טל איטקין משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושה

טל איטקין משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1999
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: רחוב פל ים 2, בניין אשל 1, קומה 4, חיפה, מיקוד 3133202, ת.ד 33356
טלפון: 04-8661919
פקס: 04-8664599
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.itkintal.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • טל איטקין

  טל איטקין

  עו"ד, מייסדת ובעלים

  טל איטקין משרד עורכי דין

  עוד על טל איטקין

  טל איטקין

עורכי דין

  עו"ד תהילה גרבאוי
  עו"ד טובה סלוק-לב
  עו"ד אסתר מנשירוב
  עו"ד צוף פרימר עציון
אייקון אודות

אודות טל איטקין משרד עורכי דין

עו״ד טל איטקין הקימה את משרדה לפני למעלה משני עשורים מתוך תחושת שליחות אמיתית ובמטרה לספק ללקוחות את השירות האישי הטוב, המקצועי והאנושי ביותר – מתוך הבנה כי תחום דיני המשפחה והירושה הינו תחום סבוך ומורכב משפטית ורגשית. העשייה המקצועית נעשית תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים ובלתי מתפשרים ובקיאות חסרת תקדים במטרייה המשפטית, ובפרט בממשק שבין דיני המשפחה לעולם המשפט המסחרי. משרד טל איטקין, המונה היום חמש עורכות דין, מעניק ללקוחותיו את השירות שמהווה הטוב מכל העולמות – יחס אישי, ניסיון רב, אנושיות, בקיאות וידע יוצאי דופן בפרקטיקה בישראל. המשרד מייצג לקוחות בתיקי משפחה וירושה מורכבים ורחבי-היקף מול כל הערכאות, לרבות בתי המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים, המחוזיים, העליון ובג"צ וכן בתהליכי גישור ובוררות. לצוות המשרד ניסיון רב-שנים בליטיגציה בתחום דיני המשפחה, לצד תפיסה משפטית ייחודית ורחבה.

צוות המשרד טיפל ומטפל בלקוחות במקרים מהמורכבים והרגישים ביותר – ואף נוטל חלק מרכזי בביסוס הלכות מובילות וחשובות שעיצבו את תחום המעמד האישי לרבות:

• תקדים חריג בתיק הנוגע לאמנת האג, שבמסגרתו פסק בית המשפט העליון כי טובתה של קטינה היא כי תישאר במשמורת אמה בישראל ולא תוחזר למקום מגוריה הקודם.
• זכיה בבג"ץ אשר קבע את מדרג הזמנים הקובעים במרוץ סמכויות השיפוט. • זכיה בתיק בביהמ"ש העליון (בהרכב מורחב) בנוגע לסמכויות בית הדין הרבני לכפות גט במקרה של אדם שברח לחו"ל. • פסק דין חדשני ומתוקשר שחייב, לראשונה בישראל, את האישה בתשלום מזונות לילד אשר נמצא במשמורת האב. • זכיה בערעור בעליון אודות הפורום הנאות והדין הזר שיחול במקרה של בני זוג שהתגרשו בארץ והינם בעלי רכוש בחו"ל. • זכיה בבג"ץ אשר במסגרתו הוכרה לראשונה בארץ (בהרכב מורחב) האפשרות של נקיטה באמצעים מביישים (Public Shaming) כלפי סרבן הגט על מנת לסייע לאישה עגונה להתגרש.

עו"ד טל איטקין, מייסדת ובעלים

מייסדת המשרד, עורכת הדין טל איטקין, היא עורכת דין וותיקה בעלת ידע וניסיון של מעל לשני עשורים בתחום המעמד האישי והירושה והיא גם מגשרת מוסמכת בשיטת גירושין בשיתוף פעולה ונוטריון. בימים אלו, משלימה עו"ד איטקין את כתיבת עבודת הדוקטורט שלה במשפטים, באוניברסיטת רייכמן בהנחיית פרופ' רות זפרן ופרופ' דב גרינבאום, העוסקת מעמד המשפחה בדיני זכויות יוצרים; אתגרי הבעלות ביצירה שנוצרת במרחב המשפחתי, ומהווה מחקר חלוצי בינלאומי בנושא הקשר בין המשפחה להיווצרות קניינים רוחניים ומודלים לחלוקת קניין רוחני בין בני זוג. עו"ד איטקין, סיימה בהצטיינות תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת שפילד באנגליה, וכן סיימה בהצטיינות יתרה תואר שני במשפטים (התמחות במשפט מסחרי) באוניברסיטת רייכמן (לשעבר המרכז הבינתחומי הרצליה). כמו כן, עו"ד איטקין מרצה בקורס ייחודי בנושא דיני משפחה ועסקים לתלמידי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת רייכמן.

