יהודית מייזלס, משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושה

יהודית מייזלס, משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2007
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: מגדל ב.ס.ר. 2 דרך בן גוריון 1,
בני ברק 5120149
טלפון: 03-5775099
פקס: 03-5775098
דוא"ל: [email protected]
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יהודית מייזלס, יהודית מייזלס, משרד עורכי דין

  יהודית מייזלס

  בעלים ומייסדת

  יהודית מייזלס, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יהודית מייזלס
אייקון אודות

אודות יהודית מייזלס, משרד עורכי דין

משרד עו"ד יהודית מייזלס הינו משרד מוביל בתחום דיני המשפחה והירושה. המשרד אחראי על תקדימים משפטיים רבים והלכות משפטיות, בהם של בית המשפט העליון.

תחומי עיסוק

משרד עו"ד יהודית מייזלס מתמחה במתן שירות אישי Tailor made לכל לקוח, בהתאם לנסיבותיו היחודיות. המשרד מתמחה בסוגיות רכוש מורכבות ותקדימיות,  בנושאים שונים כגון: חלוקת מוניטין ונכסי קריירה, פירוקי שיתוף בחברות משפחתיות, איזון מניות בחברות הרשומות ע"ש אחד מבני הזוג (בשווי או בעין), ניהול סכסוכים רכושיים מורכבים הכוללים נאמנויות בארץ ובחו"ל, ניהול הליכים משפטיים ביחס לרכוש שהוסתר או הוברח מאחד מבני הזוג ועוד. בכל אחד מתחומי עיסוקו, מתווה המשרד עבור לקוחותיו את הטקטיקה ואת האסטרטגיה המשפטית המתאימה, ומוביל את ההליך בפועל.
המשרד מתמחה גם במישור הבינלאומי בנושאים כגון, סכסוכי רכוש בינלאומיים, חטיפת ילדים עפ"י אמנת האג, גירושין בין אזרחים ממדינות שונות, קביעת הורות בעקבות הליכי פונדקאות חו"ל, משמורת בינלאומית וסכסוכי משפחה בהיבט הבינלאומי.

המשרד כולל היום צוות של 5 עורכות דין ומדורג מזה כעשור, בקביעות, ברשימת המשרדים הטובים ביותר בתחום דיני המשפחה במסגרת דירוג 100 Dun's – דן אנד ברדסטריט, והחל משנת 2014 בין המשרדים המובילים בדירוג של BDI. המשרד חרט על דגלו ערכים של יושרה, הגינות ונחישות ונלחם למען השוויון והצדק בכל פעילויותיו. לא פעם הביאה נחישות זו לתקדימים המשפטיים הרבים העומדים לזכות המשרד. קידום השוויון והעלאת המודעות של המתדיינים לזכויותיהם מהווים את אבני היסוד של ערכי המשרד. לכן, עו"ד מייזלס מקפידה לשלב בין הפרקטיקה לאקדמיה, בעומדה תדיר בחוד החנית של הפסיקות האחרונות בתחום.

לעו"ד יהודית מייזלס מומחיות מיוחדת בסוגיות מורכבות של דיני הירושה. בין היתר עוסק המשרד בניסוח צוואות, התנגדויות לצוואות וניהול סכסוכי ירושה, ניהול עיזבונות וכינוס נכסים. תחומים חדשניים נוספים שבהם מומחית עו"ד מייזלס הם פונדקאות, הורות משותפת וסוגיות הנוגעות לזוגות חד מיניים, משפחות חד הוריות ורב-הוריות. בין היתר, טיפל המשרד, לראשונה בישראל, בסוגיה של גירושין להט"ביים.
המשרד, שהוקם בשנת 2007, השפיע על הליכי חקיקה בתחום דיני המשפחה, בין היתר בנושא תזכיר חוק הורים וילדיהם תשע"ב, והחוק להסדר התדיינות וסכסוכי משפחה (הוראת שעה) תשע"ה. 

