YBOX נדל"ן

יזמות נדל"ן למגורים, משרדים ומסחר

YBOX נדל"ן
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2005
תחום: יזמות נדל"ן למגורים, משרדים ומסחר
כתובת: רח' מנחם בגין 23, מגדל לוינשטיין, קומה 18, תל אביב
טלפון: 03-628-5300
פקס: 03-510-0196
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.ybox.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יוסי תורג'מן

  יוסי תורג'מן

  יו"ר הדירקטוריון

  YBOX נדל"ן

 • יהודה גורסד

  יהודה גורסד

  מנכ"ל

  YBOX נדל"ן

 • אלדד ארוטשס

  אלדד ארוטשס

  סמנכ"ל כספים

  YBOX נדל"ן

בעלים

  יעקב גורסד
אייקון אודות

אודות YBOX נדל"ן

קבוצת YBOX הינה קבוצת בוטיק ציבורית המתמחה בהשקעות ויזמות נדל"ן למגורים, משרדים ומסחר. הקבוצה החלה את פעילותה בארץ בשנת 2005 על-ידי יעקב גורסד, יזם ישראלי - צרפתי עתיר ניסיון, שבבעלותו מספר חברות נדל"ן בישראל ובצרפת. מראשיתה שמה הקבוצה מיקוד רב על בנייה במטרופולין תל אביב, בדגש על שכונות מתפתחות בעיר תל אביב. חזונה של הקבוצה מציב את הלקוח במרכז, ופתרונות הנדל"ן שהיא מציעה הם הצומת בו נפגשים חלומות הלקוחות למול צרכיהם הפרטיים.

הפיכה לקבוצה ציבורית

בשנת 2014 רכשה Ybox השקעות בע"מ את השליטה בחברה ציבורית שנסחרה בבורסה, והפכה ל-Ybox נדל"ן בע"מ (לשעבר מרתון השקעות בע"מ), הבורסאית. רכישת Ybox נדל"ן והפיכתה לשחקן בולט מחזקים את מעמדה של Ybox בשוק. הקבוצה בעלת איתנות פיננסית גבוהה והונה העצמי עומד על כ-200 מיליון ₪. 

עיצובים אדריכליים זוכי פרסים

על אף ניסיונה הרב ביזמות והשקעות נדל"ן הקבוצה מקפידה לנקוט בגישה יזמית רעננה, דינמית ומיוחדת, והיא רואה חשיבות גדולה בעיצוב החזותי של הפרויקטים אותם היא בונה. הקבוצה מאמינה כי חזות יפה, ייחודית ומרשימה לבניין היא הערך המוסף אותו היא מביאה ללקוחותיה, וערך זה אף מתבטא בשוויו העתידי של הנכס. כחלק מחזונה העיצובי, הקבוצה עובדת עם אדריכלים ידועי-שם וזוכי פרסים כאילן פיבקו, משה צור ואחרים, הידועים ביכולתם לשלב את חזונם הארכיטקטוני ושפתם האדריכלית הייחודית עם משאלותיהם של לקוחותיהם, ולהגשים אותם לכלל יצירה אסתטית ופרקטית כאחד. בנוסף מקפידה YBOX לשלב בפרויקטים שלה אלמנטים ירוקים רבים, מתוך ראייה מערכתית המאמינה כי בנייה מותאמת אקלים מועילה לא רק לסביבה, אלא גם לדיירים.

שירות ואמינות מהדרגה הראשונה

הקבוצה שמה דגש רב על שירות הלקוחות, כמו גם על האמינות והשקיפות כלפי לקוחותיה, הדיירים. כך, למרות היותה קבוצה יזמית ולא קבלנית, הקבוצה לוקחת אחריות מקיפה גם על החלק הביצועי בפרויקטים שלה והיא נותנת מענה מקיף ושלם עבור הדיירים גם בסוגיות הקשורות להיבטי הביצוע.

הנהלת הקבוצה

יעקב גורסד, בעל השליטה וסמנכ"ל פיתוח עסקי - בעל 26 שנות ניסיון עסקי רובן במסגרת חברות ציבוריות, מתוכן 17 שנים בתחום הנדל"ן היזמי, ניהול ושיווק נדל"ן למגורים, מסחר ומשרדים. בנוסף לפעילותו העסקית בישראל משמש יעקב כשותף במספר חברות נדל"ן ציבוריות בחו"ל. גורסד הנו המייסד והבעלים-לשעבר של חברת Cibox הצרפתית, חברת הייטק ציבורית, דבר אשר הפך אותו לאדם הצעיר ביותר בצרפת אי פעם שהקים חברה ציבורית ושימש כבעליה.

