קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

אדריכלות, בינוי ערים, התחדשות עירונית, מסחר ומשרדים

קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1989
תחום: אדריכלות, בינוי ערים, התחדשות עירונית, מסחר ומשרדים
כתובת: רח' לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב
טלפון: 03-6254422
פקס: 03-6254421
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.kikabraz.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • קיקה ברא"ז

  קיקה ברא"ז

  אדריכלית, מייסדת ובעלת המשרד

  קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

 • טל קאופמן

  טל קאופמן

  אדריכל עמית מנהל מחלקת תב"ע והתחדשות עירונית

  קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

 • שי ציוני

  שי ציוני

  עמית מנהל מחלקת ביצוע

  קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

 • יובל שידלובסקי

  יובל שידלובסקי

  אדריכל עמית ומעצב ראשי

  קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

אייקון אודות

אודות קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

משרד קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ הוקם בשנת 1989 על ידי האדריכלית קיקה ברא"ז-שורץ, בוגרת הטכניון באדריכלות ותכנון ערים בהצטיינות, ובעלת תואר שני בארכיטקטורה מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. במהלך שנות פעילותו ביסס המשרד את מעמדו כאחד המשרדים המובילים בארץ בתחום תכנון מגורים, משרדים ותכניות בנין עיר והתחדשות עירונית. בכל אחד מהפרויקטים המשרד בוחן מחדש את אמירתו בנושא, מצליח להגיע לפתרונות מעניינים ומאתגר את עצמו ואת מושג המגורים הישראלי.  למשרד, המונה כ-40 עובדים, ניסיון מוכח בעבודה מול חברות יזמיות מובילות מחד, ומול רשויות התכנון מאידך. עם לקוחות המשרד נמנות רבות מקבוצות הבניה הגדולות בארץ, יזמים פרטים ובעלי קרקעות.

"האתי הוא האסתטי"

משרד קיקה ברא"ז, המאמין ש"האתי הוא האסתטי", דוגל באדריכלות אתית והומנית, בה האסתטיקה נובעת מפונקציונליות ואיננה תוצר לואי שלה, ובכך שכושר ההמצאה והיצירתיות משרתים את הפונקציונליות ולא להפך. מטרת האדריכלות ההומנית היא ליצור סביבות מגורים וסביבות עבודה נעימות, המתאימות לאקלים הישראלי ומבטאות את אורח החיים הישראלי בתוך מעטפת בניין נכונה אדריכלית, המתאימה לסביבתה.

קיקה ברא"ז מאמינה כי הדרך הנכונה להגיע לביטוי אדריכלי מקורי ומקומי הוא בחיפוש אחר פתרונות אלגנטיים לדרישות האמיתיות של הדיירים הישראלים, ולהמשיך לשפר את המודל המקומי שמוכיח את עצמו זה שנים רבות.

פרויקטים נבחרים

בפרויקטים השונים בתכנון המשרד, שעוסקים ברובם במגורים ובמתחמי שימושים מעורבים הכוללים מסחר ומשרדים, ניתן דגש לפן האורבני. בפרוייקטי ההתחדשות העירונית נוצרת הזדמנות להחייאת והעצמת צירים בעיר ועל ידי כך לאפשר תרומה ציבורית משמעותית, בנוסף להגדלת היצע הדיור ועירוב השימושים.

הרצליה הילס – מגורים בפארק אורבני – פרויקט מגורים ומרכז ספורט הכולל 600 יחידות דיור ב-6 בנינים בני 18 קומות, עם 4 בניני חיבור בני 4 קומות.

בתכנון זה שאף המשרד לשלב בין יתרונות שתי טיפולוגיות מנוגדות: מגדלים עצמאיים והרחוב המסורתי. לכן יצר המשרד מרקם עשיר של חללים עירוניים, כיכרות ומעברים פתוחים ומקורים, המאופיינים בפיתוח נופי אינטנסיבי, מעליהם צומחים ששת המגדלים הלבנים בני 18 קומות. הפרויקט מתאפיין בפתיחות ובשפע שטחים ירוקים, ההופכים את המגורים בו למגורים בפארק אורבני.

שיכון ויצמן, הרצליה – התחדשות עירונית - מתחם להתחדשות עירונית המשתרע על שטח של כ-80 דונם במרכז העיר הרצליה. במסגרת הפרויקט יפונו 570 יח"ד ויבנו 1,843 יח"ד חדשות, בנוסף לשטחי מסחר ומשרדים. התרומה הציבורית לעיר כוללת יצירת שדרה עירונית, המשכיות המרקם העירוני ושיקום מרכז העיר. מערך המבנים יוצר פארק מרכזי לטובת תושבי השכונה והסביבה, והפרויקט מהווה הזדמנות לשיקום וחיזוק מרכז העיר והעצמת העיר כולה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

  החוק הקיים משנת 1965 לענייני ירושה אינו מגדיר מיהו בן זוג - דבר היוצר מורכבות משפטית - שאותה נועד החוק החדש לתקן

  מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

 • "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

  "לכאורה, שיטת המשפט הישראלית קובעת שאם יש ספק סביר צריך לזכות, אבל העיקרון הזה יפה לתיאוריה ולא קורה במציאות", טוען עו"ד אלון אייזנברג, העוסק בתחום המשפט הפלילי ואשר ייצג לקוחות כגון, יונתן היילו, סטפן מנדל, מארי פיזם ועוד, "היום התחושה היא שבתור סניגור אתה לא צריך להוכיח שיש ספק, אתה צריך להוכיח שהנאשם במאה אחוז לא אשם, מקרה זדורוב הוא הדוגמה המובהקת לכך"

  "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

 • תם עידן המשמורת על הילדים

  הצעת חוק זמני שהות בין הורים לילדיהם

  תם עידן המשמורת על הילדים

 • "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים

  מנהלים שימו לב: גם אם לא ידעתם שבוצעה עבירה, אתם עדיין עלולים למצוא את עצמכם על ספסל הנאשמים. החדשות הטובות - ניתן למנוע זאת

  "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים