמן, עורכת-דין
  רון מזרחי, עורך-דין
  מיתר רובין, עורכת-דין
אייקון אודות

אודות איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין מתמחה בשלל תחומי המשפט האזרחי, לרבות ביטוח ונזיקין, תחום הקנאביס הרפואי (הן בשוק המקומי והן בתחום המשפט הבינלאומי) ורגולציה, משפט מנהלי, חוקתי ומשמעתי, ומשפט מסחרי.
המשרד, שהוקם בשנת 1993, ממוקם בסיטי של תל אביב בבניין יפיפה לשימור מראשית המאה הקודמת. בין מייסדיו עו״ד איתן האזרחי, המשמש כיום כשותף בכיר. עו"ד האזרחי, יליד 1961, ירושלמי במקור ותל אביבי כיום, ובוגר הפקולטה למשפטית באוניברסיטת תל אביב.

במשרד מאמינים שאין ״תיקים קטנים״ או ״לקוחות קטנים״. כל התיקים מנוהלים על ידי צוות המשרד באופן אחיד, תוך הקפדה על דייקנות, יסודיות, שקדנות, סקרנות ורצון לנצח. המשרד רואה את הלקוחות כשותפים לדרך גם בטווח הרחוק, וניתנת לכל לקוח מעטפת כוללת של מענה משפטי לצרכי הלקוח בשלל התחומים המשפטיים הנדרשים לו. כך למשל, לקוח שזקוק לעזרה בנושא ביטוחי, יקבל מענה משלים גם בתחום המסחרי או המשמעתי במידת הצורך. המשרד מאמין כי אם יישאר נאמן ללקוחותיו, לקוחותיו יישארו נאמנים אליו. גישה זו הוכיחה את עצמה במשך עשרות שנות פעילות המשרד.

מחלקות המשרד

מחלקת ביטוח, אחריות מקצועית ורשלנות רפואית
בין יתר פעילויות המשרד, פעילותה של מחלקת ביטוח, אחריות מקצועית ורשלנות רפואית היא הוותיקה ביותר. עורכי הדין במחלקה מייצגים תובעים ונתבעים בתיקי אחריות מקצועית וביטוח מזה עשרות שנים, ומחזיקים בניסיון מצטבר של אלפי שעות ליטיגציה באולמות בתי המשפט ברחבי הארץ ובכל הערכאות.
המחלקה מייצגת, בין היתר, את שירותי בריאות כללית, בתי חולים, מרכזים רפואיים, איגודים מקצועיים, איגוד הכירורגיים הפלסטיים בישראל, טובי הרופאים, המנתחים, המומחים, רופאי השיניים, מרפאות ומרפאות אסתטיות, קבוצת מדנס, קופל גרופ, מדינת ישראל, המוסד לביטוח לאומי, ועוד.
במסגרת ההכנות של כל תיק, ובפרט לקראת דיונים ודיוני הוכחות, הצוות הופך כל אבן, חוקר את השאלות המשפטיות והרפואיות בתיקי רשלנות רפואית, מתעדכן בחידושים הרפואיים בתחומים הרלוונטיים ולא מפסיק ללמוד. בהתאם, יש למשרד אחוזים גבוהים ביותר של הצלחות בתיקים שקוימו בהם הוכחות בכל הערכאות וניתנו פסקי דין.
כחלק ממחלקת הביטוח והאחריות המקצועית של המשרד, ובנוסף לפעילות השוטפת בניהול תיקים וליטיגציה קיימת מחלקת ניהול סיכונים ייחודית אשר הוקמה מתוך זיהוי צרכים שונים אצל לקוחות המשרד בתחום מניעת סיכונים ברפואה. בין פעילויותיה ניתן למנות סיוע בהקמת מערך ניהול סיכונים במרפאות, בניית תהליכי עבודה בעסקים חדשים או וותיקים, יעוץ משפטי לניהול ומניעת תביעות, הכשרת מנהלים להתמודדות עם אירועים חריגים, עריכת תחקירים פנימיים והפקת לקחים ועוד. המשרד מאמין כי עבודתו אינה מסתכמת בייצוג לקוחותיו רק כשמתקבלת התביעה ויש להתגונן בביהמ״ש, אלא שניתן ללמוד מהניסיון הרב שצבר בניהול תביעות ולסייע ללקוחותיו בפעילות מניעתית, שתוביל בסופו של דבר לצמצום התביעות והעימותים המשפטיים, תוך חיסכון כולל בעלויות לכל הנוגעים בדבר.

