פרי וירק טמרה

סיטונאות פירות וירקות

פרי וירק טמרה
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1980
תחום: סיטונאות פירות וירקות
כתובת: דרך אל-קודס, ת.ד. 66, טמרה 30811
04-9059000 (רב קווי)
טלפון: 04-9948011
פקס: 04-9948017
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • קאסם אבו אלהיג'א

  קאסם אבו אלהיג'א

  בעלים ומנכ"ל

  פרי וירק טמרה

  עוד על קאסם אבו אלהיג'א

  קאסם אבו אלהיג'א
 • נידאל אבו אלהיג'א

  עו"ד נידאל אבו אלהיג'א

  אחראי רכש (בארץ ובחו"ל)

  פרי וירק טמרה

 • נאהד אבו אלהיג'א

  נאהד אבו אלהיג'א

  כלכלן, מנהל מכירות ראשי

  פרי וירק טמרה

 • קובי סגל

  קובי סגל

  חשב ראשי

  פרי וירק טמרה

אייקון אודות

אודות פרי וירק טמרה

פרי וירק טמרה היא אחת מסיטונאיות הירקות והפירות הגדולות ביותר במדינת ישראל הן במונחי פדיון והן במונחי טונאז' ובמונחי סל מוצרים. השותפות נמצאת בבעלותו של קאסם אבו-אלהיג'א (דרך חברת קאסם נכסים), אשר פועל בתחום סיטונאות הפירות והירקות מזה כ–40 שנה. פרי וירק טמרה הוקמה בשנת 1980 כעסק פרטי בניהולו של קאסם. בשנת 1987, בעקבות ההצלחה והפריסה הרחבה של הפעילות, הוקמה שותפות בבעלות משותפת של קאסם ושל חברת תנובה, אשר מטרתה הייתה לבצע פיצול ומיקור חוץ של פעילות הסיטונאות והלוגיסטיקה של תנובה. השותפות במסגרת פרי וירק טמרה הייתה מחלוצות מודל הפיצול, ובעקבות הצלחתה הרבה הורחב המודל וכלל פעילות הסיטונאות של תנובה הועברה לשותפויות. בשנת 2003, על רקע מכירתה של תנובה, רכש קאסם את חלקה בשותפות והפך לבעלים היחיד.
שנות הניסיון הרבות מספקות לקאסם, המשמש כמנכ"ל השותפות, היכרות מעמיקה עם תחום שיווק הפירות והירקות בישראל, לרבות היכרות אישית עם מרבית מובילי הענף. המוניטין רב-השנים שלו מספק ביטחון ושקט נפשי לספקים וללקוחות, ותומך בפעילות הנרחבת של השותפות, אשר מעסיקה עשרות עובדים  ומשאיות לחלוקה אשר משווקות ומחלקות סחורה המתקבלת מכל רחבי הארץ לאזור חלוקה המשתרע ממטולה ועד קיבוץ אילות.
כיום, דור ההמשך משתלב בניהול פעיל של השותפות, כאשר פונקציית הרכש מנוהלת על יד עו"ד נידאל אבו אלהיג'א, בנו הבכור של קאסם, שמנהל את כלל פעילויות הרכש הן בישראל והן בחו"ל, והשיווק והמכירות מנוהלים על ידי הכלכלן נאהד אבו אלהיג'א, בנו הצעיר של קאסם, שאחראי על פעילויותיהם של אנשי המכירות והמנהלה.

סדר ויושר – סוד ההצלחה

ערכי הסדר והיושר הם ערכי הליבה של פרי וירק טמרה, ומנחים אותה בכלל פעילויותיה. פרי וירק טמרה מאמינה בעבודה מול אנשים, לא מול מספרים, ושומרת על קשר מתמיד וארוך טווח מול ספקיה ולקוחותיה.
פרי וירק מציעה לספקיה שקט נפשי הנובע מהחוזק, הוותק, המוניטין והסדר בו היא מצטיינת, וללקוחותיה היא מאפשרת ליהנות מהמגוון הרחב, מהירות האספקה הגבוהה, הקשר האישי ואיכות המוצרים.
הדאגה להיבט האנושי בעבודה נושאת פירות גם בדמות הנאמנות הגבוהה של העובדים, המלווים את פרי וירק טמרה במשך עשרות שנים.

עובדים במסירות מסביב לשעון

בכלל פעילויותיה, פרי וירק טמרה מדגישה את השירות המהיר והמדויק ללקוחותיה וספקיה, תוך שמירה על גמישות תפעולית לנוחותם, ועל ארגון וסדר המאפשרים לכל פרי וירק להגיע מהשדה הישר למדף בו הוא נדרש. השותפות משרתת שלוש קטגוריות לקוח: לקוחות אשר אוספים תוצרת ממתחמיה ומוכרים אותה בשווקים, קמעונאיים פרטיים, ורשתות מזון. עיקר התוצרת מובלת למתחמי הלוגיסטיקה של פרי וירק טמרה על ידי המגדלים ובתי האריזה, כאשר מוחזק גם קו ייחודי באיסוף פרטי של תוצרת חקלאית המיועדת למגזר הערבי ולעדות המזרח ומנהלת פעילות ייבוא של פירות וירקות ממגוון ארצות. בלי קשר למקור הסחורה, פרי וירק טמרה מקפידה על איכות סחורה ראשונה במעלה, כאשר הפירות והירקות נבדקים יסודית הן עם קבלתם והן טרם שילוחם.
פרי וירק טמרה מאמינה בחשיבותה של סיטונאות הפירות והירקות כפונקציה המאפשרת למגדלים הקטנים ולקמעונאיים הפרטיים והמקומיים להתקיים (מאחר והם אינם יכולים לנהל מרכזים לוגיסטיים משל עצמם), וכך לאפשר אספקה של סחורה טריה יותר לצרכן באופן תחרותי, ולשפר את מגוון הירקות והפירות העולים על שולחן הצרכן.
השותפות פועלת סביב השעון בשלוש משמרות, ומפרידה בין פעילויות קבלת סחורה לשיווקה, משיקולי סדר ויעילות. משמרת קבלת הסחורה והכנת ההזמנות מתנהלת משמונה בערב עד ארבע לפנות בוקר, משמרת מכירה ושיווק ראשונה מתנהלת מארבע לפנות בוקר עד שתים עשרה בצהריים, ומשמרת מכירה ושיווק נוספת, המאפשרת גמישות ויעילות ללקוחות, מתנהלת משתים עשרה בצהריים עד לשמונה בערב.
אחד היתרונות הבולטים של פרי וירק טמרה הוא המגוון הרחב שהיא מחזיקה ומציעה ללקוחותיה, אשר יכולים לרכוש ממנה סל מלא של כל סוגי התוצרת תחת קורת גג אחת. השותפות גם ידועה בהקפדה על האיכות הגבוהה של הפירות והירקות אותה היא משווקת. כל המוצרים המשווקים הם בפיקוח והכשר של הרבנות הראשית לישראל.

נערכת להתרחבות בפעילות הייבוא

בשנת 2017, פרי וירק טמרה החלה לייבא פירות מחו"ל, ובהמשך החלה לייבא אף ירקות (עגבניות ובצל), בהתאם למצב בשוק והאישורים הממשלתיים העדכניים.
על רקע הערכות השותפות שיהיה צורך משמעותי בהגדלת הייבוא של כל סוגי הפירות והירקות למדינת ישראל בשנים הקרובות (בכפוף להחלטות שיתקבלו בממשלה ובמשרד החקלאות) פרי וירק טמרה נערכת להרחבת פעילויות הייבוא הן בהיקפן והן בסוגן. התחזית מתבססת על הדרישה הגוברת מצד צרכנים לסל רחב של פירות וירקות לכל אורך השנה, בדומה למצב הנוכחי הקיים באירופה (למרות המיומנות הרבה של המגדלים בארץ בהארכת עונות הגידול, העלות הנוספת הנגזרת מתנאי האקלים הישראלי הופכת את הגידולים הללו ללא-כלכליים ויקרים לצרכן). פרי וירק טמרה צופה שהגדלת הייבוא תאפשר לה לספק מגוון מוצרים רחב אף יותר מזה שהיא מספקת כיום, ולאפשר לה להרחיב את מכירותיה.

בנוסף אולי יעניין אותך