עו"ד יהודית מייזלס

עו"ד יהודית מייזלס היא בעלת תואר שני בהצטיינות יתירה במשפטים (.LL.M) והוסמכה כעורכת דין בשנת 1998. 20 שנות עיסוק בתחום דיני המשפחה והירושה וניהול פרקטיקה משפטית ענפה בתחומים אלה העניקו לעו"ד מייזלס נסיון רב וידע משפטי עשיר. עו"ד מייזלס מעורבת בהליכי חקיקה, מרצה באקדמיה והיא אף מילאה שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים. עו"ד מייזלס מלמדת קורס דיני משפחה בפקולטה למשפטים במכללה למנהל כמרצה מן החוץ. בנוסף, עו"ד מייזלס מעבירה הרצאות בנושאים הקשורים לדיני משפחה וירושה, לרבות באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטת בר אילן, במכון להשתלמות עורכי דין, בפני מוסדות ממשלתיים, ובמסגרת כנסים שונים.

עו"ד מייזלס היא בעלת טור קבוע באחד מן העיתונים המובילים בישראל, בנושאי משפחה וירושה, והיא מופיעה בעיתונות הכתובה ומתראיינת בטלוויזיה כמומחית בנושאים שונים בתחום דיני המשפחה והירושה, תקדימים רבים להם אחראית זכו לתהודה בתקשורת והם נלמדים באקדמיה. מאמריה של עו"ד מייזלס מתפרסים מעת לעת במדורי המשפט בעיתונות הישראלית.

עו"ד מייזלס חברה בפורום האקדמי בין אוניברסיטאי לדיני משפחה, חברה בפורום משפחה של לשכת עורכי-הדין, האחראים על עיצוב תחום דיני המשפחה בישראל. עו"ד מייזלס שימשה כסגנית יו"ר וועדת להט"ב של לשכת עורכי הדין, וחברה בוועדה לקידום מעמד האישה של לשכת עורכי הדין וכן בתת וועדה שהוקמה לצורך ניסוח תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. הצעת החוק אשר נוסחה על-ידה הוצגה לוועדה בראשות פרופ' שניט. בין השנים 1998 – 2000 מילאה עו"ד מייזלס תפקיד של יועצת משפטית בכירה בבית הדין לבוררות בינלאומית בעניין חשבונות הבנק הרדומים בשוויץ.

פרופיל לקוחות

משרד עו"ד יהודית מייזלס מקפיד לשמור על סודיות ודיסקרטיות של לקוחותיו ועל כן אלה לא יפורטו. עם זאת ניתן לציין, כי על לקוחות המשרד ניתן למנות גברים ונשים מכל קצוות הקשת החברתית הישראלית, החל מטיפול בסכסוכים עתירי ממון של אנשי ונשות עסקים מן העשירון העליון, דרך תיקים של לקוחות בעלי מקצועות חופשיים ושכירים בשירות הציבורי, ועד ייצוג אזרחים זרים או תושבי חוץ.
משרד עו"ד יהודית מייזלס מקפיד לעסוק גם בעריכת דין "פרו בונו" במסגרת "פרויקט הלב" – האגודה למלחמה בעוני", ותכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, בנושא דיני משפחה ודיני ירושה.

תיקים בולטים ותקדימים נבחרים

תיקים שבהם טיפל המשרד עמדו לא אחת בראש סדר היום הציבורי בישראל.
בין התיקים הבולטים בהם טיפל משרד מייזלס שזכו לחשיפה תקשורתית כלולה הלכה משפטית שנקבעה ע"י בית המשפט העליון בנושא של צוואות הדדיות.
בתקדים ירושה נוסף, ותוך הענקת פרשנות תכליתית לחוק הירושה האזרחי (במובחן מן הדין הדתי) שלל בית המשפט מאלמנתו של מנוח, שלא ערך צוואה, את הזכות לרשת אותו עפ"י דין, משום שראה בה כמי שחדלה להיות בת זוגו.
המשרד אחראי לפסק דין של בית המשפט העליון, בהרכב מורחב של שבעה שופטים, בנושא זכאותם של שני אבות להורות משפטית מלאה, פסקי דין תקדימיים בנושא ידועים בציבור, סכסוכי רכוש מורכבים, מזונות, משמורת, ופסק דין ראשון בנושא גירושין אזרחיים לזוג חד מיני, שזכה לסקירה נרחבת בתקשורת בארץ ובעולם. המשרד הביא אף להחלטה תקדימית על פיה אדם המצלם את בן זוגו, ללא ידיעתו, בביתם, פוגע בפרטיותו ועושה מעשה אלימות.
בנוסף, לזכות המשרד עומדים פסקי דין תקדימיים בנושא הגירה בינלאומית, פסקי דין תקדימיים בנושא חטיפת ילדים בהתאם לאמנת האג (לרבות בפרשת "חטיפה כפולה" של אם ואב את ילדיהם מישראל לאיטליה וחזרה לישראל). במסגרת פסקי הדין נדונו שאלות תקדימיות, לרבות שמיעתם של קטינים בהליך של אמנת האג, ומשמעותה של חטיפה כפולה.

