פרופ' אבי וינרוט משרד עורכי דין

לטיגציה ונדל"ן

פרופ' אבי וינרוט משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2014
תחום: לטיגציה ונדל"ן
כתובת: רח' וייצמן 2, קומה 24, בית אמות השקעות
תל-אביב 6423902
טלפון: 03-6414100 
פקס: 03-6414109
דוא"ל: office@aviweinroth.com
אתר החברה: http://www.aviweinroth.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אבי וינרוט, פרופ' אבי וינרוט משרד עורכי דין

  פרופ' אבי וינרוט

  שותף מייסד

  פרופ' אבי וינרוט משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אבי וינרוט
אייקון אודות

אודות פרופ' אבי וינרוט משרד עורכי דין

משרד עוה"ד פרופ' אבי וינרוט ושות' הינו משרד בוטיק ייחודי, המעניק ללקוחותיו מגוון שירותים באיכות יוצאת דופן בכל תחומי המשפט האזרחי והמסחרי. המשרד מתאפיין בצוות מבריק, שנבחר בקפידה, כך שכל תיק מקבל טיפול אישי ע"י עו"ד ברמת שותף בכיר.
פרופ' אבי וינרוט, מוכר כמשפטן מבריק וחריף, ויש לו ידע משפטי נרחב וניסיון של כ-30 שנה. המשרד מתאפיין ביעילות, יצירתיות וחשיבה מקורית "מחוץ לקופסה". הסינרגיה הנוצרת משילובם של הניסיון הרב, הידע המעמיק, מקוריותו של המשרד והמצוינות המקצועית, יוצרת את הערך המוסף ממנה נהנים לקוחותיו.
משרד עוה"ד פרופ' אבי וינרוט ושות' התמחה במגוון של נושאים ובכללם דיני קניין ומקרקעין, דיני חברות וחברות ממשלתיות, בנקאות וליטיגציה אזרחית, תחום המהווה את אחת מנקודות החוזק המרכזיות של המשרד. המשרד מטפל בתיקים גדולים, מתוקשרים, מורכבים וקשים עבור לקוחות גדולים במשק, כמו גם בעסקאות נדל"ן מרכזיות: למשרד פעילות נדל"נית ענפה בהיקפים גדולים, הן בארץ והן בחו"ל.

תחומי התמחות

משרד עוה"ד פרופ' אבי וינרוט ושות', מתמחה בליטיגציה אזרחית ומסחרית, ועוסק בעיקר בתחומים הבאים: סוגיות הכרוכות בידע נרחב בדיני קניין, תביעות קבלניות, סכסוכים משפחתיים, תביעות ייצוגיות, דיני חברות, שוק ההון והסדרי חוב, בנקאות, דיני משפחה צוואות וירושות, ניהול הליכי בוררות מורכבים וביטול, פסקי בוררות, בג"צים ועתירות מנהליות, מכרזים, תביעות נזיקיות וביטוחיות, פרוק שיתוף במקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, תביעות בגין ליקויי בניה, תובענות בתחומי המיסוי השונים (מס הכנסה, מיסוי מקרקעין, מע"מ, מכס ומס קניה) והסדרי מס.

תביעות ייצוגיות
עוה"ד במשרד פרופ' אבי וינרוט ושות' צברו ניסיון רב בתחום התובענות הייצוגיות, כשהם נהנים מן היתרון הנובע מייצוג הן של תובעים והן של נתבעים בתביעות ייצוגיות גדולות ומגוונות. המשרד ייצג נתבעים, בהם משרדי רואי חשבון, בנקים, מלונות וכן חברות יצרניות שונות בתביעות מכח חוק ההגבלים העסקיים. המשרד ייצג תובעים בהגשת תביעות כנגד חברות תרופות, בנקים, יבואנים מרכזיים במשק ועוד תביעות רבות בהיקפים נרחבים.

נדל"ן
משרד עוה"ד פרופ' אבי וינרוט ושות' עוסק בתחום המקרקעין, בליווי יזמים בפרויקטים גדולים ובעסקות נדל"ן מניב. המשרד מטפל בעסקאות נדל"ן מורכבות ונרחבות היקפים הן בארץ והן מעבר לים.

