יהב ושות' חברת עורכי דין

ייצוג בעלים בהתחדשות עירונית, מקרקעין, ליטיגציה מסחרית- אזרחית

יהב ושות' חברת עורכי דין
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1976
תחום: ייצוג בעלים בהתחדשות עירונית, מקרקעין, ליטיגציה מסחרית- אזרחית
כתובת: דרך מנחם בגין 7, בית גיבור ספורט,
קומה 10, רמת גן 5268102
טלפון: 03-6137730
פקס: 03-6137731
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.yahavco.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ארנון  יהב

  ארנון יהב

  שותף מנהל

  יהב ושות' חברת עורכי דין

 • דינה יהב

  דינה יהב

  מייסדת ובעלים

  יהב ושות' חברת עורכי דין

 • עינת שקד

  עינת שקד

  שותפה

  יהב ושות' חברת עורכי דין

 • עדי שנהב גלוז

  עדי שנהב גלוז

  שותפה

  יהב ושות' חברת עורכי דין

אייקון אודות

אודות יהב ושות' חברת עורכי דין

משרד עורכי הדין יהב ושות' הוקם בשנת 1976 ותחומי התמחותו העיקריים הם מקרקעין ונדל"ן, ליטיגציה מסחרית- אזרחית, הן בארץ והן בחו"ל. במשרד יהב ושות' מאמינים מאוד בתחום ההתחדשות עירונית ולאורך השנים צבר המשרד מומחיות רבה בענף פרטני זה. רק בשנה החולפת נוספו למשרד עשרות פרויקטים מגוונים של ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית עם אלפי יחידות במסלולי תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי. עקרונות הפעילות עליהם מושתתת עבודת המשרד הינם מקצועיות, שקיפות ואיזון. יחוד המשרד הוא במעורבותו, נקיטת יוזמה בשטח ליצירת קשר וארגון בעלי הזכויות באופן שמאפשר קידום ומימוש הפרויקטים. שילוב גורמים אלו מביא להצלחתו הרבה של המשרד בתחום ולהפיכתו עם השנים למוביל בענף זה.

משרדנו מיחס חשיבות מירבית לבעלי הזכויות באופן פרטני, תוך התאמה לאוכלוסיה, התחשבות מיוחדת בנושא תרבות, שפה, גיל וקשיים מיוחדים, לרבות מתן מידע בשפות שונות.

אודות עו"ד דינה יהב - מייסדת המשרד

מייסדת חברת עורכי הדין יהב ושות', עו"ד ונוטריון דינה יהב, רשמה על שמה לאורך יותר מ-40 שנות פעילות המשרד, תקדימים והישגים משפטיים בתחום הנדל"ן. תקדימים אלו נלמדים בפקולטות האקדמיות למשפטים כחלק מהכשרת עורכי דין העתיד בתחום דיני המקרקעין. המשרד בהובלתה של עו"ד דינה יהב נמנה על חלוצי המשפט בתחום הפינוי-בינוי ובין היתר, ייצג דיירים בפרויקט "אמרלד" ברחוב ששת הימים בכפר סבא, שהינו פרויקט הפינוי בינוי השני שנבנה ונרשם בארץ, והדיירים המתגוררים בו נחשבים לשגרירי ההתחדשות העירונית בישראל. 

סוד הצלחת המשרד - ייצוג בעלי דירות ולא יזמים

המשרד עומד בחזית החזית של הייצוג המשפטי בתחום ההתחדשות העירונית והוא ייצג עד כה אלפי בעלי דירות בכל הארץ, כאשר שמו עובר מפה לאוזן. סוד הצלחתו בתחום זה טמון באקטיביזם בה הוא נקט וממשיך לנקוט עד היום, תוך חשיבה יסודית ואסטרטגית, שקיפות מול הדיירים לאורך כל הדרך ותיאום מושלם עם כלל הגורמים לקידום ואיזון האינטרסים של כל הצדדים - הן הדיירים והן היזמים. עורכי הדין במשרד הופכים כל אבן בכל פרויקט בו הם מטפלים וזאת במטרה להפוך גם מה שנדמה בהתחלה כבלתי אפשרי – לאפשרי. לאורך השנים המשרד אכלס פרויקטים רבים בהצלחה רבה ודיירים אלו זכו בהשבחת נכסיהם השווים כעת פי 2 ו-3 ממה משווים ההתחלתי. 

