טל איטקין משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושה

טל איטקין משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1999
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: רח' הנמל 36, קומה 4 שער 3, ת.ד 3356, חיפה 3233202
טלפון: 04-8661919
פקס: 04-8664599
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.itkintal.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • טל איטקין

  טל איטקין

  עו"ד, מייסדת ובעלים

  טל איטקין משרד עורכי דין

  עוד על טל איטקין

  טל איטקין

מנהלים בכירים

  הדס משאלי-גרנות עו"ד
אייקון אודות

אודות טל איטקין משרד עורכי דין

משרד עורכי דין טל איטקין הוא משרד עורכי הדין המוביל בצפון הארץ בתחום דיני המשפחה והירושה. המשרד נוסד בשנת 1999 על ידי עו"ד טל איטקין ומאז צבר ניסיון עשיר בתחום דיני המשפחה והירושה על שלל רבדיו. המשרד מייצג לקוחות בתיקי משפחה וירושה מורכבים ורחבי-היקף מול כל הערכאות, לרבות הופעות וליטיגציה מול בתי הדין הרבניים, המחוזיים, העליון ובג"צ וכן בתהליכי גישור ובוררות. מתוך ניסיון ענף ורב-שנים בליטיגציה, ייצוג ותפיסה משפטית ייחודית ורחבה.

המשרד השיג לטובת לקוחותיו פסיקות חדשניות ותקדימים משמעותיים רבים בתחומי פעילותו, לרבות:
• תקדים חריג בתיק הנוגע לאמנת האג ושבמסגרתו פסק בית המשפט העליון כי טובתה של קטינה היא כי תישאר במשמורת אמה בישראל ולא תוחזר למקום מגוריה הקודם.
• זכיה בבג"ץ אשר קבע את מדרג הזמנים הקובע במרוץ סמכויות השיפוט.
• תיק הנדון כיום מול ביהמ"ש העליון (בהרכב מורחב) בנוגע לסמכויות בית הדין הרבני לכפות גט במקרה של אדם שברח לחו"ל.
• פסק דין חדשני ומתוקשר שחייב, לראשונה בישראל, את האישה בתשלום מזונות לילד אשר נמצא במשמורת האב.
• ערעור בעליון אודות הפורום הנאות והדין הזר שיחול במקרה של בני זוג שהתגרשו בארץ והינם בעלי רכוש בחו"ל.

עו"ד טל איטקין, מייסדת ובעלים

מייסדת המשרד, עו"ד טל איטקין, בעלת רישיון לעריכת דין משנת 1999, מגשרת מוסמכת בשיטת גירושין בשיתוף פעולה ונוטריון, מזה כ-21 שנים. בימים אלו שוקדת על כתיבת דוקטורט במשפטים באוניברסיטת בר אילן בהנחיית ד"ר מרים מרקוביץ ביטון, העוסק בחקר המבנה המשפחתי המשתנה בעולם הטכנולוגי ובעידן הגלובלי בזיקה לזכויות קניין רוחני במשפחה. סיימה בהצטיינות תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת שפילד באנגליה, וכן סיימה בהצטיינות תואר שני במשפטים (התמחות במשפט מסחרי) מהמרכז הבין תחומי בהרצליה.

ראייה רחבה, רב תחומית ומותאמת אישית

המשרד משלב התמחות מעמיקה בתחום דיני המשפחה המלווה בהבנה נרחבת של נושאים משיקים, נלווים ומשלימים. מאחר ותחום דיני המשפחה נוגע מצד אחד בעניינים שהינם פרטיים ואינדיבידואליים מטבעם כגון מערכות יחסים זוגיות ומשפחתיות, ומצד שני במגוון רחב של נכסים מורכבים, אשר קשה לעיתים להבין, לתמחר, ולחלק אותם, ומאחר וקיימת חפיפה של מספר סמכויות שיפוט נפרדות, לרבות מערכת המשפט האזרחית, הדין הרבני וסמכויות שיפוט זרות, נדרשת מעורכי הדין בתחום שליטה מעמיקה במספר רב של תחומים, ויכולת לנוע מהמבט האסטרטגי הרחב אל דקויות אישיות ואל ניואנסים משפטיים. ייחודו וכוחו של המשרד הוא במיומנותו במימוש יכולת זו, עם הוצאה לפועל של האסטרטגיה המתאימה ביותר ללקוח להשגת התוצאה הטובה והצודקת ביותר עבורו.

תחומי התמחות

למשרד התמחות יחודית בסוגיית הממשקים שבין דיני המשפחה לזכויות בקניין רוחני, בפטנטים ובזכויות יוצרים, זכויות במניות ובחברות הזנק ובאופן החלוקה של זכויות אלו בין בני זוג או יורשים במהלך פרידה או פטירה. שאלות ראשונות (מתוך רבות וחשובות) אשר עולות כאשר פונים אל משרדינו לטובת ייצוג בהליך גירושין שבו יש בקרב בני הזוג זכויות בקניין רוחני, בפטנטים, בזכויות יוצרים, במניות ובחברות הזנק, הינן: "כיצד יחולק הפטנט? כיצד יחולקו תגמולים? מה יארע עם המניות? כיצד יחולקו הזכויות בחברה, אם בכלל ביום שלאחר הגירושין?".

