יוסי לוי ושות', עורכי דין

משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1992
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: רח' מנחם בגין 11, רמת גן 5268104
טלפון: 03-5102491
פקס: 03-5102493
דוא"ל: main@ljlaw.co.il
אתר החברה: http://www.ljlaw.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יוסי לוי, יוסי לוי ושות', עורכי דין

  יוסי לוי

  מייסד ושותף מנהל

  יוסי לוי ושות', עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יוסי לוי

שותפים

  יוסי לוי
  גל שני
  מיכל רדנאי-זאבי
  אסף שובינסקי
  אביאל פלינט
  אורי מנדל
  יעל סגל מקליס
  אלון בראל
  אסף הדני
  משה פולאקביץ
אייקון אודות

אודות יוסי לוי ושות', עורכי דין

משרד יוסי לוי ושות' הוקם בשנת 1992 והינו אחד מהמשרדים המובילים בתחום מימון פרויקטים, תשתיות ואנרגיה, משפט מסחרי, משפט מנהלי והגבלים עסקיים. המשרד מעסיק 50 שותפים ועורכי דין בעלי ידע וניסיון משפטי ומקצועי נרחב המעניקים שירותים משפטיים לחברות גדולות בישראל ובחו"ל, למשרדי ממשלה ולגופים ציבוריים. המשרד מתמחה במגוון רחב של תחומים משפטיים ביניהם: מימון פרויקטים, דיני מכרזים, הגבלים עסקיים, ליטיגציה מינהלית ומסחרית מורכבת, תכנון ובנייה, מיזוגים ורכישות, משפט מינהלי, תובענות ייצוגיות, תקשורת ועוד.
המשרד מדורג באופן שוטף כמשרד עילית מוביל בתחומי ההגבלים העסקיים, מימון הפרויקטים, משפט מינהלי, תובענות ייצוגיות, תקשורת ועוד על-ידי המדריכים המובילים בישראל ובעולם ובהם: Legal 500, IFLR1000, Duns 100, Global Chambers, BDI Code ועוד.

תחומי התמחות

מימון פרויקטים ודיני מכרזים: משרד יוסי לוי ושות' הוא משרד מוביל בתחום מימון פרויקטי תשתיות ואנרגיה. המשרד היה מעורב בפרויקטי התשתית הבולטים בישראל לרבות פרויקטי תחבורה, מים ואנרגיה. בתחום ההתפלה, היה המשרד מעורב בהקמת המתקנים באשקלון, בפלמחים, בחדרה, בשורק ובאשדוד. לאחרונה, נבחר המשרד לייצג את המשרד לשיתוף פעולה אזורי בפרויקט תעלת הימים (RSDS) Project "Red Sea-Dead Sea", פרויקט להקמת מובל מים ממפרץ אילת לים המלח, המיועד למנוע את המשך התייבשות ים המלח, וכן מיועד להתפלת מי ים וייצור חשמל. הפרויקט יבוצע בשיתוף עם הממלכה ההאשמית בירדן, בהמשך להסכם בילטראלי שנחתם בין שתי המדינות. בתחום התחבורה, המשרד היה ועדנו מעורב בפרויקט מנהרות הכרמל וכן היה מעורב בפרויקטים להקמת כביש 431, כביש 531, בפרויקט לשיקום, תפעול ותחזוקה של דרכים באזור המרכז ועוד. בתחום האנרגיה מלווה המשרד הן מממנים והן יזמים: המשרד מלווה את בנק לאומי במימון תחנת הכוח במישור רותם, את בנק הפועלים ומממנים מישראל ומחו"ל במימון תחנת הכוח התרמו-סולארית באשלים, את בנק דיסקונט במימון תחנות כח פוטוולטאיות, וכן מלווה קבוצת יזמים בפרויקט להקמת תחנות כוח בשיטת אגירה שאובה בגלבוע. בנוסף, מלווה המשרד את בנק הפועלים ומממנים מישראל ומחו"ל בפרויקט להארכת כביש 6 צפונה (קטעים 3 ו-7). בעבר ליווה המשרד מממנים אשר העניקו הלוואות לשותפים הישראלים בפרויקט ים-תטיס, את המממנים בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב ובמכרז להקמת קריית ההדרכה שבנגב, ולאחרונה ליווה מממנים בהענקת הלוואות לבעלי רישיונות לחלוקת גז טבעי ולמיזמי בינוי שונים. בתקופה האחרונה מלווה המשרד את חברת נמלי ישראל בפרויקטים להקמת שני נמלים חדשים באשדוד ובחיפה, וכן בפרויקטים לתפעול הנמלים לאחר הקמתם. הוצאת פרויקטים אלה אל הפועל מהווה אבן דרך משמעותית למשק הישראלי.

הגבלים עסקיים: משרד יוסי לוי ושות' הוא מהמנוסים והמובילים ביותר בישראל בתחום ההגבלים העסקיים. המשרד מעניק ייצוג שוטף לגופים סטטוטוריים, ציבוריים ופרטיים בפני רשות ההגבלים העסקיים, בית הדין להגבלים עסקיים ובית המשפט העליון. בין היתר, המשרד מעניק ייעוץ שוטף לחברות ציבוריות ופרטיות בנושאי הסדרים כובלים ובנושאי מיזוגים ופיקוח על מונופולין וקבוצות ריכוז. בנוסף, המשרד מתמחה בייצוג לקוחות בתביעות ייצוגיות ואזרחיות בעילות של הגבלים עסקיים. כמו כן, המשרד מייצג לקוחות בהליכים פליליים מכוח חוק ההגבלים העסקיים וחוקים נלווים לו ובחקירות פליליות שמנהלת רשות ההגבלים העסקיים. המשרד ליווה את הליכי חקיקת חוק הריכוזיות, ומעניק ייעוץ שוטף לגופים סטטוטוריים ולחברות ממשלתיות בנוגע ליישומו. המשרד נטל חלק במרבית ההליכים הפליליים מכוח חוק ההגבלים העסקיים שהתנהלו בבתי המשפט, ולרבים מההליכים התקדימיים והעקרוניים בדיני ההגבלים העסקיים בישראל. על צוות המשרד נמנה כב' השופט בדימוס, מר יונתן עדיאל, המשמש כיועץ למשרד ואשר כיהן כשופט בפועל של בית המשפט העליון וכאב בית הדין להגבלים עסקיים.

משפט מסחרי וניהול עסקאות: משרד יוסי לוי ושות' צבר ניסיון רב ביעוץ בנושאים מסחריים מורכבים בארץ ובחו"ל ובכלל זה, ליווי מיזוגים ורכישות ומתן ייעוץ שוטף לחברות ציבוריות ופרטיות, חברות מקומיות ובינלאומיות, הקמת מיזמים משותפים, ליווי חברות סטארט-אפ וליווי גיוסי הון ועסקאות מימון. המשרד מלווה את קבוצת אלקו החזקות בשורה ארוכה של עסקאות, לרבות, ליווי אלקטרה בע"מ ברכישת קבוצת חופרי השרון, מכירת קבוצת לינום, במכירת זכויות בפרויקטי אגירה שאובה, ברכישת פעילות חברת המעליות צום ובעסקאות רבות נוספות. כמו כן, ייצג המשרד את אלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו החזקות ברכישת רשת מחסני חשמל, ברכישת פעילות רשת Ace, ברכישת זכיינית דייקין בישראל, ברכישת זכיינית המותג הסלולרי "וואווי" בישראל, במכירת פעילות השירות של אלקטרה לקבוצת פל, במכירת פעילות רשת אייס לקרן קדמה ובעסקאות רבות נוספות. המשרד ייצג את בעלי המניות של קבוצת DSNR במכירת אחזקותיהם בקבוצה, את אלקו התקנות ושירותים ברכישת אחזקות חברת קומפקס אינטרנשיונל (93) וברכישת הפעילות של א.פ.ס.ק תעשיות. כן מלווה המשרד את קבוצת טריידומטיקס (העוסקת בתחום האלגוטריידינג) בעסקאות רבות, וביניהן בעסקאות מימון והשקעה בקשר לפעילות בחו"ל ובמכירת מניות והכנסת שותפים עסקיים לפעילויות הקבוצה השונות. המשרד ייצג את קבוצת רוכשי השליטה בחברה התעשייתית מודגל, וכן מלווה באופן קבוע את קבוצת יעקובי (YSB Group) בעסקאות שונות.

ליטיגציה מינהלית ומסחרית מורכבת: המשרד מייצג את לקוחותיו בכל בתי המשפט והערכאות בישראל. המשרד מתמחה בייצוג בתחום המשפט המינהלי ובדיני מכרזים, בניהול עתירות מינהליות, בסכסוכים מסחריים מורכבים, בתובענות ייצוגיות, בניהול הליכי ליטיגציה בתחום ההגבלים העסקיים והתחרות, בדיני צרכנות, בדיני תקשורת ועוד. המשרד ייצג את לקוחותיו בשורה של פסקי דין תקדימיים בתחומים אלה ובכלל זה – בתחום המשפט המנהלי ודיני המכרזים. בין היתר, מייצג המשרד תאגידי ענק בינלאומיים בתובענות מורכבות ובכלל זה, באחת מהתביעות הכספיות הגדולות בתולדות המדינה, בסך של מיליארדי ₪; את חברת נמלי ישראל בהליכים מורכבים הנוגעים לרפורמה בנמלי הים; בנוסף, משרדנו מייצג את נתיבי ישראל בהליכי בוררות מורכבים בשווי של למעלה מחצי מיליארד ₪; את רשות שדות התעופה בשורה של הליכים שעוסקים בתביעות הקשורות לנתב"ג 2000 בשווי מצטבר של מאות מיליוני ₪; משרדי ממשלה, תאגידים סטטוטוריים, חברות ממשלתיות וגופים פרטיים בעתירות מינהליות במכרזים ובפרויקטים בהיקף של מיליארדי ₪; חברות ציבוריות ופרטיות במספר רב של תובענות ייצוגיות בהיקף של מיליארדי ₪ ובסכסוכים מסחריים בהיקף של עשרות ומאות מיליוני ₪; ועוד.

מקרקעין, תכנון ובנייה: משרד יוסי לוי ושות' הוא בעל ניסיון נרחב בכל הנוגע למקרקעין ותכנון ובנייה. המשרד מעניק ייעוץ משפטי שוטף החל משלב התכנון והפיתוח של פרויקטים ועד הבנייה, השיווק והרישום ברשויות הרלוונטיות. המשרד מייצג גופים ציבוריים שונים העוסקים בתחום התשתיות, ובמסגרת זו רכש ניסיון רב בטיפול בהפקעות מקרקעין, ליווי תכניות בניין עיר, רישום תכניות איחוד וחלוקה, טיפול בתביעות ירידת ערך, וייצוג לקוחות המשרד בפני רשויות התכנון ובפני בית המשפט לעניינים מנהליים.

תקשורת: משרד יוסי לוי ושות' מספק ייעוץ שוטף ללקוחות רבים לרבות בתחום האינטרנט וה-IT, ביניהם חברות היי-טק. המשרד מטפל עבור לקוחותיו בהסדרת ורישוי שירותי הטלקומוניקציה המסופקים על ידם, ובכלל זה מייצגם בפני רשויות המדינה והמחוקקים. כמו כן, למשרד ניסיון ייחודי בעריכתם של הסכמים בינלאומיים בתחום זה.

אייקון פרוייקטים

פרוייקטים

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת יוסי לוי ושות', עורכי דין

 • פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

  פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

  האם הטלת ביצוע פרויקטי תשתית על המגזר הפרטי היא אכן עוולה חברתית, המשרתת אך ורק את בעלי ההון על חשבונו של הציבור?

  פרויקטים לקידום סדר יום חברתי

 • ועוד איך על חשבוננו

  ועוד איך על חשבוננו

  יש הטוענים כי העדפת לתוצרת הארץ היא על חשבוננו, אלא שלמעשה ישראל ויתרה על העדפה לתוצרת הארץ מבלי שקיבלה תמורה כלשהי לכך בשווקי חוץ. הוויתור על ההעדפה הוא אכן על חשבוננו ועוד איך.

  ועוד איך על חשבוננו

 • המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

  המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

  השבוע אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק של חבר הכנסת רועי פולקמן (כולנו) לפיה ועדות מקומיות תוסמכנה לאשר תוספת בנייה של עד 15% לפרויקטים של בניה למגורים, במקרים בהם רבע מהדירות בפרויקט יוקצו להשכרה לטווח ארוך (תקופת השכרה של 20 שנים) במחיר הנמוך ב- 20% ממחיר השוק. הדירות המיועדות להשכרה לטווח ארוך תוקצנה לזכאים, כאשר תנאי הסף לזכאות ייקבעו על ידי הממשלה.

  המסלול החדש לקידום פרויקטים להשכרה לטווח ארוך

 • תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

  תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

  לאחרונה נעשים ניסיונות חקיקתיים לצמצם את השימוש במכשיר התובענה הייצוגית. מה הסיבות לכך, וכיצד ניתן למנוע ניסיונות התערבות של המחוקק, אשר יגבילו את השימוש במכשיר זה

  תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

 • עו

  עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

  עו"ד גל שני, שותף מנהל במשרד יוסי לוי ושות' וראש מחלקת המכרזים במשרד בראיון אישי: "בשנותיי הראשונות במקצוע הענקתי שירות לרשות שדות התעופה ולחברת מע"צ ושם נדבקתי לראשונה בקסם האופף את ההליך המכרזי >> לדבריו: "עולם המשפט מעניק עבורנו ארגז כלים. רק המצוינים יפליגו במחשבה, מחוץ לארגז ויגבשו פתרון ההולם את צרכי הלקוח. אני סולד מטכנאות משפטית".

  עו"ד גל שני: "השינויים בתחום דיני מכרזים אדירים; בודדים יודעים כיצד לעכל את הרגולציה החדשה"

בנוסף אולי יעניין אותך