מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

נדל"ן ורשויות מקומיות

מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: נדל"ן ורשויות מקומיות
כתובת: רח' בגין 7, בית גיבור ספורט, רמת גן
טלפון: 03-6114211
פקס: 03-6114220
דוא"ל: office@mnh-law.co.il
אתר החברה: http://www.mnh-law.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רועי מקוב, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  רועי מקוב

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

 • אהוד נוף, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  אהוד נוף

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

 • משה הוברמן, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  משה הוברמן

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

שותפים

  קרן קדמי
  מיטל שחר בראון
  דרור רוזנבלום
אייקון אודות

אודות מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

מקוב, נוף, הוברמן ושות', הינו משרד עורכי דין מוביל בתחום הנדל"ן ורשויות מקומיות. את המשרד מובילים השותפים הותיקים עוה"ד רועי מקוב, אהוד נוף ומשה הוברמן, לכ"א מהם ותק של למעלה מ-32 שנים. שותפים נוספים במשרד הם עו"ד מיטל בראון ודרור רוזנבלום העובדים במשרד מזה שנים רבות וכן עו"ד קרן קדמי המתמחה בתחום הרשויות המקומיות ומובילה במשרד תחום זה. צוות המשרד מונה 28 עובדים מתוכם 16 עו"ד ושני מתמחים.

המשרד מלווה פרויקטים נדל"ניים מהגדולים בישראל, מייצג יזמים וקבלנים מובילים במשק, ומטפל בעסקאות מכר מורכבות, בקבוצות רכישה, בעסקאות קומבינציה (לרבות עסקאות תמורות) ובהתחדשות עירונית על כל גווניה וסוגיה. המשרד מתמחה לאחרונה גם בתחום הרשויות המקומיות.

תחומי התמחות

פעילות המשרד חובקת את כל תחום המקרקעין כאשר תחומי הפעילות הראשיים של המשרד מתמקדים בייצוג יזמים וקבלנים, ארגון וניהול קבוצות רכישה, טיפול בעסקאות קומבינציה ותמורות וכן בהתחדשות עירונית לרבות פינוי בינוי ותמ"א 38. כמו כן, מטפל המשרד במימון בנקאי וליווי פיננסי של פרויקטים ובאספקטים תכנוניים ומיסויים הקשורים לעסקאות נדל"ן על סוגיהן. היקף הפרויקטים בהם מטפל המשרד נאמדים במליארדי ש"ח. המשרד עוסק גם בניהול נכסים מסחריים ומניבים, בעריכת הסכמי שכירות גדולים ומורכבים, בשינוי ייעוד והשבחת מקרקעין וכן בתביעות פירוק שיתוף בשם קבלנים ויזמים. למשרד, על גלגוליו השונים, ניסיון מצטבר של למעלה מחמישה עשורים בליווי עסקאות נדל"ן. לאורך השנים טיפל המשרד בשורה ארוכה של לקוחות: יזמים, חברות, קבלנים, קרנות נדל"ן, משקיעים, מוסדות פיננסיים ולקוחות פרטיים וכן ליווי פרויקטים למגורים, למסחר, ולתעשייה והתמחה גם בנישה הייחודית של דיור מוגן.

העסקאות בהן מטפל המשרד מנוהלות על ידי אחד משלושת שותפי המשרד בשיתוף פעולה עם צוות עורכי הדין והעובדים המקצועיים. המשרד מקפיד על מתן שירות אישי, איכותי וברמה הגבוהה ביותר. המשרד מלווה את הלקוחות לאורך כל חיי הפרויקט ומסייע להם בכל שלביו וגלגוליו. רוב רובם של עורכי הדין במשרד הינם עורכי דין ותיקים שהתמחו במשרד, צמחו והתפתחו בו. צוות המשרד מורכב גם מעובדים מקצועיים המתמחים בביצוע רישומים מורכבים לרבות רישום בתים משותפים, פרצלציות, משכנתאות ועסקאות מסובכות. צוות זה מגבה ומסייע לעורכי הדין בהשלמת העסקאות ורישומן.
למשרד מוניטין וניסיון רב בליווי עסקאות נדל"ן ולקוחות המשרד נהנים מיחס אישי, שירות איכותי ומקצועי, מיומנות וידע אשר מעניקים ללקוחות המשרד ערך מוסף וייחודי והתאמת העסקה לצרכיו (Tailor Made) של הלקוח.

