שמואל מורן - משרד עו"ד

דיני משפחה וירושה

שמואל מורן - משרד עו"ד
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1987
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: רח' וייצמן 2, תל אביב-יפו, 6423902
טלפון: 03-6932013
פקס: 03-6932012
דוא"ל: mail@moran-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שמואל מורן, שמואל מורן - משרד עו"ד

  שמואל מורן

  מייסד ובעלים

  שמואל מורן - משרד עו"ד

  לפרופיל המלא

  שמואל מורן
 • אלון עמירם, שמואל מורן - משרד עו"ד

  אלון עמירם

  שותף

  שמואל מורן - משרד עו"ד

 • יפעת שרון-הדס, שמואל מורן - משרד עו"ד

  יפעת שרון-הדס

  שותפה

  שמואל מורן - משרד עו"ד

 • עמרי דרור, שמואל מורן - משרד עו"ד

  עמרי דרור

  שותף

  שמואל מורן - משרד עו"ד

אייקון אודות

אודות שמואל מורן - משרד עו"ד

משרד עורכי הדין שמואל מורן מתמחה בדיני משפחה וירושה למעלה מ-30 שנה. למשרד גם התמחות מיוחדת בתיקים מורכבים ובנושאים של משפט בינלאומי בתחום דיני המשפחה ופתרון סכסוכים משפטיים.

במהלך שנות פעילותו, המשרד השיג תקדימים רבים בתחום דיני המשפחה, החל מנושאים הנוגעים לסוגיות נכסים בולטות ועד למשמורת, אימוץ, פונדקאות ונושאים אחרים.

עו"ד שמואל מורן צבר ניסיון רב וידע נרחב במהלך שנים רבות של פעילותו המשפטית בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות תיקי רכוש ונכסים מורכבים הכוללים עיזבונות בגודל משמעותי.

הרקע המקצועי של עו"ד מורן בתור עובד סוציאלי גם מספק לו מומחיות ייחודית בנושאי משמורת, גישור, הגירת קטינים וחטיפות, וכן בתיקי אימוץ ותיקי פונדקאות.

כמשרד אשר חרט את ההגינות על דגלו, פתרון הסכסוכים המשפחתיים לוקח בחשבון בכל עת את הקשרים המשפחתיים הייחודיים שנשארים גם לאחר הסדרת הנושאים המשפטיים.

בנוסף, המשרד מכבד היבטים הרגשיים של הלקוח ועובד דרך קבע עם אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי.

המשרד מדגיש הגעה לפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט במידת האפשר, מתוך אמונה כי על אנשים לשלוט בחייהם ולעצב את גורלם בכוחות עצמם.

המשרד נודע בשל יכולותיו בטיפול בנושאים בינלאומיים המערבים נכסים ונאמנויות בחו"ל, ירושות, חטיפות, נאמנויות זרות ותאגידים, והוא צבר מומחיות בנושאי משפט פרטי בינלאומי ודיני משפחה בינלאומיים.

למשרד יש שיתופי פעולה קבועים עם משרדי עריכת הדין הגדולים בישראל ומחוצה לה.

המשרד מעסיק 7 עורכי דין, אשר שלושה מתוכם עובדים בו מזה כ-25 שנה: עו"ד אלון עמירן, עו"ד עומרי דרור ועו"ד יפעת שרון - הדס.

עם לקוחות המשרד ניתן למנות מגוון אוכלוסיות לרבות פוליטיקאים בכירים, שופטים, אנשי עסקים, אמנים ועוד.

עו"ד שמואל מורן

מייסד המשרד, עו"ד שמואל מורן, כיהן במגוון תפקידים ציבוריים, לרבות ראש ועדת הילדים והנוער של לשכת עורכי הדין.
עו"ד מורן, מרצה זה עשרות שנים באוניברסיטת תל אביב ובמוסדות נוספים.
עו"ד מורן היה חבר בוועדת רוטלוי, אשר בחנה את עקרונות היסוד הנוגעים לילדים ואת ההשלכות החקיקתיות הנגזרות מהם, שימש כנציג לשכת עורכי הדין ב"ועדת שנהב", אשר המליצה על שינויי חקיקה בתחום דיני המשפחה וכן שימש גם כנציג הלשכה ב"ועדת שניט", אשר פרסמה בשנת 2012 את מסקנותיה לגבי האחריות ההורית ותיקוני חקיקה שונים בתחום דיני המשפחה.

עו"ד מורן הוא מחבר משותף של הספר "היבטים פסיכולוגיים ומשפטיים של הגירה וחטיפות ילדים", ופרסם מאמרים שונים בעיתונות, בכתבי עת שונים בנושאים רבים : מזונות אזרחיים, הגירת קטינים, ניכור הורח, חוזים משפחתיים ועוד.

עו"ד מורן מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית מזה שנים רבות, מלמד קורסים שונים, כגון גישור, ומרצה בהכשרות של לשכת עורכי הדין.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת שמואל מורן - משרד עו"ד

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כל חברות הקנאביס קיבלו מתנה: מי מהן יהנו ממנה?

  חברות ישראליות שפעלו בזמן על מנת לדאוג לכך שיוכלו לייצא קנאביס לאירופה יהיו כאן המרוויחות הגדולות

  כל חברות הקנאביס קיבלו מתנה: מי מהן יהנו ממנה?

 • זה מה שמשרד האוצר ורשות המיסים צריכים לעשות כדי למנוע קריסת עשרות אלפי עסקים

  משבר הקורונה מעמיד עשרות אלפי עסקים בסכנה מיידית לפשיטת רגל וחדלות פירעון. עו"ד ליאורה ביין-אלון ועו"ד יואב ביין ממשרד 'פרופסור ביין ושות' משרד עו"ד' על הצעדים ההכרחיים שהמדינה חייבת לבצע בכדי להחזיר לבעלי העסקים את היכולת לעמוד על רגליהם ולהתמודד מול המשבר האקוטי שנגיף הקורונה הביא עימו לעסקים רבים

  זה מה שמשרד האוצר ורשות המיסים צריכים לעשות כדי למנוע קריסת עשרות אלפי עסקים

 • על החשיבות שבבחירת מסלול התקיפה של דרישת היטל השבחה

  תושבים שקיבלו מהעירייה דרישה לתשלום היטל השבחה בעת שהם מוכרים את דירתם, ורוצים לערער על הדרישה, יכולים לבחור בין פנייה לוועדת ערר לבין פנייה לשמאי מכריע. בית המשפט היקשה לאחרונה על הבחירה ורק סיבך את הבירוקרטיה עוד יותר

  על החשיבות שבבחירת מסלול התקיפה של דרישת היטל השבחה

 • משבר הקורונה תם? הדירקטורים נערכים לקרב הבא

  משבר הקורונה מאחורינו? אף שעסקים רבים מתחילים בימים אלה לשוב לעבודה תחת "שגרת קורונה", קשה עדיין לאמוד את מלוא השפעותיו והשלכותיו של המשבר שדומם את המשק בארץ כמו גם את כלכלות העולם באופן חסר תקדים. במיוחד בשעה זו של חוסר וודאות, נבחנות ביתר תשומת לב ההחלטות של הנהלות ושל דירקטורים, שמוצאים עצמם תחת זכוכית מגדלת, שעה שהם נדרשים להעריך את סיכוני החברה ולהקפיד במיוחד במילוי חובותיהם כנושאי משרה

  משבר הקורונה תם? הדירקטורים נערכים לקרב הבא