ליאת זך משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושות, תיקי ניכור הורי

ליאת זך משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2017
תחום: דיני משפחה וירושות, תיקי ניכור הורי
כתובת: רח' מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 41 בני ברק
טלפון: 073-7771997
פקס: 073-7771998
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://www.liatzach.co.il/
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ליאת זך

  ליאת זך

  בעלת המשרד

  ליאת זך משרד עורכי דין

  עוד על ליאת זך

  ליאת זך
אייקון אודות

אודות ליאת זך משרד עורכי דין

משרד עו"ד ליאת זך הינו משרד בוטיק המתמחה בקשת הרחבה של דיני המשפחה לרבות תיקי גירושין, משמורת, ידועים בציבור, מזונות, חלוקת רכוש , הסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים, תביעות רכוש, שלום בית, חטיפות ילדים וכיו"ב. למשרד התמחויות ייחודיות בתיקים הקשורים לאלימות במשפחה, ייצוג ישראלים תושבי חוץ בגירושין בתחום המשפטי הבינלאומי ולתביעות בגין ניכור הורי. כמו כן עוסק המשרד בתחום הירושות לרבות עריכת צוואות, התנגדויות לצוואות, ניהול עיזבונות, תביעות יורשים וקבלת מזונות מהעיזבון. המשרד הוקם על ידי עורכת הדין ליאת זך, משפטנית וותיקה בעלת ניסיון מצטבר של 20 שנה בתחום דיני המשפחה, גירושין, גישור ופלילי, והוא ליווה עד היום מאות תיקים מורכבים בכלל הערכאות המשפטיות תוך יצירת תקדימים משפטיים וניצחונות בולטים.

ברירת העיקר מן הטפל

עו"ד זך בעלת תואר ראשון ושני במשפטים בהצטיינות, חברה בלשכת עוה"ד משנת 2003, ומגשרת מוסמכת. טרם פתיחת משרדה הפרטי כיהנה עו"ד זך  מעל עשור כשותפה באחד המשרדים המובילים בתחום דיני המשפחה וכן התמחתה בפרקליטות המדינה ובמשרד הביטחון. ליאת מייצגת את לקוחותיה בבית המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים וערכאות הערעור ובוררת את התיקים בהם היא מטפלת בקפידה רבה תוך יכולת הסתכלות מקרו בכל תיק. יכולת זו מאפשרת לליאת להבין מהן נקודות העוגן המהותיות עליהן אי אפשר להתפשר, לעומת נקודות שוליות יותר שבהסכמה  להן ניתן להגיע להסכם מהיר לשביעות רצון שני הצדדים.

ייצוג מתוך תחושת שליחות

נוכח העובדה כי הליך הגירושין הינו הליך מורכב וקשה רגשית ונפשית, במיוחד כאשר מעורבים בו ילדים, מגיעה עו"ד זך למשרדה מדי יום מתוך תחושת שליחות לסייע ללקוחותיה להגיע להסכם ראוי מהר ככל האפשר, להתגרש ולהתחיל תקופה חדשה ומאושרת יותר להם ולילדיהם. המשרד מתאפיין במתן טיפול אישי לכל לקוח ולקוחה, בזמינות מלאה, בניסיון רב בניהול מו"מ וניסוח הסכמים וכן בייצוג בהליכים מורכבים בבית המשפט ובבית הדין הרבני. העיקרון העומד מאחורי פעילות המשרד היא לשאוף להגיע להסכם אשר יכבד את שני הצדדים, במטרה להמשיך ולגדל את הילדים בצורה משותפת וחברית גם בתום הליך הגירושין.

