אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

עריכת דין במשפט אזרחי-מסחרי

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2002
תחום: עריכת דין במשפט אזרחי-מסחרי
כתובת: מגדל משה אביב (קומה 42),
דרך ז'בוטינסקי 7, רמת-גן 52520
טלפון: 03-6114080
פקס: 03-6114081
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אמיר טיטונוביץ

  אמיר טיטונוביץ

  מייסד ובעלים

  אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  עוד על אמיר טיטונוביץ

  אמיר טיטונוביץ
 • אפרת עקל אזולאי

  אפרת עקל אזולאי

  עו"ד

  אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

  עוד על אפרת עקל אזולאי

  אפרת עקל אזולאי
אייקון אודות

אודות אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

עורך דין ומגשר אמיר טיטונוביץ הינו אחד מעורכי הדין הבולטים בתחומי המשפט  האזרחי–מסחרי, עם התמחות מיוחדת בדיני לשון הרע. לאורך השנים ייצג עו"ד טיטונוביץ אנשי ציבור חשובים ובולטים בתיקים תקשורתיים ובעלי משמעות. המשרד מתמחה בכל תחומי המשפט המסחרי-אזרחי ובהם ליטיגציה אזרחית, נדל"ן, ייפוי-כוח מתמשך, דיני חוזים, ועוד.

מעבר למקצועיות ולניסיון הרב, מציע המשרד ערכים שאינם חשובים פחות ובהם שירות אדיב ומסור, ניהול משברים, הפגנת יצירתיות ומעוף והתנהלות מושכלת ומחושבת, גם תחת לחצים כבדים.

הודות לכל האמור רכש לעצמו משרדו של עו"ד טיטונוביץ מוניטין של משרד מוביל ומקצועי, וכמקור אמין לפתרונות  יעילים, בגישה אישית ואנושית.

על המשרד

כשהקים את המשרד, בשנת 2002, החליט עו"ד אמיר טיטונוביץ, כי המשרד החדש, שיוקם על-ידו, יהיה כזה, שהאווירה השלווה, שתשרור בו, לא תעיד על ה"מלחמות" הסוערות, שיתנהלו באמצעותו. "אנחנו קודם כל בני-אדם, ורק לאחר מכן עורכי-דין". זה המוטו של המשרד. כך, ה"מלחמות" הסוערות, שמנהל המשרד, מטעם לקוחותיו הרבים והנכבדים, מתנהלות בנחרצות, בתקיפות, לפעמים בבוטות, אך תמיד באופן ראוי, הולם ומכובד.
כל תיק זוכה לטיפול הראוי לו, והמשרד בוחל בשיטת "העתק-הדבק".
גם עורכת הדין אפרת עקל-אזולאי - במשרד מאז שנת 2007 – רכשה התמחות בתביעות לשון הרע, והיא עוסקת גם בתחום המקרקעין ומוסמכת בעריכת ייפוי-כוח מתמשך.

לקוחות ותיקים בולטים

אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי-דין ידוע כמשרד, המייצג פוליטיקאים בכירים, במישור הלאומי ובמישור המקומי, אנשי ציבור, אנשי אקדמיה, אנשי תקשורת בולטים, רופאים, עורכי-דין, מורים, אנשי משטרה, רואי-חשבון, ועוד ועוד. שמו של המשרד נקשר בפרשיות משפטיות מתוקשרות ומפורסמות, אשר לחלקן הייתה השפעה על עניינים ציבוריים.

בין לקוחות המשרד, בעבר ובהווה: נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג; ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט; שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון; השר-לשעבר עמיר פרץ; הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ; חברת הכנסת לשעבר רויטל סויד; איש הטלוויזיה, אלכס גלעדי; עיריית רעננה; שופרסל בע"מ; ראש עיריית רעננה; הפרסומאי מוטי מורל ז"ל; העיתונאי יואב יצחק; ד"ר שלמה דוידוביץ; איש העסקים רפאל עגיב; מרכז ויזנטל – מוזיאון הסובלנות בירושלים; מישל מרסייה; ועוד.

תביעת הלוחמים בגין הסרט ג'נין ג'נין" – אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי-דין ייצג את חמשת לוחמי המילואים, בתביעת לשון הרע, שהוגשה נגד מוחמד בכרי (ונגד הסינמטקים), בגין פרסום הסרט "ג'נין ג'נין". הסרט הוצג כסרט דוקומנטרי, ולוחמי צה"ל, אשר לחמו במחנה הפליטים בג'נין, במהלך מבצע "חומת מגן", הוצגו בו כרוצחים שביצעו "טבח עם". בתקופה של 10 שנים, ההליכים הגיעו עד לבית המשפט העליון, ונקבע, שהסרט הכיל כזבים, אשר פורסמו בחוסר תום-לב, וכי הגנת "אמת דיברתי" של בכרי התגלתה כטענה "פתטית". מאחר שאף אחד מחמשת התובעים לא זוהה בסרט, התביעה נדחתה. על בסיס הליכים אלה, הגיש חייל אחר, שזוהה בסרט, תביעה נגד בכרי, ובה אכן נקבע, כי הסרט ייאסר להקרנה וכי בכרי ישלם פיצויים.

