נחמני-בר, משרד עורכי דין

משפט צבאי ובטחוני, משפט פלילי, משפט מנהלי ודיני עבודה

נחמני-בר, משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2010
תחום: משפט צבאי ובטחוני, משפט פלילי, משפט מנהלי ודיני עבודה
כתובת: אריה שנקר 4, ת.ד. 12565, הרצליה פיתוח 4672504
טלפון: 09-8651112
פקס: 09-8651243
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עו"ד אפרת נחמני-בר, נחמני-בר, משרד עורכי דין

  עו"ד אפרת נחמני-בר

  בעלים ומייסדת

  נחמני-בר, משרד עורכי דין

 • שרון זגגי-פנחס, נחמני-בר, משרד עורכי דין

  עו"ד שרון זגגי-פנחס

  נחמני-בר, משרד עורכי דין

 • מרק פרי, נחמני-בר, משרד עורכי דין

  עו"ד מרק פרי

  נחמני-בר, משרד עורכי דין

 • ליאור שטלצר, נחמני-בר, משרד עורכי דין

  עו"ד ליאור שטלצר

  נחמני-בר, משרד עורכי דין

 • אלון פורת, נחמני-בר, משרד עורכי דין

  עו"ד אלון פורת

  נחמני-בר, משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות נחמני-בר, משרד עורכי דין

נקודת המפגש בין המשפט הפלילי (בדגש על צווארון לבן, טוהר מידות, רשלנות והפרת נהלים) לעולם דיני עבודה, ניהול הקריירה והמשפט המנהלי - זהו תחום ההתמחות הייחודי בו עוסק משרד הבוטיק נחמני-בר עורכי דין, הנמנה על צמרת משרדי עורכי הדין בישראל העוסקים בכפיפה אחת בדין הפלילי, הצבאי הבטחוני והמנהלי. המשרד מונה צוות של חמישה עורכי דין מובילים בתחומם, בהם בכירים לשעבר במערכת המשפטית בצה"ל ובראשו עומדת עו"ד אפרת נחמני-בר (סא"ל במיל'), משפטנית ידועה בעלת 25 שנות ניסיון. עו"ד נחמני-בר ייצגה במהלך השנים אין ספור בעלי תפקידים בזרועות הביטחון, רשויות הממשל והמגזר העסקי, וביניהם קצינים בכירים בצה"ל, בשירותי הבטחון, שב"ס, ומשטרת ישראל, כמו גם מנהלים ובכירים במשרדי ממשלה, רשויות ציבוריות, מוסדות אקדמיה, תאגידים ציבוריים ופרטיים, וכיו"ב.

צוות בעל מומחיות בדיני צבא ובטחון

לצידה של סא"ל (מיל') עו"ד אפרת נחמני-בר, עובדים במשרד אל"מ (מיל') עו"ד שרון זגגי-פנחס, התובעת הצבאית הראשית לשעבר, רס"ן (מיל') עו"ד מרק פרי אשר שימש בשורת תפקידים מרכזיים בפרקליטות הצבאית כתובע, כיועץ משפטי, וכסגן הסניגור הצבאי הראשי, סרן (מיל') עו"ד ליאור שטלצר, אשר שימש, בין היתר, כתובע צבאי וסניגור צבאי פיקודי, וסרן (מיל') עו"ד אלון פורת המשרת כקצין ומפקד ביחידה לוחמת במילואים. לצוות נסיון עשיר בייצוג בתיקים מורכבים בעלי היבטים מבצעיים, בטחוניים, בתאונות אימונים, ובסוגיות של טוהר מידות בעלות הקשרים בטחוניים.

עורכי הדין במשרד הינם בעלי הסיווג הבטחוני הגבוה ביותר האפשרי ומייצגים בין היתר, משרתים בכוחות הבטחון ובפרשיות בטחוניות אסורות בפרסום בצה"ל ובזרועות הבטחון.