מקצועיות ומומחיות מגוונת

המשרד מאמין כי תחום ההתחדשות העירונית יפתור וייתן מזור לבעיות אותן חווה שוק הדיור בישראל וכביטוי לכך הוא חבר בחטיבת תמ"א 38 והתחדשות עירונית שבלשכת המסחר ת"א והמרכז, ומשתתף פעיל בפורום הקניין של לשכת עורכי הדין.

צוות עורכי הדין של המשרד מתעדכן כל העת בפסקי החקיקה העדכניים ביותר ומעורה בכל ההתפתחויות המשפטיות בתחום תוך שהוא מלווה הליכים תיקוני חקיקה ברשויות המקומיות, בוועדות התכנון המקומיות, המחוזיות והארציות, וברשויות הממשלתיות הרלוונטיות, לרבות רשויות המס. עורכי הדין במשרד מנוסים מאוד ובעלי ידע משפטי רחב מאוד, לצד מיומנויות ויכולות משא ומתן המבוססות על עבודת שטח אינטנסיבית ופרקטיקה מוכחת. יתרה מזאת, עורכי הדין במשרד הנחשבים לברי סמכא בתחומם נוטלים חלק פעיל בוועדות הכנסת השונות הדנות ברגולציה הקשורה לתחום, זאת מטעם לשכת עורכי דין ולשכת המסחר.

יחס אישי ופעילות משפטית אקטיבית

יהב ושות' עורכי דין הינו משרד משפחתי וככזה דוגל ביחס אישי ואינטימי ללקוחותיו בכל תיק בו הוא מטפל. ליחס האישי והבוטיקי הזה זוכים לקוחות המשרד מתחילת הדרך במשרד וצוות עורכי הדין המטפל בתיקים שם דגש מיוחד על פעילות משפטית אקטיבית, הצגת כלל המידע ושקיפות מלאה לאורך כל התהליך, במטרה להוביל את הלקוחות לתוצאה המיוחלת, תוך נטרול סכנות וטעויות. ככלל, בתחום ההתחדשות העירונית המשרד מייצג בעלי דירות, והוא בא במגע לא רק עם נציגות הדיירים, אלא עם כל משפחה ומשפחה בפרויקט מתוך רצון למלא את האינטרסים של כל דייר ודיירת בפרויקט.   

פרויקטים בולטים

לאורך השנים ליווה המשרד את בנייתם מאות פרויקטים ברחבי הארץ, ועל הפרויקטים הבולטים בהם טיפל ומטפל המשרד, ניתן למנות את הבאים:

פרויקט פינוי בינוי במתחם דפנה בתל אביב – המשרד מלווה פרויקט פינוי נרחב במתחם דפנה בתל אביב במסגרתו ייהרסו 400 יחידות דיור קיימות ובמקומן ייבנו 1434 יחידות דיור חדשות. תב"ע הקרקע כבר בתוקף והוגשה בקשה להיתר. זהו אחד ממתחמי הפינוי בינוי היוקרתיים ביותר במרכז תל אביב, הממוקם בין הרחובות  ארלוזורוב ודרך נמיר.

פרויקט בינוי – פינוי בשכונת רמת אליהו בראשון לציון – מדובר על מסלול תקדימי של "בינוי- פינוי" כאשר היזם הוא מדינת ישראל/משרד השיכון כפיילוט יחודי, במסגרתו יועברו הדיירים לדירות במספר שכונות חדשות על קרקע משלימה מטעם המדינה, באופן הנותן מענה לכדאיות הכלכלית. המשרד מלווה את הפרויקט, במסגרתו ייהרסו 228 יחידות דיור ישנות ובמקומן ייבנו מגדלי מגורים יוקרתיים בשכונות נחלת יהודה, מתחם האלף ומתחם נוריות. התב"ע כבר בתוקף והמשרד הגיש בקשה להיתר.

