אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

עריכת דין במשפט אזרחי-מסחרי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1988
תחום: עריכת דין במשפט אזרחי-מסחרי
כתובת: מגדל משה אביב (קומה 42),
דרך ז'בוטינסקי 7, רמת-גן 52520
טלפון: 03-6114080
פקס: 03-6114081
דוא"ל: amir@tytu-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אמיר טיטונוביץ, אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  אמיר טיטונוביץ

  מייסד ובעלים

  אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אמיר טיטונוביץ
 • אפרת עקל אזולאי, אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  אפרת עקל אזולאי

  עו"ד

  אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אפרת עקל אזולאי
אייקון אודות

אודות אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

עורך דין ומגשר אמיר טיטונוביץ הינו אחד מעורכי הדין הבולטים בתחומי המשפט  האזרחי – מסחרי, עם התמחות מיוחדת בדיני לשון הרע. לאורך השנים ייצג עו"ד טיטונוביץ אנשי ציבור חשובים ובולטים בתיקים תקשורתיים ובעלי משמעות.
המשרד מתמחה בכל תחומי המשפט המסחרי-אזרחי ובהם ליטיגציה אזרחית, דיני חברות, דיני חוזים, שטרות, נדל"ן, ירושה ועוד.
מעבר למקצועיות והניסיון הרב, מציע המשרד ערכים שאינם חשובים פחות ובהם שירות אדיב ומסור, הפגנת יצירתיות ומעוף והתנהלות מושכלת ומחושבת, גם תחת לחצים כבדים.
על לקוחותיו של עו"ד טיטונוביץ נמנים פוליטיקאים, ראשי ערים ומועצות, אנשי עסקים, עיתונאים, רופאים ועוד, אשר הודות להתנהלות משפטית מקצועית הצליחו לטהר את שמם ולהגיע לתוצאות משביעות רצון.
הודות לכל האמור השיג משרד עו"ד טיטונוביץ מוניטין של משרד מוביל ומקצועי, וכמקור אמין לפתרונות  יעילים, בגישה אישית ואנושית. 

על המשרד

את דרכו המקצועית העצמאית החל עו"ד טיטונוביץ עם פתיחת משרד לעריכת דין, בשותפות עם עו"ד מקובסקי בשנת 1990.
בשנת 2002 הקים עו"ד טיטונוביץ משרד עצמאי בו הינו פועל עד היום.
במשרד עובדת עורכת דין אפרת עקל אזולאי, בשיתוף פעולה פורה ומועיל לטובת לקוחות המשרד.
עו"ד טיטונוביץ הינו מוסמך אוניברסיטת תל-אביב למשפטים, חבר לשכת עורכי הדין משנת 1987.
עורך הדין מכהן כפרשן המשפטי של העיתון "גלובס" בו מתפרסם מדי שבוע טור משפטי פרי עטו – "דיון נוסף".
עו"ד טיטונוביץ  מכהן כחבר בוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב.
עו"ד טיטונוביץ הינו יועץ משפטי (בהתנדבות) של עמותת "ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה". בנוסף, הינו חבר הנהלה ויועץ משפטי (בהתנדבות) בעמותת "האגודה הישראלית לטרשת נפוצה".
עו"ד טיטונוביץ שימש מרצה במכללת "שערי משפט" בקורס דיני לשון הרע. 

הישגים בולטים

פרשת כלל והעיתונאי יואב יצחק
עו"ד טיטונוביץ ייצג את העיתונאי יואב יצחק החל בשנת 1994, בפרשת כלל, על הסתעפויותיה.
במסגרת הפרשה, הטילה חברת כלל חרם מודעות על העיתון "מעריב", בו פרסם העיתונאי סדרת כתבות תחקיר על החברה ועל העומדים בראשה, יצחק שרם ואהרון דברת. במסגרת כתבות תחקיר אלו הועלה, כי החברה מבצעת עבירות על חוק ניירות ערך. 
בעקבות חשיפותיו של יצחק, התנהל נגדו מסע הכפשות, לרבות בתקשורת. יואב יצחק פנה לעו"ד טיטונוביץ על מנת לטהר את שמו ולעמוד על כבודו ועל המוניטין המקצועיים שלו. לאחר מאבק ממושך מול גורמים שונים, הסתיימה הפרשה לשביעות רצונו של יצחק. 

