CityBee אדריכלים

אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח

CityBee אדריכלים
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2011
תחום: אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח
כתובת: מצדה 7, מגדל בסר 4, בני ברק
טלפון: 03-5403938
פקס: 03-5403938
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.citybee-arch.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ערן שקד

  ערן שקד

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • ערן לשם

  ערן לשם

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • חגי דנינו

  חגי דנינו

  אדריכל שותף

  CityBee אדריכלים

אייקון אודות

אודות CityBee אדריכלים

חברת CityBee אדריכלים הינו משרד ייחודי בענף האדריכלות בישראל. המשרד פועל בתחומי האדריכלות, האורבניזם, המחקר והפיתוח והוא מעורב במספר רב של פרויקטים בכל רחבי הארץ. המשרד הוקם ב-2011 על ידי ערן לשם וערן שקד המכהנים בו כמנכ"לים משותפים והוא חוגג השנה עשור של פעילות. העיקרון המהותי שעליו מושתתת פעילותו עד היום הוא תכנון "אדריכלות טובה", כזו המייצרת פרויקטים בעלי ערכים חברתיים, אסתטיים, ירוקים, כלכליים ואחרים. לשם כך עושים במשרד מאמצים כבירים להפוך את השרטוטים המבוססים על האמת המקצועית הפנימית, למציאות בשטח. עיקרון אסטרטגי אחר המלווה את המשרד מראשיתו הוא בחירת פרויקטים תכנוניים גדולים במיוחד בהם יכולות החברה יוצאות אל הפועל.

CityBee, כוורת של יצירה

לצד ערן לשם וערן שקד עובדים במשרד 30 אדריכלים והנדסאים מקצועיים ויצירתיים. שמו של המשרד אינו נושא את שמות שני השותפים וזאת מתוך החלטה מודעת לייצר מרחב של מקצועיות ויצירה אשר אינו נשען על היררכית ברזל אלא על צוות גדול ומקצועי שיש לו מקום להתבטא, להשפיע ולהתפתח. עבודת הצוות במשרד מביאה אותו להישגיו הבולטים כאשר ערן לשם וערן שקד עובדים בסינרגיה מלאה לפריסת החזון ולמימושו.

שותפות בת 20 שנה

CityBee אדריכלים הוקם פורמאלית בשנת 2011 אך השותפות בין שקד ללשם, המייסדים, נרקמה עוד לפני עשרים שנה בזמן לימודיהם האקדמיים באוניברסיטת אריאל. בהמשך הדרך השניים התפצלו אמנם כאשר לשם פנה לתחום הציבורי ושקד לתחום הפרטי וזאת מתוך מטרה ברורה לצבור ניסיון בשני העולמות טרם הקמת המשרד הייחודי.

הקוד הפתוח באדריכלות ותשוקה תכנונית

הערך המוסף אותו מעניק המשרד ללקוחותיו הוא היצירתיות הבלתי נגמרת והתשוקה לתכנון. לקוחות המשרד מוצאים בו סביבה חמה וחברית, כזו המדברת אליהם בגובה העיניים ויתירה מכך הם סומכים על צוות המשרד שלא יחרוג מהגבולות התקציביים אשר הוגדרו לפרויקט. ערך מוסף אחר שבולט במשרד הוא השירותיות – צוותי האדריכלים האחראים על הפרויקטים השונים מלווים לאורך כל הדרך את היזם ואת צוות העבודה שלו יחד עם לשם ושקד - מתחילת הפרויקט ועד סופו. כמו כן, המשרד לוקח אחריות אמיתית על תכנון הפרויקט ודואג לאורך הדרך לכך שהיועצים המקצועיים המלווים את החברות היזמיות יובילו את תוכנית הפרויקט כפי שנהגתה במקור במשרד.

מטפחים את דור העתיד של האדריכלים

המשרד מעסיק כאסטרטגיה אדריכלים צעירים ונותן להם את המקום לביטוי עצמי, הגשמה ולקיחת חלק אמיתי בתכנון הפרויקטים מתוך שותפות ושוויון מלאים. המשרד מעניק לעובדיו אופק תעסוקתי ומיומנויות מקצועיות ההולמות את הרוח הטכנולוגית וההייטקיסטית של היום, וכך בניגוד למקובל בענף, עובדיו יכולים להמשיך ולעבוד כשכירים במקום יציב ובטוח המעניק להם תגמול הוגן ואופציות קידום. 

הערך המוסף בכל פרויקט

במשרד מתאימים את הסגנון היצירתי והאוונגרדי למגבלות הלקוח אך יחד עם זאת נושאים באחריות סביבתית-ציבורית גדולה הגורמת להם לא פעם לדחות פרויקטים שהם אינם יכולים לעמוד מאחוריהם אתית ומקצועית. כחלק מתפיסה זו מאמינים במשרד כי גם מי שקונה דירה בפרויקט דוגמת "מחיר למשתכן" בפריפריה צריך לקבל דירה מתוכננת היטב הממקסמת ומנצלת כל יתרון, והמשרד אכן נענה ברצון לאתגרים כאלו הבאים לטובת הכלל.

התחדשות עירונית – לא רק מגדלים

בניגוד לתפיסה המקובלת לפיה התחדשות עירונית בארץ משמעותה בניית מגדלי מגורים עם שטחי מסחר וציבור בקומת הקרקע (במודל של עירוב שימושים), במשרד גורסים שאפשר גם אחרת. משכך, בעזרת יצירתיות אדריכלית כמו גם יזמים ורשויות הפתוחים לרעיונות חדשים המשרד דוחף את ההתחדשות העירונית לכיוונים חדשניים של פיזור השטחים הציבוריים, בניית דירות קטנות וברות השגה שמעליהם דירות יוקרה גם במגדל וגם בבניה מרקמית.

פרויקטים נבחרים

מתחם שרונה, תל אביב – תכנון שלושת מגדלי המגורים החדשים במתחם התל אביבי המרכזי, בשיתוף עם משרד האדריכלים משה צור.

מגדל האחדות, רמת גן – תכנון המגדל הייחודי הכולל 36 קומות וכ-200 יחידות דיור.

מגדל השנהב, בת ים – מגדל אשר תוכנן עם מחווה צורנית מיוחדת הכולל קומות משרדים בחלקו התכנון ודירות יוקרה  עם נוף לים בחלקו העליון.

פארק אריאל שרון – תכנון התב"ע של פארק אריאל שרון הנחשב לפארק המטרופוליני הגדול ביותר בארץ.

חריש – המשרד היה אחראי לתכנון 1000 יחידות דיור בשכונת אור המזרח בעיר וכמו כן לתכנון 1000 יחידות דיור נוספות בשכונות אחרות בעיר.

רחובות - תכנון מתחם גינדי ווסט של גינדי אחזקות הכולל 416 יחידות דיור.

החזון העסקי

חזונו של משרד CityBee אדריכלים הוא להרחיב את פעילותו בחו"ל וכבר כיום המשרד פועל בארה"ב, אפריקה ומדינות נוספות. בהקשר לכך, בחברה מאמינים מאוד בשיטה הניו יורקית שבה יזמים מקבלים הקלות תכנוניות בתמורה לבניית מרחבים ציבוריים או פרטיים המועילים לכלל הציבור, ופועלים לקדמה גם בישראל. החברה פועלת ומתמקדת בפרויקטים רחבי היקף ובמגדלים המאפשרים להוציא לפועל את חוזקות המשרד שבהן עיצוב ייחודי ובולט לצד תכנון עירוב שימושים צופה פני עתיד.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת CityBee אדריכלים

 • "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

  על אף המצב המאתגר בו נמצא שוק האדריכלים, ישנם משרדים שמצליחים לא להוציא את העובדים שלהם לחל"ת, "העובדים הינם קבוצה איכותית שאין לה תחליף מבחינתנו" מסבירים ערן שקד וערן לשם ממשרד האדריכלים CityBee, בראיון מיוחד ל DUN'S 100 על המאבק שלהם במשבר התעסוקתי שנגרם כתוצאה מהתפשטות הנגיף ופגיעתו במשק

  "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

 • אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  עולם אדריכלות המבוסס על הקוד הפתוח יוביל לקיצור משמעותי של משך הפרויקט בלפחות שליש מהזמן

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

  אסון כבד וחסר תקדים, בו ניספו 45 אנשים ועשרות נפצעו

  אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

 • הגמ"ח החדש של רשות מקרקעי ישראל

  הגמ"ח החדש של רשות מקרקעי ישראל

 • אל תבטלו לנו את ההסתמכות

  אנחנו עומדים בפני מהפכה צפויה של דיני הירושה, מהפכה שרובה חיובית וחשובה, התאמת דיני הירושה אל מציאות החיים הנוכחית. לצד החיוביות, דומה שבשינוי אחד, דרמטי ומהותי, המחוקק בחר בנתיב לא נכון

  אל תבטלו לנו את ההסתמכות