יוסף תורג'מן, יו"ר הדירקטוריון - בעל 26 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן - בנייה, ניהול, פיקוח וייזום. יוסף הוא מהנדס בהכשרתו ואמון בקבוצה על כל תחום התכנון ההנדסי.

יהודה גורסד, מנכ"ל הקבוצה - תחת שבתו בכס המנכ"ל, יהודה מוביל את הקבוצה מתחילת דרכה. הוא בעל 15 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן - ייזום נדל"ן, ניהול ונדל"ן מניב, ובהשכלתו בעל תואר ראשון במשפטים.

רו"ח אלדד ארוטשס, סמנכ"ל כספים - אלדד בעל כ-12 שנים ניסיון כרואה חשבון מוסמך ובעברו כיהן כמנהל בכיר בפירמת PwC. בהשכלתו הוא בעל תואר ראשון (.B.A) בכלכלה וחשבונאות.

פרויקטים נבחרים

רביעיית פלורנטין, תל אביב - הפרויקט הגדול הראשון שהוקם בשכונת פלורנטין המתחדשת בתל אביב. במסגרת הפרויקט בנתה הקבוצה 4 מגדלי יוקרה בעלי 260 יחידות הדיור. העיצוב המיוחד עליו הופקד האדריכל אילן פיבקו מזכיר צורה אמבית יוצאת דופן והפרויקט זכה בפרסים. השטח המסחרי במקום נשאר בבעלות הקבוצה. הפרויקט הסתיים ואוכלס בשנת 2015.

פרויקט ICE, תל אביב - פרויקט יזמות נוסף של הקבוצה בשכונת פלורנטין המבוצע במתווה של "פינוי-בינוי" ועסקת קומבינציה.  במסגרת הפרויקט מקימה  הקבוצה שני מגדלי יוקרה בני 121 יחידות דיור בפינת הרחובות הרבי מבכרך ורחוב קומפורט. הבניינים בעלי עיצוב ייחודי העוטף אותם בזכוכית והם כוללים לובי מפואר וכגן המשלב מוטיבים מעולם האמנות עם מרבדי צמחיה מרובעים בצבעי אדום וירוק. הפרויקט נמצא בביצוע.
אדריכל: משרד אדריכלים אילן פיבקו.

פרויקט ראול ולנברג, תל אביב - פרויקט יזמות במסגרתו תקים הקבוצה מגדל משרדים ומסחר בן 17 קומות ו-3 קומות מרתף. המגדל יכלול כ- 22,500 מ"ר משרדים, כ- 700 מ"ר מסחר וכ- 250 מקומות חניה. הפרויקט מבוצע בשיתוף עם חברת תדהר המובילה.
אדריכלים: אורבך הלוי וברעלי כסיף

פרויקט הכפר הלבן, חדרה - פרויקט יזמות לבניית 550 יחידות דיור בחדרה. במסגרת הפרויקט, הנעשה בשותפות עם חברת נכסים ובניין, ייבנו כ-420 יחידות דיור בבנייה רוויה ו-130 צמודי קרקע. 

פרויקט גת רימון, תל אביב - פרויקט יזמות בו יוקם מגדל משולב משרדים, מגורים ומלון בסמוך לשד' רוטשילד, בפינת הרחובות גת רימון ודרך יפו בתל אביב. הפרויקט נמצא בשלבי בתכנון.
אדריכל: משה צור.

פרויקט חסן ערפה, תל אביב - פרויקט יזמות בן יוקם מגדל משולב משרדים ומגורים במתחם חסן ערפה, ברחוב מנחם בגין בתל אביב. הפרויקט בתכנון.
אדריכל: משה צור.

פרויקט הבית הסקוטי, תל אביב - פרויקט הכולל מבני שימור למגורים ומלונאות עם נוף לים ברחוב יפת 52 ביפו. הפרויקט בתכנון.
אדריכל ראשי: גל מרום
אדריכל שימור: נאור מימר.

התחדשות עירונית

לקבוצה מספר פרויקטים חתומים ומתוכננים של תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה), מרביתם בשכונת יד אליהו בתל אביב. תחום ההתחדשות העירונית מהווה פלח יחסית שולי בקבוצה והוא מהווה כ-20 אחוז מפעילותה הכוללת.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת YBOX נדל"ן

בנוסף אולי יעניין אותך