איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

משפט אזרחי, משפט מסחרי

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1993
תחום: משפט אזרחי, משפט מסחרי
כתובת: סניף תל אביב
בן זכאי 6 תל אביב 6520306
סניף נצרת
רח' וואדי אלחאג' עוקף נצרת 3001
טלפון: 04-6709050
פקס: 04-6574441
טלפון: 03-5666886
פקס: 03-5662555
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sh-ez.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איתן האזרחי

  עו"ד איתן האזרחי

  מייסד ובעלים

  איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

  עוד על איתן האזרחי

  איתן האזרחי

עורכי דין

  מריאנה נובק מנדל שותפה בכירה
  ליה ברנט שותפה
  הדס בר גיורא שותפה
  ישראל שוייצר שותף
  מיה דביר
  מורן פרוחי
  שריף נח'לה (סניף נצרת)
  נוי מרגלית
  שרי שוט
  ויטלי קלינין
  תום האזרחי
  עמית בן סהל
  דוד שחר
  לינור חולי
  רומן פינוס
  טליה מלר
אייקון אודות

אודות איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין מתמחה בשלל תחומי המשפט האזרחי, לרבות ביטוח ונזיקין, תחום הקנאביס הרפואי (הן בשוק המקומי והן בתחום המשפט הבינלאומי) ורגולציה, משפט מנהלי, חוקתי ומשמעתי, ומשפט מסחרי.

המשרד, שהוקם בשנת 1993, ממוקם בסיטי של תל אביב בבניין יפיפה לשימור מראשית המאה הקודמת. בין מייסדיו עו״ד איתן האזרחי, המשמש כיום כשותף בכיר. עו"ד האזרחי, יליד 1961, ירושלמי במקור ותל אביבי כיום, ובוגר הפקולטה למשפטית באוניברסיטת תל אביב.

במשרד מאמינים שאין ״תיקים קטנים״ או ״לקוחות קטנים״. כל התיקים מנוהלים על ידי צוות המשרד באופן זהה, תוך הקפדה על דייקנות, יסודיות, סקרנות ורצון לנצח. המשרד רואה את הלקוחות כשותפים לדרך גם בטווח הרחוק, ולכן השירות אינו מתמצה בטיפול בתיק הספציפי, אלא ניתנת מעטפת כוללת של מענה משפטי לצרכי הלקוח בשלל התחומים המשפטיים הנדרשים לו. לקוח שזקוק לעזרה בנושא ביטוחי, יקבל מענה משלים גם בתחום המסחרי או המשמעתי במידת הצורך. המשרד מאמין כי אם יישאר נאמן ללקוחותיו, לקוחותיו יישארו נאמנים אליו. גישה זו הוכיחה את עצמה במשך עשרות שנות פעילות המשרד.

מחלקות המשרד

מחלקת ביטוח, אחריות מקצועית ורשלנות רפואית
בין יתר פעילויות המשרד, פעילותה של מחלקת ביטוח, אחריות מקצועית ורשלנות רפואית היא הוותיקה ביותר. עורכי הדין במחלקה מייצגים תובעים ונתבעים בתיקי אחריות מקצועית וביטוח מזה עשרות שנים, ומחזיקים בניסיון מצטבר של אלפי שעות ליטיגציה באולמות בתי המשפט ברחבי הארץ ובכל הערכאות.

המחלקה מייצגת, בין היתר, את שירותי בריאות כללית, בתי חולים, מרכזים רפואיים, איגודים מקצועיים, הסתדרות הרופאים בישראל, הסתדרות רופאי השיניים, איגוד הכירורגיים הפלסטיים בישראל, טובי הרופאים, המנתחים, המומחים, רופאי השיניים, מרפאות ומרפאות אסתטיות, קבוצת מדנס, קופל גרופ, מדינת ישראל, המוסד לביטוח לאומי, ועוד.

במסגרת ההכנות של כל תיק, ובפרט לקראת דיונים ודיוני הוכחות, הצוות הופך כל אבן, חוקר את השאלות המשפטיות והרפואיות בתיקי רשלנות רפואית, מתעדכן בחידושים הרפואיים בתחומים הרלוונטיים ולא מפסיק ללמוד לרגע. במשרד מועסקים עורכי דין עם תארים והסמכות בתחומי הרפואה השונים לרבות בגנטיקה, רפואה ורפואת שיניים, מתוך הבנה כי בתחום כה מורכב יש חשיבות לצוות מקצועי אשר באפשרותו לראות את התמונה המלאה. בהתאם, יש למשרד אחוזים גבוהים ביותר של הצלחות בתיקים שקוימו בהם הוכחות וניתנו פסקי דין בכל הערכאות.

כחלק ממחלקת הביטוח והאחריות המקצועית של המשרד, ובנוסף לפעילות השוטפת בניהול תיקים וליטיגציה קיימת תת מחלקה ייחודית אשר הוקמה מתוך זיהוי צרכים שונים אצל לקוחות המשרד בתחום ניהול הסיכונים ומניעת סיכונים ברפואה. בין פעילויותיה ניתן למנות סיוע בהקמת מערך ניהול סיכונים במרפאות צעירות, בניית תהליכי עבודה בעסקים חדשים או וותיקים, יעוץ משפטי לניהול סיכונים שוטף ומניעת תביעות, הכשרת מנהלים להתמודדות עם אירועים חריגים, עריכת תחקירים פנימיים והפקת לקחים ועוד. המשרד מאמין כי עבודתו אינה מסתכמת בייצוג לקוחותיו רק כשמתקבלת התביעה ויש להתגונן בביהמ״ש, אלא שניתן ללמוד מהניסיון הרב שצבר בניהול תביעות ולסייע ללקוחותיו בפעילות מניעתית, שתוביל בסופו של דבר לצמצום התביעות והעימותים המשפטיים, תוך חיסכון כולל בעלויות לכל הנוגעים בדבר.

