פיני יעקובי, קבוצת YSB - אחים יעקובי
פיני יעקובי

פיני יעקובי

יו”ר

שנת לידה: 1963
דוא"ל: piniy@ysbgroup.com
תפקיד: יו”ר
ותק בתפקיד: 28 שנים
השכלה: הנדסאי חשמל במסגרת עתודה טכנולוגית.
פעילות למען הקהילה: חבר בוועד המנהל של ארגונים ועמותות רבים (המכללה הטכנולוגית, מוזיאון חיל האוויר, קרן רש”י, ויצ”ו ועוד).

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
כיו"ר קבוצת YSB , הבנתי שמנוע צמיחה עיקרי שלנו יכול להיות פעילות מחוץ לישראל. בחודשים האחרונים אנחנו ממקדים לא מעט תשומת לב ומשאבים כדי להצליח בחו"ל בתחומי הפעילות שהגדרנו לעצמנו. ניצני הצלחה ראשונים הצלחנו לזהות ממש לאחרונה ואנחנו מאמינים שזיהינו כאן יכולת ממשית לפיתוח עסקי הקבוצה..

מהן החוזקות המשמעותיות של הקבוצה בעינייך ?
קבוצת יעקובי מתייחדת היום ביכולת שלה לספק למזמין את המערכות המתקדמות ביותר שקיימות כשכולן "מדברות" האחת עם השנייה. בסופו של דבר, החברות שלנו בקבוצת יעקובי יודעות לספק, מעבר להקמה של המערכות, יכולת ניהול ושליטה מקיפה כך שבאותו צג ובאותה עין תוכל לראות את כולן כשהן מתקשרות גם בינן לבין עצמן.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות הקבוצה בשנים הקרובות?
בשנתיים האחרונות חיפשתי לקבוצה מנועי צמיחה ורווח חדשים מעבר לאלו המקיימים את הצמיחה הטבעית שלה. לאחר בחינה החלטנו בקבוצת יעקובי להקים ולפתח מגזר חדש בתחום האקולוגיה. מאז, הקמנו במשותף עם קבוצת Teco את גרין נט מחזור וטיפול בפסולת – חברה שמקימה את המתקן המתקדם מסוגו בארץ והראשון שיפעל למיון וטיפול בפסולת העירונית בירושלים. מתוך אותו הקו העלנו את שיעורי האחזקה שלנו במיזם הזה ואנו מתכננים כבר את השלב השני של המתקן שיכלול מפעל לפריקה ביולוגית מהפסולת האורגנית ויפיק חשמל ואנרגיה ממנה.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
ראשית, בנה לך חזון. לאחר מכן, בחר לך צוות מנצח, מיומן, אמין ונאמן. דבוק בעצמך ובעוצמות של העסק שלך. דע לא להיות מקובע בדרך אל הגשמת מטרותיך. וכשההצלחה באה - דע לפרגן לשותפיך העסקיים.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
כשהזמנים קשים חשוב לזכור שלכולם קשה. לעובדים, למממנים, לשותפים, ללקוחות, לספקים. בתקופות הללו קל לאתר את מי שיטה שכם ומי שמתעלה מעל היתר. ויחד עם כל הקשיים שיתגלעו - חשוב לזכור להישאר גם אז - "בן אדם".