CityBee אדריכלים

אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח

CityBee אדריכלים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2011
תחום: אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח
כתובת: מצדה 7, מגדל בסר 4, בני ברק
טלפון: 03-5403938
פקס: 03-5403938
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.citybee-arch.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ערן שקד, CityBee אדריכלים

  ערן שקד

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • ערן לשם, CityBee אדריכלים

  ערן לשם

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • חגי דנינו, CityBee אדריכלים

  חגי דנינו

  אדריכל שותף

  CityBee אדריכלים

אייקון אודות

אודות CityBee אדריכלים

חברת CityBee אדריכלים הינו משרד ייחודי בענף האדריכלות בישראל. המשרד פועל בתחומי האדריכלות, האורבניזם, המחקר והפיתוח והוא מעורב במספר רב של פרויקטים בכל רחבי הארץ. המשרד הוקם לפני שמונה שנים על ידי ערן לשם וערן שקד המכהנים בו כמנכ"לים משותפים והעיקרון המהותי עליו מושתתת פעילותו עד היום הוא תכנון "אדריכלות טובה", כזו המייצרת פרויקטים בעלי ערכים חברתיים, אסתטיים, ירוקים, כלכליים ואחרים. לשם כך עושים במשרד מאמצים כבירים להפוך את השרטוטים המבוססים על האמת המקצועית הפנימית, למציאות בשטח. עיקרון אסטרטגי אחר המלווה את המשרד מראשיתו הוא בחירת פרויקטים תכנוניים גדולים במיוחד בהם יכולות החברה יוצאות אל הפועל.

CityBee, כוורת של יצירה

לצד ערן לשם וערן שקד  עובדים במשרד 23 אדריכלים והנדסאים מקצועיים ויצירתיים. שמו של המשרד אינו נושא את שמות שני השותפים  וזאת מתוך החלטה מודעת לייצר מרחב של מקצועיות ויצירה אשר אינו נשען על היררכית ברזל אלא על צוות גדול ומקצועי שיש לו מקום להתבטא, להשפיע ולהתפתח. עבודת הצוות במשרד מביאה אותו להישגיו הבולטים כאשר ערן לשם וערן  שקד עובדים בסינרגיה מלאה  לפריסת החזון ולמימושו.

שותפות בת 20 שנה

CityBee אדריכלים הוקם פורמאלית בשנת 2011 אך השותפות בין שקד ללשם, המייסדים, נרקמה עוד לפני עשרים שנה בזמן לימודיהם האקדמיים באוניברסיטת אריאל. בהמשך הדרך השניים התפצלו אמנם כאשר לשם פנה לתחום הציבורי ושקד לתחום הפרטי וזאת מתוך מטרה ברורה לצבור ניסיון בשני העולמות טרם הקמת המשרד הייחודי. 

חשיבה מחוץ לקופסא ותשוקה תכנונית

הערך המוסף אותו מעניק המשרד ללקוחותיו הוא היצירתיות הבלתי נגמרת כמו גם התשוקה לתכנון. לקוחות המשרד מוצאים בו סביבה חמה וחברית, כזו המדברת אליהם בגובה העיניים ויתירה מכך הם סומכים על צוות המשרד שלא יחרוג מהגבולות התקציביים אשר הוגדרו לפרויקט.  ערך מוסף אחר שבולט במשרד הוא השירותיות – צוותי האדריכלים האחראים על הפרויקטים השונים מלווים לאורך כל הדרך את היזם ואת צוות העבודה שלו ולשם ושקד בעצמם אינם יוצאים מתחילת הפרויקט ועד סופו. כמו כן, המשרד לוקח אחריות אמיתית על תכנון הפרויקט ודואג לאורך הדרך לכך שהיועצים המקצועיים המלווים את החברות היזמיות יובילו את תוכנית הפרויקט כפי שנהגתה במקור במשרד. 

מטפחים את דור העתיד של האדריכלים

המשרד מעסיק כאסטרטגיה אדריכלים צעירים ונותן להם את המקום לביטוי עצמי, הגשמה ולקיחת חלק אמיתי בתכנון הפרויקטים מתוך שותפות ושוויון מלאים.  המשרד מעניק לעובדיו אופק תעסוקתי ומיומנויות מקצועיות ההולמות את הרוח הטכנולוגית וההייטקיסטית של היום, וכך בניגוד למקובל בענף, עובדיו יכולים להמשיך ולעבוד כשכירים במקום יציב ובטוח המעניק להם תגמול הוגן ואופציות קידום. 

הערך המוסף בכל פרויקט

במשרד מתאימים את הסגנון היצירתי והאוונגרדי למגבלות הלקוח אך יחד עם זאת נושאים באחריות סביבתית-ציבורית גדולה הגורמת להם לא פעם לדחות פרויקטים שהם אינם יכולים לעמוד מאחוריהם אתית ומקצועית.  כחלק מתפיסה זו מאמינים במשרד כי גם מי שקונה דירה בפרויקט דוגמת "מחיר למשתכן" בפריפריה צריך לקבל דירה מתוכננת היטב הממקסמת ומנצלת כל יתרון, והמשרד אכן נענה ברצון לאתגרים כאלו הבאים לטובת הכלל.