המחלקה המסחרית
אחד ההישגים האחרונים של המשרד הוא פעילותה המרשימה של המחלקה המסחרית. המחלקה הוקמה על ידי מייסד המשרד מתוך רצון לספק מענה משלים ללקוחותיו במסגרת התקשרויותיהם העסקיות ומתוך רצון לצמוח ולגדול יחד עם הלקוחות הוותיקים. בשנים האחרונות המחלקה המסחרית גדלה באופן משמעותי, כאשר אחת הפעילויות המרתקות של המחלקה המסחרית כיום היא בתחום הקנאביס הרפואי, אחד התחומים המעניינים ביותר שקיימים היום בפן המסחרי של רפואה ומשפט. המשרד מעורב במספר רב של פרויקטים בין-לאומיים בייצוג יזמים ולקוחות בעסקאות בתחום הקנאביס הרפואי, ליווי הקמת חוות ושיתופי פעולה בתחום הגנטיקה וחקלאות הקנאביס ברחבי העולם. המשרד נמצא בחוד החנית של הפעילות בתחום מעניין זה, ומעורב בתמורות החלות בתחום הרפואה המודרנית, הרגולציה ואספקטים מסחריים נוספים, עם כניסת מוצרי הקנאביס הרפואי לשווקים ברחבי העולם. בנוסף, כיום המשרד מעורב בעסקאות מרתקות מקומיות ובינלאומיות בתחומי הביו-גנטיקה, פרמצבטיקה, ייצוג חברות הייטק וליווי חברות הזנק (״סטרטאפים״), נדל״ן, ייצוג בתובענות ייצוגיות, ייצוג בתחום הקניין הרוחני ועוד.
בנוסף לפעילות המחלקה המסחרית בליווי פרויקטים שונים, וכחלק מן הראיה הכוללת של המשרד ביחס למתן שירות מקיף, המשרד ממשיך ללוות את לקוחותיו בשלל פעילויותיהם העסקיות, מסייע בפן הטכני של הקמת מרפאות, מספק יעוץ משפטי לעסקים חדשים וותיקים, עריכת הסכמים וליווי שותפויות ועוד. המחלקה מתמחה בין יתר הנושאים גם בדיני הגנת הפרטיות, IP וזכויות יוצרים, רישום סמני מסחר, השקעות הון, ליווי עסקאות ומיזוגים, בדיקות נאותות במסגרת עסקאות מסחריות, ועוד. לצורך פעילות המחלקה המסחרית התקשר המשרד בשיתופי פעולה אסטרטגיים עם משרדי עורכי דין מובילים ברחבי העולם, ולרבות הקמת סניף של המשרד בגרמניה. שיתופי פעולה איכותיים אלו כמו גם הנציגות המקומית של המשרד באירופה, מעניקים לעורכי הדין במשרד את האפשרות ללמוד ולצמוח עם התמורות הבינלאומיות בשלל התחומים בהם עוסק המשרד.

המחלקה המנהלית ומחלקת בג"צים
בעשר השנים האחרונות התבססה והתרחבה גם המחלקה המנהלית, רגולציה ובג"צים במשרד. המחלקה המנהלית שותפה ואחראית לחלק מההחלטות ופסקי הדין החשובים בשנים האחרונות בתחום המנהלי של משפט-ורפואה, וייצגה את טובי הרופאים, לרבות את טובי הכירורגים הפלסטיים, מוסדות רפואיים מובילים, יזמים ועותרים פרטיים בשלל עתירות מנהליות ועתירות לבג״ץ.
המחלקה המנהלית הוקמה מתוך ראיית התמונה השלמה ביחס לכל לקוח ולקוחה, וההבנה שיש לתת מענה כולל ללקוחות המשרד. בין הצרכים שזיהה הצוות אצל לקוחותיו, מעבר למענה פרטני במסגרת מחלקת אחריות מקצועית, מצויים גם התחומים המשלימים של משפט מנהלי, חוקתי או משמעתי.
בין היתר יוצגו ומיוצגים ע״י המחלקה המנהלית סופרפארם, המרכז הרפואי עין-טל, מרפאות אסתטיות רבות, מיטב הרופאים הפלסטיקאים במדינת ישראל, חברות קנאביס רפואי מהמובילות במשק הישראלי, חברת JUUL, עותרים פרטיים ועוד.

