סידי משרד עורכי דין

משרד עורכי דין

סידי משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1979
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: רח' הארבעה 30 (מגדלי הארבעה, המגדל הדרומי, קומה 24) תל אביב
טלפון: 03-6048121
פקס: 03-5466898
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sidilaw.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יעקב סידי

  יעקב סידי

  מייסד ושותף בכיר

  סידי משרד עורכי דין

 • רועי סידי

  רועי סידי

  שותף בכיר

  סידי משרד עורכי דין

  עוד על רועי סידי

  רועי סידי
אייקון אודות

אודות סידי משרד עורכי דין

משרד עו"ד סידי הינו משרד בוטיק אשר נמנה פעם אחר פעם מזה שנים בין עשרת המשרדים המובילים בדיני משפחה וירושה בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יעקב סידי ב-1975 ובמשך השנים ניהל אלפי תיקים מורכבים בכל התחומים הנוגעים לדיני משפחה וירושה: גירושין, חלוקת רכוש, משמורת, הסכמי ממון, אפוטרופסות ועוד, לצד דיני ירושה - צוואות ועזבונות. משנת 1997 הצטרף למשרד עו"ד רועי סידי אשר הביא להמשך צמיחתו. בין היתר מייצג המשרד בתיקים בעלי מורכבויות בינלאומיות ותוך שיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין בארץ ובחו"ל העוסקים בתחום המסחרי, בדיני חברות ובדיני המשפחה. בנוסף, המשרד מטפל בתכנון ההיבטים הכלכליים של הלקוח, זאת לאור הידע הרב והניסיון הנרכש. במהלך השנים זכה המשרד במספר תקדימים משפטיים משמעותיים וצבר מוניטין בניהול תיקי גירושין מורכבים עתירי הון ונכסים.

גישת השרות

הקו המנחה את פעילות המשרד הינו ליווי הלקוחות ברגישות רבה כאשר הם נמצאים בעיצומה של תקופה מורכבת, תוך שמירה על האינטרסים שלהם. ידע מעמיק בתחומי הפיננסים, שוק ההון, כלכלה וניהול עסקים מאפשר למשרד לנהל תיקים של לקוחות מהאלפיון העליון.