המחלקה המסחרית
אחד ההישגים האחרונים של המשרד הוא פעילותה המרשימה של המחלקה המסחרית. המחלקה הוקמה על ידי מייסד המשרד מתוך רצון לספק מענה משלים ללקוחותיו במסגרת התקשרויותיהם העסקיות ומתוך רצון לצמוח ולגדול יחד עם הלקוחות הוותיקים. בשנים האחרונות המחלקה המסחרית גדלה באופן משמעותי, כאשר אחת הפעילויות המרתקות של המחלקה המסחרית כיום היא בתחום הקנאביס הרפואי, אחד התחומים המעניינים ביותר שקיימים היום בפן המסחרי של רפואה ומשפט. המשרד מעורב במספר רב של פרויקטים בין-לאומיים בייצוג יזמים ולקוחות בעסקאות בתחום הקנאביס הרפואי, הקמת חוות ושיתופי פעולה בתחום הגנטיקה וחקלאות הקנאביס ברחבי העולם. המשרד נמצא בחוד החנית של הפעילות בתחום מעניין זה, ומעורב בתמורות החלות בתחום הרפואה המודרנית, הרגולציה ואספקטים מסחריים נוספים, עם כניסת מוצרי הקנאביס הרפואי לשווקים ברחבי העולם. בנוסף, כיום המשרד מעורב בעסקאות מרתקות מקומיות ובינלאומיות בתחומי הביו-גנטיקה, פרמצבטיקה, ייצוג חברות הייטק וליווי חברות הזנק (״סטרטאפים״), נדל״ן, ייצוג בתובענות ייצוגיות, ייצוג בתחום הקניין הרוחני ועוד.

בנוסף לפעילות המחלקה המסחרית בליווי פרויקטים שונים, וכחלק מן הראיה הכוללת של המשרד ביחס למתן שירות מקיף, המשרד ממשיך ללוות את לקוחותיו בשלל פעילויותיהם העסקיות, מסייע בפן הטכני של הקמת מרפאות, מספק יעוץ משפטי לעסקים חדשים וותיקים, עריכת הסכמים וליווי שותפויות ועוד.

לצורך פעילות המחלקה המסחרית התקשר המשרד בשיתופי פעולה אסטרטגיים עם משרדי עורכי דין מובילים ברחבי העולם, ושיתופי פעולה איכותיים אלו מעניקים לו את האפשרות ללמוד ולצמוח עם התמורות הבינלאומיות בשלל הנושאים המטופלים על ידו.

המחלקה המנהלית ומחלקת בג"צים
בנוסף למחלקת הביטוח ואחריות מקצועית במשרד, בעשר השנים האחרונות התבססה והתרחבה גם המחלקה המנהלית ובג"צים במשרד. המחלקה המנהלית שותפה ואחראית לחלק מההחלטות ופסקי הדין החשובים בשנים האחרונות בתחום המנהלי של משפט-ורפואה, וייצגה את טובי הרופאים, לרבות את טובי הכירוגים הפלסטיים, מוסדות רפואיים מובילים, יזמים ועותרים פרטיים בשלל עתירות מנהליות ועתירות לבג״ץ.

המחלקה המנהלית הוקמה מתוך ראיית התמונה השלמה ביחס לכל לקוח ולקוחה, וההבנה שיש לתת מענה כולל ללקוחות המשרד. בין הצרכים שזיהה הצוות אצל לקוחותיו, מעבר למענה פרטני במסגרת מחלקת אחריות מקצועית, מצויים גם התחומים המשלימים של משפט מנהלי, חוקתי או משמעתי.

בין היתר יוצגו ומיוצגים ע״י המחלקה המנהלית המרכז הרפואי עין-טל, מרפאות אסתטיות רבות, מיטב הרופאים הפלסטיקאים במדינת ישראל, חברת JUUL, עותרים פרטיים ועוד.

צוות המשרד

המשרד מאמין שכדי לנצח צריך צוות מנצח, ולכן מעודד למידה וסקרנות משפטית, רפואית ומדעית אצל צוותו, התפתחות ולמידה בתחומי המשפט השונים, לצד התמקצעות ספציפית בתחומים הרלוונטיים. עורכי ועורכות הדין רואים את לקוחות המשרד אבל גם את האדם מאחורי התיק, ובהתאם יכולים לראות את כל הזויות הנדרשות לצורך הפעילות המשפטית המיטבית. רבים מעורכי הדין החלו את דרכם המקצועית כמתמחים במשרד ומשמשים כיום כעורכי דין, שותפים ושותפים בכירים, ומובילים את מחלקות המשרד בתחומים השונים. המשרד שמח על הזכות לצמוח הן עם הצוות המצוין שלו והן עם לקוחותיו.

 

אייקון מאמרים

מאמרים מאת איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין

 • חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

  חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

  מדוע קבע המחוקק חשיבות לדיון בתום ליבו של התובע דווקא במקרה זה של תובענה ייצוגית ולא במקרים אחרים?

  חובת תום הלב בתובענה ייצוגית

 • עתיד ירוק

  עתיד ירוק

  על רקע פרסום דירוג נישות עו"ד של DUN'S 100, עורך דין איתן האזרחי, מייסד ושותף במשרד עו"ד 'איתן האזרחי ושות', בראיון מיוחד על הקנאביס הרפואי. תחום הקנאביס הרפואי הוא אחד מהתחומים החדשים אשר נכנסו לדירוג DUN'S 100 של שנת 2020

  עתיד ירוק

בנוסף אולי יעניין אותך