פרשת רפי גינת ו"כלבודק"
עו"ד טיטונוביץ ייצג את עו"ד חיים שטנגר בתביעה כנגד רפי גינת, לאחר שבמסגרת התכנית "כלבודק" טען גינת כי עו"ד שטנגר פעל באופן פסול, בפרשת חולי האיידס ועירוי הדם. בפסק הדין נקבע כי לא הוכח כי עו"ד שטנגר פעל באופן פסול.
רפי גינת וכתבת בתוכנית חויבו לשלם לעו"ד שטנגר 150 אלף שקלים כפיצוי על לשון הרע. 

פרשת ג'נין ג'נין
הסרט ג'נין ג'נין הינו סרט דוקומנטרי שנוי במחלוקת, של הבמאי מוחמד בכרי, אשר מתעד את התנהלות הלחימה בג'נין במבצע חומת מגן.
סרט זה מציג את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה, ואת הלחימה כטבח. לאור העיוותים העולים מן הסרט, "המועצה לביקורת סרטים" החליטה לפסול את הסרט ולאסור את הקרנתו.
מוחמד בכרי הגיש כנגד המועצה עתירה, בסופה החליט בג"ץ לאשר הקרנת הסרט בתואנה לחופש הביטוי.
באמצעות עו"ד טיטונוביץ הגישו 5 חיילי מילואים, אשר לחמו בג'נין, תביעת דיבה נגד מוחמד בכרי.
זאת, מאחר ולטענתם הוצגו חיילי צה"ל כפושעי מלחמה, דבר שנעשה באופן שקרי ומסולף.
לאחר ההליכים המשפטיים, שארכו כ-9 שנים, הביע בית המשפט העליון בפסק הדין מורת רוח מן הסרט ויוצרו, והאופן בו הוצגו שקרים באמתלה של תיעוד אובייקטיבי. במסגרת אחת ההצעות לפשרה, הסכים מוחמד בכרי להתנצל בפני חיילי צה"ל, ולהודות כי הסצנות נערכו באופן מגמתי וכי הסרט "ג'נין ג'נין" אינו דוקומנטרי. הלוחמים סירבו לכך.

פרשת רשות השידור
עו"ד טיטונוביץ מייצג את משה נסטלבאום, לשעבר מנהל חטיבת החדשות של הערוץ הראשון, בתביעת לשון הרע כנגד יגאל רביד.
במסגרת התביעה לטיהור שמו של נסטלבלאום טוען עו"ד טיטונוביץ כי מדובר במסע הכפשות חסר בסיס, אשר נבע, בראש ובראשונה, מרצונו של רביד, בקידום ברשות השידור.

אשת גואל רצון
עו"ד טיטונוביץ ייצג את אחת מנשותיו של גואל רצון בתביעת לשון הרע כנגד גוף תקשורת אשר פגע בפרטיותה. במסגרת התביעה נטען, כי עדויות מהקשר בינה לבין גואל רצון מגיל 14 נחשפו ללא ידיעתה או רשותה בתוכנית "אולפן שישי" של ערוץ 2.

פרשת דוקטור דוידוביץ'
דוקטור שלמה דוידוביץ הינו נוירוכירורג בכיר, אשר מבצע ניתוחי גב בטכניקה חדשנית ומצליחה במיוחד.
עו"ד טיטונוביץ ייצג את דוקטור דוידוביץ' בתביעת דיבה כנגד רופאים בכירים וכנגד ערוץ 10, שפרסם כתבה מכפישה בקשר לכך, בטענה כי אלו מנסים לפגוע בו.
במסגרת התביעה, שעמדה על 8 מיליון שקלים, נטען כי רופאים בכירים מנסים להציג את עבודתו של ד"ר דוידוביץ' באור שלילי, ופתחו ב"ציד מכשפות" כנגדו, זאת לאור ההצלחה הכבירה לה זוכה השיטה, דבר הפוגע בפרנסתם.
יצוין כי בתי החולים עומדים מאחורי ד"ר דוידוביץ', וכי לדבריהם אינטרסים בלתי כשרים עומדים מאחורי דברי הרופאים. 

