איתן  האזרחי, איתן האזרחי ושות׳, משרד עורכי דין
איתן  האזרחי

עו"ד איתן האזרחי

מייסד ובעלים

שנת לידה: 1961
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מייסד ובעלים
ותק בתפקיד: 26 שנה
תפקידים בגופים ציבוריים: בעבר כיהן כראש ועדת המכללות ואוניברסיטאות בלשכת עורכי הדין, כשופט בית הדין הארצי המשמעתי של לשכת עורכי דין, כיו"ר ועדת ביטוח בלשכת עורכי הדין, וכחבר ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין.
השכלה: בוגר LLB (משפטים), אוניברסיטת תל אביב
חבר בארגונים: לשכת עורכי הדין בישראל
פעילות למען הקהילה: עורכי הדין במשרדנו עוסקים בין היתר בפעילות משפטית פרו-בונו במסגרת העבודה במשרד
שפות: עברית ואנגלית
דרגה צבאית: סגן (במיל׳)

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
במקביל לפעילותנו במשך עשרות שנים בתחום הביטוח והנזיקין, משרדנו הקים בשנים האחרונות מחלקת בוטיק מסחרית העוסקת גם בפן המסחרי של פעילותנו ארוכת השנים בתחומי המשפט ורפואה. בין היתר משרדנו מעורב במספר עסקאות בינלאומיות בתחום המרתק והצומח של קנאביס רפואי. אנחנו מאמינים שתמיד צריך להסתכל קדימה ולראות מה האתגר הבא, וכי כל מהלך שמאפשר צמיחה וגדילה הוא מהלך משמעותי למשרד ולעורכי הדין העובדים בו.