מקצועיות, מחויבות, יצירתיות ויחס אישי

המשרד משלב התמחות מעמיקה בתחום דיני המשפחה והירושה, המלווה בהבנה נרחבת של נושאים משיקים, נלווים ומשלימים, ונמצא בחוד החנית של הממשק בין דיני המשפחה למשפט המסחרי. הניסיון המקצועי והאקדמי רב השנים, מקנה לצוות המשרד את יכולות החשיבה מחוץ לקופסה, הפרספקטיבה החדשנית, יכולת האינטגרציה והטיעון ורוחב היריעה חסרי התקדים, בפרט בממשק שבין המשפט המסחרי לעולם דיני המשפחה והירושה. בכל תיק ותיק המגיע לפתחו של המשרד – טובת הלקוח היא הערך העליון בכל צעד ושעל. צוות המשרד נלחם ללא פשרות עבור צדק ללקוחותיו ומגויס לתקן כל פגיעה או עוול ותמיד חותר למציאת פתרון שימנע מלחמות מיותרות וכואבות, וזאת לצד שמירה על כלל החוקים, הזכויות והאינטרסים. כישורי הטיעון והביטוי של צוות המשרד, יכולת הלמידה המהירה והמחקר הראייתי, המשפטי וההשוואתי יוצא הדופן באיכותו, מקנים לצוות המשרד יתרון משמעותי בכל תיק – דבר המתבטא בתוצאות מוכחות בשטח.

