יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

רשלנות רפואית, משפט רפואי, דיני החולה

יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: רשלנות רפואית, משפט רפואי, דיני החולה
כתובת: רחוב מנחם בגין 7, בית גיבור ספורט, רמת גן
טלפון: 03-7518405
פקס: 03-7518416
דוא"ל: http://[email protected]
אתר החברה: http://www.prmm.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יאיר סקלסקי, יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

  יאיר סקלסקי

  מייסד ובעלים

  יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יאיר סקלסקי
 • נאטלי סולומון שטיין, יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

  נאטלי סולומון שטיין

  שותפה

  יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות יאיר סקלסקי – משרד עורכי דין

משרדו של עו"ד יאיר סקלסקי הינו משרד ייחודי העוסק בתחום הרשלנות הרפואית, המשפט הרפואי ודיני זכויות החולה. המשרד הוקם ומנוהל על ידי עו"ד יאיר סקלסקי. מטה המשרד והמשרד הראשי יושבים בבית גיבור ספורט ברמת גן והוא מחזיק בשלוחה נוספת בפתח תקווה המנוהלת על ידי עו"ד נאטלי סולומון שטיין. המשרד המונה 7 עורכי דין מתוכם חמישה עוסקים ברשלנות רפואית והוא נמנה על צמרת משרדי עורכי הדין העוסקים בתחום הרשלנות הרפואית. עבודתו נשענת על שלושה אדנים מרכזיים: יסודיות וירידה לפרטים – המשרד מבצע את עבודת החקר וגיבוש הראיות בכל תיק בו הוא מטפל, בצורה עצמית ולא באמצעות חברות קבלניות כמקובל לעיתים בענף ; היכרות מעמיקה ביותר עם העולם הרפואי – המשרד מכיר לעומק את התנהלותם של בתי החולים, קופות החולים וחברות הביטוח, ודבר זה מסייע בידו להביא להצלחה מירבית בתביעות המנוהלות על ידו ;  עקשנות והתמדה – המשרד הופך כל אבן וכל מהמורה המסייעת לו להגיע להצלחה וניצחון התיק, ובכלל זה הוא אינו מתפשר, גם על קוצו של יו"ד בהכנת הראיות, בהבנת המקרה ובכתבי התביעה אותם הוא מגבש.  

התמחויות המשרד

המשרד מתמחה בכל ענפי הרשלנות הרפואית לרבות: איחור באבחון מחלות הסרטן לסוגיהן, תביעות בגין נזקי ניתוחים פלסטיים, תביעות בגין נזקי ניתוחים כירורגיים, תביעות בגין מעקב הריון רשלני, אי גילוי מומים בעובר, גניקולוגיה ומיילדות ונזקים הנגרמים לאם או לעובר במהלך הלידה, ועוד. המשרד מתייחס לכל תביעת רשלנות רפואית המגיעה לפתחו כאל תביעה נזיקית מיוחדת ולכן הוא פיתח שיטת עבודה המבוססת על שלושה גורמים: חקירה עצמאית הכוללת את איסוף הרשומות הרפואיות, לימוד החומר תוך יצרת רצף אירועים אחיד בין כל המוסדות המטפלים, הכנה רפואית והתייעצות עם רופא מומחה בשאלות רפואיות בלבד. בניית התביעה המבוססת על החקירה וגיבוש הראיות אותם ביצע המשרד בעצמו וביסוסה על פסקי דין עדכניים ותיאוריות משפטיות קיימות ומתפתחות. כמו כן משא ומתן משפטי עם באי כוחם של הנתבעים - המשרד לא נוקט לרוב בהליכי גישור ומעדיף לבצע משא ומתן ישיר מול הנתבעים או לחילופין במסגרת ניהול הוכחות בבית משפט. כתוצאה מהתעמקותו היסודית של המשרד בכל תיק בו הוא מטפל, סכומי הפיצוי אותם מקבלים התובעים במשא ומתו הינם גבוהים מהממוצע במקרים רבים ולעיתים הם אף גבוהים יותר מהפיצויים הנפסקים בפסקי דין של בתי המשפט.