תביעת משפחת נתניהו נגד אהוד אולמרט – אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי-דין מייצג את ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, בתביעת לשון הרע, בסך מאות אלפי שקלים, שהגישו נגדו בנימין, שרה ויאיר נתניהו, בעקבות דברים, שאמר אולמרט, ושלפיהם הם "חולי נפש", הזקוקים לטיפול רפואי. בכתב ההגנה, שהוגש על-ידי המשרד, נטען כי בעת שבני משפחת נתניהו הגישו את התביעה, הם ויתרו על פרטיותם הרפואית, וכי בעקבות זאת, יהיה עליהם להעמיד את עצמם לבדיקה בפני פסיכיאטר, ולחשוף את כל המידע והמסמכים הרפואיים, הנוגעים למצבם הנפשי ולטיפולים הנפשיים שהם קיבלו. עוד נטען בכתב ההגנה, כי שלושת התובעים אכן לוקים במחלות נפש. המשפט מתנהל.

תביעת יצחק (בוז'י) הרצוג בגין פרסום לשון הרע – כתב התביעה הוגש לאחר שגולש פרסם, פעמיים, שנה אחר שנה, "פוסט" בפייסבוק, שבו הוא קבע, כי מר הרצוג מתגורר בבית אימו, לאחר שאותה הוא "שם" בבית אבות, וכי מר הרצוג נוטל לכיסו, שלא כדין, את סכומי הכסף הנכבדים, המשולמים על-ידי המדינה לאימו, כאלמנת נשיא המדינה. התביעה התקבלה והנתבע חויב לשלם פיצויים למר הרצוג. לאחר פסק הדין, הסכים מר הרצוג לוותר על חלק נכבד מסכום פסק הדין, ואת החלק הנותר, ששולם בהסכמה, הוא תרם למעון לנשים מוכות של נעמת.

תביעת ד"ר יפעת שאשא-ביטון נגד יאיר נתניהו – לאחר שיאיר  נתניהו פרסם, במהלך שידור ב"רדיו גלי ישראל", כאילו ד"ר שאשא-ביטון אחראית למותם של אנשים רבים בגל השני של הקורונה, הגיש המשרד, בשמה, תביעת לשון הרע נגדו. בכתב התביעה נטען, כי אף שלחופש הביטוי הפוליטי ניתן מעמד-על במשפט הישראלי, הרי גם לו יש להציב גבולות ברורים. המשפט מתנהל.

אלכס גלעדי נ' אושרת קוטלר ונרי ליבנה – במסגרת פרויקט #METOO, פרסמו העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה, כאילו שנים רבות קודם לכן, אלכס גלעדי הטריד אותן מינית, תוך ניצול מחפיר של מעמדו הבכיר בתקשורת הישראלית. ליבנה אף הפליגה בתיאורים אודות התנהגותו של גלעדי כלפיה. לאחר שאמיר טיטונוביץ, משרד עורכי-דין הגיש נגדן תביעת לשון הרע, מטעמו של אלכס גלעדי, הגיעו הצדדים להסכם גישור חסוי, שלאחריו חדלו הפרסומים בנוגע לגלעדי.

תביעת לשון הרע הראשונה של שופרסל בע"מ – לאחר שבמשך שנים רבות – לפחות 15 שנים – לא הגישה שופרסל תביעת לשון הרע כלשהי, וזאת חרף פרסומים שליליים אודותיה, הוגשה על-ידה כזו, בשנת 2021, באמצעות המשרד. התביעה הוגשה נגד עורך-דין, אשר במסגרת מאבקו בחיסונים לנגיף הקורונה, פרסם כאילו מדיניותה של שופרסל בנוגע לכך – מדיניות שאושרה על-ידי כל הגורמים הרלוונטיים – נובעת אך ורק משיקולים עסקיים-כלכליים, וכי שופרסל פוגעת בזכויות היסוד של עובדיה, רק על-מנת להפיק רווחים כספיים. המשפט מתנהל.