דיני החברות, שוק ההון והסדרי חוב
עוה"ד במשרד פרופ' אבי וינרוט ושות' ייצגו בתובענות מרכזיות בתחום דיני החברות. בנוסף, המשרד עוסק בהסדרי חוב שונים, ובכלל זה ייצוג בעלי מניות, משקיעים, מפעילי בתי חולים, קרנות, יהלומנים, נושים ועמותות במסגרת הליך פירוק. פרופ' אבי וינרוט גם שימש ככונס נכסים וכמפרק של חברות וניהל הליכים לפי סעיפים 373 ו- 374 לפקודת החברות, מכוחם חויבו בעלי המניות בחובות החברה.
תביעות בתחום הבנקאות
משרד עוה"ד פרופ' אבי וינרוט ושות' טיפל ומטפל בעשרות הליכים, ובכלל זה ייצוג בנקים זרים וייצוג נגד בנקים, וכן פרסם שישה ספרים מובילים ועשרות מאמרים מרכזיים בתחום זה.

פרופ' אבי וינרוט

פרופ' אבי וינרוט, הוא דמות ידועה ונחשבת בעולם המשפט, ד"ר למשפטים מאוניברסיטת ת"א מאז שנת 1994 ופרופ' חבר מאז שנת 2018, נחשב לעו"ד מבריק ומשפטן ברמה גבוהה ביותר, בעל ידע מעמיק וותק רב שנים, ליטיגטור נמרץ, חוקר נגדית באופן חכם ויסודי וטוען רהוט, מרצה מבוקש בתחומי התמחותו (בנקאות, תאגידם ודיני קניין) באוניברסיטה, במרכז האקדמי פרס ברחובות (בה הוא משמש כמרצה מן המניין) ובהשתלמויות שופטים ועורכי דין המביעים את הערכתם למצוינותו המקצועית. חיבר ספרים מרכזיים וכמאה מאמרים, שצוטטו רבות בבית המשפט העליון. בין ספריו המשפטיים של פרופ' אבי וינרוט:
• דיני קניין - פרקי יסוד.
• חברות ממשלתיות - תחולת המשפט המנהלי.
• מיסוי מוסדות ללא כוונת רווח (מס הכנסה ומע"מ).
• ריבית הסכמית
• דיני הלוואות - הגנה על הלוה במשפט בישראל, בשיתוף עם פרופ' ברק מדינה.
• התניית שירות בשירות על ידי תאגיד בנקאי.
• ערבות בנקאית.
• לעיון בספרי פרופ' וינרוט ובמאמריו הוקדש אתר aviweinrothbooks.com

פרופ' אבי וינרוט יזם עסקאות נדל"ן נרחבות היקף בארץ ובחו"ל, תוך שילוב של ידע ויצירתיות לשם הגשמת העסקה ולשם איתור משקיעים ומימון.

הלכות חשובות בתחום התובענות הייצוגיות

1. עע"מ 7752/12 אסל נ' רשות מקרקעי ישראל

משרדנו ייצג את המערערים בעע"מ 7752/12 אסל נ' רשות מקרקעי ישראל. בפסק-דין זה קבע בית המשפט העליון, לראשונה, כי ניתן להגיש תביעה ייצוגית כנגד רשות מקרקעי ישראל בגין גביית דמי היתר שלא כדין.

פרופ' וינרוט נטל את הייצוג בערעור לבית המשפט העליון לאחר שבית המשפט המחוזי קבע, כי רשות מקרקעי ישראל רשאית להודיע על חדילה מגבייה ובנסיבות אלה אין מקום לאשר את התובענה הייצוגית.

פרופ' וינרוט הציג בבית המשפט העליון סתירות בעמדתה של רשות מקרקעי ישראל בהליכים שונים בבתי משפט, כאשר בחלק מההליכים המשפטיים כנגדה היא טוענת שהיא פועלת כ"עוסק" ובחלק אחר טוענת כי היא "רשות".

בעקבות הדיון בבית המשפט העליון, נקבעה לראשונה הלכה לפיה רשות מקרקעי ישראל אינה פועלת בכובעה השלטוני עת שהיא גובה מהציבור דמי היתר על מכירת קרקעות אלא כ"עוסק". לכן, קבע בית המשפט העליון כי רשות מקרקעי ישראל אינה יכולה להודיע על חדילה מגבייה ובכך להיפטר מהתובענה הייצוגית וכמו כן תקופת ההתיישנות לתביעה כאמור תעמוד על 7 שנים, ככל עוסק אחר שנתבע בתובענה ייצוגית. זאת להבדיל מתביעה ייצוגית נגד רשות שלטונית בכובעה ככזאת, שפרק הזמן להתיישנות התביעה הייצוגית כנגדה עומד על שנתיים.