התמקדות עיקרית בייצוג תובעים

לעו"ד סקלסקי היכרות מעמיקה ורבת שנים עם מערכת הבריאות, על יתרונותיה, כמו גם תחלואיה וחסרונותיה. לאור זאת הוא בחר לעסוק בתחום הרשלנות הרפואית והוא פועל מתוך תחושת שליחות לשיפור מערכת הרפואה בישראל, כאשר הוא מכיר ומזדהה עם תחושותיהם הקשות של התובעים המגיעים אליו בשעתם הקשה, לשם עשיית צדק. כעיקרון מנחה בחר עו"ד יאיר סקלסקי לייצג ברובם המכריע של המקרים את צד התובעים, ולא את בתי החולים הנתבעים.    

היכרות מעמיקה עם עולם בתי החולים וחברות הביטוח

עו"ד יאיר סקלסקי הוא בעל תואר ראשון במשפטים ואת המשרד על שמו פתח לאחר שעשה התמחות וטרום התמחות במשרד גדול ומוביל העוסק בתחום הרשלנות הרפואית והוא שם לו למטרה לעסוק בתחום זה. לאור היכרותו את עולם בתי החולים חתר עו"ד סקלסקי לעבוד בתחום הרשלנות הרפואית, עוד בהיותו סטודנט, זאת מתוך רצון ולשפר את מערכת היחסים בין החולה לרופא במערכת הבריאות, כך שהיא תקיים את שליחותה כמי שנועדה להביא מזור לחולים. מעת לעת הוא מעביר הרצאות לרופאים בנושאי רשלנות רפואית ובעבר היה מגיש תוכנית רדיו בנושא משפט רפואי בקול ישראל ונציג לשכת עורכי הדין בוועדת הרווחה והבריאות של הכנסת אשר דנה בחקיקת חוק השתלת איברים. כמו כן, עו"ד סקלסקי נמנה על תומכיה הראשונים של עמותת מתנת חיים העוסקת בתרומות איברים להשתלה (אשר שינתה את פני עולם ההשתלות לבלי הכר) ואף ליווה אותה כיועץ מתחילת פעילותה במשך שנים ארוכות. הוא חבר באגודה לזכויות החולה ובאגודה לרפואה ומשפט ופרסם מאמרים בנושאי בריאות ורשלנות רפואית, וחבר פעיל בפורום הנזיקין של לשכת עורכי הדין. כיום הוא מוביל מהלך לשינוי תחום הגישורים ברשלנות רפואית. חיזוק משמעותי להיכרות המשרד עם מערכת הביטוח והבריאות התקבל עם הצטרפותה של עו"ד נאטלי סולומון שטיין אשר ייצגה במשך כ–14 שנים את מדינת ישראל מטעם 'ענבל' - הקרן הפנימית לביטוחי ממשלה. במסגרת תפקידה, עסקה בניהול מאות תביעות ובמתן יעוץ משפטי ומדיקו-לגלי לבתי החולים, לשכות בריאות ולצוותים רפואיים. בנוסף, שימשה בתפקיד ניהולי, כראש צוות עורכי דין ובהכשרתם בתחום הרשלנות הרפואית. כן שימשה כמרצה בתחום ניהול התביעות בתוכניות הכשרה למנהלי סיכונים (רופאים, אחיות ועורכי דין). עוה"ד סולומון שטיין חברה בוועדת הבריאות של לשכת עורכי הדין, מרצה בהתנדבות כתרומה לקהילה והינה בעלת הכשרה כמגשרת.
להיכרות המערכת גם מן הצד השני חשיבות מיוחדת בהבנת הסיכויים והסיכונים של כל תיק ברשלנות רפואית והבנה טקטית של נקודת המבט של בתי החולים את תביעות הרשלנות. ענין זה הוא בעל חשיבות רבה לצורך תקיפה מדוייקת יותר של המקרה הספציפי. 

