פריד – גבאי, משרד עורכי דין

עבירות צווארון לבן, משפט פלילי

פריד – גבאי, משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2007
תחום: עבירות צווארון לבן, משפט פלילי
כתובת: מגדלי ב.ס.ר 3 בני ברק
טלפון: 03-6189520
פקס: 03-6192984
דוא"ל: [email protected] , [email protected]
אתר החברה: http://www.fg-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • טל גבאי

  עו"ד טל גבאי

  שותף מייסד

  פריד – גבאי, משרד עורכי דין

 • יהודה פריד

  עו"ד יהודה פריד

  שותף מייסד

  פריד – גבאי, משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות פריד – גבאי, משרד עורכי דין

פריד-גבאי נבחר, שנה אחר שנה, למשרד עורכי הדין המוביל בישראל במשפט הפלילי ובצווארון הלבן. לראשי המשרד, עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד, ניסיון עשיר ועתיר הישגים בייצוג חשודים ונאשמים במגוון עבירות פליליות ועבירות צווארון לבן. לקוחות המשרד ועמיתיהם של השניים מעידים לאורך השנים על עבודתם המוקפדת, עושרם המקצועי והמשפטי וכן על נחישותם הבלתי מתפשרת בייצוג לקוחותיהם. כל אלה מובילים להישגים חסרי תקדים המציבים את משרד פריד-גבאי בשורה הראשונה של הפרקליטים והסניגורים הפליליים בארץ.
המשרד מתמחה הן בעבירות צווארון לבן הכוללות עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, העלמות מס, ניירות ערך, תפיסות וחילוטים ובקשות הסגרה, והן בפשיעה חמורה דוגמת עבירות רצח, המתה, נשק, סמים, אלימות ומין. מומחיות המשרד מוצאת ביטוי שוטף ורציף בהישגים משפטיים ובקביעת תקדימים, לרבות בתיקים ידועים ועקרוניים ובנושאים מורכבים, שאף זכו לתהודה ציבורית רחבה. בין לקוחות המשרד נמנים ידוענים, אנשי ציבור, ראשי ערים, לקוחות פרטיים, אנשי עסקים ודמויות מפתח מן המגזר הדתי. בין היתר, המשרד ייצג את הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, בתיק השוחד הגדול ביותר שהוגש אי פעם נגד איש ציבור; את אייל גולן ב"פרשת משחקי חברה", את ג'וליאן סופיר, אשר זוכה בתיק הרצח של נהג המונית הערבי; את הגב' מלכה לייפר בתיק ההסגרה הגדול ביותר שנוהל אי פעם במדינה; פרשת הטביעה בבולען בבריכה ועוד.

עו"ד טל גבאי

עו"ד גבאי מתמחה בתחום הליטיגציה ועומד בראש מחלקת צווארון לבן במשרד. עו"ד גבאי נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים והמוערכים בישראל והוכתר בשנת 2020 בידי עיתון גלובס "הכוכב העולה בשמי הסנגוריה הפלילית. "עו"ד גבאי בעל התמחות בתיקי שחיתות שלטונית, שוחד, ניירות ערך, הלבנת הון, תפיסות, חילוטים, מרמה והפרת אמונים, ואמון על הטיפול בחלק מן התיקים המשמעותיים ביותר המתנהלים בישראל. בין היתר, ייצג את הרב הראשי לישראל יונה מצגר בתיק השוחד הגדול ביותר שהוגש אי פעם נגד איש ציבור, והוביל כסנגור של הזמר אייל גולן לגניזת התיק הפלילי. את דרכו המקצועית החל במשרדו של עו"ד יוסי לוי בתחום ההגבלים העסקיים. עו"ד גבאי משמש כיו"ר הפורום הפלילי וכיו"ר ועדת צווארון לבן של לשכת עורכי הדין, ובהשכלתו האקדמית הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות).

עו"ד יהודה פריד

עו"ד פריד עומד בראש המחלקה הפלילית במשרד ומתמחה בתחום עבירות המתה, נשק, סמים, אלימות, מין ועוד. עו"ד פריד נמנה על הסנגורים החשובים בישראל וזוכה להערכה רבה בתחום המשפט הפלילי על ייצוגו בתיקים הפליליים מהמשמעותיים בארץ. בין יתר תיקיו ניתן למצוא פרשות רצח מוכרות דוגמת זיכוי בתיק הרצח של נהג המונית הערבי, פרשת הברחת הסמים הגדולה מיפן, תיקי הסגרה מורכבים דוגמת מלכה לייפר ועוד. לעו"ד פריד תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בניהול. את דרכו המקצועית החל כקצין בשב"ס ואת התמחותו עשה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).
תפיסת עולם: אין דבר העומד בפני הסניגור
במשרד פריד-גבאי סבורים כי סניגור טוב נבחן ביכולתו להציג תזה חלופית מהימנה ומוצקה לתזה המוצגת על ידי התביעה. לצורך כך נדרשת חשיבה יצירתית, חדשנות וחתירה נחושה לגילוי ולהבנת עומקם של הפרטים.
עורכי הדין גבאי ופריד הופכים כל אבן על מנת לאתר את זווית ההגנה שתביא לזיכויו של הנאשם. בתיקים רבים באים לידי ביטוי ניסיונם ובקיאותם של השניים ברזי המשפט הפלילי, ולכך מסייעת גם היכרותו המעמיקה של עו"ד פריד עם אופן עבודת הפרקליטות ושב"ס. לקוחות המשרד זוכים לתמונה כנה ומלאה אודות הסיכונים והסיכויים הטמונים בתיק, תוך מיצוי כל אפשרות חוקית לקידום ענייניהם, וכל זאת ביסודיות ובנחישות.

