שמעונוב ושות'

שוק ההון, חדלות פירעון, מיזוגים ורכישות

שמעונוב ושות'
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1993
תחום: שוק ההון, חדלות פירעון, מיזוגים ורכישות
כתובת: מגדלי הארבעה, מגדל דרומי, קומה 34
רח' הארבעה 30 תל אביב 6473926
טלפון: 03-6111000
פקס: 03-6133355
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.shimonov.com/he
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ישראל שמעונוב

  עו"ד ישראל שמעונוב

  שותף מייסד

  שמעונוב ושות'

 • אמיר ברטוב

  עו"ד אמיר ברטוב

  שותף בכיר

  שמעונוב ושות'

 • דודי ברלנד

  עו"ד דודי ברלנד

  שותף בכיר

  שמעונוב ושות'

 • ניר כהן ששון

  עו"ד ניר כהן ששון

  שותף בכיר

  שמעונוב ושות'

שותפים נוספים

  אורן אלקבץ
  יונתן רובינזון
  קורין ביטון
  לירון עזריאל
  בנימין בן זמרה
אייקון אודות

אודות שמעונוב ושות'

משרד שמעונוב ושות’ הינו משרד עורכי הדין המוביל והפעיל ביותר בישראל בתחום שוק ההון וניירות ערך, ואחד ממשרדי הבוטיק האיכותיים והמובילים בישראל.

המשרד מלווה עשרות רבות של חברות ציבוריות מהמרכזיות והמובילות במשק הישראלי וכן חברות נדל"ן מהגדולות בצפון אמריקה, אשר ניירות הערך שלהן נסחרים בבורסה בתל אביב.

המשרד נוסד בשנת 1993 על ידי עורך הדין ישראל שמעונוב, מעורכי הדין הבולטים בישראל בתחום שוק ההון וניירות ערך.

המשרד מלווה את לקוחותיו, עליהם נמנות חברות ציבוריות וחברות המבקשות להפוך לציבוריות, במגוון שירותים משפטיים שונים ובכלל זה בהליכי תשקיפים והנפקות, מיזוגים ורכישות (M&A), דיני ניירות ערך ודיני חברות.

לצוות המשרד התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות המבקשות להציע ניירות ערך לציבור בישראל, בדגש על חברות מצפון אמריקה. למשרד שם בינלאומי בתחום ניירות הערך והוא ליווה את מרבית ההנפקות של חברות אמריקאיות אשר הציעו ניירות ערך לציבור בישראל.

משרד שמעונוב ושות’ מדורג דרך קבע במדריכי דירוג ישראלים ובינלאומיים בצמרת (Top Tier) רשימת משרדי עורכי הדין בתחום שוק ההון וניירות ערך, לרבות ליווי והובלת מאות תשקיפים והנפקות של חברות ציבוריות ותאגידים בישראל, לצד ייצוג בעסקאות מהמרכזיות והמורכבות שהיו במשק הישראלי בשנים האחרונות. כמו כן, המשרד מדורג כמשרד בולט ומוביל בתחום חדלות הפירעון והסדרי החוב אשר באמתחתו ליווי הליכים מהמורכבים והמאתגרים בישראל ומחוצה לה.

החל משנת 2017 וכחלק מאסטרטגיית המשרד להעניק ללקוחותיו סל שירותים כולל בתחום שוק ההון, פועלת במשרד מחלקת חדלות פירעון בראשותו של עו"ד אמיר ברטוב, מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום חדלות פירעון. עו"ד ברטוב, הוביל בשנים האחרונות את כל הסדרי החוב הגדולים בשוק ההון בישראל, וכיום הוא מוביל תחום זה במשרד באופן המהווה סינרגיה טבעית לתחום שוק ההון, לצד מתן שירות עילי גם לחברות במשבר, עריכת עסקאות מימון מורכבות ויצירת הסדרים.

