שמעונוב ושות'

עריכת דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1993
תחום: עריכת דין
כתובת: מגדלי הארבעה, מגדל דרומי, קומה 34
רח' הארבעה 30 תל אביב
טלפון: 03-6111000
פקס: 03-6133355
דוא"ל: mail@shimonov.com
אתר החברה: http://www.shimonov.com/he
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ישראל שמעונוב, שמעונוב ושות'

  ישראל שמעונוב

  שותף מייסד

  שמעונוב ושות'

  לפרופיל המלא

  ישראל שמעונוב
 • אמיר ברטוב, שמעונוב ושות'

  אמיר ברטוב

  שותף בכיר

  שמעונוב ושות'

שותפים נוספים

  דודי ברלנד שותף בכיר
  ניר כהן ששון שותף בכיר
  אורן אלקבץ
  יונתן רובינזון
  עיינה וקסלר
  קורין ביטון
  לירון עזריאל
  בנימין בן זמרה
אייקון אודות

אודות שמעונוב ושות'

משרד שמעונוב ושות’ הינו משרד עורכי הדין המוביל והפעיל ביותר בישראל בתחום שוק ההון וניירות ערך, ואחד ממשרדי הבוטיק האיכותיים והמובילים בישראל. המשרד מלווה עשרות רבות של חברות ציבוריות, חלקן מהמרכזיות והמובילות במשק הישראלי וכן חברות נדל"ן מהגדולות בצפון אמריקה, אשר ניירות הערך שלהם נסחרים בבורסה בתל אביב.

מאז היווסדו בשנת 1993 בידי עורך הדין ישראל שמעונוב, מעורכי הדין הבולטים בישראל בתחום שוק ההון וניירות ערך, המשרד מלווה את לקוחותיו בשלל השירותים המשפטיים הניתנים לחברות ציבוריות ולחברות אשר מבקשות להפוך לציבוריות ובכלל זה תשקיפים והנפקות, מיזוגים ורכישות (A&M), דיני ניירות ערך ודיני חברות. בשנת 2017, הצטרף למשרד עו"ד אמיר ברטוב כשותף בכיר הנמנה על עורכי הדין המובילים בישראל בתחום חדלות הפירעון והסדרי חוב, אשר מוביל כיום תחום זה במשרד באופן המהווה סינרגיה טבעית לתחום שוק ההון. עו"ד אמיר ברטוב הוביל בשנים האחרונות את כל הסדרי החוב הגדולים בשוק ההון בישראל, והצטרפותו למשרד הרחיבה את מגוון השירותים שמשרד שמעונוב ושות' מעניק לחברות בתחום התמחותנו ומאפשר מתן שירות עילי גם לחברות במשבר, עסקאות מימון מורכבות והסדרים. למשרד התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות המבקשות להציע ניירות ערך לציבור בישראל במיוחד, חברות מצפון אמריקה. המשרד ליווה את הרוב המכריע של ההנפקות של חברות אמריקאיות אשר הציעו ניירות ערך לציבור בישראל.

משרד שמעונוב ושות’ מדורג דרך קבע במדריכי דירוג ישראלים ובינלאומיים בצמרת (Top Tier) רשימת משרדי עורכי הדין בתחום שוק ההון וניירות ערך, לרבות אזכור ליווי והובלת מאות תשקיפים והנפקות של חברות ציבוריות ותאגידים בישראל, לצד ייצוג בעסקאות מהמרכזיות והמורכבות שהיו במשק הישראלי בשנים האחרונות. בעקבות צירופו של עו"ד ברטוב התחיל המשרד להיות מדורג כמשרד בולט בתחום חדלות הפרעון והסדרי החוב.

תחומי התמחות

תשקיפים והנפקות - מאז הקמתו, ליווה המשרד מאות הנפקות ראשונות לציבור (IPO) ובשוק המשני של ניירות ערך בישראל כמו גם, מאות הנפקות פרטיות, בהיקפי גיוס כללי, של למעלה ממאה מיליארד שקלים. בשנים החולפות ליווה משרד שמעונוב את המספר הגדול ביותר של ההנפקות של חברות בבורסה בתל אביב, לרבות את הנפקת המניות הראשונה (IPO) הגדולה בשנים האחרונות במשק של קבוצת פתאל.

התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות בישראל - למשרד שמעונוב ושות' התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות המבקשות להציע ניירות ערך לציבור בישראל. במשרד מחלקה ייעודית אשר עורכי דינה עוסקים אך ורק בייצוג חברות זרות אשר הציעו ומציעות ניירות ערך לציבור בישראל. המשרד מייצג את הרוב המכריע של חברות נדל"ן האמריקאיות, שהנפיקו בישראל אגרות חוב.
בין חברות אלה ניתן למנות תאגידים גדולים בתחום הנדל"ן בארצות הברית ובעלי שליטה ידועי שם המדורגים בצמרת רשימת עשירי תבל (דירוג Forbes). בשנת 2019, ליווה המשרד את הכנתו של תשקיף הנפקת מניות IPO מיוחד במינו, פורץ דרך וראשוני בתולדות שוק ההון הישראלי, במסגרתו הובאה לראשונה לבורסה קרן ריט אמריקאית בתצורת UpReit אשר תציע מניות רק לציבור בישראל ומשכך ביצעה מסלול רישום מלא בישראל ולא בדרך של רישום כפול.