מהן החזקות המשמעותיות של המשרד בעינייך ?
שיטת העבודה שלנו היא תמיד לראות מעבר לצרכי הלקוח המידיים. מעבר לשירות שאנחנו נותנים (שהוא תמיד יעיל, מקצועי וזריז), אנחנו מנסים לצפות מה הלקוח שלנו יצטרך בעתיד, איך אנחנו יכולים לעזור לו להגשים את המטרות שלו. המשרד נותן מעטפת שירותים כוללת ללקוחותינו בכל התחומים הרלוונטיים. לקוח שלנו שצריך היום סיוע בתביעת רשלנות רפואית, ימצא פתרונות משלימים גם לצרכים המשפטיים הנוספים שלו בתחום המנהלי, משמעתי, מסחרי, דיני לשון הרע ועוד. לקוח שייצגנו בהליך נזיקי, יוכל להיעזר בנו לצורך שיפור ניהול הסיכונים שלו בעתיד, הקמת עסקים נוספים בהמשך, התמודדות עם הליך משמעתי נלווה ועוד.
אני מאמין בעריכת דין מקיפה שרואה את התמונה המלאה – אני ועורכי הדין במשרד עוסקים בלמידה תמידית ובלתי פוסקת, התעדכנות תכופה בהלכות ובעולם המשפטי המשתנה. אנחנו מעודדים הרחבת אופקים אצל הצוות המקצועי שלנו והתנהלות ארוכת שנים זו מוכיחה את עצמה.
מחלקת הביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית הוותיקה שלנו היא מקצועית, חרוצה ומצוינת. אנחנו אוהבים ליטיגציה מורכבת וניהול תיקים שנחשבים ״קשים״ בהוכחות, וכראייה לכך אחוזי ההצלחות שלנו בתיקים בתום הליכי הוכחות הם חסרי תקדים. הצוות שלנו כולל שותפים ועורכי דין בעלי ניסיון משפטי עשיר וותק מצטבר של אין-ספור שעות בבית המשפט, עם התמחויות ספציפיות בתחומי הרשלנות הרפואית השונים (גניקולוגיה, פלסטיקה, שיניים וכו׳). הצוות שלנו כולל גם עורכי דין עם הכשרה בתחומי הרפואה ואנחנו מעסיקים בצוות גם ד״ר לגנטיקה, רופא שיניים ורופאה שעברו הסבה לעריכת דין ומסייעים לנו לראות את התמונה הרפואית מעבר לעיניים ״המשפטיות״ שלנו.
אנחנו עומדים לצד הלקוחות שלנו ברגעים הקשים ביותר שלהם ומייצגים רופאים בהליכים משמעתיים במשרד הבריאות, בתיקי לשון הרע, בתביעות ייצוגיות.
אנחנו תמיד רואים צעד אחד קדימה ורואים את הלקוח – האדם, מעבר לגבולות התיק, והלקוחות שלנו יודעים זאת ונאמנים לנו כמו שאנחנו נאמנים להם.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות המשרד בשנים הקרובות?
בשנים האחרונות המחלקה המנהלית המדהימה שלנו צמחה וגדלה וכיום מובילות אותה יחד איתי עורכות דין שהתמחו וצמחו במשך שנים במשרד. המחלקה המנהלית הייחודית שלנו הייתה מעורבת בייצוג תובעים ועותרים בכמה מפסקי הדין וההחלטות המנהליות המשמעותיות והמרתקות ביותר בתחום המשפט ורפואה מהעת האחרונה, והצלחנו להגיע לתוצאות מדהימות עבור לקוחותינו.
המחלקה המסחרית שלנו נמצאת בצמיחה מתמדת. אנחנו קשורים בשיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין מובילים בעולם, ויש לנו נציגות מקומית בברלין. המחלקה המסחרית שלנו מעורבת בין היתר בתחום המעניין ביותר שקיים היום במשפט המסחרי: קנאביס רפואי. אנחנו שותפים לתמורות והשינויים שחלים היום בעולם הרפואה המודרני וההתקרבות שלו לפתרונות אחרים לרפואת הכאב, ונמצאים בחוד החנית של הטכנולוגיות והחקלאות הבינלאומית בתחום הקנאביס הרפואי. זה התחום המעניין ביותר שקיים היום לדעתי בעולם המשפט המסחרי, והוא משנה ממש בימים אלו את כל עולם הרפואה המודרנית והדרך בה היא רואה טיפול תרופתי. אנחנו שותפים לכניסת מוצרי קנאביס רפואיים לשווקים ברחבי העולם, ושמחים להיות שם, בחזית כשכל זה קורה.

מהם האתגרים המרכזיים של המשרד בשנים הקרובות?
משרדנו נמצא בצמיחה מתמדת מיום הקמתו, וכמו כולם אנחנו עסוקים תמיד בגיוס כוח אדם איכותי לכל מחלקות המשרד שלנו. אנחנו תמיד מחפשים עורכי דין צעירים או מנוסים, אמביציוזיים, רעבים לידע שרוצים לגדול, ללמוד ולהתפתח אתנו.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
תמיד לראות את התמונה הגדולה. להבין שכל מתמחה במשרד יכול להיות עורך דין נהדר בטווח הקרוב, מנהל מחלקה מצטיין בעתיד, ושותף פוטנציאלי בהמשך הדרך.
צריך לדעת ולהבין שכל לקוח יכול להיות נכס למשרד בעתיד, לשמר את הקשר ולא לקחת שום דבר כמובן מאליו. אצלנו אין ״תיקים קטנים״ או ״לקוחות קטנים״, כולם מקבלים את השירות הטוב, האיכותי, הקשוב והמהיר ביותר.
הדבר הנוסף ואולי החשוב ביותר הוא לא להפסיק לזוז ולהתפתח. אנחנו ממשיכים ללמוד יחד עם הלקוחות שלנו, לצמוח איתם, ללמוד ולגדול, והתנהלות ארוכת שנים זו הוכיחה את עצמה ותרמה לצמיחה התמידית של פעילותנו במשרד.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
להישאר אופטימי ולהקיף את עצמך בצוות אופטימי. אם אתה אדם טוב ועורך דין טוב, יהיה טוב.