מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

נדל"ן ורשויות מקומיות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: נדל"ן ורשויות מקומיות
כתובת: רח' בגין 7, בית גיבור ספורט, רמת גן
טלפון: 03-6114211
פקס: 03-6114220
דוא"ל: office@mnh-law.co.il
אתר החברה: http://www.mnh-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רועי מקוב, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  רועי מקוב

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

 • אהוד נוף, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  אהוד נוף

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

 • משה הוברמן, מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

  משה הוברמן

  שותף מייסד

  מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

שותפים

  קרן קדמי
  מיטל שחר בראון
אייקון אודות

אודות מקוב, נוף הוברמן ושות', עורכי דין

מקוב, נוף, הוברמן ושות', הינו משרד עורכי דין מוביל בתחום הנדל"ן ורשויות מקומיות. המשרד היווה, עד למחצית 2016, את מחלקת הנדל"ן במשרד הרמן, מקוב ושות'. בעקבות פיצול המשרד, שונה שמו למקוב, נוף, הוברמן ושות'.
את המשרד מובילים השותפים הותיקים עוה"ד רועי מקוב, אהוד נוף ומשה הוברמן, לכ"א מהם ותק של למעלה מ-30 שנים. לאחרונה קודמה למעמד שותפה גם עו"ד מיטל בראון העובדת במשרד מזה שנים רבות.
כמו כן, שותפה במשרד עו"ד קרן קדמי המתמחה בתחום הרשויות המקומיות ומובילה במשרד תחום זה.
צוות המשרד מונה 28 עובדים מתוכם 14 עו"ד ושני מתמחים. המשרד מלווה פרויקטים נדל"ניים מהגדולים בישראל, מייצג יזמים וקבלנים מובילים במשק, ומטפל בעסקאות מכר מורכבות, בקבוצות רכישה, בעסקאות קומבינציה (לרבות עסקאות תמורות) ובהתחדשות עירונית על כל גווניה וסוגיה. המשרד מתמחה לאחרונה גם בתחום הרשויות המקומיות. 

תחומי התמחות

פעילות המשרד חובקת את כל תחום המקרקעין כאשר תחומי הפעילות הראשיים של המשרד מתמקדים בייצוג יזמים וקבלנים, ארגון וניהול קבוצות רכישה, טיפול בעסקאות קומבינציה ותמורות וכן בהתחדשות עירונית לרבות פינוי בינוי ותמ"א 38. כמו כן, מטפל המשרד במימון בנקאי וליווי פיננסי של פרויקטים ובאספקטים תכנוניים ומיסויים הקשורים לעסקאות נדל"ן על סוגיהן. היקף הפרויקטים בהם מטפל המשרד נאמדים במליארדי ש"ח.
המשרד עוסק גם בניהול נכסים מסחריים ומניבים, בעריכת הסכמי שכירות גדולים ומורכבים, בשינוי ייעוד והשבחת מקרקעין וכן בתביעות פירוק שיתוף בשם קבלנים ויזמים. למשרד, על גלגוליו השונים, ניסיון מצטבר של למעלה מחמישה עשורים בליווי עסקאות נדל"ן. לאורך השנים טיפל המשרד בשורה ארוכה של לקוחות: יזמים, חברות, קבלנים, קרנות נדל"ן, משקיעים, מוסדות פיננסיים ולקוחות פרטיים וכן ליווי פרויקטים למגורים, למסחר, ולתעשייה והתמחה גם בנישה הייחודית של דיור מוגן.
העסקאות בהן מטפל המשרד מנוהלות על ידי אחד משלושת שותפי המשרד בשיתוף פעולה עם צוות עורכי הדין והעובדים המקצועיים. המשרד מקפיד על מתן שירות אישי, איכותי וברמה הגבוהה ביותר. המשרד מלווה את הלקוחות לאורך כל חיי הפרויקט ומסייע להם בכל שלביו וגלגוליו. רוב רובם של עורכי הדין במשרד הינם עורכי דין ותיקים שהתמחו במשרד, צמחו והתפתחו בו.
צוות המשרד מורכב גם מעובדים מקצועיים המתמחים בביצוע רישומים מורכבים לרבות רישום בתים משותפים, פרצלציות, משכנתאות ועסקאות מסובכות. צוות זה מגבה ומסייע לעורכי הדין בהשלמת העסקאות ורישומן.
למשרד מוניטין וניסיון רב בליווי עסקאות נדל"ן ולקוחות המשרד נהנים מיחס אישי, שירות איכותי ומקצועי, מיומנות וידע אשר מעניקים ללקוחות המשרד ערך מוסף וייחודי והתאמת העסקה לצרכיו (Tailor Made) של הלקוח.

תחומי פעילות עיקריים

ליווי קבלנים ויזמים
משרדנו מלווה קבלנים ויזמים מובילים במשק לאורך השנים. המשרד טיפל ומטפל בהקמת פרויקטי דגל בתחום העיר תל אביב רבתי ובכל רחבי הארץ. במהלך פעילותו המשרד טיפל ומטפל באלפי יחידות דיור שנמכרו לרוכשים שונים.

קבוצת רכישה
המשרד הינו חלוץ ופורץ דרך בתחום קבוצות הרכישה ונחשב למשרד המוביל בתחום זה. ב-20 השנים שחלפו טיפל המשרד במאות אלפי מ"ר של מגורים, משרדים ומסחר שנבנו בדרך של קבוצות רכישה. המשרד ליווה את הליכי החקיקה הקשורים לקבוצות הרכישה ולקח חלק פעיל ברגולציה של קבוצות הרכישה. המשרד ידוע כמשרד הבית של קבוצת ב.ס.ר ומטפל בפרויקטים של הקבוצה הנאמדים במיליארדי ש"ח.

התחדשות עירונית
המשרד זיהה את המהפך שעבר תחום הנדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית והוא למד אותו והתעמק ברבדיו השונים. המשרד מייצג גם בעלי דירות בבניינים ישנים המבקשים ליווי וייצוג משפטי בבחינת האפשרויות העומדות בפניהם בתחום זה וכן יזמים מובילים המתקשרים בעסקאות של התחדשות עירונית. המשרד פורץ דרך בתחום של התחדשות עירונית ומלווה את הפרויקט הראשון מסוגו בישראל הנבנה ברחוב לה גארדיה בתל אביב, המשלב התחדשות עירונית עם קבוצת רכישה.

עסקאות קומבינציה ותמורות
המשרד טיפל ומטפל במספר רב של עסקאות קומבינציה לאורך השנים ובשילוב שבין עסקת קומבינציה לעסקאות מכר ועסקאות הזמנת בניה. המשרד יודע לתפור לכל לקוח את העסקה המתאימה לו ביותר והכלכלית ביותר מבחינתו על מנת שיפיק את מירב הרווח מעסקה זו.

מימון בנקאי וליווי פרויקטים
המשרד מתנהל מול המחלקות המשפטיות בכל הבנקים המובילים בישראל ויודע "לתפור" הסכמי ליווי מורכבים. המשרד התמחה במימון של עסקאות קומבינציה וקבוצות רכישה בפרט ויש לו ידע ונסיון רב בתחום זה.

תכנון ובניה ורשויות מקומיות
במשרד עורכי דין שהתמחו בתחום הרשויות המקומיות ואשר נותנים ליווי משפטי לרשויות מקומיות מובילות. במסגרת התמחות זו, משרדנו מטפל בליווי תוכניות בנין עיר ובייצוג לקוחות מול ועדות התכנון השונות. כמו כן, מטפל המשרד בבדיקת היטלים ואגרות על סוגיהן.

מיסוי מקרקעין
המשרד מטפל בעריכת שומות מס בעסקאות מקרקעין ובייצוג לקוחות מול משרדי מיסוי מקרקעין. למשרד נסיון רב בייצוג מול רשויות מיסוי מקרקעין, בהגשת שומות והשגות ובייצוג בועדות הערר למיסוי מקרקעין.

