מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

משרד הנישה המוביל בישראל בניהול נאמנויות, שימור הון משפחתי, לקוחות פרטיים, תכנון והגנה על עזבונות ונכסים משפחתיים רב-לאומיים

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1977
תחום: משרד הנישה המוביל בישראל בניהול נאמנויות, שימור הון משפחתי, לקוחות פרטיים, תכנון והגנה על עזבונות ונכסים משפחתיים רב-לאומיים
כתובת: רח' הסדנאות 11, בנין Sea View,
הרצליה פיתוח, ת.ד. 2053, 4612001
טלפון: 09-9531953
פקס: 09-9531954
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.shinelaw.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מיכאל שיין

  מיכאל שיין

  מייסד 1946-2020

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על מיכאל שיין

  מיכאל שיין
 • שירה שיין

  שירה שיין

  שותפה בכירה

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על שירה שיין

  שירה שיין
 • אלון שיין

  אלון שיין

  שותף מנהל

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על אלון שיין

  אלון שיין
 • אשר קניגסברג

  אשר קניגסברג

  מנהל הדסק הישראלי

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

 • סילברמן טרוור

  סילברמן טרוור

  שותף

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

אייקון אודות

אודות מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

משרד מיכאל שיין ושות' הינו אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים והמוערכים בישראל בתחום הלקוחות הפרטיים. המשרד מתמחה במיסוי בינלאומי והגנה על נכסים, בהקמה וניהול של נאמנויות, במיסוי נאמנויות, בהגנה על נכסים במספר תחומי שיפוט, בהגנה ושימור עושר משפחתי, ובתכנון חוצה גבולות של עזבונות. אנו מעניקים שירות משפטי מקיף עבור משפחות בעלות נכסים פיננסיים בשווי משמעותי (high-net-worth families), ומובילים בתחומים של מניעת הלבנת הון וציות (מול בנקים בישראל ובחו"ל).

משרדנו מסוגל לספק שירותים מגוונים, המותאמים אישית ללקוחותינו, על ידי ניתוח הצרכים המשתנים של כל לקוח באופן פרטני.
בנוסף, הודות לשנים רבות של ניסיון וקשרי פעולה עם מוסדות פיננסיים ומשרדי עורכי דין ורואי חשבון ברחבי העולם, אנו מסוגלים לשרת את לקוחותינו בכל איזור שיפוט שרלוונטי למצבם הספציפי.
משרדנו מתמחה בהקמת סטרוקטורות משפחתיות למטרות ניהול עושר, תכנון עיזבונות, הגנה על נכסים וארגון של עסקים משפחתיים. לשם כך, הוא מספק שירותים הניתנים ע"י חברות נאמנות זרות בעלות רישיון, הפועלות במספר איזורי שיפוט ברחבי העולם.
למשרדנו יש ידע נרחב וניסיון רב שנים במתן שירות משפטי בתחום המקרקעין (תוך התמחות בייצוג תושבים זרים), משפט מסחרי, השקעות ועסקאות מול חברות זרות וכן עריכת צוואות וטיפול בעיזבונות, תוך התמחות מיוחדת בתושבי חוץ והמורכבות הכרוכה בשילוב הדינים הרלוונטיים בתחומי השיפוט השונים.
משרדנו מעסיק צוות ציות מקצועי העוסק בצרכים ההולכים וגדלים של לקוחותינו מול בנקים מקומיים ובינלאומיים. בשנים האחרונות משרדנו מתמחה בייעוץ ללקוחותינו בנושאי בנקאות וציות, לרבות ציות
ל- (FATCA (Foreign Accounts Tax Compliance Act – חוק פדראלי בארה"ב לאכיפת מיסים בחשבונות זרים
,CRS (Common Reporting Standards) - תקן הנועד לשם איסוף מידע על חשבונות בנק של תושבי מדינות זרות לשם אכיפת מיסוי) ולהוראות החוק בדבר איסור הלבנת הון.
בנוסף לייצוג של לקוחות פרטיים מרחבי העולם, לרבות בודדים ומשפחות בעלות הון וקרנות הון משפחתי, על לקוחות המשרד נמנים גם חברות בינלאומיות ומוסדות פיננסיים, כמו גם מספר גדול של חברות נדל"ן, הנשלטות על ידי תושבים זרים המחזיקים בנכסים מסחריים בישראל.
משרדנו מדורג בישראל ובחו"ל כמוביל בתחום התמחותו העיקרי: ניהול הון משפחתי ולקוחות פרטיים. יתרה מזאת, משרדנו מדורג על ידי דן אנד ברדסטריט
(Dun & Bradstreet) כמשרד עורכי הדין המוביל בתחום לקוחות פרטיים, נאמנויות והון משפחתי.