ליווי שוטף של חברות ציבוריות - משרד שמעונוב ושות’ מלווה דרך קבע חברות ציבוריות בולטות במשק הישראלי בכל הקשור לפעולתן כתאגידים מדווחים. הפורטפוליו המרשים של לקוחות המשרד בשילוב העובדה כי מדובר בליווי ארוך שנים, מאפשר למשרד לרכוש מומחיות מעמיקה בדבר הצרכים המשפטיים של חברות אלו.
ייצוג מורכב זה כולל בין היתר, סיוע בהכנת דוחות מיידיים, דוחות עסקה עם בעל שליטה והקצאות פרטיות, ליווי בהכנת דו”חות שנתיים (ברנע), כל זאת לצד השתתפות בישיבות במוסדות החברות (דירקטוריון וועדותיו).
כמו כן המשרד מסייע ללקוחותיו בהכנת חוות דעת, פניות לרשות ניירות ערך, נושאי מדיניות תגמול, תוכניות ומתארי אופציות לעובדים בהיבטי שוק ההון.

מיזוגים ורכישות (M&A) - משרד שמעונוב ושות' מטפל בעסקאות מיזוג ורכישה (M&A), בדגש על חברות ציבוריות. לאורך השנים טיפל המשרד במאות מיזוגים ורכישות של חברות ציבוריות בישראל וכן בעשרות רבות של הצעות רכש לסוגיהן כמו גם תהליכי רה-ארגון מורכבים דוגמת Spin-off, חלוקת דיבידנד בעין מורכבת וכן פעולות דומות הנובעות מחוק הריכוזיות לצורך צמצום שכבות. בשנים האחרונות, ייצג משרדנו את עסקאות רכישה מרכזיות בשוק ההון בישראל ובכלל זאת את הרוכש בעסקת הענק של רכישת השליטה בחברת שיכון ובינוי.
תחום המיזוגים ורכישות ושינויי המבנה בעולם החברות הציבוריות הינו תחום מורכב הדורש בקיאות והבנה עמוקה בדיני חברות מחד ובדיני ניירות ערך מאידך שכן המדובר בכלים שלובים. עו”ד ישראל שמעונוב, ראש המשרד, מעורב באופן אישי ומוביל את הטיפול בכל עסקה מהותית המטופלת במשרדנו. ניסיונו הייחודי ורב השנים של עו”ד שמעונוב בתחום ניירות ערך והיכרותו המוחלטת של שוק ההון הישראלי על גווניו ונגזרותיו מייצרת נוסחה מנצחת להובלת תיקים מורכבים.

רגולציה בשוק ההון - לאור מרכזיות המשרד והעומד בראשו בתחום שוק ההון וניירות ערך בישראל, המשרד הפך במרוצת השנים למומחה גדול ובעל שם גם בתחום הרגולציה של שוק ההון בישראל ואנו נדרשים לייעוץ בתחום הרגולציה והאכיפה חדשות לבקרים גם על ידי לקוחות אשר אינם מלקוחות המשרד הקבועים הבאים לקבל חוות דעת מומחה בתחום. במשרד מחלקה מקצועית, המנוהלת על ידי עורך דין בכיר אשר בהשכלתו גם חשבונאי ומספקת עדכוני חקיקה ורגולציה שוטפים ויומיים לעורכי הדין וללקוחת המשרד על פי הצורך.
כמו כן, המחלקה המקצועית אמונה על הכנת חוות דעת ובחינת מקרים מיוחדים המובאים לפתחה. המשרד גאה להיות מעורב בשינויי חקיקה ותקנות בתחום לרבות שינוי הנחיות הבורסה בנושאי הליבה של משרדנו.

חדלות פרעון - תחום חדלות הפירעון מנוהל במשרדנו על ידי עו״ד אמיר ברטוב, אחד המומחים הגדולים בתחום בישראל.
עו”ד אמיר ברטוב הוביל בשנים האחרונות את כל הסדרי החוב הגדולים במשק הישראלי, והצטרפותו למשרד הרחיבה את מגוון השירותים שהמשרד מעניק לחברות בתחום התמחותנו ומאפשר מתן שירות עילי גם לחברות במשבר, עסקאות מימון מורכבות והסדרים.
תחום חדלות הפירעון דורש ניסיון רב ובקיאות בתחומי משפט רבים כגון משפט אזרחי ודיני חברות ודיני ניירות ערך, לצד הבנה וראיה כלכלית חשבונאית נרחבת.
לעו”ד ברטוב ניסיון רב שנים בכל היבטי ליווי חברות בקשיים וחדלות הפירעון, החל מייצוג חברות מול נושים, ליווי חברות לקראת הסדרי חוב וייצוגן בערכאות השונות וכלה במינויים אישיים כבעל תפקיד.

לקוחות המשרד

עם לקוחות המשרד נמנים עשרות רבות של חברות ציבוריות אשר ניירות הערך שלהן נסחרים בבורסה בתל אביב. בין הלקוחות האמורים, ניתן למנות את הקבוצות הגדולות והמובילות בישראל, חברות זרות מובילות בתחומן וכן בעלי שליטה ואנשי עסקים רבים, מהארץ ומהעולם. בנוסף, לקוחות המשרד מונים תאגידים הפעילים במגוון רחב של תחומי פעילות ועיסוק, לרבות נדל"ן בישראל ובחו"ל, מלונאות, תעשייה, תעופה, מכשור רפואי, קמעונאות, מזון, דלק ושמנים, השקעות ופיננסיים, ביומד, היי-טק, הון סיכון, רכב, ליסינג ועוד.

צוות המשרד

משרד שמעונוב ושות’ גאה בצוות משפטי ענף ומנוסה, המספק שירות ללקוחות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. המשרד משכיל לשלב הקפדה על איכות חסרת פשרות לצד מחשבה יצירתית יוצאת דופן והבנה עסקית מעמיקה. מרבית השותפים ועורכי הדין במשרד החלו את עבודתם במשרד כמתמחים, ועוסקים באופן בלעדי בנושאי שוק ההון וניירות ערך מזה שנים רבות, תוך צבירת ניסיון ארגוני שלא יסולא בפז.

עו"ד ישראל שמעונוב
עו"ד ישראל שמעונוב, מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום שוק ההון, מדורג כמוביל בתחומו במסגרת דירוגים מובילים בישראל ובעולם. הודות לניסיונו העשיר והידע הייחודי שלו, שצבר לאורך שנות פעילותו המשפטית בתחום, עו"ד שמעונוב נחשב לאורים ותומים בתחומו, וזוכה למקום ייחודי של כבוד והערכה השמור למעטים.
עו"ד שמעונוב החל את הקריירה המשפטית שלו בשנת 1990 כמתמחה במשרדו של פרופ' יוסף גרוס. באוגוסט 1993 ייסד עו"ד שמעונוב את המשרד. לעו"ד שמעונוב למעלה מעשרים שנות ניסיון כעורך דין מסחרי, המתמחה בדיני ניירות ערך ודיני חברות, מימון חברות ומיזוגים ורכישות בישראל.
עו"ד שמעונוב, הידוע כאוטוריטה בתחומו, מייעץ ללקוחותיו במגוון רחב של נושאים בדיני חברות וניירות ערך ומייצג אותם בפני רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך בת"א. עו"ד שמעונוב ייצג לאורך השנים מגוון רחב של לקוחות במאות הנפקות ציבוריות ובמאות גיוסי הון והנפקות פרטיות בשוק הפרטי והמוסדי, בהיקף גיוס כולל של עשרות מיליארדי שקלים. עו"ד שמעונוב השתתף לאורך השנים בתהליכים תקדימיים רבים ועסקאות פורצות דרך בשוק ההון הישראלי, כגון עסקאות מיזוג ורכישה מורכבות ביותר של חברות ציבוריות וכן השתתפות במאבקי השליטה המשמעותיים בשוק ההון הישראלי בעשרים השנים האחרונות.

עו"ד אמיר ברטוב
עו״ד אמיר ברטוב הינו שותף בכיר במשרד ומומחה בעל מוניטין בתחום החברות בקשיים, הבראת חברות, הסדרי חוב, ליווי חברות בקשיים וניהול חברות בהליכי חדלות פירעון כבעל תפקיד, וניסיון רב בייצוג חברות ומשקיעים בהסכמי רכישה ומימון.
לאמיר ניסיון של 20 שנה בתחום הבראת חברות והסדרי חוב של חברות בקשיים והליכי חדלות פירעון. לאורך השנים, צבר לעצמו מוניטין והצלחות משמעותיות בכמה מתיקי הסדרי החוב הבולטים במשק הישראלי, ביניהם אפריקה ישראל, דלק נדל״ן, IDB פיתוח, הדסה עין כרם, דואר ישראל, סקיילקס, קרדן ומגה קמעונאות. מוניטין זה מיצב אותו כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום זה.
אמיר מתמחה גם בליטיגציה תאגידית, עסקאות מיזוג ורכישה ועסקאות מימון מורכבות, ובמסגרת זו הוא מייעץ באופן שוטף לחברות, פרטיות וציבוריות, בסוגיות משפטיות מורכבות.

בנוסף אולי יעניין אותך