פרשת אלכס גלעדי
בחודש נובמבר 2017, במסגרת קמפיין METOO#, פרסמו נשות התקשורת אושרת קוטלר (מערוץ 10) ונרי ליבנה (מעיתון "הארץ"), כאילו לפני למעלה מעשרים שנים, אלכס גלעדי – מי שהיה נשיא "שידורי קשת", ושעודנו חבר הוועד האולימפי הבינלאומי וסגן נשיא רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC – נהג כלפיהן באופן בלתי ראוי (קוטלר טענה, שהוא הציע לה "הצעה מגונה" תוך ניצול יחסי מרות, ואילו ליבנה טענה, שהוא הטריד אותה מינית).
בעקבות הפרסומים נאלץ גלעדי לפרוש זמנית מתפקידו כנשיא "שידורי קשת".
עוה"ד אמיר טיטונוביץ ואפרת עקל אזולאי ממשרדו מייצגים את גלעדי בפרשה זו, לרבות בתביעה בסך 2 מיליון שקלים חדשים, שהם הגישו נגד השתיים, בתחילת שנת 2018.
בכתב התביעה הם טענו, כי במודע או שלא במודע חברו השתיים יחדיו, על-מנת להזיק לגלעדי ולהרוס את חייו בפרסום דברים שאינם נכונים אודותיו.
מטבע הדברים, זכתה הפרשה להדים ציבוריים ותקשורתיים רבים, ועו"ד טיטונוביץ רואיין רבות באמצעי התקשורת השונים בנוגע לכך.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

 • קרב הענקים - הסוף? מוטי מורל זכה בבוררות מול שותפו לשעבר

  גלובס

  קרב הענקים - הסוף? מוטי מורל זכה בבוררות מול שותפו לשעבר

 • לשון הרע בימי קורונה

  לשון הרע בימי קורונה

  מגפת הקורונה מביאה עמה לחצים נפשיים רבים. חלק מהלחצים הללו באים לידי ביטוי באמצעות שיח בוטה אשר חלק ניכר ממנו מתנהל ברשתות החברתיות. מתי השיח והוויכוחים הופכים לעילת תביעה בגין 'לשון הרע' ומתי אמירות הינן בגדר 'לשון הרע'? עו"ד אמיר טיטונוביץ, בעלים ומייסד של 'טיטונוביץ ושות' משרד עו"ד', על תביעות לשון הרע בצל מגפת הקורונה, ועל מעשים ואמירות ברשתות החברתיות ומחוצה להן שיכולים להוביל לתביעת לשון הרע ולפיצוי כספי

  לשון הרע בימי קורונה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • משבר הקורונה יביא לשינוי מטוטלת הענישה בעבירות צווארון לבן

  תקופת הקורונה צפויה לגרום לריבוי עבירות כלכליות. חובה על מערכות האכיפה להבין שאלו בוצעו לצורך הישרדות וקיום וברקע משבר כלכלי ולא מטעמי התעשרות או רווח אישי. האם תשונה מטוטלת הענישה כלפי עברייני צווארון לבן?

  משבר הקורונה יביא לשינוי מטוטלת הענישה בעבירות צווארון לבן

 • השקעה במימון נדל"ן גם בתקופה של חוסר ודאות

  כיצד פועל שוק ההשקעות של מימון הנדל"ן בצל מגפת הקורונה וחוסר הוודאות בו המשק נמצא? עו"ד גיא קרן, מנכ"ל חברת וולת'סטון נדל"ן בפודקאסט המסביר מדוע השקעה בנדל"ן ממשיכה להיות אטרקטיבית ונכונה גם בתקופה הזאת

  השקעה במימון נדל"ן גם בתקופה של חוסר ודאות

 • "ברבעון האחרון של השנה יהיה גל של רכישות ומיזוגים"

  הגל הראשון של נגיף הקורונה עובר במדינות רבות לשלב ההכלה, עובדה המייצרת הזדמנויות עסקיות בכל רחבי העולם. ג'ואי שבות, שותף ונציג פירמת עו"ד הבינלאומית 'גרינברג טראוריג' בישראל, על מערכת היחסים העסקית המתקיימת בין העולם לישראל בעת שגרה ובזמן הקורונה, ועם סקירה עסקית על האתגרים וההזדמנויות בשווקים הבינלאומיים המרכזיים

  "ברבעון האחרון של השנה יהיה גל של רכישות ומיזוגים"

 • ארגז הכלים וטיפים להתנהלות מול צונאמי ביטולי חוזים והסכמים בתקופת הקורונה

  משכר דירה ועד חוזי אי עמידה בהתחייבויות אספקה, עידן הקורונה גורם לכך שהרבה חוזים הקשורים לעולם העסקים ומחוצה לו, נמצאים בסכנה ויתכן ולא יכובדו. מה אפשר וכדאי לעשות במידה ואחד הצדדים אינו מקיים את ההתחייבות החוזית שלו? הפודקאסט של עו"ד ערן אלוני, שותף ומנהל המחלקה המסחרית, מיזוגים ורכישות ב'משרד בן ארי, פיש, סבן ושות' עורכי דין'

  ארגז הכלים וטיפים להתנהלות מול צונאמי ביטולי חוזים והסכמים בתקופת הקורונה