תחומי פעילות עיקריים

ליווי קבלנים ויזמים
משרדנו מלווה קבלנים ויזמים מובילים במשק לאורך השנים. המשרד טיפל ומטפל בהקמת פרויקטי דגל בתחום העיר תל אביב רבתי ובכל רחבי הארץ. במהלך פעילותו המשרד טיפל ומטפל באלפי יחידות דיור שנמכרו לרוכשים שונים.

קבוצת רכישה
המשרד הינו חלוץ ופורץ דרך בתחום קבוצות הרכישה ונחשב למשרד המוביל בתחום זה. ב-20 השנים שחלפו טיפל המשרד במאות אלפי מ"ר של מגורים, משרדים ומסחר שנבנו בדרך של קבוצות רכישה. המשרד ליווה את הליכי החקיקה הקשורים לקבוצות הרכישה ולקח חלק פעיל ברגולציה של קבוצות הרכישה. המשרד ידוע כמשרד הבית של קבוצת ב.ס.ר ומטפל בפרויקטים של הקבוצה הנאמדים במיליארדי ש"ח.

התחדשות עירונית
המשרד זיהה את המהפך שעבר תחום הנדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית והוא למד אותו והתעמק ברבדיו השונים. המשרד מייצג גם בעלי דירות בבניינים ישנים המבקשים ליווי וייצוג משפטי בבחינת האפשרויות העומדות בפניהם בתחום זה וכן יזמים מובילים המתקשרים בעסקאות של התחדשות עירונית. המשרד פורץ דרך בתחום של התחדשות עירונית ומלווה את הפרויקט הראשון מסוגו בישראל הנבנה ברחוב לה גארדיה בתל אביב, המשלב התחדשות עירונית עם קבוצת רכישה.

עסקאות קומבינציה ותמורות
המשרד טיפל ומטפל במספר רב של עסקאות קומבינציה לאורך השנים ובשילוב שבין עסקת קומבינציה לעסקאות מכר ועסקאות הזמנת בניה. המשרד יודע לתפור לכל לקוח את העסקה המתאימה לו ביותר והכלכלית ביותר מבחינתו על מנת שיפיק את מירב הרווח מעסקה זו.

מימון בנקאי וליווי פרויקטים
המשרד מתנהל מול המחלקות המשפטיות בכל הבנקים המובילים בישראל ויודע "לתפור" הסכמי ליווי מורכבים. המשרד התמחה במימון של עסקאות קומבינציה וקבוצות רכישה בפרט ויש לו ידע ונסיון רב בתחום זה.

תכנון ובניה ורשויות מקומיות
במשרד עורכי דין שהתמחו בתחום הרשויות המקומיות ואשר נותנים ליווי משפטי לרשויות מקומיות מובילות. במסגרת התמחות זו, משרדנו מטפל בליווי תוכניות בנין עיר ובייצוג לקוחות מול ועדות התכנון השונות. כמו כן, מטפל המשרד בבדיקת היטלים ואגרות על סוגיהן.

מיסוי מקרקעין
המשרד מטפל בעריכת שומות מס בעסקאות מקרקעין ובייצוג לקוחות מול משרדי מיסוי מקרקעין. למשרד נסיון רב בייצוג מול רשויות מיסוי מקרקעין, בהגשת שומות והשגות ובייצוג בועדות הערר למיסוי מקרקעין.

הסכמי שיתוף ופירוקי שיתוף במקרקעין
המשרד מתמחה בעריכת הסכמי שיתוף ובתביעות לפירוק שיתוף במקרקעין ומייצג בתחום זה יזמים וקבלנים בעיקר בפירוק שיתוף במגרשים המיועדים לבניה רוויה.

דיור מוגן
המשרד התמחה בתחום הדיור מוגן והוא ייצג בעלי בתים ויזמים בתחום זה. המשרד צבר נסיון רב בתחום ייחודי זה ובטיפול המשפטי מול דיירי הבתים השונים. המשרד טיפל בהקמה של בתי אבות, ומתן ייצוג משפטי הכרוך בניהול השוטף.

ניהול נכסים
המשרד מטפל בניהול שוטף של בניינים ומרכזים מסחריים במקומות שונים בארץ. המשרד התמחה בטיפול עבור לקוחות חוץ אשר הינם בעלי בניינים ורכוש בישראל. ניהול הבניינים כרוך בעריכת הסכמי שכירות, גביית דמי שכירות, שיפוץ בניינים, הנהלת חשבונות ופעולות נלוות נוספות הקשורות לניהול השוטף.

בוררויות וגישורים
שותפי המשרד, הנהנים מניסיון רב ומוניטין בתחום הנדל"ן, משמשים כבוררים ומגשרים בסכסוכים בעלי אופי נדלנ"י.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • קובי שטיינמץ: "כך ניתן להגדיל את הפיצויים לעסקים שנפגעו מהקורונה"

  רו"ח קובי שטיינמץ משטיינמץ עמינח ושות', סבור שרשות המיסים מתנהגת בחוסר הוגנות בחישוב הרווחים לצורך מענקי העסקים לקורונה. לפי קובי שטיינמץ, רשות המיסים שכחה שלמטבע יש גם צד שני, ורואה חשבון טוב יכול להגדיל את המענקים המשולמים, אם רק יחשוב בצורה יצירתית

  קובי שטיינמץ: "כך ניתן להגדיל את הפיצויים לעסקים שנפגעו מהקורונה"

 • קבוצת רכישה או יזמות בתחפושת?

  קניתם דירה בקבוצת רכישה? האם אכן מדובר ברכישה במסגרת קבוצת רכישה או שמא למעשה מדובר ברכישה מיזם? לאחרונה, חברת נדלן שארגנה קבוצת רכישה תהפוך ליזמית, והפרויקט יעשה באמצעותה ולא באמצעות חברי הקבוצה

  קבוצת רכישה או יזמות בתחפושת?

 • הקמת חברה מקומית בדובאי – עדכון משמעותי בדרישות הנוגעות להתאגדות זרים

  מתכננים להרחיב את הפעילות העסקית לאמירויות ?בימים אלו נכנס לתוקפו שינוי משמעותי המקל את הפעילות הזרה בדובאי. מהן האופציות השונות להתאגדות וכיצד ישפיע העדכון בחוק על פעילות ישראלית ובינלאומית בדובאי

  הקמת חברה מקומית בדובאי – עדכון משמעותי בדרישות הנוגעות להתאגדות זרים

 • ירידה לצורך עלייה

  הירידה במכירות, בהתחלות הבניה ובמלאי הדירות הפנויות, משקפים מציאות של תהליך משברי המתרחש בניגודיות ובמקביל לביקוש הגדל לפתרונות דיור שנותר לא מענה מספק. הירידות הללו, שחלקן נוצרו בעקבות התפשטות מגפת הקורונה, וחלקן מכורח אתגרי המציאות הנוכחית של ענף הנדל"ן בישראל, צפויות להוביל לעליה במחירי הדיור באזורי הביקוש והחרפה במצוקת הדיור. מי שיפסיד מכך הוא כמובן הדייר שמעוניין לקנות דירה בישראל, ורואה כיצד המחירים ממשיכים לטפס מעלה וכיצד החלום לקנות בית הולך ומתרחק ממנו. לרגל פורום בכירי ענף הנדל"ן של DUN'S 100 מנהלי החברות הגדולות בתחום משתפים את מה שעבר עליהם בתקופת הקורונה ופורשים את תפיסת עולמם לגבי הסוגיות המרכזיות איתם מתמודד הענף בימים אלו ובעתיד הנראה לעין

  ירידה לצורך עלייה