מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

משרד הנישה המוביל בישראל בניהול נאמנויות, שימור הון משפחתי, לקוחות פרטיים, תכנון והגנה על עזבונות ונכסים משפחתיים רב-לאומיים

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1977
תחום: משרד הנישה המוביל בישראל בניהול נאמנויות, שימור הון משפחתי, לקוחות פרטיים, תכנון והגנה על עזבונות ונכסים משפחתיים רב-לאומיים
כתובת: רח' הסדנאות 11, בנין Sea View,
הרצליה פיתוח, ת.ד. 2053, 4612001
טלפון: 09-9531953
פקס: 09-9531954
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.shinelaw.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מיכאל שיין

  מיכאל שיין

  מייסד 1946-2020

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על מיכאל שיין

  מיכאל שיין
 • שירה שיין

  שירה שיין

  שותפה בכירה

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על שירה שיין

  שירה שיין
 • אלון שיין

  אלון שיין

  שותף מנהל

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

  עוד על אלון שיין

  אלון שיין
 • אשר קניגסברג

  אשר קניגסברג

  מנהל הדסק הישראלי

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

 • סילברמן טרוור

  סילברמן טרוור

  שותף

  מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

אייקון אודות

אודות מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

מיכאל שיין ושות‘ הנו מהמשרדים המובילים והוותיקים בישראל בתחום הלקוחות הפרטיים המתמחה בתכנוני מס בינלאומיים, הקמה וניהול נאמנויות, מיסוי נאמנויות ודיווחים מתאימים לרשות המסים, הגנה על נכסים רב-לאומיים, שימור הון משפחתי וליווי משפטי כולל למשפחות רב לאומיות.

התמחות המשרד הנו בניהול נכסים, הקמת סטרוקטורות משפחתיות לצורך תיכנון ושימור הון ועסקים משפחתיים. כמו כן, למשרד פרקטיקה ענפה בתחומי המשפט המסחרי, נדל“ן (עם התמחות בייצוג תושבי חוץ) מיזוגים ורכישות של חברות זרות שצריכות אישור של הרשות להגבלים עסקיים בישראל, השקעות וטרנזקציות זרות וירושה ועיזבונות. המשרד זכה בפרסים רבים ומדורג דרך קבע בארץ ובחו"ל כפירמה מובילה בתחומה בעיקר בתחום הלקוחות הפרטיים. שותפי המשרד הקימו לפני מספר שנים את חברת אם. אס. איי שיין גלובל פמילי אופיס בע"מ המעסיקה מעל 20 עובדים ואת חברת "אלפן" הנמצאת בציריך, שוויץ ובעלת רישיון שוויצרי לניהול תיקי השקעות.

מייסד

מיכאל שיין, עו"ד מיכאל שיין ז"ל (1946-2020) הלך לעולמו לצערינו בחודש אפריל 2020.

עו"ד שיין היה בוגר ה- University College בלונדון וחבר בלשכת עורכי הדין הבריטית. הוא הקים את המשרד בשנת 1977 והיה בעל מוניטין בינלאומי בכל הנוגע לתכנון מס בינלאומי, הגנה ותכנון אחזקות של נכסים משפחתיים רב-לאומיים, דיני נאמנויות וניהולן.

שותפים

שירה שיין, בוגרת אוניברסיטת מנצ‘סטר באנגליה (1997). מתמחה ובעלת שם עולמי בתחום ההגנה על נכסים משפחתיים רב-לאומיים, דיני נאמנויות - הקמתן וניהולן, מיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות לפי כללי המס בישראל  וניהול ושימור הון משפחתי הכולל גם ניסוח מסמכי הסטרוקטורות המשפטיות השונות, כמו גם צוואות על פי נאמנות וצוואות לנכסים במקומות שיפוט שונים.

כיהנה כיו“ר ועדת הנאמנויות בלשכת עורכי הדין ולפני זה הקימה וכיהנה כיו"ר וועדת נאמנויות של וועד מחוז תל אביב-מרכז. פירסמה ומפרסמת דרך קבע מאמרים בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם בנושאי שימוש בנאמנויות ככלי להגנה על נכסים משפחתיים. עו“ד שיין נבחרה כעו“ד מומחית בענייני מיסוי בינלאומי  ונאמנויות בדרוגים בין לאומיים מובילים.

