מטל-טק

ייצור אבקות טונגסטן וטונגסטן קרביד לתעשיית המתק"ש

מטל-טק
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1991
תחום: ייצור אבקות טונגסטן וטונגסטן קרביד לתעשיית המתק"ש
כתובת: אזור תעשייה נאות חובב
טלפון: 08-6500300
פקס: 08-6572334
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יהוא מדמון

  יהוא מדמון

  מנהל מסחרי

  מטל-טק

 • רן מימון

  רן מימון

  מנכל ובעלים

  מטל-טק

אייקון אודות

אודות מטל-טק

מטל-טק הינה אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום ייצור אבקות הטוגנסטן לתעשייה. החברה אשר הוקמה בשנת 1991, מייצרת אבקות קרמיות, מתכות וסגסוגות מתכת ברמות ניקיון גבוהות כגון: אבקת טונגסטן, טונגסטן קרביד, תחמוצת טונגסטן. כמו כן החברה בעלת יכולת למחזור פסולות והפקת טונגסטן, קובלט, טנטלום, וייצור סגסוגות טונגסטן-נחושת וכדומה. האבקות המיוצרות הינן ייחודיות ומשמשות לייצור של מתכות קשות, ייצור כלי חיתוך, כלי קידוח, כלי עבודה ותבניות ליצור יהלומים, בנוסף למוצרים רבים בתחומי הביטחון והאווירונאוטיקה. לטונגסטן תכונות נוספות לחוזק הרב, משקל סגולי ונקודות היתוך גבוהות שמנוצלים אף הם בתעשיות החשמל. מטל-טק היא חברה יחידה בתחום זה בישראל ומהוה שם דבר כתוצרת כחול-לבן מצליחה בעולם. 

תחומי הפעילות

ייצור אבקות טוגנסטן - מטל-טק נחשבת לחברה מוטת ייצוא ו-80% מאבקות הטונגסטן אותן היא מייצרת מיועדים לשווקים מעבר לים, בעיקר ארה"ב. 20% הייצור הנותרים מיועדים לשוק המקומי. לצורך ייצור האבקות מייבאת החברה חלק מחומרי הגלם ממדינות המזרח הרחוק כגון ויטנאם וסין.

מיחזור טוגנסטן - מטל-טק, בעלת יידע ייחודי למיחזור פסולות ובוצות המכילות מתכות. חוקרי החברה פיתחו שיטות מחזור כימיות ופיזיות אשר מנטרלות והופכות פסולות מסוכנות ורעילות לתחמוצות ואבקות מתכת טהורות לשימוש חוזר בתעשייה, לרבות נטרול ומחזור סוללות ליתיום ופסולות אלקטרוניקה, כל זאת בתהליכים מבוקרים לפי תקנות איכות הסביבה. נכון להיום החברה עוסקת באופן חלקי במיחזור ומתמקדת בייצור אבקות, אך יחד עם זאת הגדלת המיחזור מוגדרת כאחד מיעדיה לשנים הקרובות.

מפעל מתקדם וחדשני

מפעלה של החברה בעל קווי ייצור מודרניים ואוטומטיים ומערכות מתקדמות למניעת זיהום אוויר ושפכים. המפעל משתרע על שטח של 20 דונם בפארק התעשייתי נאות חובב בבאר שבע. לחברה מעבדה מתקדמת ובקרת איכות קפדנית. המפעל מייצר אבקות טונגסטן וטונגסטן קרביד בדיוק ואיכות מרביים בקוטר של 0.6 עד 30 מיקרון, בהתאמה לצרכי התעשיות השונות. יכולות גבוהות אלו של החברה נובעות מהמיכון המתקדם ומכח האדם האיכותי העובד בה. צוות החברה מונה מהנדסי חומרים, צוות ייצור, צוות אחזקה ואנשי מנהלה. כלל העובדים מגיעים מבאר שבע והסביבה, כאשר אוכלוסיית המועסקים מגוונת וכוללת יהודים וערבים כאחד.

רן מימון – מנכ"ל ובעלי החברה

רן מימון מכהן כמנכ"ל ובעלי החברה משלהי 2016. רן בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני במינהל עסקים ותעשייה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב וכמו כן הוא מייסד ובעלים של פרויקטים ומפעלים להפקת טונגסטן וטנטלום מכריית מתכות בבוליביה, מפעל לייצור מוליבדן בתאילנד והפקת מלחי נחושת מזנבות ופסולות בצ'ילה.

החברה הוקמה בתחילת שנות ה-90 על ידי חברת פז ורן שימש כמנהל החברה יחד עם שותף נוסף ופרש בשנת 2008. החברה עברה עם השנים מספר גלגולים עד אשר רן רכש אותה בחזרה מבעליה האחרונים והחליט לטפחה. מאמציו של רן נשאו פרי ומצבת העובדים עלתה ב-35% לצד גידול משמעותי בהיקפי הפעילות . החברה מוגדרת כרווחית ומחזור מכירותיה הכפיל את עצמו וצפוי לגדול בקצב של 10% לשנה.

פעילות אקדמית

החברה תומכת במחקרים אקדמיים בתחום הנדסת החומרים, ובכלל זה היא משתפת פעולה עם הפקולטה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון. תלמידי הפקולטה מגיעים למפעל לצורך ביצוע הפרויקט המעשי שלהם בשנת הלימודים הרביעית. בשנתיים האחרונות שני מחזורים של סטודנטים עברו את תהליך ההתמחות שלהם במפעל החברה.

חדשנות בשת"פ עם הטכניון

לאחרונה החלה החברה בשיתוף פעולה עם מכון המתכות של הטכניון. שני הגופים החלו בפרויקט משותף של ייצור טוגנסטן שמתאים לייצור מוצרי מתכת במדפסות תלת ממד. הפרויקט קיבל את תמיכת המדען הראשי ומבוצע על ידי מהנדסי מטל טק בשיתוף מלא עם הטכניון.

שירות לקוחות ותקני איכות מובילים

איכות, אמינות, תחרותיות וגמישות הם אבני היסוד של שירות הלקוחות של מטל טק ברחבי העולם והם אלו שהופכים אותה למובילה בתחומה על אף הסביבה התחרותית הקשוחה בה היא עובדת. החברה פועלת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר ומאושר בתקני איכות רבים כגון -ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001.

חזון החברה

חזונה של החברה הוא להיות מובילה בתחומה. החברה שואפת לגדול כמעסיק ולחזק את הקשר שלה עם תושבי הדרום. החברה רואה בעובדיה שותפים בחיזוק ופיתוח החברה, תוך יעד להגדלת מחזור המכירות השנתי ב-10%.

בנוסף אולי יעניין אותך