שיטת שלום הבית

לאור רצונה לסיים את הליך הגירושין בצורה האופטימאלית ביותר, יצרה עו"ד זך שיטה ייחודית להגעה לשלום בית טרם פנייה להליך גירושין פורמאלי. הדבר נעשה אך ורק במקרים בהם נראה כי ניתן לפשר על המחלוקות בין הצדדים ולהביא להמשך חיי הנישואין והזוגיות. במסגרת השיטה הייחודית  מגיעים הצדדים לפגישות בשילוב הדרכת הורים ובניית הסכם משולב שמכיל בתוכו הסכם עתידי לפרידה במידה ושלום הבית לא יצלח. במסגרת הייעוץ עורכת עו"ד זך הסכם ממון מושכל עבור שני הצדדים, המהווה במקרה בו שלום הבית לא צולח, תשתית כלכלית איתנה והוגנת להמשך החיים בנפרד. השיטה הוכיחה את עצמה לאורך השנים וזוגות רבים אשר הגיעו למשרד מתוך רצון להתגרש, מצאו בשנית שפה משותפת וחיים כיום בזוגיות אוהבת והרמונית. זוגות אחרים אשר החליטו לסיים את הקשר ביניהם, הצליחו לעשות זאת בצורה יפה כך שטובת הילדים נשמרה וברשותם הסכם תקף שמסדיר את הגירושין.

התמחות בתחום הניכור ההורי

ליאת מאמינה מאוד בחשיבות ההורות המשותפת וקנתה לה שם כמומחית בתופעת הניכור ההורי בה אחד מבני הזוג מסית בצורה קיצונית את הילדים כלפי בן הזוג השני. עו"ד זך בקיאה מאוד בכלים המשפטיים המעודכנים היוצאים מנוהל בית המשפט העליון החדש לעניין הניכור ההורי, ונוכח הבנתה העמוקה את התחום וניסיונה העשיר בתביעות אלו היא מעבירה  הרצאות ומשמשת כמנהלת פורומים וכנסים בתחום זה בלשכת עורכי דין מחוז מרכז. כמו כן היא מקבלת לידיה תיקים רבים בעלי אופי של ניכור הורי ממשרדים חיצוניים.

תיקים בולטים

חובת תום הלב במרוץ הסמכויות בין ישראל לגרמניה – המשרד זכה בפס"ד בבית משפט לענייני משפחה בפתח תקווה אשר קבע שהפורום הנאות לדון בעניינם של זוג ישראליים יהיה בגרמניה (מקום מגורי המשפחה בשנים האחרונות בשל רילוקיישן) וזאת למרות שהאישה הקדימה להגיש הליכים בישראל. המשרד ייצג את הבעל אשר פתח בהליכי גירושין בגרמניה וזאת מבלי שהוא ידע שהאישה הקדימה ופתחה בהליך יישוב סכסוך בישראל. משרדנו עתר למתן פס"ד כי הפורום הנאות לדון בעניינם יהיה בגרמניה ואף טענו לחוסר תום הלב של האישה בהתנהלותה, בכך שהיא לא המציאה לבעל עותק כדין מהבקשה ליישוב סכסוך ואף לא התייצבה לפגישת המהו"ת הראשונה כמחויב בתקנות החדשות. בית המשפט קיבל את מלוא טענותינו וקבע שהיה על האישה להמציא כדין את הבקשה ליישוב סכסוך ובמכלול השיקולים הבעל עמד בנטל להוכיח קיומו של פורום אחר שמתאים יותר לדון בעניינם של הצדדים בבית משפט לענייני משפחה בגרמניה.

חובת תום הלב במהלך ניהול הליך משפטי – לרוב בתי משפט לענייני משפחה מאפשרים לקבל כל ראיה בתיק ומגלים גמישות בנושא זה אולם במקרה שייצג משרדנו בימ"ש פסל ראיה שהוגשה במסגרת ההליכים המשפטיים עם תמלול הקלטה חסויה מפגישת גישור ביחידת הסיוע. בית המשפט קיבל את בקשתנו, פסל את הראיה הפסולה וקבע שיש טעם נפגם בהקלטת פגישה גישור חסויה ביחידת הסיוע. ביהמ"ש חייב את הצד השני בהוצאות.

קביעת סמכות בישראל בעת ניהול הליכים מקבילים בישראל ובארה"ב – המשרד ייצג אישה לאחר רילוקיישן לארה"ב וזכה במתן הכרעה הקובעת כי הפורום הנאות לדון בהליכי משמורת הנו בישראל.

האב קיבל משמורת מלאה על ילדיו ואף קיבל אישור להגר עימם לאירופה – המשרד ייצג אב בסכסוך גירושין שנסב על משמורת של שני ילדים רכים בשנים. בסופו של הליך משפטי שנמשך לאורך 4 שנים ולאחר חוות דעת למסוגלות הורית זכה האב במשמורת מלאה על שני ילדיו תוך שהערעור שהגישה האם  נדחה. כעבור כשנה ייצג המשרד את האב בשנית והפעם בתביעת הגירה לאירופה עם שני ילדיו וגם בתיק זה נדחה ערעור האם וניתן פסק דין שאפשר לאב להגר עם ילדיו. 

הורדת סכום מזונות הנמוך בהרבה מהסכום שנקבע באופן זמני – המשרד ייצג בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, אב , אשר ביקש להוריד את סכום המזונות הזמני שנקבע לו על סך 7000 ₪. בסופו של ההליך ניתן פסק דין שקבע כי במשמורת משותפת גם שיש פער בין השתכרות האב לאם בסכומים גבוהים הרי שנוכח פסק דין קודם של בית המשפט העליון יש להוריד את סכום המזונות לאב ל-1500 ₪ בלבד לשלושה ילדים.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

  "אחוזי ההצלחה של פרויקטים בהתחדשות עירונית תלויים בכמה בעלי הדירות מאוגדים. הסיבות לסרבנות הדיירים מגוונות", מסביר עו"ד ינקי עפרוני, שותף מייסד במשרד 'יוריסט עפרוני' המתמחה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית, "האתגר הגדול ביותר הוא יצירת האמון עם בעלי הדירות"

  על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

 • אמנה משפחתית לניהול עסקים ורכוש משותף – חיסון כנגד סכסוכים משפחתיים

  עריכתה של אמנה משפחתית יכולה להיעשות בשיתוף הדור המייסד, ולעתים, מקום בו אין שיתוף פעולה מספק או, חלילה, במקרים של אי כשירות, ניתן להסתפק בעריכתה בין בני הדור השני בלבד, קרי האחים הצפויים לקבל בירושה נכסים משותפים בעתיד

  אמנה משפחתית לניהול עסקים ורכוש משותף – חיסון כנגד סכסוכים משפחתיים

 • "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

  כחודש לאחר זכיית קבוצת ח.י. במקום הראשון בקטגוריית 'השירות כשותף אסטרטגי בחברות מתחת ל 1000 עובדים', מסביר מני דהן, מנהל תחום חווית לקוח ודיגיטל בקבוצת ח.י., איך הופכים את לקוחות הקבוצה ללקוחות מרוצים וחוזרים, "הלקוח חייב להיות במרכז. בכל פעולה שנעשית במהלך מסע הלקוח, צריך לראות ולהבין אותו. לתפיסתי, הכלל החשוב ביותר בשירות לקוחות הוא שצריך לתת את הכי טוב שלך עבור הלקוח ולא בשביל לקבל בחזרה הוקרה, אלא כדי ליהנות מזה שאתה עושה טוב לאחר"

  "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

 • הנתונים שפקידי הלמ"ס שכחו להבליט בכותרת

  הנתונים האחרונים, ובמיוחד אלה של מחוזות תל אביב וחיפה, מבשרים על החמרה נוספת אפילו דרמטית במחסור בהיצע בכלל ובאיזור הביקוש בפרט

  הנתונים שפקידי הלמ"ס שכחו להבליט בכותרת