אלון שיין, בוגר המרכז הבינתחומי בהרצליה, בעל שני תארים, משפט (.LL.B) ועסקים (.B.A), התמחות במימון. מתמחה בתחום ההגנה על נכסים משפחתיים רב-לאומיים, דיני נאמנויות וניהולן, עזבונות וירושות, מיסוי בינלאומי והשקעות פיננסיות. בעל דיפלומה בדיני/מיסוי נאמנויות בינלאומיות וחבר בארגון STEP העולמי.

עו“ד אלון שיין משמש כמנהל ההשקעות והפיננסים במשרד ומלווה את עסקאות הנדל“ן המקומי והבינלאומי, עסקאות הסטרט אפ וההשקעות הפיננסיות, לרבות בקרנות גידור, קרנות הון סיכון ובניית מוצרים פיננסיים. כמו כן, עו"ד שיין מתמחה בבנקאות בינלאומית על כל רבדיה.

אשר קניגסברג (אינו שותף)-מנהל הדסק הישראלי,  אשר הינו בעל תואר ראשון במשפטים (L.LB) מאוניברסיטת בר אילן – 2004, וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל, משנת 2005. אשר מתמחה בדיני מקרקעין וצבר ניסיון רב בניהול עסקאות מכר ומימון של נדל"ן מסחרי ומניב, לרבות ליווי שוטף בשלבי המו"מ המסחרי וטיפול כולל בהיבטי הרישום והמיסוי. בנוסף, מתמחה בייצוג תושבי חוץ בעסקאות רכישה ומכירה של נדל"ן פרטי להשקעה ולמגורים, לרבות ליווי צמוד בכל שלבי המשא ומתן, טיפול בהתקשרויות מול קבלני הביצוע ויועצי הפרויקט, עד להשלמת הבנייה והאכלוס.

טרוור סילברמן, שותף, בוגר אוניברסיטת לונדון, המלכה מרי (2005) והוסמך כעורך דין באנגליה ובוויילס וכן כעורך דין בישראל. טרוור מתמחה בהגנה על נכסים מקומיים ובינלאומיים, נאמנויות, תכנון עזבון ומיסוי מקומי ובינלאומי וכן עוסק בכל הקשור בשימור וניהול עושר משפחתי, כולל ניסוח מסמכי תאגידים, ובאמצעות הקניות מורכבות של נכסים משפחתיים לנאמנויות.

תחומי התמחות

תכנוני מס, הקמה ומיסוי של נאמנויות וסטרוקטורות משפטיות - המשרד קנה לו שם עולמי בקרב הקהילה המקצועית הבינלאומית, העוסקת בתחום ייחודי זה, ופועל בדרך של "one stop shop", המספקת לא רק את התכנון המורכב של נכסי המשפחה, לצ ורך הגנה על נכסים, שימור ההון המשפחתי והכנת המסמכים של סטרוקטורות משפטיות שונות, אלא גם נגישות לחברות נאמנות זרות (in-house), מורשות כדין, המשרתות את לקוחות המשרד בלעדית ובלבד. בנוסף, יחד עם צוות קציני ציות, המיומן בפתיחת חשבונות, באווירה הגלובלית של הגילוי נאות והרגולציות השונים של הבנקים, מתמחה המשרד בתחום הייחודי של מתן שירותי בנקאות פרטית אקסקלוסיבית, לפתיחת חשבונות עבור הסטרוקטורות המשפטיות השונות, בארץ ובחו"ל, בין היתר, באמצעות הפמילי אופיס וחברת ניהול תיקי ההשקעות השוויצרית שבבעלות שותפי המשרד. המשרד עתיר ניסיון וידע בליווי ויעוץ מס ללקוחותיו, ולאחרונה שם דגש על תכנון וייעוץ ללקוחות, בכל הנוגע למיסוי נאמנויות בישראל ודיווחים נלווים לרשות המסים, כמו גם ייעוץ מקיף לתושבים חוזרים ועולים חדשים בכל הנוגע לנאמנויות, פטורים ממס וכיו"ב.