לאחרונה הגיש המשרד עתירה תקדימית לבג"ץ בבקשה לאפשר זכות ייצוג למשרתי צה"ל בהליכים משמעתיים שתוצאותיהם פוגעניות והרות גורל. לשכת עורכי הדין ביקשה להצטרף לעתירה כידיד בית משפט.

ייצוג רב-רבדי לבעלי תפקידים ונושאי משרה

לאורך שנות פעילותו קנה לו המשרד שם כבעל ידע משפטי עצום כמו גם יכולות ליטיגטוריות מהמעלה הראשונה וניסיון רב שנים בערכאות משפטיות שונות ומחוץ להן, בייצוג רב-רבדי בתיקים המשלבים בתוכם סוגיות פליליות, אזרחיות, מנהליות ופנים ארגוניות- משמעתיות. בהתאם, כשם שהמשרד עוסק בסוגיות משפטיות מורכבות המגיעות לא אחת לפתחו של בית המשפט העליון כך הוא שולט שליטה מלאה בדקויות ההליכים המשמעתיים הפנימיים המתנהלים במערכות כמו בית הדין המשמעתי של צה"ל, משטרת ישראל, השב"ס, בית הדין למשמעת של עובדי המדינה והמרכז לשלטון המקומי.

ניהול משברים

יתרון בולט נוסף של המשרד היא יכולתו לרדת לעומקה של הפוליטיקה הפנים ארגונית במערכת בה מועסק הלקוח ולנהל את המשבר בצורה חכמה ורגישה המאפשרת לבעל התפקיד לחזור למקום עבודתו בצורה חלקה כאשר הפרשה מסתיימת. יצויין, כי עו"ד נחמני-בר הינה מגשרת מוסמכת.

ליטיגציה לוחמנית לצד יכולת מו"מ ופנייה להליכי גישור

המשרד בעל יכולת וניסיון עשירים ביותר הן בליטיגציה והן בהליכי משא ומתן וגישור, ומייחדת אותו היכולת להתאים את האסטרטגיה המשפטית – לוחמנית או גישורית - בכל מקרה לגופו.

ייצוג נפגעות ונפגעי פגיעה מינית

אחת מהאג'נדות אותן חרט המשרד על דגלו נוגעת לייצוג נפגעות ונפגעי פגיעה מינית. בעשור האחרון ייצג המשרד נפגעות רבות ובימים אלו הוא מוביל מאבק לשינוי מדיניות חשיפת המידע על חנינות לנפגעות תקיפה מינית בצה"ל:  לנפגעות תקיפה מינית זכות להביע עמדה בכל הנוגע לבקשות חנינה של הפוגעים המורשעים. דא עקא, מסתבר שבצה"ל ישנה מדיניות שמחייבת את הנפגעות להביע "עמדה באפלה" משום שלא חושפים לפניהן את נימוקי בקשת החנינה. זאת, בניגוד למדיניות משרד המשפטים. המשרד פנה לצבא בבקשה לשינוי המדיניות כמיצוי הליכים לפני עתירה לבג"ץ.

עו"ד אפרת נחמני-בר, מייסדת המשרד

עו"ד נחמני-בר הינה סגנית הסנגורית הצבאית הראשית לשעבר, ושימשה בעבר גם כתובעת צבאית במגוון תפקידים בכירים. עו"ד נחמני-בר נושאת דרגת סגן אלוף במילואים וצברה ניסיון וידע רב באלפי הופעות בתיקים פליליים בתחום המשפט הצבאי, המשפט המנהלי ודיני העבודה, כולל בתיקים מורכבים ביותר. אפרת מילאה תפקידי מפתח כתובעת וכסנגורית צבאית בכירה ובין היתר אף שימשה כנציגת צה"ל בכנסת בכל הנוגע לחוק למניעת הטרדה מינית. לימים אף הקימה את המחלקה הפלילית ברשות ההגבלים העסקיים. בעבר שימשה כמרצה בקורס דיני צבא וביטחון של לשכת עורכי הדין, וכיום היא מרצה בימי עיון של משפטנים בצה"ל, ונחשבת למרואיינת ולפרשנית משפטית מבוקשת בכלי התקשורת. בהשכלתה היא בוגרת תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב.