תחומי התמחות

תשקיפים והנפקות - צוות המשרד ליווה ומלווה מאות הנפקות לציבור הן בשוק הראשוני (IPO) והן בשוק המשני של ניירות הערך בישראל כמו גם, מאות הנפקות פרטיות בהיקפי גיוס כללי, של למעלה ממאה מיליארד שקלים. משרד שמעונוב ושות' גאה ללוות את המספר הגדול ביותר של הנפקות חברות בבורסה בתל אביב, לרבות את הנפקת המניות הראשונה של קבוצת פתאל - ההנפקה הגדולה בישראל בשנים האחרונות.

התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות בישראל - למשרד שמעונוב ושות' התמחות ייחודית בייצוג חברות זרות המבקשות להציע ניירות ערך לציבור בישראל וחברות נדל"ן אמריקאיות, שהנפיקו בישראל אגרות חוב.

במשרד צוות ייעודי, מנוסה ומקצועי המטפל בתחום זה בלבד ומייצג את רובם המכריע של התאגידים הגדולים בתחום הנדל"ן בארצות הברית וכן בעלי שליטה ידועי שם המדורגים בצמרת רשימת עשירי תבל (דירוג Forbes). בשנת 2019, ליווה צוות המשרד את הליך הכנתו של תשקיף הנפקת מניות IPO מיוחד במינו, פורץ דרך וראשוני בתולדות שוק ההון הישראלי, במסגרתו הובאה לראשונה לבורסה קרן ריט אמריקאית (בתצורת UpReit) אשר תציע מניות רק לציבור בישראל.

ליווי שוטף של חברות ציבוריות - משרד שמעונוב ושות’ מלווה דרך קבע חברות ציבוריות בולטות במשק הישראלי בכל הקשור לפעולתן כתאגידים מדווחים. הפורטפוליו המרשים של לקוחות המשרד בשילוב העובדה כי מדובר בליווי ארוך שנים, מאפשר למשרד לרכוש מומחיות מעמיקה בדבר הצרכים המשפטיים של חברות אלו.

ייצוג מורכב זה כולל בין היתר, סיוע בהכנת דו"חות מיידיים, דוחות עסקה עם בעל שליטה והקצאות פרטיות, ליווי בהכנת דו”חות שנתיים (ברנע), כל זאת לצד השתתפות בישיבות במוסדות החברות (דירקטוריון וועדותיו).

כמו כן, צוות המשרד מסייע ללקוחותיו בהכנת חוות דעת, פניות לרשות ניירות ערך, נושאי מדיניות תגמול, תוכניות ומתארי אופציות לעובדים בהיבטי שוק ההון.

מיזוגים ורכישות (M&A) - צוות המשרד מטפל בעסקאות מיזוג ורכישה (M&A), בדגש על חברות ציבוריות - תחום מורכב הדורש בקיאות והבנה עמוקה בדיני חברות ובדיני ניירות ערך.

לאורך השנים טיפל המשרד במאות מיזוגים ורכישות של חברות ציבוריות בישראל וכן בעשרות רבות של הצעות רכש לסוגיהן, כמו גם תהליכי רה-ארגון מורכבים דוגמת Spin-off, חלוקת דיבידנד בעין וכן פעולות דומות הנובעות מחוק הריכוזיות לצורך צמצום שכבות. בשנים האחרונות, אף ליווה צוות המשרד עסקאות רכישה מרכזיות בשוק ההון בישראל ובכלל זאת את הרוכש בעסקת הענק של רכישת השליטה בחברת שיכון ובינוי.

עו”ד ישראל שמעונוב, מייסד המשרד, מעורב באופן אישי ומוביל את הטיפול בכל עסקה מהותית. ניסיונו הייחודי ורב השנים של עו”ד שמעונוב בתחום ניירות הערך והיכרותו המוחלטת של שוק ההון הישראלי על גווניו ונגזרותיו מייצרים נוסחה מנצחת להובלת תיקים מורכבים.

רגולציה בשוק ההון - לאור מקצועיותו הבלתי מתפשרת והעיסוק המאסיבי בתחום שוק ההון וניירות ערך בישראל, הפך צוות המשרד לאוטוריטה גם בתחום הרגולציה של שוק ההון ולא אחת נדרש לייעוץ בתחום הרגולציה והאכיפה גם על ידי לקוחות אשר אינם מלקוחות המשרד הקבועים. במשרד מחלקה מקצועית המנוהלת על ידי עורך דין בכיר (גם חשבונאי בהשכלתו), אשר אמונה, בין היתר, על הכנת חוות דעת ובחינת מקרים מיוחדים המובאים לפתחה. כמו כן, המחלקה מעורבת בשינויי חקיקה ותקנות בתחום, לרבות שינוי הנחיות הבורסה בנושאי הליבה של המשרד.

חדלות פירעון - תחום חדלות הפירעון במשרד שמעונוב ושות' מנוהל על ידי עו״ד אמיר ברטוב, אחד המומחים הגדולים בתחום בישראל, אשר הוביל בשנים האחרונות את רוב הסדרי החוב הגדולים במשק הישראלי.

הצטרפותו של עו"ד ברטוב לצוות המשרד, הרחיבה את סל השירותים המוענקים ללקוחות המשרד ומאפשרת מתן שירות עילי גם לחברות במשבר, כמו גם ניהול עסקאות מימון מורכבות ועריכת הסדרים.

תחום חדלות הפירעון דורש ניסיון רב ובקיאות בתחומי משפט רבים כגון משפט אזרחי, דיני חברות ודיני ניירות ערך, לצד הבנה וראיה כלכלית חשבונאית רחבה. לעו”ד ברטוב ניסיון רב שנים בליווי חברות בקשיים ובכלל הליכי חדלות הפירעון, החל מייצוג חברות מול נושים, דרך ליווי חברות לקראת הסדרי חוב וייצוגן בערכאות השונות וכלה במינויים אישיים כבעל תפקיד.

לקוחות המשרד

על לקוחות המשרד נמנות עשרות רבות של חברות ציבוריות אשר ניירות הערך שלהן נסחרים בבורסה בתל אביב, ביניהן הקבוצות הגדולות והמובילות במשק הישראלי, חברות זרות מובילות בתחומן וכן בעלי שליטה ואנשי עסקים רבים מהארץ ומהעולם.

בנוסף, צוות המשרד מלווה תאגידים במגוון רחב של תחומי פעילות, לרבות נדל"ן בישראל ובחו"ל, מלונאות, תעשייה, תעופה, מכשור רפואי, קמעונאות, מזון, דלק ושמנים, השקעות ופיננסיים, ביומד, היי-טק, הון סיכון, רכב, ליסינג.

צוות המשרד

משרד שמעונוב ושות’ גאה בצוות משפטי מקצועי, איכותי ומנוסה, המספק שירות ללקוחות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ומשלב הקפדה על איכות חסרת פשרות, מחשבה יצירתית יוצאת דופן והבנה עסקית מעמיקה.

מרבית השותפים ועורכי הדין במשרד החלו את עבודתם במשרד כמתמחים ועוסקים באופן בלעדי בנושאי שוק ההון וניירות ערך מזה שנים רבות, תוך צבירת ניסיון ארגוני שלא יסולא בפז.

עו"ד ישראל שמעונוב

עו"ד ישראל שמעונוב, מייסד משרד שמעונוב ושות', הוא מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום שוק ההון, בעל ניסיון של מעל לשלושה עשורים כעורך דין בתחומי המשפט המסחרי ומוכר כמוביל בתחומו הן בקרב קולגות וגופים שונים והן בקרב מדריכי דירוג בישראל ובעולם. הודות לניסיונו העשיר והידע הייחודי שצבר לאורך שנות פעילותו המשפטית בתחום, עו"ד שמעונוב נחשב לאורים ותומים בתחומו וזוכה למקום של כבוד והערכה בקרב תחום עיסוקו ובכלל.

עו"ד שמעונוב, הידוע כאוטוריטה בתחומו, מייעץ ללקוחותיו במגוון רחב של נושאים בדיני חברות וניירות ערך ומייצג אותם בפני רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך בת"א. עו"ד שמעונוב ייצג לאורך השנים מגוון רחב של לקוחות במאות הנפקות ציבוריות ובמאות גיוסי הון והנפקות פרטיות בשוק הפרטי והמוסדי, בהיקף גיוס כולל של עשרות מיליארדי שקלים. כמו כן, עו"ד שמעונוב השתתף לאורך השנים בתהליכים תקדימיים רבים ועסקאות פורצות דרך בשוק ההון הישראלי, כגון עסקאות מיזוג ורכישה מורכבות ביותר של חברות ציבוריות והשתתפות במאבקי שליטה משמעותיים בשוק ההון הישראלי.

עו"ד אמיר ברטוב

עו״ד אמיר ברטוב הינו שותף בכיר במשרד ומוכר כאוטוריטה בתחום הבראת חברות, הסדרי חוב, ליווי חברות בקשיים וניהול חברות בהליכי חדלות פירעון כבעל תפקיד. בנוסף, לעו"ד ברטוב ניסיון רב בייצוג תאגידים רבים ומשקיעים בהסכמי רכישה ומימון.

עו"ד ברטוב הינו בעל מומחיות של מעל לשני עשורים, במסגרתן צבר לעצמו הישגים משמעותיים בכמה מתיקי הסדרי החוב הבולטים במשק הישראלי, ביניהם אפריקה ישראל, דלק נדל״ן, IDB פיתוח, הדסה עין כרם, דואר ישראל, סקיילקס, קרדן ומגה קמעונאות. מוניטין זה מיצב אותו כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום זה.

עו"ד ברטוב מתמחה גם בליטיגציה תאגידית, עסקאות מיזוג ורכישה ועסקאות מימון מורכבות, ובמסגרת זו הוא מייעץ באופן שוטף לחברות, פרטיות וציבוריות, בסוגיות משפטיות מורכבות.

עו"ד דודי ברלנד

עו"ד דודי ברלנד הינו שותף בכיר במשרד ומנהל יחד עם עו”ד בנימין בן זמרה את תחום ההנפקות הזרות במשרד. במרוצת השנים צבר עו”ד ברלנד ניסיון רב בייצוג חברות ציבוריות בתשקיפים והנפקות מול רשות ניירות ערך, הבורסה והגורמים המוסדיים בישראל. כמו כן, עו”ד ברלנד עוסק במתן ייעוץ משפטי שוטף לתאגידים כאמור במגוון סוגיות מדיני התאגידים ודיני ניירות ערך ועניינים שוטפים נוספים.

עו"ד ניר כהן ששון

עו”ד ניר כהן ששון הינו שותף בכיר במשרד, המתמחה בדיני חברות וניירות ערך בישראל וכן במיזוגים ורכישות של חברות ציבוריות שנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. עו"ד כהן ששון מייעץ ומלווה חברות ציבוריות ופרטיות, בהנפקות ראשונות לציבור (IPO) ובגיוסים בשוק המשני וכן במגוון נושאים משפטיים ומסחריים הנוגעים לתאגידים הנסחרים בבורסה לניירות ערך בתל אביב, בפעילותם המסחרית היום-יומית ובתהליכים מורכבים של עסקאות בשוק ההון הישראלי. עו"ד כהן ששון מייצג חברות ציבוריות אשר פעילות במגוון תחומים, וכן מייצג חברות זרות בגיוסי חוב בישראל, לרבות בגיוסי חוב מורכבים.

בנוסף אולי יעניין אותך