יוסי לוי ושות', עורכי דין

משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1992
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: רח' מנחם בגין 11, רמת גן 5268104
טלפון: 03-5102491
פקס: 03-5102493
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.ljlaw.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יוסי לוי

  יוסי לוי

  מייסד ושותף מנהל

  יוסי לוי ושות', עורכי דין

שותפים

  יוסי לוי, מייסד ושותף מנהל
  חזי קוגלר, שותף
  מאיר דהן, שותף
  אלון בר-אל, שותף
  משה פולאקביץ, שותף
  אסף הדני, שותף
  אייל בן שושן, שותף
  ירון דרוקרש, שותף
  דנה טירנגל ליפקה, שותפה
  בועז הניג, שותף
  קרן זיו, שותפה
אייקון אודות

אודות יוסי לוי ושות', עורכי דין

משרד יוסי לוי ושות' הוקם בשנת 1992 והוא אחד מהמשרדים המובילים בתחום אנרגיה, תשתיות ומימון פרויקטים, משפט מנהלי ודיני מכרזים, הגבלים עסקיים, ליטיגציה מינהלית ומסחרית מורכבת, תכנון ובנייה, נדל"ן מיזוגים ורכישות, תובענות ייצוגיות ודיני תקשורת. המשרד מעסיק 40 שותפים ועורכי דין בעלי ידע וניסיון משפטי ומקצועי נרחב המעניקים שירותים משפטיים לחברות גדולות בישראל ובחו"ל, למשרדי ממשלה ולגופים ציבוריים. המשרד מדורג באופן תדיר כמשרד עילית בפרויקט מוביל בתחומי אנרגיה, תשתיות ומימון פרויקטים, הגבלים עסקיים, משפט מינהלי, תובענות ייצוגיות ותקשורת על-ידי המדריכים המובילים בישראל ובעולם ובכללם: Legal 500, IFLR1000, Dun's 100, Global Chambers, BDI Code.

תחומי התמחות
מימון פרויקטים, אנרגיה ותשתיות
המשרד מוביל בתחום מימון פרויקטי תשתיות ואנרגיה והיה מעורב בפרויקטי התשתית הבולטים בישראל בשני העשורים האחרונים, לרבות בפרויקטי תחבורה, מים ואנרגיה. בתחום ההתפלה, ייצג המשרד את ממשלת ישראל במכרזים להקמת המתקנים להתפלת מי-ים באשקלון, בפלמחים, בחדרה, בשורק ובאשדוד. בתחום התחבורה, משרדנו מלווה כיום את פרוייקט הסלילה וההקמה של המסילה המזרחית, אחד מהפרוייקטים המרכזיים שמבוצעים כיום בישראל להקמת תשתית תחבורה מודרנית. עד לא מזמן, ייצג המשרד גם את הממשלה בפרויקטי מנהרות הכרמל וכבישי 431 ו- 531, וליווה את בנק הפועלים ומממנים מישראל ומחו"ל במימון הקמת הקטע הצפוני של כביש חוצה ישראל (קטעים 3 ו-7). כמו כן, ייצג המשרד את רשות שדות-התעופה במכרזים להקמת שדה התעופה הבינלאומי בתמנע. המשרד ליווה עוד את הקונסורציום שזכה בפרויקט "הנתיבים המהירים". בשנים האחרונות ליווה המשרד את חברת נמלי ישראל במכרזים להקמת ותפעול נמלי-ים פרטיים חדשים באשדוד ובחיפה. בתחום האנרגיה, מלווה המשרד את יזמי פרויקט האגירה השאובה בגלבוע, את בנק לאומי במימון תחנת-הכוח במישור רותם ואת בנק הפועלים ומממנים מישראל ומחו"ל במימון תחנת-הכוח התרמו-סולארית באשלים. כן, מלווה המשרד חברה סינית, המשמשת כקבלן ההקמה של מתקן האגירה השאובה בכוכב הירדן וכן את קבלן ההקמה במתקן האגירה השאובה במנרה. בתחום הגז הטבעי, ליווה המשרד את המממנים שהעניקו הלוואות לשותפים הישראלים בפרויקט ים-תטיס ובנקים וגופים מוסדיים שמימנו את ההקמה של רשתות חלוקת גז טבעי באזור המרכז והדרום. משרדנו ייצג עוד את קבוצות שיכון ובינוי ואדלטק בסגירה הפיננסית, מהגדולות ביותר בישראל, לתחנת הכוח ברמת חובב בהיקף של למעלה מ- 4.5 מיליארד ₪.

תחרות והגבלים עסקיים
המשרד הוא מהמשרדים המנוסים והמובילים בישראל בתחום התחרות וההגבלים העסקיים. המשרד מעניק ייצוג שוטף למשרדי ממשלה, לגופים סטטוטוריים, לחברות ממשלתיות ולחברות ציבוריות ופרטיות מובילות בכל קשת דיני התחרות, ההגבלים העסקיים והריכוזיות ובכללן: קבוצת אלקו-אלקטרה, שירותי בריאות כללית, פרטנר תקשורת, קבוצת ח.י., יינות ביתן, חברת נמלי ישראל, רשות שדות התעופה, ג'נרל אלקטריק, קבוצת LG וסופרגז. במסגרת זו, מעניק המשרד ייעוץ מקצועי שוטף, מעניק חוות דעת, מלווה עסקאות מורכבות בכל הנוגע להיבטי התחרות, ומתמחה בייצוג לקוחותיו בפני רשות התחרות, בית-הדין לתחרות ובית-המשפט העליון, לרבות בתביעות ייצוגיות, בתביעות פרטיות ובהליכים פליליים בעילות מכוח חוק התחרות הכלכלית וחוקים נלווים לו. משרדנו ליווה את הליכי חקיקת החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות, והוא מעניק ייעוץ שוטף למגוון גופים בנוגע ליישומו. על צוות המשרד נמנה כב' השופט בדימוס, מר יהונתן עדיאל, המשמש כיועץ למשרד ואשר כיהן כשופט בפועל בבית-המשפט העליון וכאב בית-הדין לתחרות.

משפט מנהלי ומכרזים
המשרד צבר מומחיות בתחום דיני המכרזים והמשפט המנהלי. המשרד מעניק ליווי משפטי לגופים פרטיים וציבוריים רבים, עליהם נמנים תאגידים סטטוטוריים, משרדי ממשלה, עיריות ותאגידים עירוניים, מוסדות להשכלה גבוהה וחברות ממשלתיות ובכללן: רשות שדות-התעופה, רשות המים, הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, נתיבי ישראל, משרד הביטחון, יובלים אשדוד, אוניברסיטת ת"א, מכון ויצמן, שירותי בריאות כללית, מרכז החישובים הבינ-אוניברסיטאי, עיריית קריית-ביאליק, איד ג'ינומיקס בע"מ, פרטנר תקשורת, SQLINK, קבוצת אלקו - אלקטרה, אפקון בנייה, קבוצת י.ש. אחים יעקובי (YSB) ועוד. למשרד ניסיון רב שנים בניהול וליווי ועדות מכרזים ומאות הליכי מכרז והליכים תחרותיים נוספים, מקומיים ובינלאומיים. בנוסף, המשרד מתמחה ברגולציה וממשל תאגידי בתחום דיני המכרזים ומעורב בהכנת תזכירי חקיקה במסגרת תיקונים לתקנות חובת המכרזים.

משפט מסחרי וניהול עסקאות
המשרד צבר ניסיון רב ביעוץ בנושאים מסחריים מורכבים בארץ ובחו"ל ובכלל זה, ליווי מיזוגים ורכישות ומתן ייעוץ שוטף לחברות ציבוריות ופרטיות, מקומיות ובינלאומיות, הקמת מיזמים משותפים, ליווי חברות סטארט-אפ, גיוסי הון ועסקאות מימון. המשרד ליווה את קבוצת אלקו החזקות ואלקטרה בשורה ארוכה של עסקאות, לרבות, רכישת קבוצת חופרי השרון, רכישת פעילות חברת המעליות צום ורכישת מניות פ.ק. גנרטורים. כמו כן, ייצג המשרד את אלקטרה מוצרי צריכה ברכישת רשת מחסני חשמל, רכישת פעילות רשת Ace ומכירתה לקרן קדמה ורכישת זכייניות דייקין ו-"וואווי" בישראל, ברכישת סער (קולומביה), ברכישת סולאר סנסאי וברכישת אופיס 3000 דיוטי (בשמה היום - שקם אלקטריק דיוטי פרי). המשרד ייצג את בעלי המניות של קבוצת DSNR במכירת אחזקותיהם בקבוצה, את אלקו התקנות ושירותים ברכישת אחזקות חברת קומפקס אינטרנשיונל (93), ורכישת הפעילות של א.פ.ס.ק תעשיות. כן, מלווה המשרד את קבוצת טריידומטיקס (העוסקת בתחום האלגוטריידינג) בעסקאות רבות. בנוסף, המשרד ייצג את קבוצת רוכשי השליטה בחברה התעשייתית מודגל,  ייצג את בעלי המניות במרכז עין טל במכירת מניותיהם לנובולוג בע"מ בעסקת רכישת מניות שהייתה אחת הבולטות בשוק הישראלי בתחום הרפואי בשנת 2021.  כמו כן, המשרד מלווה באופן קבוע את קבוצת י.ש. אחים יעקובי (YSB) בעסקאות שונות.

ליטיגציה מינהלית ומסחרית מורכבת ותובענות ייצוגיות
המשרד מתמחה בייצוג בתחום המשפט המינהלי ובדיני מכרזים, בניהול עתירות מינהליות, בסכסוכים מסחריים מורכבים, בתובענות ייצוגיות, בניהול הליכי ליטיגציה בתחום ההגבלים העסקיים והתחרות, בדיני צרכנות, בדיני תקשורת ועוד, בכל בתי-המשפט והערכאות בישראל. בין היתר, מייצג המשרד תאגידי ענק בינלאומיים בתובענות מורכבות ובכלל זה את GE, באחת מהתביעות הכספיות הגדולות בתולדות המדינה, בסך של מיליארדי ₪; את חברת אורקל העולמית בעתירה מנהלית במסגרת אחד המכרזים הגדולים והמרכזיים שפורסמו בישראל למתן שירותי ענן (מחשוב); את חברת נמלי ישראל בהליכים הנוגעים לרפורמה בנמלי הים; את נתיבי ישראל בהליכי בוררות בשווי של למעלה ממיליארד ₪; את רשות שדות-התעופה בשורה של הליכים שעוסקים בתביעות הקשורות לנתב"ג 2000 בשווי מצטבר של מאות מיליוני ₪; וכן מייצג המשרד משרדי ממשלה, תאגידים סטטוטוריים, חברות ממשלתיות וגופים פרטיים וציבוריים בעתירות מינהליות, במכרזים, בתובענות ייצוגיות ובסכסוכים מסחריים בהיקף של מיליארדי ₪.

תכנון ובנייה
המשרד הוא בעל ניסיון נרחב בכל הנוגע לתכנון ובנייה. המשרד מייצג גופים ציבוריים שונים העוסקים בתחום התשתיות, ובמסגרת זו רכש ניסיון רב בטיפול בהפקעות מקרקעין בהיקף של מאות ק"מ, ליווי תוכניות בניין עיר, רישום תוכניות איחוד וחלוקה, טיפול בתביעות ירידת ערך בהיקף של מיליארדי ₪, וייצוג לקוחות המשרד בפני רשויות התכנון ובפני בתי-המשפט לעניינים מנהליים. במסגרת זו מייצג המשרד, בין היתר, את נתיבי ישראל, חברת כביש חוצה ישראל, עיריית קריית ביאליק, נתיבי איילון ורשות שדות-התעופה.

נדל"ן
המשרד בעל מומחיות רבה בתחום הנדל״ן על כל היבטיו והוא מייצג יזמים וחברות בניה בפרויקטים בתחום הנדל"ן המסחרי, הציבורי, המשרדים והמגורים. למשרד ניסיון גם בביצוע עסקאות בתחום הנדל"ן המניב, עסקאות מכר מורכבות, עסקאות קומבינציה, רישום בתים משותפים, הסכמי שיתוף, וכן בליווי פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, ביצוע עסקאות והסדרים במגזר החקלאי, טיפול בהיבטי מיסוי וייצוג בעסקאות מימון וליווי בנקאי.

תקשורת
המשרד מספק ייעוץ שוטף ללקוחות רבים, לרבות בתחום האינטרנט וה-IT, ובכללם לחברת פרטנר תקשורת, לרשות השניה לטלוויזיה ורדיו ולחברות היי-טק מובילות. המשרד מטפל עבור לקוחותיו בהסדרת ורישוי שירותי הטלקומוניקציה המסופקים על ידם, ובכלל זה מייצגם בפני רשויות המדינה והמחוקקים. כמו כן, למשרד ניסיון ייחודי בעריכתם של הסכמים בינלאומיים בתחום זה.

 

אייקון דירוגים

דירוגים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת יוסי לוי ושות', עורכי דין

 • "הנעלם הכי גדול בבית המשפט זה השופט"

  יוסי לוי, מייסד משרד עורכי דין יוסי לוי ושות', רוכב על אופניים כבר 15 שנה ומוצא לעיתים הקבלה בין הרכיבה לבין העבודה: "לא תמיד מה שאתה רואה במפה זה גם מה שקורה בשטח"

  "הנעלם הכי גדול בבית המשפט זה השופט"

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי תחום המיסוי 2022

  בתאריך ה- 7.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי תחום המיסוי.

  פורום בכירי תחום המיסוי 2022

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022