תחומי התמחות

ליטיגציה
צוות המשרד תחת ניהולו של עו"ד רועי סידי מייצג לקוחות בכל הערכאות המשפטיות, בהם ביהמ"ש שלום, ביהמ"ש מחוזי, ביהמ"ש לענייני עבודה וביהמ"ש העליון, ובמיוחד בביהמ"ש לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.
עו"ד יעקב סידי מופיע מזה 46 שנה בבתי המשפט, ועו"ד רועי סידי מופיע מזה 21 שנה, והם מייצגים את לקוחותיהם בצורה בהירה ושקולה תוך ירידה לפרטים וקבלת סיוע מגורמי מקצוע נוספים - יועצים מומחים בתחומי הכלכלה, פיננסים, שוק ההון, מקרקעין ועוד. ייצוג הלקוחות בתיקים המורכבים נשען אף על ההכשרה והניסיון של עו"ד רועי סידי כבעל תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון.
דיני משפחה
עיסוק המשרד בדיני משפחה נוגע לכל ההיבטים המשפטיים: מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת, הסכמי ממון, תביעות גירושין ושלום בית, מאבקי סמכות בין בית הדין הרבני לבית הדין לביהמ"ש לענייני משפחה, ידועים בציבור ועוד. המשרד מנהל תיקי גירושין כשהקו המנחה בהם הוא ניסיון להגיע להסכמות, ככל שניתן, על מנת לחסוך מאבקים מיותרים שגורמים ללקוח עוגמת נפש ואובדן כסף רב. יחד עם זאת, בהעדר הסכמה מן הצד שכנגד נוקט המשרד גישה התקפית בערכאות השונות על מנת למקסם את זכויות לקוחותיו. לקוחות המשרד בתחום דיני המשפחה מתאפיינים בסכסוכים מורכבים הנוגעים בחלוקת רכוש של בעלי חברות, בעלי מניות, הערכת שווי של חברות, בעלי נכסי נדל"ן ועוד.
בנוסף, בתחום המשמורת המשותפת, המשרד מתעדכן באופן תדיר ונמצא בחוד החנית של החידושים המשפטיים, תוך מיקסום התוצאה ללקוח, גם מול הפסיקה החדשה של ביהמ"ש.
דיני ירושה
משרד עו"ד סידי עוסק בעריכת צוואות, הגשת התנגדויות לצוואות, סכסוכי ירושה וניהול עזבונות. המשרד מתמחה זה שנים בעריכת צוואות, הגשת בקשות למתן צווי קיום צוואה ו/או למתן צו לירושה עפ"י דין וכן בהגשת התנגדויות לקיום צוואה. הקו המוביל בדיני ירושה הינו מיצוי ההליכים האפשריים כדי למקסם את הזכויות הכספיות של לקוחות המשרד, לעיתים בהליך משפטי ממושך, מתוך ידיעה כי הליך שכזה מביא במקרים רבים לפשרה שמיטיבה עם הלקוח אף טרם מתן פסק דין. המשרד מנהל עזבונות ועוסק בתחום זה באומדן היקף עזבונות, איתור יורשים, סילוק חובות, חלוקה בין היורשים ועוד.
בין הישגי המשרד בתחום מהתקופה האחרונה, פסק דין במסגרתו בוטלה צוואה שנכתבה במעמד עו"ד ולמרות חוות דעת רפואית ממועד חתימת הצוואה (ת"ע 6840-07-12).
הגירה וחטיפת ילדים
המשרד מטפל בתחום הרגיש של הגירה וחטיפת ילדים. המשרד מעניק ייעוץ משפטי בכל הקשור למניעת מצבי הגירה וחטיפת ילדים, ייעוץ ודרכי פעולה במקרה של הגירה וחטיפה בפועל וטיפול משפטי בנושא אמנת האג - האמנה בדבר ההיבטים האזרחיים של חטיפה בינלאומית של ילדים, ובצווי הביאס קורפוס במקרים בהם האמנה לא חלה.

פעילות למען הקהילה

המשרד לוקח על עצמו תיקי פרו בונו של לקוחות שידם אינה משגת ואשר זקוקים לעזרה מתוך מצוקה כלכלית.