התחדשות עירונית – לא רק מגדלים

בניגוד לתפיסה המקובלת לפיה התחדשות עירונית בארץ משמעותה בניית מגדלי מגורים עם שטחי מסחר וציבור בקומת הקרקע (במודל של עירוב שימושים),  במשרד גורסים שאפשר גם אחרת. משכך, בעזרת יצירתיות אדריכלית כמו גם יזמים ורשויות הפתוחים לרעיונות חדשים המשרד דוחף את ההתחדשות העירונית לכיוונים חדשניים של פיזור השטחים הציבוריים, בניית דירות קטנות וברות השגה שמעליהם דירות יוקרהגם במגדל וגם בבניה מרקמית.

פרויקטים נבחרים

מתחם שרונה, תל אביב – תכנון שלושת מגדלי המגורים החדשים במתחם התל אביבי המרכזי, בשיתוף עם משרד האדריכלים משה צור.

מגדל האחדות, רמת גן – תכנון המגדל הייחודי הכולל 36 קומות וכ-200 יחידות דיור.

מגדל השנהב, בת ים – מגדל אשר תוכנן עם מחווה צורנית מיוחדת הכולל קומות משרדים בחלקו התכנון ודירות יוקרה  עם נוף לים בחלקו העליון.

פארק אריאל שרון – תכנון התב"ע של פארק אריאל שרון הנחשב לפארק המטרופליני הגדול ביותר בארץ.

חריש – המשרד היה אחראי לתכנון 1000 יחידות דיור בשכונת אור המזרח בעיר וכמו כן לתכנון 1000 יחידות דיור נוספות בשכונות אחרות בעיר.  

רחובות - תכנון מתחם גינדי ווסט של גינדי אחזקות הכולל 416 יחידות דיור.

החזון העסקי

חזונו של משרד  CityBee אדריכלים הוא להרחיב את פעילותו בחו"ל וכבר כיום המשרד  פועל בארה"ב ומדינות נוספות. בהקשר לכך, בחברה מאמינים מאוד בשיטה הניו יורקית שבה יזמים מקבלים הקלות תכנוניות בתמורה לבניית מרחבים ציבוריים או פרטיים המועילים לכלל הציבור, ופועלים לקדמה גם בישראל.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת CityBee אדריכלים

 • "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

  על אף המצב המאתגר בו נמצא שוק האדריכלים, ישנם משרדים שמצליחים לא להוציא את העובדים שלהם לחל"ת, "העובדים הינם קבוצה איכותית שאין לה תחליף מבחינתנו" מסבירים ערן שקד וערן לשם ממשרד האדריכלים CityBee, בראיון מיוחד ל DUN'S 100 על המאבק שלהם במשבר התעסוקתי שנגרם כתוצאה מהתפשטות הנגיף ופגיעתו במשק

  "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

 • אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  עולם אדריכלות המבוסס על הקוד הפתוח יוביל לקיצור משמעותי של משך הפרויקט בלפחות שליש מהזמן

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הארכות מועד מצד רשות המיסים – היום שאחרי

  מנהלי מסוי מקרקעין לא ידחו את הבקשות לתיקון שומה על הסף אלא יידרשו לבחון אותן לגופו של ענין, דהיינו אם קיימת "סיבה מספקת"

  הארכות מועד מצד רשות המיסים – היום שאחרי

 • האם שוק הביטוח בישראל ערוך לסיכוני סייבר? ומה תפקידן של חברות הביטוח בהגנת הסייבר במשק?

  הכוונה חדשה מטעם הרגולטור במדינת ניו יורק עשויה לסייע בחשיבה גם בתהליכים המתנהלים בימים אלה בשוק הביטוח בישראל

  האם שוק הביטוח בישראל ערוך לסיכוני סייבר? ומה תפקידן של חברות הביטוח בהגנת הסייבר במשק?

 • אקטיביזם רגולטורי – דרכה המיוחדת של הרשות להגנת הפרטיות

  הקו פורץ הגבולות של הרשות להגנת הפרטיות לנוכח השינויים בעולם והקיפאון החקיקתי בישראל

  אקטיביזם רגולטורי – דרכה המיוחדת של הרשות להגנת הפרטיות

 • מה צריך וניתן לבדוק לפני שמתחילים לעשות עסקים עם איחוד האמירויות?

  הסכם השלום עם איחוד האמירויות פתח עולם חדש של הזדמנויות עסקיות, אך גם עולם של סיכונים. כיצד מייצרים ודאות עסקית בשווקים חדשים, בדגש על איחוד האמירויות? אפרת שגב, סמנכ"ל דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט מעניקה מספר טיפים שיכולים לייצר הזדמנויות עסקיות ולהפחית משמעותית את הסיכונים העסקיים הקיימים עם כניסה לשוק של איחוד האמירויות

  מה צריך וניתן לבדוק לפני שמתחילים לעשות עסקים עם איחוד האמירויות?