התביעה שחשפה התנהלות קלוקלת בלהב 433 – אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי-דין מייצג בלש בלהב 433, אשר בעקבות זאת שהוא העלה חשדות בנוגע להתנהלות בלתי תקינה מצד  מפקדו, הגיש נגדו האחרון תביעת לשון רע. במסגרת ניהול המשפט התגלו עובדות מטרידות ומדאיגות, בנוגע להתנהלותם של קצינים בכירים בלהב 433, אשר נחשבת ליחידת העלית של המשטרה. לאור ממצאים שונים, שהתגלו במהלך ניהול המשפט, הגיש המשרד, בשמו של הבלש, נגד משטרת ישאל ונגד קצינים בכירים בלהב 433, תביעת בגין פגיעה בפרטיותו. שני המשפטים מתנהלים.

פרשת רשות השידור - המשרד מייצג את משה נסטלבאום, לשעבר מנהל חטיבת החדשות של הערוץ הראשון, בהליכים שונים. הוא ייצג אותו גם בתביעת לשון הרע כנגד יגאל רביד. במסגרת התביעה לטיהור שמו של נסטלבלאום טען עוה"ד אמיר טיטונוביץ כי היה מדובר במסע הכפשות חסר בסיס, אשר נבע, בראש ובראשונה, מרצונו של רביד, בקידום ברשות השידור. תביעת לשון הרע התקבלה ויגאל רביד חויב בתשלום פיצויים לנסטלבאום.

אחת מנשותיו של גואל רצון – המשרד ייצג את אחת מנשותיו של גואל רצון בתביעת לשון הרע, כנגד גוף תקשורת, אשר פגע בפרטיותה. במסגרת התביעה נטען, כי עדויות מהקשר בינה לבין גואל רצון מגיל 14 נחשפו ללא ידיעתה או רשותה בתוכנית "אולפן שישי" של ערוץ 2. התביעה הסתיימה בפשרה משביעת-רצון.

פרשת רפי גינת ו"כלבודק" - עו"ד אמיר טיטונוביץ ייצג את עו"ד חיים שטנגר בתביעת לשון הרע, נגד רפי גינת, לאחר שבמסגרת התכנית "כלבודק" טען גינת כי עו"ד שטנגר פעל באופן פסול, בפרשת חולי האיידס ועירוי הדם. בפסק הדין נקבע כי לא הוכח כי עו"ד שטנגר פעל באופן פסול.  רפי גינת וכתבת בתוכנית חויבו לשלם לעו"ד שטנגר 150 אלף שקלים כפיצוי על לשון הרע.  סכום עתק לאותם הימים (וגם כיום). ערעורם נדחה על-ידי בית המשפט העליון.

עוד כמה עובדות

עו"ד טיטונוביץ הינו יועץ משפטי (בהתנדבות) של עמותת "ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה". בנוסף, הינו חבר הנהלה ויועץ משפטי (בהתנדבות) בעמותת "האגודה הישראלית לטרשת נפוצה".

במשך שנים רבות הוא שימש כפרשן המשפטי של העיתון "גלובס", והיה בעל טור משפטי קבוע בו - "דיון נוסף".

עו"ד טיטונוביץ  כיהן כחבר בוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב. עו"ד טיטונוביץ שימש מרצה במכללת "שערי משפט" בקורס דיני לשון הרע.

עוה"ד אמיר טיטונוביץ מוזמן, לעתים קרובות, להשתתף ולשאת דברים בראיונות בתקשורת, בימי עיון, בפאנלים ובהשתלמויות, שעניינם דיני לשון הרע.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אמיר טיטונוביץ, משרד עורכי דין

 • קרב הענקים - הסוף? מוטי מורל זכה בבוררות מול שותפו לשעבר

  גלובס

  קרב הענקים - הסוף? מוטי מורל זכה בבוררות מול שותפו לשעבר

 • לשון הרע בימי קורונה

  לשון הרע בימי קורונה

  מגפת הקורונה מביאה עמה לחצים נפשיים רבים. חלק מהלחצים הללו באים לידי ביטוי באמצעות שיח בוטה אשר חלק ניכר ממנו מתנהל ברשתות החברתיות. מתי השיח והוויכוחים הופכים לעילת תביעה בגין 'לשון הרע' ומתי אמירות הינן בגדר 'לשון הרע'? עו"ד אמיר טיטונוביץ, בעלים ומייסד של 'טיטונוביץ ושות' משרד עו"ד', על תביעות לשון הרע בצל מגפת הקורונה, ועל מעשים ואמירות ברשתות החברתיות ומחוצה להן שיכולים להוביל לתביעת לשון הרע ולפיצוי כספי

  לשון הרע בימי קורונה

בנוסף אולי יעניין אותך