דורון  זנדר, בוני התיכון
דורון  זנדר

דורון זנדר

סמנכ"ל כספים

שנת לידה: 1965
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: סמנכ"ל כספים
תפקידים קודמים: מנכ"ל, אלרן (ד.ד.) נדל"ן בע"מ
ותק בתפקיד: 8.5 שנים
השכלה: BA בכלכלה וחשבונאות, בעל רישיון לראיית חשבון, אוניברסיטת בר אילן (92).

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה ?
סדרה של מהלכי מימון מחדש ביחס לחובות החברה שהובילה להוזלה משמעותית בעלויות באמצעות הנפקת 3 סדרות אגח חדשות ,סיוע עסקי ומיסוי בסגירת עסקאות שהחברה ביצעה לאחרונה. לכך יש להוסיף את השליטה הגבוהה בפעילות החברה ובניהול תזרים המזומנים שלה כולל הוצאה לפועל של הפעולות הנדרשות.

מהן החוזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
ניסיון רב של עשרות שנים בתחום הביצוע והיזמות הן בתקופות גאות והן בתקופות שפל של הענף כך שהחברה חזקה ויודעת להתמודד עם כלל מצבי שוק. על כך נוסיף שני פרמטרים, הראשון נובע מכך שהחברה מבצעת את הפרויקטים בעצמה כחברת ביצוע (עמי פרץ המנכ"ל והבעלים הינו מהנדס בהשכלתו) כך שנושא בטיחות, מקסום עליות בניה ואי חשיפה ללחצים מול חברות ביצוע מקנה לחברה יכולות להתמודד מול מגוון פרויקטים בשליטה גבוהה ולהביא את כולם לידי סיום מוצלח. הפרמטר הנוסף הוא אמינות רבה אל מול המערכת הבנקאית בישראל ואל מול שוק ההון, החברה עמדה בכל התחייבות פיננסית לאורך יותר מ-30 שנות פעילות עובדה שמאפשרת לה גב חזק מבחינת השגת מימון למימוש פרויקטים.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות ?
החברה זכתה במכרזי דיור למשתכן לבניית כ-500 יח"ד וקיבלה אישור ועדה מחוזית לפרויקט ביחס לפרויקט פינוי בינוי בקרית אונו לפרויקט של 1,000 יח"ד. הגדלת צבר הבניה ונקיטת פעולות נוספות כגון גם בחינת עסקאות אחרות (פינוי בינוי, קומבינציה) שהחברה מקדמת יחד עם יכולות מימון גבוהות יאפשרו צמיחה בשנים הקרובות.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות ?
המשך התמקדות בעסקי הליבה תוך מימוש נכסים שאינם עונים להגדרה זו תוך ניצול היתרון היחסי שיש לחברה בתחום המגורים

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו ?
לעבוד עם הרבה שכל, להיות קשוב לבעלי ניסיון ויחד עם זאת להפעיל גם את הבטן ולא להתעלם מתחושות ראשוניות שלעיתים נכונות יותר מכל עבודת מטה שתבצע.