הישגים בולטים

עקב החקירה העצמאית אותה מבצע המשרד לפרטי פרטים הוא הצליח לזהות במהלך השנים מספר מקרים בהם האבחנות הרפואיות עצמן היו שגויות, מבלי שרופאים מקצועיים שהעניקו חוות דעת שנייה ושלישית ישימו לב לטעות באבחנה המקדמית. במקרים אחרים הצליח המשרד להפוך תיקים שנראו על פניו כחלשים ביותר לתיקים בהם זכו לקוחותיו בכספי פיצויים גדולים מאוד, כך למשל הצליח משרד עו"ד סקלסקי להגיע להישג תקדימי בו תינוק שנולד עם אצבעות מחוברות באחת מרגליו, הצליח לקבל פיצוי של מיליוני שקלים רבים בגין אי דיווח הדבר להורי הילד, ומניעת המשך בירור, אף על פי שעל פי הכללים הרגילים אין חובת בדיקת אצבעות במסגרת בדיקות אולטרא-סאונד במעקבההיריון. כך הצליח המשרד לאתר החלפה של ביופסיית שד שבוצעה בבית חולים מרכזי וגרמה למתן תשובות מוטעות לאישה חולת סרטן שהיא בריאה ולאישה בריאה – שהיא חולה. המהלך עצמו לווה בחקירה מעמיקה ובשילוב של שלושה מוסדות רפואיים שונים ובית החולים עצמו נדרש לועדת בדיקה משלו על מנת להבין את הטעות. במקרה אחר, חשיבה מחוץ לקופסה הביאה בית חולים גדול להנציח מטופל שנפטר אצלו כתוצאה מרשלנות, וזאת מעבר לפיצוי כספי למשפחת המנוח.

חזון המשרד

המשרד שואף להמשיך ולהרחיב את פעילותו תוך ייצוג תובעים בנאמנות, אדיקות ועקשנות רבה. עו"ד סקלסקי מספר שלעיתים נדירות מאוד הוא מוכן לשמוע את המילה "לא" וזו תישמע רק לאחר שהובן כי כל אבן נהפכה על מנת להגיע לחקר האמת. המשרד מאמין כי לתביעות רשלנות רפואית אמיתיות ומבוססות יש השלכה חיובית על התנהלות של רופאים ובזכות כך הם משפרים את היחס שלהם לחולים ומשתפים אותם בהליכים הרפואיים השונים שעליהם לעבור וכן משפרים תהליכים רפואיים מבחינה מקצועית. 

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כניסתו לתוקף של חוק שירותי תשלום: תנאי הכרחי אך לא מספיק לקידום התחרות בתחום התשלומים בישראל

  החוק מרחיב את חוק כרטיסי חיוב לאמצעי תשלום חדשניים המנותקים מהרכיב הפיזי ומותאם לכניסת שחקנים חדשים לתחום שירותי התשלום בנוסף לבנקים ולחברות כרטיסי האשראי

  כניסתו לתוקף של חוק שירותי תשלום: תנאי הכרחי אך לא מספיק לקידום התחרות בתחום התשלומים בישראל

 • הגבלת הזכות לפרוש מהאגודה

  האם בנסיבות חריגות, בהן מועלות טענות הנוגעות לאופי ייחודי של קהילה, תותר התניה בין זכויות במקרקעין לבין חברות באגודה

  הגבלת הזכות לפרוש מהאגודה

 • אלימות יומיומית מושתקת ב"שדה הקרב המשפטי"

  לאחרונה דובר בתקשורת על החובה מצד נפגעות עבירה לפנות לפוגע, על מנת לקבל את אישורו לטפל בקטין. העלאת הנושא לסדר היום, בצל היום הבינלאומי למניעת אלימות, מספקת הזדמנות טובה להציף מעל לפני השטח תופעה שאינה מדוברת: האלימות המשפטית

  אלימות יומיומית מושתקת ב"שדה הקרב המשפטי"

 • די לאלימות הכלכלית

  לראשונה בישראל, יוכלו ביהמ"ש להתערב במקרים של גילויי אלימות כלכלית בין בני זוג ובני משפחה. ביהמ"ש יוכלו להוציא צו כנגד בן משפחה למניעת האלימות הכלכלית לרבות צווים לקבלת מידע וביצוע פעולות לגופים שונים וכן יוכלו לפסוק בתביעות נזיקיות שיוגשו בגין אלימות כלכלית שתופעל כנגד בן משפחה

  די לאלימות הכלכלית