קבוצת שורשים

ייזום נדל"ן, בנייה, התחדשות עירונית

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1994
תחום: ייזום נדל"ן, בנייה, התחדשות עירונית
כתובת: רח' הזוהר 20, נתניה
טלפון: 03-5595594
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.shorashim-group.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רלף הירשפלד

  רלף הירשפלד

  יו"ר דירקטוריון ובעלים משותף

  קבוצת שורשים

 • דן זלצמן

  דן זלצמן

  סגן יו"ר דירקטוריון ובעלים משותף

  קבוצת שורשים

 • דניאל מוסקוביץ'

  דניאל מוסקוביץ'

  מנכ"ל

  קבוצת שורשים

 • אדיר אלפסי

  אדיר אלפסי

  סמנכ"ל התחדשות עירונית

  קבוצת שורשים

 • אסף מיימון

  אסף מיימון

  סמנכ"ל הנדסה וביצוע

  קבוצת שורשים

אייקון אודות

אודות קבוצת שורשים

שורשים הינה קבוצת יזמות ובניה מובילה אשר עוסקת ביזמות וביצוע פרויקטים למגורים, פרויקטי נדל"ן מניב ופרויקטי התחדשות עירונית.
הקבוצה מאגדת תחת קורת גג אחת את מיטב הכוחות והמוחות במשק הנדל״ן הישראלי, החברה פעילה מאז 1994 וכמו כן ליווי של עשרות פרויקטים הפכו אותה למובילה בתחומה. שותפיה של שורשים לדרך, הן בתחומי הבנקאות והמימון והן בתחומי הבניה והביצוע הם מהחזקים בישראל.

התחדשות עירונית

זרועה היזמית של שורשים מקדמת תב"עות לבנייה רוויה על מספר מגרשים בהחזקת הקבוצה, וזרוע הנדל"ן המניב מחזיקה במספר נכסים בבעלות, ביניהם מבנה קופת חולים לאומית בטבריה, בניין משרדים ברעננה, שני מתחמי וילות יוקרה בנתניה, בניין מגורים בטבריה, ועוד. בשנים האחרונות נכנסה שורשים בעוצמה גם לתחום ההתחדשות העירונית, וזאת מתוך מטרה להביא את התחום לשלב הבא שלו, הן מבחינת איכות התכנון, הן מבחינת טכנולוגיה וקידמה, והן מבחינת רמת הביצוע והמפרטים. נכון להיום מקדמת הקבוצה כ- 15 פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי בשלבים שונים בין היתר בחולון, נתניה, הוד השרון, ראשון לציון וגבעתיים.

הנהלת החברה

קבוצת שורשים מוחזקת על ידי חמישה שותפים בעלי ניסיון עשיר ביזמות נדל"ן, ביצוע והנדסה, מימון ופיננסים: המנכ"ל דניאל מוסקוביץ' המוביל את פעילותה הכוללת של הקבוצה, המהנדס אדיר אלפסי המוביל את תחום ההתחדשות העירונית, המהנדס אסף מיימון המוביל את תחומי הביצוע וההנדסה, סמנכ"ל הכספים ויו"ר הדירקטוריון רלף הירשפלד, ודן זלצמן מקרן השקעות הנדל"ן מאדלס המעניקה לחברה גב פיננסי איתן.

מודל פעולה ייחודי בנוף ההתחדשות העירונית בישראל

כאמור שורשים חרטה על דגלה להצעיד את תחום ההתחדשות העירונית לשלב הבא, ולצורך כך פיתחה מספר מודלים חדשניים השמים דגש על איכות ודיוק בבניה לצד שיתופיות וקהילתיות:
יזמות וביצוע בכתובת אחת – החברה מעסיקה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, וכחברת יזמות הכוללת גם זרוע ביצועית מנוסה, נהנים לקוחותיה מליווי מסור וסימפטי לאורך כל הדרך: משלב היזמות, דרך הביצוע, דרך מסירת המפתחות וכלה בשנת הבדק.

חלוקת רווחים לבעלי הדירות – הקבוצה רואה בדיירים כשותפים לדרך ופיתחה מודל חברתי ייחודי המאפשר לה לחלק להם רווחים (דיירים בפרויקטים מסוג פינוי בינוי). המודל מבוסס על הגעה לרווח מינימלי של 18% מצד החברה (אחוז הרווח הנדרש על ידי מערכות הבנקאות בישראל) כאשר במידה ומתח הרווחים גבוה יותר, אלו מחולקים בצורה שווה בין החברה לבין הדיירים בעלי הזכויות.

רכז קהילתי לכל פרויקט – שורשים מפעילה רכזי קהילה המתגוררים בערים בהן מבוצעים הפרויקטים השונים. כל ייעודו של הרכז, העובד במשרה מלאה, היא לעמוד לשירות הדיירים ולנהל את תהליך אישור פרויקט הפינוי בינוי, את התכנון הנדסי והאדריכלי, באפקטיביות הרבה ביותר.
לרכזי הקהילה של שורשים ניסיון מצטבר בעבודה עם הרשויות, מה שמאפשר לחברה להאיץ תהליכים בירוקרטיים ולקבל היתר בנייה להריסה בזמן הקצר ביותר, תוך הנפקת ערבות בנקאית לדיירים.

הדיירים לא משלמים – שורשים נושאת עבור לקוחותיה בכל ההוצאות השוטפות הכרוכות בתהליך ההתחדשות העירונית, זאת לרבות שכר טרחת יועצים כגון עו״ד, שמאי ומפקח, עלויות ההובלה, עלות שכ"ד בתקופת הבנייה ועד קבלת הדירה החדשה. כן מקצה החברה מסלול מיוחד לדיירים מבוגרים.

בדק ואחריות לשנתיים - שורשים מעמידה לרשות הדיירים צוותי בדק מנוסים שעונים על כל תקלה בצורה המקצועית והמהירה ביותר. בנוסף מעניקה החברה אחריות ובדק על הדירה החדשה לתקופה בת שנתיים - יותר מכל חברה אחרת.

מועדון שורשים – החברה הקימה מועדון צרכני ייעודי ששם לו למטרה לאגד את כח הקניה של הדיירים בפרויקטים השונים שלה. כח קנייה זה משתקף בהשגת סל הטבות אטרקטיבי במגוון תחומים: מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, כלים סניטריים, ריהוט, דקורציה, מערכות הגנה לבית, ועוד.

פרויקטים בולטים

פרויקטים שהסתיימו
ויצמן, ראשון לציון – תמ"א 38/2 – 25 יח"ד הסתיים;
אם המושבות, פתח תקווה – פרויקט בוטיק – 42 יח"ד הסתיים;
בורוכוב, גבעתיים – תמ"א 38/2 – 22 יח"ד. הסתיים;
SeaScape Terraces - קומפלקס תיירות יוקרתי בנתניה. הסתיים;
בן גוריון פינת האחוזה 141 רעננה – מבנה מסחרי בן 4 קומות. הסתיים;

פרויקטים בביצוע
הרצל 8, טבריה – 16 יח"ד + מסחר;
המגיד 5, נתניה – 10 יח"ד;
דיזנגוף, נתניה – תמ"א 38/2 – מסחר, משרדים ו 90 יח"ד;
משעול הפלג, ראשון לציון – 73 יח"ד;

פרויקטים בתכנון
חולון - ההסתדרות, רחבעם זאבי, לאון בלום, אלחריזי.
נתניה - הרקפת, בני בנימין.
גבעתיים - צה"ל.

בנוסף אולי יעניין אותך