ליאת זך משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושות, תיקי ניכור הורי

ליאת זך משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

תחום: דיני משפחה וירושות, תיקי ניכור הורי
כתובת: רח' הזז חיים 16, קומה 2, תל אביב 6940716
טלפון: 03-7171997
פקס: 03-7171998
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://www.liatzach.co.il/
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ליאת זך

  ליאת זך

  בעלת המשרד

  ליאת זך משרד עורכי דין

  עוד על ליאת זך

  ליאת זך
אייקון אודות

אודות ליאת זך משרד עורכי דין

משרד עו"ד ליאת זך הינו משרד בוטיק המתמחה בקשת הרחבה של דיני המשפחה לרבות תיקי גירושין, משמורת, ידועים בציבור, מזונות, חלוקת רכוש, הסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים, תביעות רכוש, שלום בית, חטיפות ילדים וכיו"ב. למשרד התמחויות ייחודיות בתיקים הקשורים לאלימות במשפחה, ייצוג ישראלים תושבי חוץ בגירושין בתחום המשפטי הבינלאומי ולתביעות בגין ניכור הורי. כמו כן עוסק המשרד בתחום הירושות לרבות עריכת צוואות, התנגדויות לצוואות, ניהול עיזבונות, תביעות יורשים וקבלת מזונות מהעיזבון. המשרד הוקם על ידי עורכת הדין ליאת זך, משפטנית וותיקה בעלת ניסיון מצטבר של 21שנה בתחום דיני המשפחה, גירושין, גישור ופלילי, והיא ליוותה עד היום תיקים מורכבים בכלל הערכאות המשפטיות תוך יצירת תקדימים משפטיים וניצחונות בולטים.

ברירת העיקר מן הטפל

עו"ד זך בעלת תואר ראשון ושני במשפטים בהצטיינות, חברה בלשכת עוה"ד משנת 2003, מגשרת ונוטריונית מוסמכת. טרם פתיחת משרדה הפרטי כיהנה עו"ד זך מעל עשור כשותפה באחד המשרדים המובילים בתחום דיני המשפחה וכן התמחתה בפרקליטות המדינה ובמשרד הביטחון. ליאת מייצגת את לקוחותיה בבית המשפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים וערכאות הערעור ובוררת את התיקים בהם היא מטפלת בקפידה רבה תוך יכולת הסתכלות מיוחדת על כל תיק ובחינת אסטרטגיה מנצחת. יכולת זו מאפשרת לליאת להבין מהן נקודות העוגן המהותיות עליהן אי אפשר להתפשר, לעומת נקודות שוליות יותר שבהסכמה להן ניתן להגיע להסכם מהיר לשביעות רצון שני הצדדים.

ייצוג מתוך תחושת שליחות

נוכח העובדה כי הליך הגירושין הינו הליך מורכב וקשה רגשית ונפשית, במיוחד כאשר מעורבים בו ילדים, מגיעה עו"ד זך למשרדה מדי יום מתוך תחושת שליחות לסייע ללקוחותיה להגיע להסכם ראוי מהר ככל האפשר, להתגרש ולהתחיל תקופה חדשה ומאושרת יותר להם ולילדיהם. המשרד מתאפיין במתן טיפול אישי לכל לקוח ולקוחה, בזמינות מלאה, בניסיון רב בניהול מו"מ וניסוח הסכמים וכן בייצוג בהליכים מורכבים בבית המשפט ובבית הדין הרבני. העיקרון העומד מאחורי פעילות המשרד היא לשאוף להגיע להסכם אשר יכבד את שני הצדדים, במטרה להמשיך ולגדל את הילדים בצורה משותפת וחברית גם בתום הליך הגירושין.

התמחות בתחום הניכור ההורי

ליאת מאמינה מאוד בחשיבות ההורות המשותפת וקנתה לה שם כמומחית בתופעת הניכור ההורי בה אחד מבני הזוג מסית בצורה קיצונית את הילדים כלפי בן הזוג השני. עו"ד זך בקיאה מאוד בכלים המשפטיים המעודכנים היוצאים מנוהל בית המשפט העליון החדש לעניין הניכור ההורי, ונוכח הבנתה העמוקה את התחום וניסיונה העשיר בתביעות אלו היא מעבירה הרצאות ומשמשת כמנהלת פורומים וכנסים בתחום זה בלשכת עורכי דין מחוז מרכז. כמו כן היא מקבלת לידיה תיקים רבים בעלי אופי של ניכור הורי ממשרדים חיצוניים.

תיקים בולטים

חיוב אב מנכר בסנקציות כספיות – בתיק קשה של ניכור הורי בו משרדנו ייצג את האם, חייב בית המשפט את האב לשתף פעולה עם מומחית לניכור הורי אשר מונתה לבקשתנו בתיק וחייב את האב להביא את הילדים אליה לפגישות קבועות תוך קביעת סנקציה כי אי הגעת הילדים לטיפול תחייב את האב בסנקציה כספית גבוהה. רק לאחר החלטה זו, שיתף פעולה, האב המנכר, הילדים הגיעו לטיפול וכתוצאה מכך הסכימו לקיים קשר עם האם. פעולות מהירות שבוצעו בתיק הם אלו שהביאו לחידוש הקשר שבין האם שיוצגה על ידי משרדנו ובין ילדיה.

חובת תום הלב במרוץ הסמכויות בין ישראל לגרמניה – המשרד זכה בפס"ד בבית משפט לענייני משפחה בפתח תקווה אשר קבע שהפורום הנאות לדון בעניינם של זוג ישראליים יהיה בגרמניה (מקום מגורי המשפחה בשנים האחרונות בשל רילוקיישן) וזאת למרות שהאישה הקדימה להגיש הליכים בישראל. המשרד ייצג את הבעל אשר פתח בהליכי גירושין בגרמניה וזאת מבלי שהוא ידע שהאישה הקדימה ופתחה בהליך יישוב סכסוך בישראל. משרדנו עתר למתן פס"ד כי הפורום הנאות לדון בעניינם יהיה בגרמניה ואף טענו לחוסר תום הלב של האישה בהתנהלותה, בכך שהיא לא המציאה לבעל עותק כדין מהבקשה ליישוב סכסוך ואף לא התייצבה לפגישת המהו"ת הראשונה כמחויב בתקנות החדשות. בית המשפט קיבל את מלוא טענותינו וקבע שהיה על האישה להמציא כדין את הבקשה ליישוב סכסוך ובמכלול השיקולים הבעל עמד בנטל להוכיח קיומו של פורום אחר שמתאים יותר לדון בעניינם של הצדדים בבית משפט לענייני משפחה בגרמניה.

חובת תום הלב במהלך ניהול הליך משפטי – לרוב בתי משפט לענייני משפחה מאפשרים לקבל כל ראיה בתיק ומגלים גמישות בנושא זה אולם במקרה שייצג משרדנו בימ"ש פסל ראיה שהוגשה במסגרת ההליכים המשפטיים עם תמלול הקלטה חסויה מפגישת גישור ביחידת הסיוע. בית המשפט קיבל את בקשתנו, פסל את הראיה הפסולה וקבע שיש טעם נפגם בהקלטת פגישה גישור חסויה ביחידת הסיוע. ביהמ"ש חייב את הצד השני בהוצאות.

חיוב אישה בתשלום דמי שימוש בגין התקופה שהיא התגוררה בדירה המשותפת לאחר שהוגשה תלונת שווא כנגד הבעל למשטרה - לרוב בתי משפט לא מחייבים בתשלום דמי שימוש בגין מגורים בדירה משותפת עד למכירתה לאחר שהבעל יוצא מהבית לאחר הגשת תלונה במשטרה וצו הגנה אולם במקרה זה, הוכחנו בבית המשפט כי היה מדובר בתלונת שווא, התיק נסגר במשטרה מחוסר אשמה, הבעל לא חזר להתגורר בבית רק מפאת החשש מתלונות נוספות והגשנו תביעה לחיוב האישה בתשלום דמי שימוש. בית המשפט קבע בפסק דין שבמקרה כזה על האישה לשלם במסגרת האיזון הרכושי לבעל מחצית מדמי שכירות בגין חלק מהתקופה שהיא התגוררה בדירה לבדה בסך של כ- 20,000 ₪.

דחיית תובענה להפחתת מזונות ולביטול הסכם גירושין – משרדנו זכה בפסק דין שבו ייצג אישה ובית משפט קבע שאין מקום להפחית מזונות לאחר פסיקת בגץ 919/15 ואין מקום לביטול הסכם גירושין. נקבע שלא חל שינוי נסיבות מהותי אשר מצדיק בחינה מחודשת של המזונות ולכן נקבע כי הסכם הגירושין יישאר בתוקף.

מתן היתר לשאת אישה שניה – בית הדין הרבני אישר לאחרונה ללקוח ממשרדנו לשאת אישה שניה וזאת לאחר שאשתו מסרבת לקבל גט ומפרה אחר פסקי הדין של בית הדין הרבני אשר חייבו אותה בכך. ערעור שהגישה האישה לבית הדין הרבני הגדול נדחה והיא חויבה בהוצאות בגין התנהלותה חסרת תום הלב.

בנוסף אולי יעניין אותך