2. ע"א 458/06 עו"ד יובל שטנדל נ. חב' בזק בינלאומי בע"מ

פרופ' וינרוט ייצג את בזק בינלאומי בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגדה בטענה להטעיית צרכנים.

טענת התובע הייתה כי לקראת פתיחת שוק השיחות הבינלאומיות לתחרות, יצאה בזק בינלאומי במסע פרסום נרחב כי תעריפיה זולים וכי עלות השיחות הבינלאומיות באמצעותה היא נמוכה. עוד טען התובע, כי מאוחר יותר, בסמוך לפתיחת השוק ולכניסת גורמים נוספים לתחרות, פרסמה בזק בינלאומי פרסומים נוספים לפיהם, מחיריה זולים וכדאיים ביותר, כשהיא משמיטה את העובדה שכדי ליהנות מהתעריפים הנמוכים, הלקוח צריך להירשם כמנוי, אחרת ייגבו תעריפים הגבוהים מאלה של החברות המתחרות.

בית המשפט המחוזי דחה את התביעה והתובע ערער לבית המשפט העליון.

על בסיס טיעונו של פרופ' וינרוט, קבע בית המשפט העליון הלכה תקדימית, לפיה כדי להגיש תובענה ייצוגית בעילת ההטעיה, על התובע להניח, כבר בשלב הבקשה לאישור תובענה ייצוגית, תשתית ראייתית לכך שחברי הקבוצה הסתמכו על הפרסומים בעת שהתקשרו עם בזק בינלאומי ובעקבות כך נגרם להם נזק. בית המשפט העליון קבע כי התובע כשל מלעשות כן, ובנסיבות אלה דחה את התביעה.

פסק דין זה היווה הלכה תקדימית בכל הנוגע לתביעות ייצוגיות צרכניות בעילת ההטעיה ומצוטט בפסקי דין רבים כמו גם בספרות המשפטית בנושא.

פרסומים חדשים

3. פרופ' אבי וינרוט "דרישת הכתב בעסקת תיווך במקרקעין" משפט ועסקים כב (תש"ף)

https://idclawreview.org/2018/08/22/vol22_weinroth/.

על אף שפורסם לפני זמן לא רב, המאמר כבר צוטט ואוזכר בפסקי דין רבים בערכאות שונות ובבית המשפט העליון. ר' למשל:

- ע"א 3384/16 עמית מזרחי נ' אהוד מרקוביץ (פורסם בנבו, 5.7.2018)

- ת.א (מחוזי ת"א) 68098-01-17 רו.מ אינטרנשיונל גרופ בע"מ נ' ארנה סטאר גרופ בע"מ (פורסם בנבו, 13.8.2020)

- ה.פ (מחוזי ת"א) 46707-09-16 באוהאוס בע"מ נ' יוסף גלעדי (פורסם בנבו, 15.6.2017)

- ת.א (חי') 2165-11-13 קבוצת בראל נכסים בע"מ נ' יהודה ביטון (פורסם בנבו, 29.8.2019)

- ת.א (פ"ת) 18883-07-16 י.ש. אמריקה ישראל בע"מ נ' א.מ.י. יקותיאל נדל"ן (2007) בע"מ (פורסם בנבו, 20.5.2019)

4. פרופ' אבי וינרוט ואריק מגידיש "הפקעה לשם בנייה למגורים - נטילה מן הפרט לצורך הפרט" 1 שערי משפט י (תש"ף).

5. פרופ' אבי וינרוט ואריק מגידיש "זכויות בנייה: עיון מחודש" משפטים נא (תשפ"א) - https://lawjournal.huji.ac.il/article/12/1785

6. ספרו של פרופ' אבי וינרוט - דיני קניין: פרקי יסוד עתיד לראות אור בקרוב במהדורה חדשה ומעודכנת בהוצאת "נבו" בחודש הקרוב.

7. כמו כן, בקרוב עתיד לראות אור "ספר יעקב וינרוט" בעריכתם של פרופ' אבי וינרוט, השופט ד'ר גרשון גונטובניק וד"ר חיים זיכרמן.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך