גיל סולומון, גיל סולומון ושות'
גיל סולומון

עו"ד גיל סולומון

בעלים

גיל סולומון ושות'
משרד בוטיק בתחומי המשפט, הגנת פרטיות, הייטק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני, בלוקצ'יין, מטבעות קריפטוגרפיים ומדעי החיים
שנת לידה: 1987
דוא"ל: [email protected]
Linkedin: לחץ לצפייה
Facebook: לחץ לצפייה
Twitter: לחץ לצפייה
תחומי התמחות: הייטק, בלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפיים, הגנת הפרטיות, מסחרי בינלאומי
תפקיד: בעלים
תפקידים נוספים: יועמ"ש, עמותת יזמות קרבית (ע"ר)
תפקידים קודמים: בודק תוכנה ומהנדס בדיקות, יועמ"ש בקרן iAngles
ותק בתפקיד: 3 שנים
השכלה: אוניברסיטת חיפה, 2015
חבר בארגונים: IAPP – International Association of Privacy Professionals
פעילות למען הקהילה: יועמ"ש העמותה וממייסדי עמותת יזמות קרבית (ע"ר)
שפות: עברית ואנגלית
דרגה צבאית: רס"ר (מיל')

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
המשרד בשנה האחרונה ייצג לקוחות משמעותיים בתחומי ההייטק והמשפט המסחרי אך מלבד אלו הדבר שמבליט את המשרד למול משרדי עורכי דין אחרים על אף עיסוקנו במגוון תחומי עיסוק הוא חוזקנו הגדול ביותר, תחום הבלוקצ'יין והמטבעות הקריפטוגרפיים, שם צברנו שם ומוניטין של משרד מוביל כשבין השאר השתתפנו בהנפקות מטבע, ייעצנו למספר בורסות קריפטו שונות וייצגנו את לקוחותינו בהסכמים מסחריים הקשורים בטכנולוגיית בלוקצ'יין במדינות שונות (לרבות ישראל, אוסטרליה, מלטה, איי סיישל, גיברלטר ועוד).

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
אנחנו משרד צעיר, אולי הכי צעיר בדירוג, לדעתי יש בזה יתרון עצום מבחינת היכולת שלנו לשמור על "ראש פתוח". כמו כן, האוריינטציה הטכנולוגית שנטמעה בי לאחר שנים של ניסיון בתפקידים טכניים בתעשיית ההייטק עוזרת לי באופן אישי, ולמשרד באופן כללי, להיות יותר קרובים להיבטים הטכנולוגיים של כל אחד מהלקוחות שלנו והעסקאות בהן אנו מייצגים. ידע טכני בעסקאות כאלה מעניק לנו את היכולת להתקדם מהר יותר בהרבה ממשרדי עורכי הדין האחרים ולהציע פתרונות יצירתיים וייחודיים.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
לאחרונה תוקן צו איסור הלבנת הון שייכנס לתוקפו בחודש דצמבר. מבין חידושי הצו מובאת ההגדרה של שירות בנכס פיננסי שבתיקונים לצו, כוללת את כל הפעולות בנכסים פיננסיים דרך עיסוק, שאין בהם מתן אשראי, ובכלל זה, בין היתר, גם מתן שירותים לגבי "מטבע וירטואלי", מתוך כוונה לאפשר פיקוח על שירותים פיננסיים שאינם בנכסים מוחשיים. פועל יוצא של אישור הצו הוא שמכניסתו לתוקף של התיקון, אלו שפעילותם קשורה במטבעות קריפטוגרפים מעתה ייחשבו לשירות מוסדר ומפוקח (בהינתן כך שיקיימו את הוראות הצו) ולכאורה תותר להם פעילות בנקאית בישראל.
היות והמשרד הוא מהמובילים בארץ בתחום זה אנחנו מצפים לגידול משמעותי בפעילותנו בתחום עם התעוררות השוק שלדעתי הינה בלתי נמנעת.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
אחד האתגרים המרכזיים בעיני הוא הרחבת הפעילות שלנו וגידול אורגני ואני מתכוון לפעול לטובת זה בשנים הקרובות.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
דעו לנצל הזדמנויות – אלון אולמן, שאני מאד מעריך, אומר "מזל זו הזדמנות שפוגשת מוכנות" ואני מאד מאמין בכך. בדרכנו נקרות הזדמנויות רבות שאם נדע לנצל אותן הקריירה שלנו תצמח ותשתדרג פלאים. בשנים האחרונות למשל, ראינו שני תחומים כאלו צומחים כמעט יש מאין – תחום הבלוקצ'יין ותחום הגנת הפרטיות שעם חקיקת ה-GDPR באירופה קיבל תפנית מתחום שהרלבנטיות שלו מוטלת בספק לתחום משמעותי בעל חשיפות ענק ללקוחות. עורכי דין שיידעו לנצל טרנדים מעין אלו, בוודאי יתקדמו מהר יותר מכל עורכי הדין המקבילים להם.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
חשוב לגלות הבנה ולדעת שלפעמים זמנים קשים נועדו לחשל אותנו או לקדם אותנו למקום אחר שיותר מתאים לנו. בקריירה משפטית חשוב לשמור על אופטימיות.

למשל, המשבר הכי גדול בקריירה שלי הוא זה שהוביל אותי למקום שבו זכיתי להתמחות בתחום הבלוקצ'יין מה שקידם את הקריירה שלי פלאים ונתן לי את ההזדמנות להתבלט בתחום בגיל יחסית צעיר ועם וותק יחסית קצר.