מטל-טק

ייצור אבקות טונגסטן וטונגסטן קרביד לתעשיית המתק"ש

מטל-טק
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1991
תחום: ייצור אבקות טונגסטן וטונגסטן קרביד לתעשיית המתק"ש
כתובת: אזור תעשייה נאות חובב
טלפון: 08-6500300
פקס: 08-6572334
דוא"ל: ran@metal-tech.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יהוא מדמון, מטל-טק

  יהוא מדמון

  מנהל מסחרי

  מטל-טק

 • רן מימון, מטל-טק

  רן מימון

  מנכל ובעלים

  מטל-טק

אייקון אודות

אודות מטל-טק

מטל-טק הינה אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום ייצור אבקות הטוגנסטן לתעשייה. החברה אשר הוקמה בשנת 1991, מייצרת אבקות קרמיות, מתכות וסגסוגות מתכת ברמות ניקיון גבוהות כגון: אבקת טונגסטן, טונגסטן קרביד, תחמוצת טונגסטן. כמו כן החברה בעלת יכולת למחזור פסולות והפקת טונגסטן, קובלט, טנטלום, וייצור סגסוגות טונגסטן-נחושת וכדומה. האבקות המיוצרות הינן ייחודיות ומשמשות לייצור של מתכות קשות, ייצור כלי חיתוך, כלי קידוח, כלי עבודה, תבניות לחיתוך יהלומים, נורות חשמל וזאת בנוסף למוצרים רבים בתחומי הביטחון והאווירונאוטיקה. לטונגסטן תכונות נוספות לחוזק הרב, משקל סגולי ונקודות היתוך גבוהות שמנוצלים אף הם בתעשיות החשמל. מטל-טק היא חברה יחידה בתחום זה בישראל ומהוה שם דבר כתוצרת כחול-לבן מצליחה בעולם.

תחומי הפעילות

ייצור אבקות טוגנסטן - מטל-טק נחשבת לחברה מוטת ייצוא ו-80% מאבקות הטונגסטן אותן היא מייצרת מיועדים לשווקים מעבר לים, בעיקר ארה"ב. 20% הייצור הנותרים מיועדים לשוק המקומי. לצורך ייצור האבקות מייבאת החברה חלק מחומרי הגלם ממדינות המזרח הרחוק כגון סין וויטנאם.

מיחזור טוגנסטן - מטל-טק, בעלת יידע ייחודי למיחזור פסולות ובוצות המכילות מתכות. חוקרי החברה פיתחו שיטות מחזור כימיות ופיזיות אשר מנטרלות והופכות פסולות מסוכנות ורעילות לתחמוצות ואבקות מתכת טהורות לשימוש חוזר בתעשייה, לרבות ניטרול ומחזור סוללות ליתיום ופסולות אלקטרוניקה, כל זאת בתהליכים מבוקרים לפי תקנות איכות הסביבה. נכון להיום החברה עוסקת באופן חלקי במיחזור ומתמקדת בייצור אבקות, אך יחד עם זאת הגדלת המיחזור מוגדרת כאחד מיעדיה לשנים הקרובות.

מפעל מתקדם וחדשני

מפעלה של החברה בעל קווי ייצור מודרניים ואוטומטיים ומערכות מתקדמות למניעת זיהום אוויר ושפכים. המפעל משתרע על שטח של 20 דונם בפארק נאות חובב בבאר שבע. לחברה מעבדה מתקדמת ובקרת איכות קפדנית. המפעל מייצר אבקות טונגסטן בדיוק ואיכות מרביים בקוטר של 0.6 עד 30 מיקרון, בהתאמה לצרכי התעשיות השונות. יכולות גבוהות אלו של החברה נובעות מהמיכון המתקדם ומכח האדם האיכותי העובד בה. צוות החברה מונה מהנדסי חומרים, צוות ייצור, צוות אחזקה ואנשי מנהלה. כלל העובדים מגיעים מבאר שבע והסביבה, כאשר אוכלוסיית המועסקים מגוונת וכוללת יהודים וערבים כאחד.

רן מימון – מנכ"ל ובעלי החברה

רן מימון מכהן כמנכ"ל ובעלי החברה משלהי 2016. רן בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני במינהל עסקים ותעשייה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב וכמו כן הוא מייסד ובעלים של פרויקטים ומפעלים להפקת טונגסטן וטנטלום מכריית מתכות בבוליביה, מפעל לייצור מוליבדן בתאילנד והפקת מלחי נחושת מזנבות ופסולות בצ'ילה. 

החברה הוקמה בתחילת שנות ה-90 על ידי חברת פז ורן שימש כמנהל החברה יחד עם שותף נוסף ופרש בשנת 2008. החברה עברה עם השנים מספר גלגולים עד אשר רן רכש אותה בחזרה מבעליה האחרונים והחליט לטפחה. מאמציו של רן נשאו פרי ומצבת העובדים עלתה ב35% לצד גידול משמעותי בהיקפי הפעילות . החברה מוגדרת כרווחית ומחזור מכירותיה הכפיל את עצמו וצפוי לגדול בקצב של 20% לשנה.

פעילות אקדמית

החברה תומכת במחקרים אקדמיים בתחום הנדסת החומרים, ובכלל זה היא משתפת פעולה עם הפקולטה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון. תלמידי הפקולטה מגיעים למפעל לצורך ביצוע הפרויקט המעשי שלהם בשנת הלימודים הרביעית. בשנתיים האחרונות שני מחזורים של סטודנטים עברו את תהליך ההתמחות שלהם במפעל החברה.

חדשנות בשת"פ עם הטכניון

לאחרונה החלה החברה בשיתוף פעולה עם מכון המתכות של הטכניון. שני הגופים החלו בפרויקט משותף של ייצור טוגנסטן שמתאים לייצור מוצרי מתכת במדפסות תלת ממד. הפרויקט צפוי לקבל את תמיכת המדען הראשי כאשר הפרוייקט יתבצע על ידי מהנדסי מטל טק בשיתוף מלא עם הטכניון. 

שירות לקוחות ותקני איכות מובילים

אמינות, תחרותיות וגמישות הם אבני היסוד של שירות הלקוחות של מטל טק ברחבי העולם והם אלו שהופכים אותה למובילה בתחומה על אף הסביבה התחרותית הקשוחה בה היא עובדת. המפעל פועל לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר ומאושר בתקני איכות רבים כגון -ISO 9001 14001 ISO ו-18000 OHSAS.

חזון החברה

חזונה של החברה הוא להיות מובילה בתחומה. החברה שואפת לגדול כמעסיק ולחזק את הקשר שלה עם תושבי הדרום. החברה רואה בעובדיה שותפים בחיזוק פיתוח וגידול החברה, תוך יעד להכפלת מחזור המכירות בטווח חמש השנים הקרובות.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כיצד להתנהל נכון מול הבנק

  התנהלות נכונה מול הבנק יכולה לסייע לכל אדם להשיג את מטרותיו ולמזער את נזקיו

  כיצד להתנהל נכון מול הבנק

 • האם הנדל"ן המניב בישראל מחשב מסלול מחדש?

  האם הנדל"ן המניב בישראל מחשב מסלול מחדש?

 • המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

  ניתן לומר בוודאות כבר היום, כי בתי המשפט, בכלל הערכאות, בשורה של פסקי דין, מחבקים באהבה את התקנות החדשות ולמעשה כבר פוסקים על פיהן

  המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

 • טיפים לניהול עסקה מוצלחת בסין

  התקבלה החלטה בדירקטוריון החברה לפתח הפעילות בסין? עכשיו מתחילה דרך ארוכה ומסועפת שראשיתה בצעדים קטנים אך משמעותיים. הנה כמה Does and Don’ts שכדאי לזכור לקראת התקשרות בסין

  טיפים לניהול עסקה מוצלחת בסין