קבוצת מבנים

יזמות נדל"ן - התחדשות עירונית

קבוצת מבנים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2012
תחום: יזמות נדל"ן - התחדשות עירונית
כתובת: רח' ביכורים 11, חיפה
טלפון: 1-700-70-38-38
פקס: 04-7743663
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.mivnim.org
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רז מנשה

  רז מנשה

  מייסד ובעלים

  קבוצת מבנים

 • יוסי לחם

  יוסי לחם

  מייסד ובעלים

  קבוצת מבנים

  עוד על יוסי לחם

  יוסי לחם
 • תמיר לזר

  תמיר לזר

  מייסד ובעלים

  קבוצת מבנים

אייקון אודות

אודות קבוצת מבנים

מבנים הינה קבוצת נדל"ן מובילה המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית – פינוי בינוי, תב"עות  ותמ"א 38. כיום, הקבוצה חולשת על כ-3,500 יחידות דיור בכ-30 פרויקטים שונים ברחבי הארץ, בכל שלבי התכנון והביצוע. הקבוצה הוקמה בשנת 2012 והיא מורכבת ממספר חברות: "מבנים תוצרת הארץ בע"מ", "מבנים אותה הכתובת בית חדש בע"מ" ו"מבנים מתחמי פינוי בינוי" שהיא החברה הגדולה והצומחת ביותר בקבוצה. שתי החברות הראשונות עוסקות בהתחדשות עירונית על טהרת התמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) כאשר "תוצרת הארץ" מתמקדת בחיפה ו"אותה הכתובת בית חדש" פועלת בחיפה, במרכז הארץ ובירושלים. החברה השלישית העוסקת במתחמי פינוי בינוי -מקדמת פרויקטי התחדשות עירונית בינוניים וגדולים ברחבי הארץ. 

ONE STOP SHOP

קבוצת מבנים עובדת בצורה הדוקה ואורגנית עם שתי חברות ביצוע ויזמות, השותפות עמה בייזום ובניית הפרויקטים.  האחת היא קבוצת שובל, חברה יזמית ומבצעת בעלת סיווג קבלני ג' 5. החברה שותפה עם מבנים הן ברמת היזמות והן ברמת הביצוע של הפרויקטים המשותפים של החברות. השנייה היא קבוצת בן דוד הירושלמית, המחזיקה בנכסי נדל"ן מניב רבים בירושלים ובתל אביב. החברה הינה שותפה עסקית של מבנים בפרויקטים שונים בחיפה ובבת ים. כל הבדיקות הכלכליות והתכנוניות וכן, הפיקוח על הבניה נעשה בתוך הקבוצה, כמו כן, אדריכל תמיר לזר הינו שותף בקבוצת מבנים ובעלים של משרד אדריכלים גדול, המספק שירות מהיר ומקצועי לצרכי התכנון של הקבוצה. שילוב יכולות זה הכולל: יזמות, בדיקות שונות, תכנון ואדריכלות, ואף ביצוע, הכל תחת קורת גג אחת, מאפשר לחברה לממש את חזונה ולהוציא לפועל פרויקטים מרשימים וזוכי פרסים.

מנהלים - מייסדים

בראש הקבוצה עומדים יוסי לחם, רז מנשה ותמיר לזר. שלושת המייסדים מגיעים מתחומים שונים ומגוונים, דבר היוצר את התמהיל המיוחד המתווה את פעילות הקבוצה. כך, יוסי מגיע בעברו מעולם התקשורת והדוברות, בוגר תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה, שאף כתב שלושה ספרים בתחומים שונים. רז מנשה מגיע מעסקי המסעדנות וחיי הלילה ומעולם הספורט – כשחקן כדורסל בנבחרות הנוער והעתודה של ישראל ובין השאר שימש כקפטן קבוצת הפועל חיפה בכדורסל. תמיר לזר, הצלע השלישית הוא אדריכל מפורסם, בוגר מצטיין של הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון, המעניק לקבוצה את הטאצ' העיצובי המיוחד המאפיין את הפרויקטים הרבים שלה. הפסיפס האנושי המיוחד הזה, שאינו מגיע מעולם היזמות גרידא, מאפשר לשלושה לבחון כל פרויקט ופרויקט מתוך הפריזמה של הלקוחות ולהציע להם לבסוף את התמורות המקסימליות, המתאימות ביותר עבורם, תוך חשיבה יצירת ומחוץ לקופסה. 