מוטו: הניצחון הוא ערך עליון

מאז שהוקם המשרד בשנת 2007, מתווים עורכי הדין פריד וגבאי מדיניות חדה וברורה באשר לטיב ולעומק הטיפול בכל תיק ותיק. השניים מתייחסים לכל הליך כניהול משפט הוכחות בתיק רצח, באותה חרדת קודש, שמוצאה בידיעה כי על כף המאזניים מונחת חירותם של החשודים והנאשמים, שהינה זכות היסוד הבסיסית והחשובה ביותר. עורכי הדין פריד וגבאי פועלים לילות כימים כדי לגבש את אסטרטגית הטיפול בכל תיק ותיק. אסטרטגיה שתוביל לתוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותיהם. אסטרטגיה שתוביל לניצחון.

משרד בוטיק - יחס אישי

אחד מיתרונותיו הבולטים של המשרד נובע מהיותו משרד בוטיק, דבר שמעניק לו יכולת לספק שירות משפטי מיטבי לכל לקוח ולקוח. בראש סדר העדיפויות של המשרד עומד הרצון להבטיח לכל לקוח ליווי צמוד ותשומת לב מלאה. עורכי הדין פריד וגבאי מובילים באופן אישי וביחד את הטיפול בכל תיקי המשרד, וזאת מתוך מחויבות לסטנדרט מקצועי איכותי ובלתי מתפשר.

תיקים בולטים

• הרב הראשי לשעבר יונה מצגר – משרדנו ייצג את הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בתיק השוחד הגדול ביותר שהוגש אי פעם נגד איש ציבור, כ-10 מיליון ₪. במסגרת משא ומתן מורכב מול הפרקליטות, תוקן כתב האישום באופן משמעותי וגובשה עסקת טיעון מקלה במיוחד, ולפיה הרב מצגר יירצה עונש מאסר בן שלוש וחצי שנים בלבד. הסכמה זו נתגבשה בעקבות טענות כבדות משקל שהוצגו בפני הפרקליטות ונגעו הן לפן הראייתי והן לפן המשפטי באשר לטיב עבירת השוחד בה הואשם הרב. הראיה הטובה ביותר לכך שמדובר בעסקת טיעון מקלה במיוחד היא העובדה שבאופן חריג ביותר בחר בית המשפט המחוזי שלא לכבד את ההסכמה שנתגבשה בין הצדדים והחמיר את גזר הדין לעונש מאסר של ארבע וחצי שנים. בית המשפט הוסיף וציין כי אלמלא הסדר הטיעון, היה גוזר על הרב עונש של שבע שנות מאסר לפחות. הערעור שהוגש לבית המשפט העליון על ידי משרדנו התקבל, ונקבע כי יש להשית על הרב מצגר עונש של שלוש וחצי שנות מאסר בלבד. בפסק דינו עסק בית המשפט העליון במספר סוגיות משפטיות עקרוניות הנוגעות להסדרי טיעון והתווה את העקרונות ביחס לשאלת כיבודם של הסדרי טיעון.
• אייל גולן – מדובר באחת הפרשות המתוקשרות ביותר שידעה המדינה במסגרתה ניצב אחד מן הזמרים המפורסמים והמוערכים ביותר – אייל גולן. פרשה זו הינה בעלת מורכבות משפטית ומעלה סוגיות משפטיות כבדות משקל. מדובר במקרה חריג בו הוחלט לפתוח מחדש תיק גנוז אשר בוצעה לגביו חקירת משטרה ענפה לפני כעשור, וזאת על בסיס עדות מחודשת שהוגשה על ידי שתי מתלוננות, וכל זאת אגב תביעה אזרחית שהוגשה על ידן. גולן יוצג על ידי משרדנו ולאחר עבודה מקצועית הוחלט לגנוז את תיק החקירה נגדו.
• פרשת הטביעה בבולען בבריכה – מדובר באחד ממקרי המוות המזעזעים ביותר שידעה המדינה במסגרתו טבע אדם באופן טראגי עת שבולען נפער בבריכה בה שהה. המשרד מייצג את מי שנחשד כאיש האחזקה של הבריכה, אשר נחקר תחת אזהרה בגרימת מוות ברשלנות.
• מלכה לייפר – משרדנו ייצג את גב' מלכה לייפר בהליכי הסגרתה לאוסטרליה. מדובר בתיק ההסגרה הגדול ביותר שנוהל אי פעם (7 שנים) אשר הינו בעל פרופיל תקשורתי גבוה ביותר. מדובר בתיק תקדימי שקבע הלכות רבות וחשובות בדיני ההסגרה, וממילא הראשון בישראל שבו הופסקו הליכי הסגרה מפאת אי כשירות לעמוד לדין. בהמשך, כאשר חודשו ההליכי ההסגרה, משרדנו ניהל הליכי הוכחות מורכבים, כולל חקירה נגדית של פסיכיאטרים מטעם המדינה. בית המשפט העליון קיבל את עמדתנו וקבע כי הגב' לייפר איננה מתחזה לחולת נפש.
• "פרשת גיבוי אחזקות" – המדובר בתיק ניירות ערך מורכב במסגרתו נושאי המשרה של החברה חשודים במעילת ענק ובעבירות לפי חוק ניירות ערך.
• ח.ב. – המדובר בכתב אישום חריג בהיקפו שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, הכולל עבירות מרמה והלבנת הון בהיקף של כמיליארד ש"ח. במקביל ליווה המשרד את הליך ההסגרה אשר התנהל נגד מר ח.ב. באיטליה.
• ג'וליאן סופיר - זיכוי בתיק רצח נהג המונית.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת פריד – גבאי, משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך