אלון מידן, קבוצת בוני בניין
אלון מידן

אלון מידן

סמנכ"ל פיתוח עסקי

קבוצת בוני בניין
ייזום וביצוע פרויקטים בבניה
שנת לידה: 1982
דוא"ל: [email protected]
תחומי התמחות: התחדשות עירונית
תפקיד: סמנכ"ל פיתוח עסקי
ותק בתפקיד: 8 שנים
השכלה: בעל תואר ראשון במשפטים ועו"ד מוסמך בעל התמחות במקרקעין ותואר ראשון במנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, אותם סיים בהצטיינות
שפות: עברית ואנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
עם כניסתי הקמתי ופיתחתי את כל תחום ההתחדשות עירונית בחברה שהיה בחיתוליו וכיום הטיבה נמצאת בהליך קידום תכנון וביצוע של מאות דירות. 

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
החוזקות העיקריות של בוני בניין שמדובר בחברה משפחתית שמצד אחד היא חברה גדולה ואיתנה ומצד שני הלקוחות עדיין מרגישים את היחס החם והמשפחתי כמו כן מדובר בחברה שמבצעת את הפרויקטים היזמיים שלה מה שנותן ללקוח one stop shop

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
חלק גדול מהתשומות שאנו משקיעים נמצא בטכנולוגיות חדשות בענף הבנייה. ענף הבנייה שהיה פעם ענף לו טק נמצא היום בתנופת פיתוח אדירה ומי שלא ידע לאמץ להתנסות להשקיע ולאמץ את הטכנולוגיות החדשות ימצא את עצמו נשאר מאחור.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
"כסמנכ"ל צעיר של חברה בעלת ותק של עשרות שנים קיים אתגר באיזון שבין שמירה על הקיים לבין חשיבה יצירתית וחדשנית ופיתוח תחומים שלא היו קיימים בחברה, כדוגמת התחדשות עירונית ומחיר למשתכן. "אנחנו מתאימים את עצמנו לחדשנות ולאתגרים שהענף הבנייה ושוק הנדל"ן מציבים בפנינו בכל יום מחדש.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
העובדים הם הנכס החשוב ביותר שיש לך, אל תפסיק לטפח אותם ולהשקיע.
תמיד תסכים להיפגש עם מי שמבקש להיפגש איתך אף פעם את לא יכול לדעת מה יצא מזה.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
אני מאמין שעל שוק הנדל"ן יש להסתכל בטווח הארוך ולא דרך הכותרות המתחלפות תדיר בתקשורת. אותי לימדו לבחון את השוק לפי ההיסטוריה שלו ולא לפי ההיסטריה. נכון שיש המון כותרות המדברות על קיפאון וחוסר ודאות אך בפועל אני חייב לומר שבאזור המרכז (שם מרכז הפעילות שלנו נמצא), הדבר לא מורגש באופן מהותי. בכל כמה שנים מגיעה תקופה בה הרוכשים יושבים על הגדר ומפתחים ציפיות. יחד עם זאת עד שקברניטי המדינה לא ימצאו פתרונות אמיתיים להגדלת ההיצע לכלל הרוכשים בשוק, הישיבה על הגדר רק תיצור ביקושים כבושים אשר יגרמו בטווח הארוך להתפוצצות ועלייה נוספת של המחירים בשוק הדיור.