בן קרפל ושות', משרד עורכי דין

לשון הרע והגנת הפרטיות

בן קרפל ושות', משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2012
תחום: לשון הרע והגנת הפרטיות
כתובת: רח' האשל 5, קיסריה
טלפון: 072-2221780
פקס: 072-2223125
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.karpel-lawoffice.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • בן קרפל

  עו"ד בן קרפל

  מייסד, בעלים ומנהל

  בן קרפל ושות', משרד עורכי דין

  עוד על בן קרפל

  בן קרפל
 • אדם קרפל

  עו"ד אדם קרפל

  שותף

  בן קרפל ושות', משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות בן קרפל ושות', משרד עורכי דין

משרד עו"ד בן קרפל ושות' הוא אחד ממשרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחום לשון הרע והגנת הפרטיות. המשרד מספק שירותים משפטיים מקיפים ואיכותיים בכל הנישות בתחום, החל ממקרי דיבה במשפחה, דרך לשון הרע בעבודה, הסרת תכנים פרטיים, מבזים ופוגעניים מהרשת, תביעות בגין פרסומים ברשתות החברתיות ובגין פרסומים בעיתונות ובמדיה, היבטי לשון הרע של פעולות מנהליות ועוד.
המשרד מייצג ומייעץ לתאגידים, עמותות וגופים מובילים (על עובדיהם ומנהליהם), לבכירים ואנשי ציבור לרבות ח"כים, ראשי מועצות וועדים, לעיתונאים ואנשי תקשורת בולטים, וללקוחות מן השורה, הן כתובעים והן כנתבעים במקרי לשון הרע והגנת הפרטיות. אופי המשרד מתבטא בכל אחד ואחד מהמקרים, מתוך התפיסה שבליבו של כל מקרה עומד אדם שחייו התערערו כתוצאה מהוצאת דיבה, בין אם בעקבות אובדן שליטה על זהותו הציבורית והמוניטין הטוב שלו או בעקבות האשמת שווא בעלת השלכות כספיות משמעותיות ואף השלכות פליליות.

הניסיון וההיכרות של המשרד עם התחום מאפשרים למשרד לשקף ללקוח את האפשרויות העומדות בפניו, לרבות הסיכויים והסיכונים של כל אפשרות, ולסייע לו להגדיר מטרות משפטיות מעשיות, שהמשרד יפעל בנחישות להשיגן. בהקשר זה ראוי לציין כי המשרד חוקר באופן פעיל את תחום דיני לשון הרע, עם אחד מהמחקרים האמפיריים הנרחבים ביותר שבוצעו בו לאחרונה – מאגר נתונים אשר סוקר את כלל פסקי הדין ומרכז אותם באופן המאפשר לבצע מגוון חיתוכים ולהציג מגמות מרכזיות בפסיקות בתי המשפט בישראל בתחום לשון הרע. המחקר שמבצע ומפרסם המשרד מספק ללקוחות ולעמיתים למקצוע את הכלים לקבל החלטות מושכלות לגבי דרכי הפעולה והתגובה למקרי הוצאת דיבה. לאחר בחירת האסטרטגיה המשפטית, המשרד מיישם אותה לטובת הלקוח ללא פשרות, תוך זמינות מלאה לרשות הלקוח לייעוץ ועדכונים שוטפים.

המשרד מספק שירותים מקיפים אשר ממצים את מלוא אפשרויות הפעולה העומדות לרשות הלקוח, בהתאם לבחירתו ולאסטרטגיה המשפטית המיושמת, לרבות ניהול מו"מ מחוץ לערכאות, תכתובת ארגונית והגשת תביעות וייצוג הלקוח מול כל הערכאות, לרבות בית המשפט העליון ובית הדין הארצי לעבודה.
הודות לאיכויות הליטיגציה, ליכולות הרב-תחומיות ולטיפול המסור והאישי בכל לקוח, המשרד צמח במהירות וכיום הוא מנהל נתח משמעותי ממקרי לשון הרע והגנת הפרטיות המתנהלים בישראל.

הבנה מעמיקה של זירות הפעולה השונות

עו"ד בתחום לשון הרע והגנת הפרטיות פועלים בזירות טכנולוגיות ומשפטיות ענפות ודינמיות מאוד, ולעיתים קרובות נדרשת הבנה רב-תחומית נרחבת על מנת לרדת לשורש המקרה, לחשוף ראיות וליישם בצורה ראויה את מכלול הכלים המשפטיים העומדים לזכות הלקוח. משרד עו"ד בן קרפל מתבסס על שלוש ליבות מומחיות אשר מאפשרות לו ללוות את לקוחותיו באופן יעיל ומהיר להצלחות בתיקיהם:
בליבה המשפטית, למשרד יש מומחיות מעמיקה בכלל ההיבטים המשפטיים של תחום לשון הרע והגנת הפרטיות, לרבות התעדכנות מתמדת בכלל חידושי הפסיקה והחקיקה של תחום דינמי זה, והבנה במשפט בינלאומי ובדינים הרלוונטיים של המדינות בהן מאוגדות החברות הפועלות בתחום. בנוסף, למשרד יש היכרות יסודית עם סדרי הדין בכלל הערכאות ועם תחומים משפטיים משיקים, לרבות דיני מחשבים, דיני משפחה, משפט מנהלי ודיני עבודה אשר לעיתים קרובות יש להתמודד עימם טרם "קילוף" התיק אל ליבת הדיבה ולשון הרע שלו.

בליבה הטכנולוגית, למשרד יש יכולות טכנולוגיות מתקדמות עם שליטה ברזי האינטרנט והרשתות החברתיות, לרבות הבנה של דינמיקות התנועה של תכנים ושובלי הראיות והחתימות שמותירה אחריה הפעילות ברשת. מקרי הוצאת דיבה ופגיעה בפרטיות נעשים לעיתים קרובות באופן אנונימי, ומצריכים תחכום.

בליבה הארגונית, למשרד יש ניסיון והיכרות עם עבודה מול ענקיות הטכנולוגיה על מחלקותיהן השונות והמדיניות העדכנית שלהן ועם גופים ישראליים המספקים שירותי טכנולוגיה ותוכן. היכרות זו הינה קריטית בעת מתן תגובה מהירה למקרי הפרת פרטיות והוצאת דיבה, מאחר שקל להסיט את האחריות מגוף אחד למשנהו במקרה של עוולות שנעשו תחת מעטה טכנולוגי, ונדרשת פעולה ממוקדת ומכוונת היטב כדי לפגוע במטרה ולהשיגה.
השילוב בין שלוש ליבות המומחיות של המשרד הוביל את המשרד להישגים חריגים בנוף המשפטי הישראלי, לרבות חשיפת נתונים ופרטים מצד תאגידים רב-לאומיים, טיהור מלא של שמם וזהותם הציבורית של אינספור לקוחות, פיצויים כספיים בסכומים משמעותיים וחשוב מכל, אמון והכרת תודה מצד הלקוחות, אשר בונים את המוניטין של המשרד ומהווים נדבך חשוב בהצלחתו.

התמחות בליטיגציה

לעיתים קרובות מגיעות תביעות לשון הרע לפתחו של בית המשפט. עבודת ההכנה היסודית שמבצע המשרד טרם המשפט, בשילוב עם הניסיון ויכולות הליטיגציה המרשימות של עו"ד קרפל, מובילות לכך שטיעוניו של הלקוח יושמעו בבית המשפט באופן מיטבי, צלול ומלא, עם תמיכה ראייתית הולמת, חקירת עדים יסודית ומענה ברור לטענות שכנגד. הצגה חדה ויסודית של מקרה הלקוח מאפשרת להוציא את הצדק לאור עם תוצאות מיטביות ללקוחות המשרד.

תרומה לקהילה

עו"ד קרפל פעיל בתחום בעלי החיים וחיות המחמד מאז נעוריו, והוא שופט מוסמך וותיק בתחום הכלבנות, ובעל רקע בלימודי וטרינריה. הידע הנרחב שלו בתחום איפשר לו לנהל פעילות משפטית בתחום דיני בעלי החיים, אשר מתנהל הרחק מאור הזרקורים, ולהיות אחראי לחלק גדול מפסקי הדין המשמעותיים שניתנו בתחום. כיום, עו"ד קרפל נחלץ לסייע במקרים מהותיים שבהם דיני בעלי החיים משיקים לתחום הפעילות המרכזית שלו, דיני לשון הרע והגנת הפרטיות.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת בן קרפל ושות', משרד עורכי דין