הסכמי שיתוף ופירוקי שיתוף במקרקעין
המשרד מתמחה בעריכת הסכמי שיתוף ובתביעות לפירוק שיתוף במקרקעין ומייצג בתחום זה יזמים וקבלנים בעיקר בפירוק שיתוף במגרשים המיועדים לבניה רוויה.

דיור מוגן
המשרד התמחה בתחום הדיור מוגן והוא ייצג בעלי בתים ויזמים בתחום זה. המשרד צבר נסיון רב בתחום ייחודי זה ובטיפול המשפטי מול דיירי הבתים השונים. המשרד טיפל בהקמה של בתי אבות, ומתן ייצוג משפטי הכרוך בניהול השוטף.

ניהול נכסים
המשרד מטפל בניהול שוטף של בניינים ומרכזים מסחריים במקומות שונים בארץ. המשרד התמחה בטיפול עבור לקוחות חוץ אשר הינם בעלי בניינים ורכוש בישראל. ניהול הבניינים כרוך בעריכת הסכמי שכירות, גביית דמי שכירות, שיפוץ בניינים, הנהלת חשבונות ופעולות נלוות נוספות הקשורות לניהול השוטף.

בוררויות וגישורים
שותפי המשרד, הנהנים מניסיון רב ומוניטין בתחום הנדל"ן, משמשים כבוררים ומגשרים בסכסוכים בעלי אופי נדלנ"י.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אנרגיה סולרית: גם אתם יכולים כיום לייצר חשמל בעצמכם

  לאחרונה פרסמה רשות החשמל הסדרה בנוגע לייצור חשמל ומכירתו בהיקפים שונים באמצעות מערכות סולריות ● דב קוטלר, מנכ"ל חברת סולגל, מקבוצת ח.י. , מסביר כיצד התקנות הללו ישפיעו על הצרכנים: "למעשה, כל בעל בית פרטי בישראל יכול להתקין מערכת סולרית על גג ביתו ולייצר חשמל לצריכה עצמית לאחר השקעה ראשונית לא גדולה"

  אנרגיה סולרית: גם אתם יכולים כיום לייצר חשמל בעצמכם

 • אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

  דירוג DUN'S 100 של חברת דן אנד ברדסטריט חושף מי הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק. מי שממשיך להוביל את הענף הוא משרד רואי החשבון 'EY ישראל' עם 1868 עובדים ו – 215 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריו ממוקם משקד רואי החשבון 'סומך חייקין' עם 1,189 עובדים ו – 89 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריהם ממוקמים Deloitte, PwC ו – BDO. משרד בן דוד שלוי קופ ושות' נכנס לראשונה לעשירייה הראשונה בדירוג. חמשת משרדי רואי החשבון הגדולים מבקרים כ – 87% מהחברות הציבוריות המבוקרות בישראל. עליה עקבית במספר רו"ח המועסקים במשרדים הגדולים.

  אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

 • את מי באמת מייצג עוה"ד של הדיירים בפרוייקט תמ"א 38 ?

  אחת הסוגיות המהותיות ביותר במסגרת פרוייקט תמ"א 38, שדיירים רבים אינם נותנים עליה מספיק את הדעת היא שאלת הייצוג המשפטי שלהם.

  את מי באמת מייצג עוה"ד של הדיירים בפרוייקט תמ"א 38 ?

 • לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות

  בבחירות לרשויות המקומיות בישראל שתתקיימנה ביום 30.10.18, יעמדו לבחירה מועצות העירייה, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות, וכמובן ראשים של אלו. בדרך כלל מדובר בבחירות סוערות, מלאות השמצות הדדיות ולעיתים אף מלוות ב"קמפיינים" שליליים בתקשורת, שמטרתן לשנות את דעת הבוחר ולהוביל לבחירת היריב המתחרה.

  לשון הרע במערכת הבחירות הקרבה לרשויות המקומיות