תקדימים והישגים בולטים של המשרד

1. עמ"ש 1279/07 פלונית נ' פלוני תקדים משרד עו"ד סידי בהקשר לחלוקה לא שוויונית של הרכוש שנצבר במהלך הנישואין לטובת הצד החלש כלכלית.
2. בג"ץ 2123/08 - תקדים משרד עו"ד סידי: גבר יהודי שהנו תושב זר עוכב בישראל עד שהסכים לבסוף לתת גט לאשתו, אותו התנה תחילה בויתור שלה על חלקה ברכוש המשותף.
3. בע"מ 9361/17 - העליון מאשרר החלטה של ביהמ"ש המחוזי לטובת משרד סידי, אשר הופכת החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה המסירה חיסיון עו"ד לקוח בתיקי משפחה.
4. תמ"ש 60266-01-13 – תקדים משרד עו"ד סידי: מועד הערכת שווי מניות בחברת הזנק יבוצע לפי מועד המכירה, גם אם יהא שנים לאחר מועד הקרע שקבע ביהמ"ש.
5. תיק 1141711/2 – תקדים משרד עו"ד סידי: ביה"ד הרבני הגדול קובע כי כספים אשר היו מצויים בחשבון בנק ע"ש הבעל במועד נישואי הצדדים, אליו צרף הבעל את האישה עם נישואיהם, יוותרו לבעלות הבעל, ולא יחולקו בין הצדדים על אף הרישום.
6. תיק 1070855/4 – תקדים משרד עו"ד סידי: ביה"ד הרבני פסק דמי שימוש לאישה, בנכס הרשום ע"ש הבעל, עוד טרם הוכרעו זכויותיה של האישה בנכס.
7. תמ"ש 12994-09-18 - תקדים משרד עו"ד סידי: ביהמ"ש נתן צו המחייב את הבעל לפנות שוכר מנכס הרשום על שמו, ומאפשר לאישתו להתגורר בנכס.
8. ת"ע 6840-07-12 - תיק בו בוטלה לבקשת לקוחת המשרד צוואה שנערכה במעמד עו"ד ולמרות חוות דעת רפואית ממועד חתימת הצוואה.
9. תמ"ש 60266-01-13 – תקדים משרד עו"ד סידי: תיק בו מונה לבקשת עו"ד סידי נאמן טרם איזון משאבים נוכח חשש להברחה, והורה לבעל להעביר רכוש הרשום על שמו ואשר טרם הוכרע האם הוא משותף, אל ניהול הנאמן. בהמשך הופקעו מידי בן הזוג מניות ונכס מקרקעין אשר נרכש לאחר מועד הקרע והועברו אל הנאמן לאחר שהוכח חשש לבן הזוג יבריח את הנכסים וכשסעדים אחרים לא יכולים לסייע.
10. תמ"ש 2304-02-15 – תיק במסגרתו נדחתה בקשה בהולה מסוג הביאס קורפוס לעניין קטין בן 16 אשר חזר ארצה, למרות פסק דין של ביהמ"ש המחוזי הקובע כי עליו להגר יחד עם אמו, עד לבדיקת מומחה, ואף נקבעו לקטין מוסדות חינוך בארץ. ובסופו של יום אכן נקבעה משמורת הקטין אצל האב אע"פ פסיקת בית המשפט המחוזי והעליון כי על הקטין להגר.
11. תמ"ש 6574-02-16 - החלטה של בי"ד שיש לו סמכות לדון במזונות קטינים והחלטת ביהמ"ש שמכבדת החלטה זו.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

  "לכאורה, שיטת המשפט הישראלית קובעת שאם יש ספק סביר צריך לזכות, אבל העיקרון הזה יפה לתיאוריה ולא קורה במציאות", טוען עו"ד אלון אייזנברג, העוסק בתחום המשפט הפלילי ואשר ייצג לקוחות כגון, יונתן היילו, סטפן מנדל, מארי פיזם ועוד, "היום התחושה היא שבתור סניגור אתה לא צריך להוכיח שיש ספק, אתה צריך להוכיח שהנאשם במאה אחוז לא אשם, מקרה זדורוב הוא הדוגמה המובהקת לכך"

  "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

 • גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

  גירושין במדינת ישראל מבוססים על חקיקה ארכאית ומפלה. חקיקה זו מעודדת מלחמות בין הצדדים ופוגעת בשיתוף הפעולה, אשר עשוי היה להיות ביניהם ואשר היה מביא את הגירושין לידי סיום הוגן, הגון ומוצלח לטובת כל הצדדים. ניתן ללמוד על הנושא אף מתחום תורת המשחקים ועל כך במאמר

  גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

 • על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

  "אחוזי ההצלחה של פרויקטים בהתחדשות עירונית תלויים בכמה בעלי הדירות מאוגדים. הסיבות לסרבנות הדיירים מגוונות", מסביר עו"ד ינקי עפרוני, שותף מייסד במשרד 'יוריסט עפרוני' המתמחה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית, "האתגר הגדול ביותר הוא יצירת האמון עם בעלי הדירות"

  על ארבעה סוגי סרבנים דיברה תורת ההתחדשות העירונית

 • האישה אינה בחזקת טבחית, מנקה או שליחה של בעלה אלא שותפה לדרך של בעלה ועזר כנגדו

  בפסק דין אמיץ ותקדימי הפך בית המשפט לערעורים את פסק דינו של כב' השופט ארז שני, אשר הגדיר אישה שהיתה נשואה למנוח כ-58 שנה כ"שליחה", בעוד בית המשפט לערעורים ראה בה שותפה לכל דבר ועניין

  האישה אינה בחזקת טבחית, מנקה או שליחה של בעלה אלא שותפה לדרך של בעלה ועזר כנגדו