פרויקט פינוי בינוי במתחם בר כוכבא בהרצליה - המשרד מלווה את הפרויקט במסגרתו יפונו וייהרסו 124 יחידות דיור ישנות לטובת בנייתן של כ-400 יחידות דיור חדשות. תב"ע השטח כבר התוקף והוגשה בקשה להיתר. במתחם הרחב תיבנה שכונה שלמה מהיסוד כשהתכנון כולל פיתוח תשתיות חדשות, לרבות מרכז מסחרי, נתיבי תחבורה, שבילי אופניים, כיכר עירונית, וכן פתרונות ירוקים סביבתיים.

• מומחיות בייצוג בעלי דירות (ולא יזמים) מאז 2005

• ליווי גיבוש נציגות

• ליווי לקיום נכון של אסיפות בעלים

• ליווי נציגות לבחירת יזם

• שיתוף פעולה עם מומחים מהמובילים והמנוסים בתחומי ההתחדשות

• גיבוש נוסח הסכם סופי והחתמה עליו

• ליווי בעלי הזכויות עד לאחר האכלוס, רישום    וסיום הפרוייקט 

אייקון פרוייקטים

מן העיתונות

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

סה"כ פרויקטים 89

סה"כ פרויקטים

89

סה"כ פרויקטים 85 לפני קבלת היתר

סה"כ פרויקטים

85

לפני קבלת היתר

סה"כ פרויקטים 4 לאחר קבלת היתר

סה"כ פרויקטים

4

לאחר קבלת היתר

אייקון מאמרים

מאמרים מאת יהב ושות' חברת עורכי דין

 • "בטופ של התחום יש רק משוגעים לדבר"

  הוא רק בן 40 והוא מנהל את אחד מהמשרדים הוותיקים והמובילים בישראל בתחום ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית. בראיון מיוחד לרגל דירוג נישות עו"ד של DUN'S 100 מספר עו"ד ארנון יהב, שותף מנהל במשרד עו"ד 'יהב ושות', מה הם הפקטורים אשר צריכים להתקיים במשרד עו"ד בכדי להמשיך ולהוביל שוק תחרותי לאורך עשרות שנים. עו"ד יהב מסביר גם מדוע המשרד בוחר לייצג רק את הצד של הדיירים, מתאר מה הוא מחפש בעובדים שלו, ומספר על הקריירה המוזיקלית שלו ועל חשיבות הזמן עם המשפחה

  "בטופ של התחום יש רק משוגעים לדבר"

 • התחדשות עירונית בתקופת הקורונה: מה כן אפשר לעשות

  התחדשות עירונית בתקופת הקורונה: מה כן אפשר לעשות

  כניסת המשק למצב חירום בעקבות נגיף הקורונה מאתגרת את ענף ההתחדשות העירונית ותגרום לכך שישנה סבירות גבוהה לעיכובים בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית. מה כן אפשר לעשות בתקופה הזאת כדי לקדם פרויקטים גם בעת הנוכחית? מה צפוי במהלך התקופה שבה הנגיף ישנה את שגרת החיים שלנו מבחינת פרויקטים קיימים, ומה יקרה כאשר נחזור לסוג של שגרה? הפודקאסט של עו"ד ארנון יהב

  התחדשות עירונית בתקופת הקורונה: מה כן אפשר לעשות

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אוטם ראש עצב ראיה

  ירידה פתאומית בראייה ללא כאב יכולה להיות סימפטום של אוטם ראש עצב הראייה. לרוב הירידה היא רק בחלק משדה הראייה.

  אוטם ראש עצב ראיה

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

  אסון כבד וחסר תקדים, בו ניספו 45 אנשים ועשרות נפצעו

  אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

 • אל תבטלו לנו את ההסתמכות

  אנחנו עומדים בפני מהפכה צפויה של דיני הירושה, מהפכה שרובה חיובית וחשובה, התאמת דיני הירושה אל מציאות החיים הנוכחית. לצד החיוביות, דומה שבשינוי אחד, דרמטי ומהותי, המחוקק בחר בנתיב לא נכון

  אל תבטלו לנו את ההסתמכות