אורי צפת משרד עורכי דין

משרד עורכי דין, התמחות בסכסוכים משפחתיים, ירושות, צוואות, מו"מ וגישור

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1977
תחום: משרד עורכי דין, התמחות בסכסוכים משפחתיים, ירושות, צוואות, מו"מ וגישור
כתובת: דרך נמיר 29, תל אביב 6492006
טלפון: 03-6918356
פקס: 03-6950741
דוא"ל: uz@netvision.net.il
אתר החברה: http://www.zfat-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אורי צפת, אורי צפת משרד עורכי דין

  עו”ד אורי צפת

  בעלים ומנהל

  אורי צפת משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אורי צפת
אייקון אודות

אודות אורי צפת משרד עורכי דין

אורי צפת משרד עורכי דין נמנה על אחד ממשרדי הצמרת בישראל בתחומי הירושה. מומחיותו בדיני ירושה , המשרד בעל למעלה מ-43 שנות הניסיון, מדורג מדי שנה כמוביל ובולט בתחומי התמחותו ומאחוריו ניסיון משפטי רב וכן תקדימים משפטיים רבים המשמשים הלכות משפטיות, שניתנו בבית המשפט העליון. בראש המשרד עומד עו"ד אורי צפת, העוסק בעריכת דין משנת 1977, ונחשב לבר-סמכה ארצי בתחום הירושה מרצה מבוקש באקדמיה ובלשכת עורכי הדין. ליטיגציה מלאה בבתי משפט לענייני משפחה, בתי דין רבניים, מחוזי ועליון. במרוצת השנים הצמיח המשרד עורכי דין עצמאיים מצליחים ואף שופטת בבית משפט לדיני משפחה.

עו"ד אורי צפת, מייסד ובעלי המשרד

עו"ד צפת הינו בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ובעל הסמכה כמגשר מטעם בתי המשפט בתחום דיני המשפחה, בעל הסמכה כנוטריון מזה 27 שנים. מאז ומתמיד עסק אורי בדיני משפחה והירושה, כאשר עיקר את עיקר פרסומו קנה בתחום הירושה.  מכהן  כיו”ר (משותף) וועדת ירושה של לשכת עורכי הדין הארצית וכן ובעבר כיהן  כיו”ד ועדת משפחה וכן כדיין בבית הדין המשמעתי. כמו כן  מייצג למעלה מ-25 שנה את לשכת עורכי בוועדות הכנסת בנושאי ירושה ונחשב למרצה מבוקש לדיני ירושה במוסדות אקדמאיים, ביניהם מכללת שערי משפט והמכון לאומנות המשפט באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, הינו בוגר קורס משא ומתן וקורס גישור של Harvard Law School שבמסצ’וסטס ארצות הברית וערך גישורים גם בתיקים שהופנו אליו על ידי בית המשפט העליון.

תחומי ההתמחות העיקריים

במסגרת תחום הירושות מתמחה המשרד בניהול הליכי התנגדויות לצוואות, עריכת צוואות וצוואות הדדיות, גילוי צוואות מזויפות, ניהול עיזבון, תביעות היקף עיזבון, תביעות כתובה ומזונות מן העיזבון, תביעות יורשים נגד המנוח, ביטול מתנות ליורשים, משא ומתן בסכסוכי ירושה, תביעות בין יורשים, הסכמי חלוקת עיזבון, וכיו"ב. במסגרת תחום דיני הירושה מתמחה המשרד בנושאי  קופות פנסיה, ביטוחים וזכויות מוטבים, תביעות רכוש, וכיו"ב.

תחומי התמחות ייחודיים

מומחיות רפואית: עו"ד אורי צפת מומחה לחקירת מומחים רפואיים שנתנו חוות דעת רפואית בנושא הכשירות לעשיית צוואה, גיריאטריה, דמנציה ועוד

גילוי צוואות מזויפות – המשרד בעל התמחות ייחודית בגילוין של צוואות מזויפות באמצעות קריטריונים כגון השוואת חתימות, בדיקת גיל נייר הצוואה, עדים שאינם מהימנים ועוד

איתור יורשים – במקרים רבים בהם אנשים נפטרו עריריים כאשר יש להם יורשים בלתי ידועים. המשרד מאתר אותם באמצעות התעמקות באילנות יוחסין. בחלק מהמקרים היורשים חיים מעבר לים והמשרד נובר בארכיונים ומוזיאונים בחו"ל על מנת לאמת את הקשר המשפחתי בין המנוח ליורשים לכאורה. המשרד עוסק בחקירת מומחים גנאולוגים.

ביטול מתנות -  המשרד עוסק רבות בתיקי ביטול מתנות (דירה או כל רכוש אחר) שניתנו על ידי אנשים קשישים לפני מותם, כאשר עילת הביטול היא מצבו הרפואי הלקוי של המנוח או נטילת מתנה באמצעות עושק. המשרד הביא לתקדימים רבים בנושאים אלו.

חשיבה מעמיקה ויצירתית בכל תיק

המשרד ניחן ביצירתיות ובחשיבה מחוץ לקופסה באמצעותה הוא פותר בצורה נבונה את המקרים המורכבים הבאים לפתחו. במשרד מאמינים ביחס אישי ומכבד לכל לקוח ומאמינים כי יסודות ההצלחה נובעים מבקיאות משפטית ענפה, ניסיון של 43 שנה ויכולות ליטיגציה וחקירת מומחים ועדים מהמעלה הראשונה. לאורך השנים לקח המשרד חלק ביצירתם של תקדימים משפטיים הנלמדים באוניברסיטאות ובפקולטות למשפטים ברחבי הארץ.

הישגים משפטיים פורצי דרך

בסיליאן נגד בסיליאן – המשרד הביא לפס"ד תקדימי בו קבע בית המשפט העליון כי כלל הרכוש שצברו בני הזוג לאחר החתונה לרבות הרכוש העסקי (ולא רק דירת המגורים כפי שהיה נהוג עד אז) הינו רכוש משותף לעניין גירושין.

דהרי נגד דהרי – המשרד הביא לפס"ד תקדימי בו קבע בית המשפט העליון כי דירה שהייתה בבעלות אחד מבני הזוג טרם הנישואין, נמנית גם היא על רכוש משותף המחולק בין בני הזוג בעת גירושין. 

תביעת כתובה של אישה מעזבונו של בעלה – המשרד הביא לפס"ד תקדימי בו דחה בית המשפט העליון את תביעתה של אישה שביקשה לקבל לא רק את מחצית הרכוש המשותף שלה ושל בעלה המנוח, אלא גם את מיליוני השקלים שהובטחו לה במסגרת הכתובה.  התביעה נדחתה. 

ביטול מתנות שנתנו קשישים וחסרי ישע בעילות העושק והשפעה בלתי הוגנת בדיני המתנה.

 

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אורי צפת משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • משבר הקורונה; הזדמנות לחשב מחדש את אסטרטגיית הפטנטים של החברה

  אסטרטגיית פטנטים מוצלחת הינה חלק מהותי מהארסנל העיסקי של חברות טכנולוגיה. לכן, בדומה לשינוי אותו אנו רואים בדפוסי עבודה של חברות רבות במענה למשבר הקורונה, נדרשת חשיבה יצירתית ושינויים גם בתחום זה

  משבר הקורונה; הזדמנות לחשב מחדש את אסטרטגיית הפטנטים של החברה

 • בין דאגה לתקווה

  השינויים בשוק ההתחדשות העירונית הנגזרים ממגפת הקורונה, אך גם מההיפרדות מתמ"א 38 וכניסת תכנית 'התחדשות בניינית' מעוררים רגשות מעורבים בקרב האנשים שעוסקים בענף ההתחדשות העירונית. לצד קולות רבים המביעים דאגה מהמציאות הנוכחית והעתידית, ישנם גם קולות של תקווה. האם הענף הולך לקראת אי כדאיות כלכלית או שמא לקראת שינוי חיובי נדרש? אלה הקולות והדעות של האנשים שעוסקים בתחום ביום יום

  בין דאגה לתקווה

 • דוח אפס – מהות ודגשים ליזם

  דוח אפס מהווה כלי לקבלת החלטה עבור הגורם המממן בפרויקט. מטרתו להציג תמונת מצב תכנונית, משפטית וכלכלית של הפרויקט

  דוח אפס – מהות ודגשים ליזם

 • למה רק רבע?

  הגיעה העת לעדכן את שיעור אחוזי הבניה למגורים באזורי המע"ר בת"א

  למה רק רבע?