עיצובים פורצי דרך

במהלך שנות פעילותה הצליחה קבוצת מבנים לקנות לה שם ומוניטין כחברה שאינה מתפשרת על עיצובים חדשניים ומרשימים תוך שימוש ביצירתיות תכנונית וחומרי הבנייה האיכותיים ביותר.  מהתמחויות הקבוצה - בניית בנייני בוטיק אסתטיים ומעוצבים במיוחד, כאשר מספר מפרויקטי הדגל שלה זכו בפרסי עיצוב כגון: אלחנן 16 – שזכה להיות בין עשרת הפרויקטים היפים בישראל ע"י citysquare  מבית themarker, מאפו 9 שזכה בפרס הפרויקט היפה בחיפה באותה תחרות בשנת 2019, ו"בית תיאודור מנקס" שברחוב ויתקין 11, בחיפה אשר זכה להיות אחד מ-20 הפרויקטים המעניינים בישראל לשנת 2018 במגזין העיצוב האיטלקי הבין לאומי "DOMUS". מדובר על בניין לשימור (נבנה במקור ב-1936) בעיצוב מכניסטי מרהיב והוא נקרא על שמו של האדריכל המקורי תיאודור מנקס האוסטרי. פרויקטים גדולים בולטים אחרים של החברה הם בין היתר: "אמיל זולא מול הים, חיפה" – מתחם פינוי בינוי הכולל את הריסתם של שיכוני רכבת בעלי 108 יחידות דיור ובנייתם של 550 יחידות דיור חדשות המשקיפות לנוף ים מרהיב, וכן פרויקט "עמוס, נשר" במסגרתו תהרוס החברה כ-50 יחידות דיור  ישנות בסמוך לשער הטכניון ובמקומן תבנה כ-350 יחידות דיור חדשות, המתחם יכלול בנוסף אזורי פנאי ובילוי. 

חברה מובילה ובולטת בחיפה

הקבוצה בונה אמנם בכל הארץ, אך היא נחשבת לבולטת במיוחד בחיפה והסביבה. בין היתר היא חתומה על מספר מתחמים לחידוש בציר מוריה בעיר, הנחשב  לציר המרכזי של הכרמל החיפאי, בהם ייבנו מאות יחידות דיור מעל לשטחי מסחר ומשרדים. אחד הפרויקטים שייבנו על הציר הוא גרין מוריה במסגרתו תבנה החברה כ-100 יחידות דיור הכוללות שטחי מסחר. הפרויקט הייחודי כולל בתוכו גם פיתוח בוסתנים ירוקים ופסטורליים בעורף הציר כך שהדיירים יוכלו ליהנות ממרכזיותו של המקום מצד אחד, ומפינה שקטה וירוקה מצד שני.

בונים כאילו כל בניין הוא האחרון

כל פרויקט של הקבוצה מקבל תשומת לב אישית של צוות התכנון, כאשר גם העיצוב, גם בחירת החומרים וגם אופי המבנה והשטחים המשותפים, מותאמים לאזור, תא השטח ואופי הרחוב והשכונה. תשומת הלב וההקפדה על כל פרט, הם אחד הדברים החשובים לקבוצה, שמתייחסת לכל בניין כאילו הוא הבניין האחרון אותו הם מתכננים ובונים ושואפים לשלמות. לדוגמא: בבנייני הבוטיק של החברה ישנה קריצה לעיצוב אירופאי קלאסי בשימוש חומרים ייחודיים ולא שכיחים בעולם הבנייה של ימינו.

ההון האנושי

חוזקה גדולה נוספת של החברה קשורה להון האנושי שלה. יועצי ומנהלי החברה מכירים את נפש האדם ומבינים מהי הדרך לספק את צרכי הלקוחות הן מבחינת התמורות והן מבחינת ההקשבה וההכלה במאה אחוזי רגישות. יכולת זו גורמת לכך שקהל לקוחות החברה הוא קהל מגוון ביותר המגיע משכונות מצוקה לצד שכונות יוקרה – החל מצעירים וקשישים, דרך  בעלי דירות בירושה, משפחות קשות יום והלומי קרב וכלה בבעלי הון ומשקיעים. החברה מעניקה לקוחותיה שירות מסור במיוחד מרגע חתימת החוזה ועד למסירת הדירות תוך שהוא מוצאת או מייצרת את הפתרונות בעצמה, הן בנושאים הקשורים לתכנון וביצוע הפרויקטים והן מבחינת סגירת העסקאות.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

  החוק הקיים משנת 1965 לענייני ירושה אינו מגדיר מיהו בן זוג - דבר היוצר מורכבות משפטית - שאותה נועד החוק החדש לתקן

  מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

 • מאחורי הקלעים של דירוג DUN'S 100 שנת 2021 לנישות עורכי הדין

  רגע לפני פרסום דירוג משרדי עורכי הדין של DUN'S 100 לפי תחומי התמחות, דירוג המכונה 'דירוג הנישות', מספרת שילה זברו וייס המשמשת כמנהלת מחלקת DUN'S 100 על אופן הדירוג והשפעתו הרבה על הענף.

  מאחורי הקלעים של דירוג DUN'S 100 שנת 2021 לנישות עורכי הדין

 • גמול בחדלות פירעון לנושה "הפעיל"/ "היעיל"/ "החרוץ"

  ביהמ"ש העליון הכיר במתן גמול לנושה הפעיל, המשקיע בהגדלת נכסי החייב בהליך חדלות פירעון, באופן שכלל הנושים מפיקים תועלת ממאמציו, כחריג לעיקרון השוויון

  גמול בחדלות פירעון לנושה "הפעיל"/ "היעיל"/ "החרוץ"

 • התחדשות עירונית בישראל? אולי אחרי הרפורמה הבאה

  ההחלטה לסיים את תוכנית תמ"א 38 באוקטובר 2022 יוצרת אי ודאות גדולה בשוק הנדל"ן הן לדיירים והן ליזמים וקבלנים

  התחדשות עירונית בישראל? אולי אחרי הרפורמה הבאה