א.י אלקטרוניקה בע"מ

אספקת רכיבים אלקטרוניים, שירותי הנדסה, ייצור והרכבה של מוצרים אלקטרוניים

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1980
תחום: אספקת רכיבים אלקטרוניים, שירותי הנדסה, ייצור והרכבה של מוצרים אלקטרוניים
כתובת: רח' עמל 58, פתח תקווה
טלפון: 03-9235051
פקס: 03-9235052
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://ayelec.com/
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יניב רוד

  יניב רוד

  נשיא

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • אריק רוד, ז"ל

  אריק רוד, ז"ל

  מייסד

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • איתי רוד

  איתי רוד

  סגן נשיא

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • גרשון קציר

  גרשון קציר

  מנהל כספים

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • גיל טל

  גיל טל

  מנכ"ל

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • אורי פורת

  ד"ר אורי פורת

  יו"ר הקבוצה

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • ישראל רמות

  ישראל רמות

  סמנכ"ל תפעול

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

 • שלומי מיכאל

  שלומי מיכאל

  מנכ"ל צמח טכנולוגיות

  א.י אלקטרוניקה בע"מ

אייקון אודות

אודות א.י אלקטרוניקה בע"מ

קבוצת AY Electronics (א.י אלקטרוניקה בע"מ) הוקמה בשנת 1980 על ידי אריק רוד ז"ל ומנוהלת כיום על ידי שני בניו, יניב רוד כנשיא החברה ואיתי רוד כסגן נשיא. החברה מתמחה בניהול שרשרת אספקה משלבי פיתוח המוצר ועד לייצור סידרתי, תוך דגש על צרכי הלקוח ומצוינות תפעולית. החברה עוסקת בלמעלה מ-100 פרויקטים במגוון תחומים, כולל מערכות ביטחוניות, רפואיות, IOT, ומערכות. HLS עם רכישת 100% מחברת התוכנה שירהטק, שידרגה הקבוצה את יכולותיה למתן פתרון כולל בהתאם לדרישות הייחודיות של הלקוח. שירהטק מתמחה במתן פתרונות מבוססי תוכנה ו-AI לניטור וחיזוי תקלות במערכות הנעה, ובשנת 2023 רכשה הקבוצה את חברת ZT טכנולוגיות, שהפכה לחטיבה נוספת בקבוצה. רכישה זו הרחיבה את יכולות החברה במתן שירותי EMS ופתרונות ייצור כוללים, והעניקה לה מענה ייחודי לצרכי הלקוחות, בכל שלבי הפיתוח והייצור והתפעול השוטף, תוך שמירה על רמת איכות גבוהה ושביעות רצון הלקוחות. החברה ממשיכה להתרחב ולשפר את שירותיה כדי לעמוד בציפיות השוק המתפתח.

החברה מחולקת לארבע חטיבות עיקריות:

חטיבת ניהול שרשרת אספקה וייצור חטיבה תפעולית זו מספקת ללקוחות פתרונות מקיפים החל מבדיקת רכיבי ה-BOM דרך תמחור הרכיבים וחישוב עלות הייצור. קבלני משנה עליהם ממליצה הקבוצה וצוות הטכנאים והמהנדסים המקצועי והמיומן של החברה ממוקד לחלוטין בתמיכה בדרישות הייחודיות והמחמירות ביותר ובשביעות הרצון של הלקוחות – תוך שאיפה מתמדת למצוינות. החטיבה מתאפיינת בשקיפות ובמקצועיות מהמעלה הראשונה ומספקת ללקוחות פתרונות ייצור החל מהכרטיס האלקטרוני ועד לייצור מוצר שלם וביצוע בדיקות פונקציונליות טרם שליחת המוצר ללקוחות הקצה. החטיבה עומדת בתקני הרגולציה המחמירים ביותר, כולל ISO 13485 ו-ISO 9001.

חטיבת יצור ZT טכנולוגיות חברת צמח טכנולוגיות (ZT טכנולוגיות), (שנוסדה בשנת 1986 והפכה למובילה בתחום ייצור האלקטרוניקה, נרכשה על ידי קבוצת א.י אלקטרוניקה בשנת 2023 על מנת להרחיב את יכולותיה ולהעניק שירות כולל וייחודי. ZT מציעה פתרונות EMS מקצועיים בהתאמה לצרכי הלקוחות. החברה מתמחה במתן פתרונות Full-Turn-key עבור ייצור והרכבת מערכות בתעשיית האלקטרוניקה (EMS), המבוססים על טכנולוגיות תהליכיות וציוד הרכבה מהמתקדמות בעולם. באמצעות שילוב בין תהליכים, אמצעי ייצור מתקדמים ויעילות בשרשרת האספקה העולמית, החברה מתמקדת בסדרות ייצור קטנות ובינוניות המשלבות טכנולוגיה וצפיפות הרכבה מתקדמת ביותר בעולם. מערך השירותים המקיף מבטיח הרכבת מעגלים באיכות מרבית, המותאמת לצרכים המגוונים של תעשיית ההייטק. השירותים כוללים טכנולוגיית SMT עדכנית, התמחות בשרשרת אספקה, הלחמת גל סלקטיבית, הלחמה ידנית, אינטגרציה ואריזה, הנדסת אב טיפוס משולבת, בדיקות ובקרת איכות, ושירותי Reballing ותיקונים. בנוסף, החברה מציעה שירותי תכנון מחדש של DFM ו-DFT, ושירותי תמיכה ב-RMA. החברה מתמחה בפתרונות מותאמים לתעשיות הצבא וביטחון, ציוד רפואי, טלקומוניקציה ומוצרי צריכה אלקטרוניים.

חטיבת רכיבים אלקטרוניים ורכש החטיבה הוותיקה בקבוצה, המספקת רכיבים אקטיביים ופסיביים בזמינות ובאיכות הגבוהים ביותר. לחברה משרדי נציגות בגרמניה, קוריאה, טאיוואן, סין והונג קונג. קנייני החברה נהנים מהמוניטין הרב ורשת הקשרים הענפה שצברה החברה מול ספקים ומפיצים מורשים של היצרניות הגלובליות, ומספקות רכיבים כמו מעבדים, רכיבי זיכרון, סנסורים ועוד. החטיבה מצטיינת בתכנון והקצאת משאבים (RAP) ובהפצת רכיבים, תוך ניצול רשת שותפים גלובליים וחברות רכיבים מובילות לשיפור שרשראות האספקה ואופטימיזציה של ניהול המלאי. החטיבה נשענת על הניסיון והמוניטין שצברה במשך 40 שנות פעילותה. בנוסף, החטיבה מתמחה ביצירת פתרונות מותאמים אישית ללקוחותיה, כולל איתור רכיבים ייחודיים וקשים להשגה, ומציעה שירותי ייעוץ בתכנון והגדרת רכיבים. החטיבה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מחלקות ההנדסה והפיתוח של הלקוחות, כדי להבטיח התאמה מושלמת בין הרכיבים לצרכי הפרויקט. החטיבה גם מחזיקה במערכות מידע מתקדמות לניהול ובקרה על המלאי, המאפשרות זמינות רציפה של רכיבים ומעקב מדויק אחר משלוחים. כל אלה מבטיחים מענה מהיר ויעיל ללקוחות בכל רחבי העולם.