בשנת 2010 הקימו השותפים את "קבוצת שיין" אשר כוללת בתוכה את הגופים הבאים:
1. אמ.אס.איי שיין גלובל פמילי אופיס בע"מ – חברה המספקת יעוץ מקצועי פיננסי עבור משפחות המתגוררות במדינות שונות וכן שירותי ניהול השקעות.
2. Alphen Asset Management A.G – חברה עצמאית, בעלת רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וניהול נכסים, החברה פועלת בציריך, שווייץ.
3. Alphen Trust Company A.G - חברת נאמנות בעלת רישיון הפועלת בציריך.

מיכאל שיין ז"ל, מייסד (1946-2020)
בוגר ה- University College בלונדון וחבר בלשכת עורכי הדין של אנגליה, אשר הקים את משרד עורכי הדין "מיכאל שיין ושות'" בשנת 1977.
למיכאל ז"ל היה מוניטין בינלאומי בתחומי תכנון מס בינלאומי, בנייה והגנה על אחזקות בנכסים משפחתיים במדינות שונות, דיני נאמנות וניהול נאמנויות.
עו"ד שיין היה סמכות בינלאומית בתחום הבנקאות הבינלאומית הפרטית וכן היה חבר דירקטוריון במספר בנקים פרטיים זרים.
מיכאל יקירנו, היה אדם של ענווה אשר שאף לצדק, היה ועדיין נאהב ונערץ, ועדיין נאהב ונערץ, על ידי כל מי שפגש אותו. מיכאל היה עורך דין מכובד בעל חוכמה יוצאת דופן ורגישות כלפי הלקוחות שלו.

שירה שיין, שותפה בכירה
עו"ד שירה שיין מתמחה ובעלת שם עולמי בתחום ההגנה על נכסים משפחתיים רב לאומיים, דיני נאמנויות, הקמתן וניהולן, מיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות לפי כללי המס בישראל וניהול ושימור הון משפחתי, הכולל גם ניסוח מסמכי סטרוקטורות משפטיות שונות, כמו גם צוואות על פי נאמנות וצוואות לנכסים במקומות שיפוט שונים.
עו"ד שיין כיהנה כיו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עורכי הדין ולפני כן הקימה וכיהנה כיו"ר ועדת הנאמנויות של וועד מחוז תל אביב מרכז.
היא נבחרה כעו"ד מומחית בענייני מיסוי בינלאומי ונאמנויות בדרוגים בינלאומיים מובילים וכן היא חברה ב-STEP (האגודה הבינלאומית לניהול נאמנויות ועיזבונות).
עו"ד שיין פרסמה ומפרסמת דרך קבע מאמרים בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם בנושא מיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות ושימוש בנאמנויות ככלי להגנה על נכסים משפחתיים.
עו"ד שיין מייעצת למספר מובחר של משפחות, וזאת בכדי להבטיח כי תהיה זמינה בכדי לספק את הייעוץ הטוב ביותר בכל נושא ובכל זמן.
בשני העשורים האחרונים עו"ד שיין יעצה למשפחות בעלות נכסים ששוויים גדול ויש לה מוניטין בינלאומי מבוסס ביכולתה לספק פתרונות חדשניים ויעילים, המותאמים אישית ללקוחות שלה.

אלון שיין, שותף מנהל
עו"ד אלון שיין הוא בוגר של המרכז הבינתחומי של הרצליה, מחזיק בשני תארים, האחד במשפטים (LL.B) והשני בעסקים (B.A.) עם התמחות במימון.
אלון מתמחה בשימור וניהול של הון משפחתי, ייעוץ פיננסי, לרבות קרנות גידור, קרנות הון סיכון ומכשירים פיננסיים המותאמים באופן אישי, נדל"ן בינלאומי, עסקאות סטרטאפ, בנקאות בינלאומית ופרטית, תאגידים ומיזוגים ורכישות ושירותי נאמנות.

טרוור סילברמן, שותף
עו"ד טרוור סילברמן הוא בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת קווין מרי בלונדון (2005) והינו מוסמך לעסוק בעריכת דין באנגליה ווויילס (2009) ובישראל (החל משנת 2014).
טרוור מתמחה בהגנה על נכסים משפחתיים במדינות שונות ובמחוזות שיפוט שונים, בדיני נאמנות, בהקמה וניהול של נאמנויות, צוואות, עיזבונות וירושה, בניית תאגידים ונאמנויות, עסקאות בתאגידים וכן בציות וב-CRS.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

 • פורום בכירי תחום המיסוי 2022

  בתאריך ה- 7.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי תחום המיסוי.

  פורום בכירי תחום המיסוי 2022

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022