סידי משרד עורכי דין

משרד עורכי דין

סידי משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1979
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: רח' הארבעה 30 (מגדלי הארבעה, המגדל הדרומי, קומה 24) תל אביב
טלפון: 03-6048121
פקס: 03-5466898
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sidilaw.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יעקב סידי

  יעקב סידי

  מייסד ושותף בכיר

  סידי משרד עורכי דין

 • רועי סידי

  רועי סידי

  שותף בכיר

  סידי משרד עורכי דין

  עוד על רועי סידי

  רועי סידי
אייקון אודות

אודות סידי משרד עורכי דין

משרד עו"ד סידי הינו משרד בוטיק אשר נמנה פעם אחר פעם מזה שנים בין עשרת המשרדים המובילים בדיני משפחה וירושה בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יעקב סידי ב-1975 ובמשך השנים ניהל אלפי תיקים מורכבים בכל התחומים הנוגעים לדיני משפחה וירושה: גירושין, חלוקת רכוש, משמורת, הסכמי ממון, אפוטרופסות ועוד, לצד דיני ירושה - צוואות ועזבונות. משנת 1997 הצטרף למשרד עו"ד רועי סידי אשר הביא להמשך צמיחתו. בין היתר מייצג המשרד בתיקים בעלי מורכבויות בינלאומיות ותוך שיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין בארץ ובחו"ל העוסקים בתחום המסחרי, בדיני חברות ובדיני המשפחה. בנוסף, המשרד מטפל בתכנון ההיבטים הכלכליים של הלקוח, זאת לאור הידע הרב והניסיון הנרכש. במהלך השנים זכה המשרד במספר תקדימים משפטיים משמעותיים וצבר מוניטין בניהול תיקי גירושין מורכבים עתירי הון ונכסים.

גישת השרות

הקו המנחה את פעילות המשרד הינו ליווי הלקוחות ברגישות רבה כאשר הם נמצאים בעיצומה של תקופה מורכבת, תוך שמירה על האינטרסים שלהם. ידע מעמיק בתחומי הפיננסים, שוק ההון, כלכלה וניהול עסקים מאפשר למשרד לנהל תיקים של לקוחות מהאלפיון העליון.

תחומי התמחות

ליטיגציה
צוות המשרד תחת ניהולו של עו"ד רועי סידי מייצג לקוחות בכל הערכאות המשפטיות, בהם ביהמ"ש שלום, ביהמ"ש מחוזי, ביהמ"ש לענייני עבודה וביהמ"ש העליון, ובמיוחד בביהמ"ש לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.
עו"ד יעקב סידי מופיע מזה 46 שנה בבתי המשפט, ועו"ד רועי סידי מופיע מזה 21 שנה, והם מייצגים את לקוחותיהם בצורה בהירה ושקולה תוך ירידה לפרטים וקבלת סיוע מגורמי מקצוע נוספים - יועצים מומחים בתחומי הכלכלה, פיננסים, שוק ההון, מקרקעין ועוד. ייצוג הלקוחות בתיקים המורכבים נשען אף על ההכשרה והניסיון של עו"ד רועי סידי כבעל תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון.
דיני משפחה
עיסוק המשרד בדיני משפחה נוגע לכל ההיבטים המשפטיים: מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת, הסכמי ממון, תביעות גירושין ושלום בית, מאבקי סמכות בין בית הדין הרבני לבית הדין לביהמ"ש לענייני משפחה, ידועים בציבור ועוד. המשרד מנהל תיקי גירושין כשהקו המנחה בהם הוא ניסיון להגיע להסכמות, ככל שניתן, על מנת לחסוך מאבקים מיותרים שגורמים ללקוח עוגמת נפש ואובדן כסף רב. יחד עם זאת, בהעדר הסכמה מן הצד שכנגד נוקט המשרד גישה התקפית בערכאות השונות על מנת למקסם את זכויות לקוחותיו. לקוחות המשרד בתחום דיני המשפחה מתאפיינים בסכסוכים מורכבים הנוגעים בחלוקת רכוש של בעלי חברות, בעלי מניות, הערכת שווי של חברות, בעלי נכסי נדל"ן ועוד.
בנוסף, בתחום המשמורת המשותפת, המשרד מתעדכן באופן תדיר ונמצא בחוד החנית של החידושים המשפטיים, תוך מיקסום התוצאה ללקוח, גם מול הפסיקה החדשה של ביהמ"ש.
דיני ירושה
משרד עו"ד סידי עוסק בעריכת צוואות, הגשת התנגדויות לצוואות, סכסוכי ירושה וניהול עזבונות. המשרד מתמחה זה שנים בעריכת צוואות, הגשת בקשות למתן צווי קיום צוואה ו/או למתן צו לירושה עפ"י דין וכן בהגשת התנגדויות לקיום צוואה. הקו המוביל בדיני ירושה הינו מיצוי ההליכים האפשריים כדי למקסם את הזכויות הכספיות של לקוחות המשרד, לעיתים בהליך משפטי ממושך, מתוך ידיעה כי הליך שכזה מביא במקרים רבים לפשרה שמיטיבה עם הלקוח אף טרם מתן פסק דין. המשרד מנהל עזבונות ועוסק בתחום זה באומדן היקף עזבונות, איתור יורשים, סילוק חובות, חלוקה בין היורשים ועוד.
בין הישגי המשרד בתחום מהתקופה האחרונה, פסק דין במסגרתו בוטלה צוואה שנכתבה במעמד עו"ד ולמרות חוות דעת רפואית ממועד חתימת הצוואה (ת"ע 6840-07-12).
הגירה וחטיפת ילדים
המשרד מטפל בתחום הרגיש של הגירה וחטיפת ילדים. המשרד מעניק ייעוץ משפטי בכל הקשור למניעת מצבי הגירה וחטיפת ילדים, ייעוץ ודרכי פעולה במקרה של הגירה וחטיפה בפועל וטיפול משפטי בנושא אמנת האג - האמנה בדבר ההיבטים האזרחיים של חטיפה בינלאומית של ילדים, ובצווי הביאס קורפוס במקרים בהם האמנה לא חלה.

פעילות למען הקהילה

המשרד לוקח על עצמו תיקי פרו בונו של לקוחות שידם אינה משגת ואשר זקוקים לעזרה מתוך מצוקה כלכלית.

תקדימים והישגים בולטים של המשרד

1. עמ"ש 1279/07 פלונית נ' פלוני תקדים משרד עו"ד סידי בהקשר לחלוקה לא שוויונית של הרכוש שנצבר במהלך הנישואין לטובת הצד החלש כלכלית.
2. בג"ץ 2123/08 - תקדים משרד עו"ד סידי: גבר יהודי שהנו תושב זר עוכב בישראל עד שהסכים לבסוף לתת גט לאשתו, אותו התנה תחילה בויתור שלה על חלקה ברכוש המשותף.
3. בע"מ 9361/17 - העליון מאשרר החלטה של ביהמ"ש המחוזי לטובת משרד סידי, אשר הופכת החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה המסירה חיסיון עו"ד לקוח בתיקי משפחה.
4. תמ"ש 60266-01-13 – תקדים משרד עו"ד סידי: מועד הערכת שווי מניות בחברת הזנק יבוצע לפי מועד המכירה, גם אם יהא שנים לאחר מועד הקרע שקבע ביהמ"ש.
5. תיק 1141711/2 – תקדים משרד עו"ד סידי: ביה"ד הרבני הגדול קובע כי כספים אשר היו מצויים בחשבון בנק ע"ש הבעל במועד נישואי הצדדים, אליו צרף הבעל את האישה עם נישואיהם, יוותרו לבעלות הבעל, ולא יחולקו בין הצדדים על אף הרישום.
6. תיק 1070855/4 – תקדים משרד עו"ד סידי: ביה"ד הרבני פסק דמי שימוש לאישה, בנכס הרשום ע"ש הבעל, עוד טרם הוכרעו זכויותיה של האישה בנכס.
7. תמ"ש 12994-09-18 - תקדים משרד עו"ד סידי: ביהמ"ש נתן צו המחייב את הבעל לפנות שוכר מנכס הרשום על שמו, ומאפשר לאישתו להתגורר בנכס.
8. ת"ע 6840-07-12 - תיק בו בוטלה לבקשת לקוחת המשרד צוואה שנערכה במעמד עו"ד ולמרות חוות דעת רפואית ממועד חתימת הצוואה.
9. תמ"ש 60266-01-13 – תקדים משרד עו"ד סידי: תיק בו מונה לבקשת עו"ד סידי נאמן טרם איזון משאבים נוכח חשש להברחה, והורה לבעל להעביר רכוש הרשום על שמו ואשר טרם הוכרע האם הוא משותף, אל ניהול הנאמן. בהמשך הופקעו מידי בן הזוג מניות ונכס מקרקעין אשר נרכש לאחר מועד הקרע והועברו אל הנאמן לאחר שהוכח חשש לבן הזוג יבריח את הנכסים וכשסעדים אחרים לא יכולים לסייע.
10. תמ"ש 2304-02-15 – תיק במסגרתו נדחתה בקשה בהולה מסוג הביאס קורפוס לעניין קטין בן 16 אשר חזר ארצה, למרות פסק דין של ביהמ"ש המחוזי הקובע כי עליו להגר יחד עם אמו, עד לבדיקת מומחה, ואף נקבעו לקטין מוסדות חינוך בארץ. ובסופו של יום אכן נקבעה משמורת הקטין אצל האב אע"פ פסיקת בית המשפט המחוזי והעליון כי על הקטין להגר.
11. תמ"ש 6574-02-16 - החלטה של בי"ד שיש לו סמכות לדון במזונות קטינים והחלטת ביהמ"ש שמכבדת החלטה זו.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • טיפול מונע בתשתית הרפואית בישראל

  תשתית הרפואה בישראל אינה מוגדרת כתשתית קריטית בהיבטי סייבר ומהווה מטרה מפתה למתקפות - הגיע הזמן לשנות את זה

  טיפול מונע בתשתית הרפואית בישראל

 • מאחורי הקלעים של דירוג DUN'S 100 שנת 2021 לנישות עורכי הדין

  רגע לפני פרסום דירוג משרדי עורכי הדין של DUN'S 100 לפי תחומי התמחות, דירוג המכונה 'דירוג הנישות', מספרת שילה זברו וייס המשמשת כמנהלת מחלקת DUN'S 100 על אופן הדירוג והשפעתו הרבה על הענף.

  מאחורי הקלעים של דירוג DUN'S 100 שנת 2021 לנישות עורכי הדין

 • האזרח הקטן ייאלץ לשלם בגדול?

  הגירעון שנוצר כתוצאה מהתפשטות הקורונה הולך וגדל, וברור לכל שחלק ממנו יכוסה על ידי מיסוי. אולם, היעדר משילות וכלכלת בחירות מתמשכת גורמים לכך שרב הנסתר על הגלוי ולא ברור האם מדיניות המס תהיה כזאת שתכיל בעיקר גזירות ישירות על הכיס שלנו, תוך הגדלת המיסים, או מדיניות שתתמקד בעיקר בקיצוץ הוצאות הממשלה ובהפחתת מיסים בכדי לעודד צמיחה וצריכה. החל בסוגיות המס המרכזיות של שנת 2020, דרך עצמאות ופעילות רשות המיסים וכלה בסוגיות המרכזיות שילוו אותנו בשנת 2021, רגע לאחר סיום 'שנת הקורונה' ולקראת פורום תחום המיסוי של DUN'S 100 (5.1.21), בכירי תחום המיסוי מסכמים את השנה החולפת ומעניקים תחזיות והמלצות לשנת 2021

  האזרח הקטן ייאלץ לשלם בגדול?

 • הורה בגיל השלישי המתנכר לבנו/בתו – בחירה חופשית או השפעה בלתי הוגנת?

  תופעה קשה ולא מספיק מדוברת בחברה הישראלית היא התופעה שבמסגרתה הורים בגיל השלישי לחייהם מתנכרים לילדיהם

  הורה בגיל השלישי המתנכר לבנו/בתו – בחירה חופשית או השפעה בלתי הוגנת?