פרסומים

• "על הדבש ועל העוקץ: דיון בהסדר המשמורת הקיים במשפט הישראלי", זכויות הילד והמשפט הישראלי (בעריכת ד"ר תמר מורג הוצאת רמות – אוניברסיטת תל אביב – 2010).

• "הרהורים אחדים על היעדרו של מפגש רצונות בדיני משפחה בעקבות בג"ץ 4077/12 פלונית נ' משרד הבריאות ואח'", כתב העת המקוון "המשפט" ברשת: זכויות אדם, מטעם הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא.

• "זוגיות והורות" ו"אימוץ" שני פרקים לספר זכויות הקהילה הגאה בישראל (אלון הראל, עינב מורגנשטר, יניב לושינסקי עורכים), הוצאת מכון הארי סאקר למחקרי חקיקה של האוניברסיטה העברית.

• "קול הדם במקום קול אדם - דיון בבג"צ 566/11, 6569/11 ממט-מגד נ' משרד הפנים", כתב העת המקוון "המשפט" ברשת: זכויות אדם, מטעם הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא.

• "אל תוך חדר המיטות – דיון בבג"ץ הבגידה, בג"ץ 4602/13, פלונית נ' בית הדין האזורי חיפה", המשפט ברשת – זכויות אדם, כתב עת מקוון, הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא, אוקטובר 2019.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת יהודית מייזלס, משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • החזרה לשגרה דורשת פתרונות חדשניים למען ביטחוננו במרחבים הציבוריים

  משבר הקורונה מחייב שינוי בהתנהלות חברות בכדי לחזור לשגרה בבריאות

  החזרה לשגרה דורשת פתרונות חדשניים למען ביטחוננו במרחבים הציבוריים

 • האזרח הקטן ייאלץ לשלם בגדול?

  הגירעון שנוצר כתוצאה מהתפשטות הקורונה הולך וגדל, וברור לכל שחלק ממנו יכוסה על ידי מיסוי. אולם, היעדר משילות וכלכלת בחירות מתמשכת גורמים לכך שרב הנסתר על הגלוי ולא ברור האם מדיניות המס תהיה כזאת שתכיל בעיקר גזירות ישירות על הכיס שלנו, תוך הגדלת המיסים, או מדיניות שתתמקד בעיקר בקיצוץ הוצאות הממשלה ובהפחתת מיסים בכדי לעודד צמיחה וצריכה. החל בסוגיות המס המרכזיות של שנת 2020, דרך עצמאות ופעילות רשות המיסים וכלה בסוגיות המרכזיות שילוו אותנו בשנת 2021, רגע לאחר סיום 'שנת הקורונה' ולקראת פורום תחום המיסוי של DUN'S 100 (5.1.21), בכירי תחום המיסוי מסכמים את השנה החולפת ומעניקים תחזיות והמלצות לשנת 2021

  האזרח הקטן ייאלץ לשלם בגדול?

 • המטבעות הדיגיטליים שוברים שיאים האם כדאי גם לנו להשקיע בהם?

  המטבעות הדיגיטליים זינקו בחודשים האחרונים. ריכזנו עבורכם את ההיבטים המרכזיים שיעזרו לכם להחליט האם משקיעים

  המטבעות הדיגיטליים שוברים שיאים האם כדאי גם לנו להשקיע בהם?

 • האם שוק הביטוח בישראל ערוך לסיכוני סייבר? ומה תפקידן של חברות הביטוח בהגנת הסייבר במשק?

  הכוונה חדשה מטעם הרגולטור במדינת ניו יורק עשויה לסייע בחשיבה גם בתהליכים המתנהלים בימים אלה בשוק הביטוח בישראל

  האם שוק הביטוח בישראל ערוך לסיכוני סייבר? ומה תפקידן של חברות הביטוח בהגנת הסייבר במשק?