חטיבת הנדסה ופיתוח מוצרים בשנת 2018 רכשה הקבוצה את חברת שירהטק המתמחה במתן פתרונות תוכנה לניטור וחיזוי תקלות במערכות הנעה במפעלי תעשייה, כחלק ממהפכת תעשייתית 4.0. שירהטק מהווה את חטיבת המו"פ של קבוצת א.י אלקטרוניקה והיא שותפה עסקית של חברות הענק הבינלאומיות Arrow, ADI ו-ST. בשנת 2021, ולאחר שהטמיעה את התוכנה והאלגוריתמים של חברת Knowtion הגרמנית, רכשה שירהטק את חברת Knowtion. עם רכישת חברת Knowtion, התמקדה שירהטק בשני קווי מוצר עיקריים: מתן שירותי פיתוח מבוססי AI ותוכנה, ו-Predicto, מוצר מבוסס תוכנה לניטור וחיזוי תקלות ברצפת הייצור באופן אוטומטי וללא צורך בידע מקדים. הפתרון המוביל של החברה הוא iCOMOXTM, פתרון מבוסס סנסורים לבדיקה תפקודית של מערכות מרחוק באמצעות איסוף נתונים אל הענן וניתוחם. החברות Arrow ו-Analog Devices שותפות להפצת המוצר לשווקים גלובלים. פלטפורמת iCOMOXTM נבחרה על ידי הענן התעשייתי של חברת סימנס, MindSphere, כפתרון Predictive Maintenance למפעלים ותעשייה. שירהטק משרתת מגוון רחב של לקוחות בישראל ובאירופה, ונהנית מסל היכולות של א.י אלקטרוניקה. החברה מספקת את פתרונותיה לענפים רבים ומגוונים כמו מפעלי תעשייה, תעשיות הגז, ניהול בנייה, תשתיות ורפואה.

תרומה לקהילה

קבוצת א.י אלקטרוניקה מציבה את הלקוח במרכז ומספקת לו פתרונות מותאמים אישית בכל שלבי שרשרת האספקה והייצור. החברה שואפת למקסם את התועלות ללקוחותיה באמצעות מצוינות תפעולית. הקבוצה מחויבת גם לתרומה לקהילה ותומכת בקידום אוכלוסיות מוחלשות, תוך מעורבות בפרויקטים חברתיים רבים. החברה מסייעת לנוער בסיכון, קשישים ומשפחות במצוקה, ומקדמת יוזמות לשיפור איכות החיים והשתלבות בקהילה באמצעות טכנולוגיה נגישה. החברה תורמת למיזמים חברתיים רבים, מסייעת במימון קורס טכנאי מחשבים וקורס לפיתוח אפליקציות עבור נוער בסיכון, ומעניקה סלי מזון למשפחות במצוקה ולקשישים נזקקים בדיור הציבורי.

חתירה למצוינות תפעולית

פעילותה של הקבוצה בכל שלבי שרשרת האספקה והייצור, החל מהתכנון הראשוני והנדסת המוצר ועד לתמחור העלויות, ההרכבה והשילוח, מאפשרת לה להציב את הלקוח במרכז כעיקרון אסטרטגי הבא לידי ביטוי יומיומי. בא.י אלקטרוניקה בוחנים את המוצר מנקודת המבט של הלקוח ומאפשרים לו באמצעות סל היכולות המקיף של החברה לספק לשוק את המוצר האיכותי ביותר, במחיר התחרותי ביותר ובנקודת הזמן בה הוא חפץ. החברה מטפחת ומקדמת חברות סטארט אפ ישראליות מתוך תפיסה ציונית פטריוטית. במהלך השנים השקיעה הקבוצה משאבים עצומים במטרה להגיע למצוינות תפעולית, דבר המהווה יתרון עצום ללקוחות ומעניק להם ביטחון רב. מערך בקרת האיכות מבוסס על סטנדרטים קפדניים ושיפור מתמיד, כשהחברה מוסמכת לתווי התקן ISO 9100 ו-ISO 13845. החברה עושה שימוש במערכות ניהול איכות מורחבות, המבטיחות אמינות, עמידות וביצועי מוצר מרביים, נתמכות על ידי טכנולוגיות בקרת איכות מתקדמות וצוות מקצועי מסור, המבטיחים שכל מוצר עומד בתקנים עולמיים מחמירים.

בנוסף אולי יעניין אותך