צוות המשרד

המשרד מאמין שכדי לנצח צריך צוות מנצח. לכן, המשרד מעודד למידה וסקרנות משפטית, רפואית ומדעית בצוות עורכי הדין, התפתחות ולמידה בתחומי המשפט השונים, לצד התמקצעות ספציפית בתחומים הרלוונטיים. עורכי ועורכות הדין רואים את לקוחות המשרד אבל גם את האדם מאחורי התיק, ובהתאם יכולים לראות את כלל הזויות הנדרשות לצורך הפעילות המשפטית המיטבית. רבים מעורכי הדין החלו את דרכם המקצועית כמתמחים במשרד ומשמשים כיום כעורכי דין, שותפים ושותפים בכירים, ומובילים את מחלקות המשרד בתחומים השונים. המשרד שמח על הזכות לצמוח עם הצוות המצוין שלו ועם לקוחותיו. 

אייקון מאמרים

מאמרים מאת איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

 • עתיד ירוק

  עתיד ירוק

  על רקע פרסום דירוג נישות עו"ד של DUN'S 100, עורך דין איתן האזרחי, מייסד ושותף במשרד עו"ד 'איתן האזרחי ושות', בראיון מיוחד על הקנאביס הרפואי. תחום הקנאביס הרפואי הוא אחד מהתחומים החדשים אשר נכנסו לדירוג DUN'S 100 של שנת 2020

  עתיד ירוק

 • חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

  חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

  מדוע קבע המחוקק חשיבות לדיון בתום ליבו של התובע דווקא במקרה זה של תובענה ייצוגית ולא במקרים אחרים?

  חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

בנוסף אולי יעניין אותך

 • שילוב בינה מלאכותית בהייטק: מכפיל הכוח הארגוני שמגיע עם נורות אזהרה

  כלי בינה מלאכותית גנרטיבית יכולים לכתוב עבורנו קוד שעלול להכיל סיכוני אבטחת מידע. אין תחליף להבנה וניסיון אנושיים

  שילוב בינה מלאכותית בהייטק: מכפיל הכוח הארגוני שמגיע עם נורות אזהרה

 • צילום עדי מילר

  עירוב שיקולים פוליטיים בתהליכים מקצועיים – סכנה ממשית לכלכלה העולמית

  בוחן פטנטים אמריקאי אנונימי חיווה את דעתו השלילית על ישראל במסגרת בחינת פטנט של חברה ביטחונית ישראלית. אסור לנרמל תופעה שבה מערבבים שיקולים פוליטיים ואידיאולוגיים בתהליכים מקצועיים מובהקים, שכן מעבר לצד המוסרי והערכי גלומה בכך סכנה מוחשית לכלכלה העולמית, הנשענת על תהליכי בדיקה ובחינה אובייקטיביים

  עירוב שיקולים פוליטיים בתהליכים מקצועיים – סכנה ממשית לכלכלה העולמית

 • גילוי מרצון – קריפטו 2024

  בשורה לציבור המחזיקים במטבעות הדיגיטליים – נוהל גילוי מרצון על החזקה ורווחים שלא דווחו לרשות המיסים

  גילוי מרצון – קריפטו 2024

 • למנוע עינויי דין ולהגביר אפקטיביות: זו הדרך להתמודד עם צווארי הבקבוק בהליך המשפטי פלילי בישראל

  נוכח קיומם של מספר צווארי בקבוק בהליך המשפטי פלילי בישראל הוקמה וועדת היגוי לצורך גיבוש פתרונות יעילים. עד כה גובשו מספר דרכי פעולה אך המלאכה עדיין לא תמה וטיפול עומק בסוגיות שצפות יביא לקיצור ניכר בהליך הפלילי בישראל

  למנוע עינויי דין ולהגביר אפקטיביות: זו הדרך להתמודד עם צווארי הבקבוק בהליך המשפטי פלילי בישראל