למשרדנו מומחיות רבה בניהול תיקים בעלי מורכבויות בעניין חלוקה ואיזון של נכסים אלו אשר אינם מוחשיים, תוך שימת דגש על בניית אסטרטגיה נכונה ראויה וצודקת עבור הלקוח ומשפחתו.

הסכמי ממון
בימינו, אנשים מגיעים לעיתים קרובות לנישואין עם רכוש משמעותי. למרות התחושה הבלתי-רומנטית שמתלווה לכך לעיתים, ישנה חשיבות רבה להסדרה מראש של חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, אשר תוכל לחסוך מאבקים משפטיים מיותרים. המשרד מתמחה ביצירת הסכמים מורכבים, המתבססים על הבנה יסודית של נכסי הזוג, יכולת לצפיית מגוון תרחישים עתידיים, והיכרות מעמיקה עם הפסיקה בתחום חלוקת הרכוש, ומיועדים ליצור מצב הוגן ומגן עבור בני הזוג.

גירושין
תחום הגירושין מצריך רגישות יתרה מתוך השלכותיו הקריטיות עבור ילדים וקטינים העלולים להיקלע למאבק מכוער וקשה על לא עוול בכפם. המשרד מתמחה בסיוע להגעה לפתרון הרצוי במינימום פגיעה בילדים. בשל הטבע האישי והייחודי של כל סיטואציה משפחתית, המשרד מאמין בפעולה מתוך הקשבה עמוקה ללקוח, על מנת למצוא את הנתיב המעשי והמשפטי המתאים ביותר עבורו, ולהדריך ולהוביל אותו ביד בוטחת דרך מכלול ההיבטים הרגשיים, הפיננסיים והמשפטיים עד לעמדת פתיחה חזקה בדרכו החדשה. הניסיון והמקצועיות שצבר המשרד במהלך שנים של טיפול בזוגות שהחליטו להתגרש מסייעים ללקוחותיו להגיע לתוצאות הרצויות בכל הליך הגירושין בכלל ובפיצויים ובתביעת הכתובה בפרט. המשרד מסייע ללקוחותיו לנהל את כלל היבטי הליך הגירושין, לרבות השגת סיטואציית מזונות ילדים ומשמורת אופטימלית וחלוקת רכוש בראי הלקוח, גם עבור נכסים מורכבים ובלתי מוחשיים.

גישור
המשרד מנהל תהליכי גישור, מתוך אמונה כי טרם נקיטה באמצעים משפטיים, עדיף לנסות לגשר, לשחרר את הצדדים להמשיך בחיים ולהשאיר את הסכסוך מאחור. למשרד ניסיון עשיר בגישורים מוצלחים, תוך שימוש בכל הכלים למציאת פתרונות שישמרו על האינטרסים של הלקוח וילדיו תוך הגעה להסכמות בראי הדין ללא מאבק משפטי. הניסיון המשפטי וההתמודדות עם תיקים מורכבים רבים מספקים למשרד את הבשלות המקצועית הנדרשת לתהליך הגישור, לרבות היכולת לצפות סיטואציות ומצבים שהלקוח עלול להיקלע אליהן, ושניתן להימנע מהן או להתמודד איתן טוב יותר באמצעות הכנה מראש.

עזבונות
למשרד יש מומחיות מעמיקה בנושא דיני הירושה, והוא טיפל בכמה מתיקי העזבונות המורכבים והמסועפים ביותר בארץ. המשרד מרכז את הידע המשפטי והכלכלי הנדרש להתמודדות עם המאבקים הרב-מימדיים והרב-צדדיים של תיקי עזבון מורכבים, מרובי צוואות, יורשים ונכסים בארץ ובחו"ל, לרבות היבטי פגמים בצוואות ונכסים בינלאומיים בלתי סחירים. המשרד מנתח כל תיק לפרטי-פרטיו, עם כל הדקויות הנלוות ותוך תכנון וצפיית המהלכים האפשריים של הלקוח והצדדים האחרים, על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

פרו בונו
עו"ד איטקין משמשת מאז שנת 2002 כיועצת המשפטית של עמותת "ילדותי השנייה" לילדים בסיכון, והמשרד מטפל בתיקי פרו בונו המופנים אליו מלשכת עורכי הדין.

 

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

שנות פעילות 22 מאז 1999

שנות פעילות

22

מאז 1999

כ-20 שנות התנדבות בארגון "ילדותי השנייה"

כ-20

שנות התנדבות בארגון "ילדותי השנייה"

אייקון מאמרים

מאמרים מאת טל איטקין משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

  "אחוזי ההצלחה של פרויקטים בהתחדשות עירונית תלויים בכמה בעלי הדירות מאוגדים. הסיבות לסרבנות הדיירים מגוונות", מסביר עו"ד ינקי עפרוני, שותף מייסד במשרד 'יוריסט עפרוני' המתמחה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית, "האתגר הגדול ביותר הוא יצירת האמון עם בעלי הדירות"

  על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

 • קבוצות רכישה פוסט קורונה

  נראה כי משבר הקורונה העולמי הנוכחי יכול גם הפעם להוות כר פורה לצמיחה בתחום קבוצות הרכישה

  קבוצות רכישה פוסט קורונה

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • אתגר הבנייה התת–קרקעית

  המדינה מכירה בעובדה כי לא תהיה ברירה אלא להגדיל את המרחב התת קרקעי, ולחייב יזמים להוריד מתחת לקרקע שימושים רבים ככל האפשר

  אתגר הבנייה התת–קרקעית