תכנון מס ועזבון והגנה על נכסים - המשרד מעניק שירותי תכנון מס בינלאומי בעיקר עבור לקוחות פרטיים ובייחוד משפחות רב-לאומיות אבל גם עבור תאגידים בינלאומיים. יחד עם שירות תכנוני המס, המשרד הוא מהוותיקים בארץ עם ניסיון עשיר בתכנון, שימור והגנה על נכסים והון פרטיים. צוות ייחודי במשרד מתמחה בהקמת נאמנויות משפחתיות וניהולן עם שימת דגש בתכנון בינלאומי למשפחות עם נהנים במדינות שיפוט שונות.

כך, לדוגמא, משפחה אשר מפוזרת בעולם עם נכסים במקומות שיפוט שונות יכולה לקבל את כל הייעוץ הנלווה והנדרש להקמת הסטרוקטורה המשפחתית המתאימה לה אשר נותנת את ההגנה הנדרשת לצורך שימור ההון המשפחתי וההגנה על הנכסים אך גם, לא פחות חשוב מזה, עומדת בתנאי המיסוי והרגולציה השונים במדינות השונות הקשורות. כמובן שצוות המשרד תמיד שם דגש על הבנת דרישות המשפחה, הכרת מערכת היחסים הפנימית, הרצון או הצורך לשמר את ההון המשפחתי לדורות הבאים ומתן תשומת לב לחשיבה קדימה לכל הדורות תוך רגישות והבנה לצורך במשפחה לקבל שירות אישי ודיסקרטי.

נדל”ן - מחלקת הנדל"ן במשרד מטפלת במלוא ההיבטים של עסקות נדל”ן הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי. המשרד מתמחה בייצוג משפחות ויחידים שאינם תושבי ישראל ומלווה אותם בכל הכרוך ברכישת נדל"ן בישראל. המשרד צבר ניסיון רב בעסקות נדל"ן מסחריות, פרטיות וכן במכירת ו/או רכישת קרקעות בשלבי תכנון שונים, תוך מתן דגש על פתרונות מס על כל היבטיו (מס רווחי הון, מס דיבידנד, שבח, היטלי השבחה וכיוב') הן על ידי יחידים תושבי הארץ ו/או תושבי חוץ והן בחברות ו/או חברות המוחזקות על ידי חברות תושבי חוץ.

כמו כן מלווה המשרד על בסיס קבוע שורה של משקיעים זרים הפועלים בשוק המקומי הפרטי, המסחרי, המלונאי וכיו"ב הן בארץ והן בחו"ל.

בנקאות בינלאומית, פיננסים ומימון -

• המשרד מייצג בנקים ומוסדות פיננסיים זרים, ומייעץ להם לגבי היבטים שונים של הליכי בנקאות בינלאומיים. כמו כן מספק המשרד למוסדות פיננסיים זרים ייצוג מקומי וחוות דעת משפטיות במגוון רחב של נושאים בנקאיים ושיווקיים בישראל.

• המשרד מלווה עסקאות מימון לפרוייקטים הן בישראל והן בעולם. התחום הנ"ל כולל הכנת הסכמי מימון, עריכת מסמכי בטחונות, הליכי גילוי נאות, שירותי נאמנות משפטית ובנקאית וליווי הפרויקטים מתחילתם ועד סופם.

ירושות ועזבונות - מחלקה זו מתמחה בייעוץ ללקוחות בכל הנוגע לצוואות בינלאומיות, תוך שיתוף פעולה עם יועצים בחו"ל בכל הנוגע לתחומי שיפוט ספציפיים, ניסוח צוואות מקומיות ובינלאומיות וקיום צוואות וניהול עזבונות בישראל, בין היתר של תושבי חוץ, לרבות טיפול בניהול הרכוש הקיים בישראל, במידת הצורך. המשרד מספק חוות דעת מומחה לדין הזר בכל הקשור לדיני הירושה החלים בדרום אפריקה ובריטניה.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מיכאל שיין ושות’ עורכי דין ונוטריונים

בנוסף אולי יעניין אותך