תחומי התמחות

משרד טל איטקין עוסק בסוגיות דיני מעמד אישי קלאסיות לרבות הליכי גירושין, מזונות, משמורת, הסדרי ראייה, כמו גם בגישור ובניסוח הסכמים – הסכמי ממון, גירושין והסכמים בין יורשים, ובתחום העיזבונות והירושות. לצד זאת, לצוות המשרד מומחיות ייחודית בדיני משפחה ועסקים ובהליכים המצריכים חדשנות והתמחות בעולמות שונים: צוות המשרד מלווה את לקוחותיו בסוגיות דוגמת הערכת שווי, פירוק שיתוף בנכסים משפחתיים, בזכויות בקניין רוחני ונכסים בלתי-מוחשיים ובפירוק חברות משותפות ומשפחתיות, ומספק ללקוחותיו מענה מקיף, חדשני ויסודי בקשת רחבה של נושאים– תוך שימוש במגוון דיסציפלינות וכלים משפטיים, כלכליים ועסקיים.
זכויות בקניין רוחני ונכסים בלתי מוחשיים
לצוות המשרד התמחות ייחודית בסוגיית הממשקים שבין דיני המשפחה לזכויות בקניין רוחני, בפטנטים ובזכויות יוצרים, זכויות במניות ובחברות הזנק ובאופן החלוקה של זכויות אלו בין בני זוג או יורשים במהלך פרידה או פטירה. המאה ה- 21, הגלובליזציה ופיתוחים טכנולוגיים חדשניים הולידו "קניינים חדשים". לא עוד קניין מסורתי כגון דירת מגורים העומדת לחלוקה בין בני הזוג. המשפט העכשווי מוצא עצמו עוסק בחלוקת נכסים בלתי מוחשיים כגון פטנטים, מניות, זכויות יוצרים – זכויות, אשר לנוכח אופיים וייחודם והקמתם באמצעות היכולות האישיות והייחודיות של יוצר הזכות, חלוקתם בין בני זוג אינה פשוטה כלל. אופיים החדשני והבלתי מוחשי של "הקניינים החדשים" , מוביל לכך שחלוקתם מורכבת ומסועפת בין השאר, עקב השלכות והשפעות חיצוניות רבות המצריכות תחשיבים מורכבים לצד העדר חקיקה מוסדרת והעדר קווים מנחים בפסיקת בתי המשפט. לצוות המשרד מומחיות רבה בניהול תיקים בעלי מורכבויות בעניין חלוקה ואיזון של נכסים אלו אשר אינם מוחשיים, תוך שימת דגש על בניית אסטרטגיה נכונה ראויה וצודקת עבור הלקוח ומשפחתו.
הסכמי ממון
בימינו, אנשים מגיעים לעיתים קרובות לנישואין עם רכוש משמעותי. למרות התחושה הבלתי-רומנטית שמתלווה לכך לעיתים, ישנה חשיבות רבה להסדרה מראש של חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, אשר תוכל לחסוך מאבקים משפטיים מיותרים. המשרד מתמחה ביצירת הסכמים מורכבים, המתבססים על הבנה יסודית של נכסי הזוג, יכולת לצפיית מגוון תרחישים עתידיים, והיכרות מעמיקה עם הפסיקה בתחום חלוקת הרכוש, ומיועדים ליצור מצב הוגן ומגן עבור בני הזוג.
גירושין
תחום הגירושין מצריך רגישות יתרה, בין היתר בשל השלכותיו הקריטיות עבור ילדים וקטינים העלולים להיקלע למאבק מכוער וקשה על לא עוול בכפם. המשרד מתמחה במתן סיוע משפטי שמטרתו להגיע לפתרון הרצוי על הצדדים ועם פגיעה מינימאלית בילדים. בשל הטבע האישי והייחודי של כל סיטואציה משפחתית, המשרד מאמין בעבודה מתוך הקשבה עמוקה ללקוח, על מנת למצוא את הנתיב המעשי והמשפטי המתאים ביותר עבורו, בהדרכה ובהובלת הלקוח ביד בוטחת דרך מכלול ההיבטים הרגשיים, הפיננסיים והמשפטיים. צוות המשרד מסייע ללקוחותיו לנהל את כלל היבטי הליך הגירושין, לרבות נושאי מזונות ילדים, משמורת אופטימלית וחלוקת רכוש, גם עבור נכסים מורכבים ובלתי מוחשיים.
גישור
צוות המשרד מנהל הליכי גישור, מתוך אמונה כי כל סוגיה משפטית ניתנת לפתרון מחוץ לכתלי בית המשפט. למשרד ניסיון עשיר בניהול הליכי גישור תוך שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו למציאת פתרונות שישמרו על האינטרסים של הצדדים לסכסוך, תוך הגעה להסכמות בראי הדין וללא מאבק משפטי מיותר. הניסיון המשפטי וההתמודדות עם תיקים מורכבים רבים, מספקים למשרד את הבשלות המקצועית הנדרשת לתהליך הגישור, לרבות היכולת לצפות סיטואציות ומצבי קיצון שונים.
עיזבונות
למשרד מומחיות בתחום דיני הירושה, ובאמתחתו טיפול במספר תיקי עיזבונות מהמורכבים והסבוכים ביותר בישראל בתחום זה. המשרד מרכז את הידע המשפטי והכלכלי הנדרש להתמודדות עם המאבקים הרב-ממדיים והרב-צדדיים של תיקי עזבון מורכבים, מרובי צוואות, יורשים ונכסים בארץ ובחו"ל, לרבות היבטי פגמים בצוואות ונכסים בינלאומיים בלתי סחירים. צוות המשרד מנתח כל תיק לפרטי-פרטיו, עם כל הדקויות הנלוות לו ותוך תכנון וצפיית המהלכים האפשריים של הלקוח והצדדים האחרים.
פרו בונו
עו"ד איטקין משמשת משנת 2002 כיועצת המשפטית של עמותת "ילדותי השנייה" לילדים בסיכון, ובנוסף צוות המשרד מעניק ייעוץ וטיפול פרו בונו בתיקים שונים המופנים אליו מלשכת עורכי הדין בתחום דיני המשפחה והירושה. המשרד מייצג בתיקי פרו בונו שונים בנושאי סכסוכי משמרות בין בני זוג, ביניהם ייצוג בסכסוך בין בנות זוג מאותו המין על ילד שנולד מהפריה וכן מעניק ייעוץ משפטי בהתנדבות בנושאים רבים הנוגעים למלחמת "חרבות ברזל".

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

שנות פעילות 22 מאז 1999

שנות פעילות

22

מאז 1999

כ-20 שנות התנדבות בארגון "ילדותי השנייה"

כ-20

שנות התנדבות בארגון "ילדותי השנייה"

אייקון מאמרים

מאמרים מאת טל איטקין משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך