CityBee אדריכלים

אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח

CityBee אדריכלים
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2011
תחום: אדריכלות, אורבניזם, מחקר ופיתוח
כתובת: מצדה 7, מגדל בסר 4, בני ברק
טלפון: 03-5403938
פקס: 03-5403938
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.citybee-arch.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ערן שקד

  ערן שקד

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • ערן לשם

  ערן לשם

  מנכ"ל ומייסד

  CityBee אדריכלים

 • חגי דנינו

  חגי דנינו

  אדריכל שותף

  CityBee אדריכלים

אייקון אודות

אודות CityBee אדריכלים

חברת CityBee אדריכלים הינו משרד ייחודי בענף האדריכלות בישראל. המשרד פועל בתחומי האדריכלות, האורבניזם, המחקר והפיתוח והוא מעורב במספר רב של פרויקטים בכל רחבי הארץ. המשרד הוקם ב-2011 על ידי ערן לשם וערן שקד המכהנים בו כמנכ"לים משותפים והוא חגג בשנה שעברה עשור של פעילות. העיקרון המהותי שעליו מושתתת פעילותו עד היום הוא תכנון "אדריכלות טובה", כזו המייצרת פרויקטים בעלי ערכים חברתיים, אסתטיים, ירוקים, כלכליים ואחרים. לשם כך עושים במשרד מאמצים כבירים להפוך את השרטוטים המבוססים על האמת המקצועית הפנימית, למציאות בשטח. עיקרון אסטרטגי אחר המלווה את המשרד מראשיתו הוא בחירת פרויקטים תכנוניים גדולים במיוחד בהם יכולות החברה יוצאות אל הפועל.

CityBee, כוורת של יצירה

לצד ערן לשם וערן שקד עובדים במשרד כ-40 אדריכלים והנדסאים מקצועיים ויצירתיים. שמו של המשרד אינו נושא את שמות שני השותפים וזאת מתוך החלטה מודעת לייצר מרחב של מקצועיות ויצירה אשר אינו נשען על היררכיית ברזל אלא על צוות גדול ומקצועי שיש לו מקום להתבטא, להשפיע ולהתפתח. עבודת הצוות במשרד מביאה אותו להישגיו הבולטים כאשר ערן לשם וערן שקד עובדים בסינרגיה מלאה לפריסת החזון ולמימושו.

שותפות בת 20 שנה

CityBee אדריכלים הוקם פורמאלית בשנת 2011 אך השותפות בין שקד ללשם, המייסדים, נרקמה עוד לפני עשרים שנה בזמן לימודיהם האקדמיים באוניברסיטת אריאל. בהמשך הדרך השניים התפצלו אמנם כאשר לשם פנה לתחום הציבורי ושקד לתחום הפרטי וזאת מתוך מטרה ברורה לצבור ניסיון בשני העולמות טרם הקמת המשרד הייחודי.

חשיבה מחוץ לקופסא ותשוקה תכנונית

הערך המוסף אותו מעניק המשרד ללקוחותיו הוא היצירתיות הבלתי נגמרת והתשוקה לתכנון. לקוחות המשרד מוצאים בו סביבה חמה וחברית, כזו המדברת אליהם בגובה העיניים ויתירה מכך הם סומכים על צוות המשרד שלא יחרוג מהגבולות התקציביים אשר הוגדרו לפרויקט. ערך מוסף אחר שבולט במשרד הוא השירותיות – צוותי האדריכלים האחראים על הפרויקטים השונים מלווים לאורך כל הדרך את היזם ואת צוות העבודה שלו יחד עם לשם ושקד - מתחילת הפרויקט ועד סופו. כמו כן, המשרד לוקח אחריות אמיתית על תכנון הפרויקט ודואג לאורך הדרך לכך שהיועצים המקצועיים המלווים את החברות היזמיות יובילו את תוכנית הפרויקט כפי שנהגתה במקור במשרד.

הטכנולוגיה כערך בהגדרת תפקיד האדריכל

המשרד מעסיק כאסטרטגיה אדריכלים צעירים ונותן להם את המקום לביטוי עצמי, הגשמה ולקיחת חלק אמיתי בתכנון הפרויקטים מתוך שותפות ושוויון מלאים. המשרד מעניק לעובדיו אופק תעסוקתי ומיומנויות מקצועיות ההולמות את הרוח הטכנולוגית וההייטקיסטית של היום, וכך בניגוד למקובל בענף, עובדיו יכולים להמשיך ולעבוד כשכירים במקום יציב ובטוח המעניק להם תגמול הוגן ואופציות קידום.

פתרון ייחודי ומיטבי לכל פרויקט

המשרד שם דגש על התאמת פתרון תפור בהתאמה אישית לכל פרויקט תוך בחינתו לעומק, ללא חזרתיות. התכנון מוצע ללקוח לאחר הליך חשיבה מעמיק ורב משתתפים על מנת למצות ולמקסם את התועלות. במשרד מציעים כיוונים חדשניים בהתחדשות עירונית: פיזור השטחים הציבוריים, בניית דירות קטנות וברות השגה שמעליהם דירות יוקרה גם במגדל וגם בבניה מרקמית, תוך התמקצעות והובלת המגמות החדשות בעולם האדריכלות ותכנון פרויקטים של דיור להשכרה, דירות קטנות ודירות מיוחדות. במשרד מתאימים את הסגנון היצירתי והאוונגרדי למגבלות הלקוח אך יחד עם זאת נושאים באחריות סביבתית-ציבורית גדולה הגורמת להם לא פעם לדחות פרויקטים שהם אינם יכולים לעמוד מאחוריהם אתית ומקצועית.

הדור הבא של המשרדים הגדולים

המשרד מציע את כל היתרונות של משרד גדול ומבוסס עם נפח פעילות משמעותי, עם צוות מקצועני בעל רקע וניסיון מעמיקים ומגוונים, לצד היתרונות בהיותו צעיר ושאפתן, עם שינוי מתמיד, התאמה ללקוח ועבודה עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. במשרד מתאימים את הסגנון היצירתי למגבלות הלקוח אך יחד עם זאת נושאים באחריות סביבתית-ציבורית גדולה הגורמת להם לא פעם לדחות פרויקטים שהם אינם יכולים לעמוד מאחוריהם אתית ומקצועית.

פרויקטים נבחרים

מתחם שרונה, תל אביב – תכנון שלושת מגדלי המגורים החדשים במתחם התל אביבי המרכזי, בשיתוף עם משרד האדריכלים משה צור • מגדל האחדות, רמת גן – תכנון המגדל הייחודי הכולל 36 קומות וכ-200 יח"ד • מגדל השנהב, בת ים – מגדל אשר תוכנן עם מחווה צורנית מיוחדת הכולל קומות משרדים בחלקו התכנון ודירות יוקרה עם נוף לים בחלקו העליון • מתחם ה-1000 ראשון לציון - תכנון של מספר מתחמים הכוללים מגורי יוקרה בשילוב מסחר • פארק אריאל שרון – תכנון התב"ע של פארק אריאל שרון הנחשב לפארק המטרופוליני הגדול ביותר בארץ • מגרש 53, בת ים – תכנון של מתחם עירוב שימושים: מלונאות, מגורים, מסחר ושטח למבני ציבור בקו ראשון לים בחוף הדרומי של העיר בת ים.

החזון העסקי

חזונו של משרד CityBee אדריכלים הוא להרחיב את פעילותו בחו"ל וכבר כיום המשרד פועל בארה"ב, אפריקה ומדינות נוספות. בהקשר לכך, בחברה מאמינים מאוד בשיטה הניו יורקית שבה יזמים מקבלים הקלות תכנוניות בתמורה לבניית מרחבים ציבוריים או פרטיים המועילים לכלל הציבור, ופועלים לקדמה גם בישראל. החברה פועלת ומתמקדת בפרויקטים רחבי היקף ובמגדלים המאפשרים להוציא לפועל את חוזקות המשרד שבהן עיצוב ייחודי ובולט לצד תכנון עירוב שימושים צופה פני עתיד.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת CityBee אדריכלים

 • "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

  על אף המצב המאתגר בו נמצא שוק האדריכלים, ישנם משרדים שמצליחים לא להוציא את העובדים שלהם לחל"ת, "העובדים הינם קבוצה איכותית שאין לה תחליף מבחינתנו" מסבירים ערן שקד וערן לשם ממשרד האדריכלים CityBee, בראיון מיוחד ל DUN'S 100 על המאבק שלהם במשבר התעסוקתי שנגרם כתוצאה מהתפשטות הנגיף ופגיעתו במשק

  "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

 • אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

  עולם אדריכלות המבוסס על הקוד הפתוח יוביל לקיצור משמעותי של משך הפרויקט בלפחות שליש מהזמן

  אדריכלים תתחילו בפתיחות ושיתוף כדרך לשיפור התוצר התכנוני

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022

 • גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

  גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

 • פוסט טראומה

  פוסט טראומה

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022