תיקים תקשורתיים

משרד נחמני-בר מקפיד מאוד לשמור על דיסקרטיות לקוחותיו בתיקים השונים אך מטבע הסוגיות העקרוניות והמרתקות בהן עוסק המשרד, ישנם תיקים הזוכים לעניין רב מצד התקשורת ועל אלו ניתן למנות את הבאים:

עתירה עקרונית לבג"צ בבקשה להעניק למשרתי הצבא זכות ייצוג בהליכים משמעתיים אשר תוצאותיהם, לעיתים, הינן דרמטיות לא פחות מהליכים פליליים. קישור לכתבה

ייצוג של תנ"צ ברכה ז"ל בבית המשפט העליון – נדחתה העתירה לפתוח בחקירה כנגדו ונקבע כי לא נפל רבב בהתנהגותו.

ייצוג פעיל פוליטי במפלגת מרצ שנפל קרבן לתלונת שווא במסגרת ניסיון "חיסול ממוקד" של יריבים פוליטיים – בסיום שורת הליכים הובהר שמדובר היה בתלונת שווא שאינה מוצדקת. ראשת המפלגה הורשעה בהתנהגות שאינה הולמת כלפיו במסגרת בית הדין המשמעתי של התנועה. קישור לתחקיר "המקור" על הפרשה

ייצוג בדין משמעתי של עובדת בארגון בטחוני רגיש, אשר הורשעה במעילה בכספים מבצעיים של הארגוןקישור לתחקיר "עובדה" על הפרשה

ייצוג שוטר שפעיל חרדי כנגד גיוס ניסה להעליל עליו שמשך בזקנו באקט אנטישמי – העתירה של הועד כנגד עינויים אשר דרש להעמיד את השוטר לדין – נדחתה. קישור לכתבה

ייצוג בבג"ץ של אחד השוטרים בפרשת "אום אל חיראן" - במסגרתה העותרים דורשים כי השוטרים המעורבים באירוע יועמדו לדין פלילי.

פרשת "מבצע טחינה" - המשרד מייצג קצין מיחידה 504 אשר הודח בעקבות הפרשה ופרסומה בתקשורת בהליכים לא תקינים. הוגשה עתירה לבג"ץ.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת נחמני-בר, משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גאות, שפל, גאות. ומה הלאה?

  שוק ההון המקומי והגלובלי חווה שנה מסעירה ומלאת תהפוכות. לרגל הפורום השנתי שלDUN’S 100 לבכירי שוק ההון, ארבעה מבכירי הענף ענו לכמה מהשאלות המרכזיות המלוות את הענף בתקופה זו

  גאות, שפל, גאות. ומה הלאה?

 • יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה

  הסתכלות צרה על השורה התחתונה בלבד - עצם קיומם של מנגנוני מס פחמן בעולם - מבלי לראות את התמונה הכוללת, עלולה להביא לתוצאה כלכלית קשה למשק ואף להיכשל בהשגת המטרה הסביבתית

  יוזמי מס הפחמן – היזהרו מלהפוך קורבן של תחלואי הרגולציה

 • יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

  בעיית הבעיות אכן איננה הנחות של מאה או מאתיים שקלים במבצעי יום שישי השחור, אלא מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך שחסרים לרבים מאותם קונים "מאושרים", זאת על מנת שיוכלו לקבל את המפתח לדירה הנכספת ולבנות את עתידם על אמת

  יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

 • "גמד על כתפי ענקים" – הקורונה כהזדמנות פז לפיתוח כלים ניהוליים חדשניים לדורות הבאים

  אנו המנהלים צריכים לנצל את התקופה הזו עבור פיתוח כלים ניהוליים חדשניים התואמים את מגבלות, רוח ואתגרי התקופה, כלים אשר יובילו לשינויים חיוביים בארגונים ואף יעצבו את המציאות הניהולית לדורות הבאים אחרינו

  "גמד על כתפי ענקים" – הקורונה כהזדמנות פז לפיתוח כלים ניהוליים חדשניים לדורות הבאים