בנק דיסקונט לישראל בע”מ

בנק מסחרי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1935
תחום: בנק מסחרי
כתובת: כתובת משרד ראשי: רח' יהודה הלוי 23, תל אביב 65136
טלפון: 03-5145516
פקס: 03-5172614
דוא"ל: spokes@netvision.net
אתר החברה: http://www.discountbank.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יוסי בכר, בנק דיסקונט לישראל בע”מ

  ד"ר יוסי בכר

  יו”ר דירקטוריון

  בנק דיסקונט לישראל בע”מ

  לפרופיל המלא

  יוסי בכר
 • לילך אשר-טופילסקי, בנק דיסקונט לישראל בע”מ

  לילך אשר-טופילסקי

  מנהלת כללית

  בנק דיסקונט לישראל בע”מ

  לפרופיל המלא

  לילך אשר-טופילסקי

מנהלים בכירים

  יאיר אבידן סמנכ"ל בכיר, ראש חטיבת חברות בנות
  רו"ח ניר אבל סמנכ"ל, מבקר פנימי ראשי וראש חטיבת הביקורת הפנימית
  אורית אלסטר סמנכ"ל, ראשת החטיבה העסקית
  זיו בירון סמנכ"ל, ראש חטיבת תכנון, אסטרטגיה וכספים
  יוסף ברסי סמנכ"ל בכיר, חשב, חשבונאי ראשי וראש חטיבת החשבות
  יובל גביש סמנכ"ל בכיר, ראש החטיבה הבנקאית
  יפית גריאני סמנכ"ל, ראשת חטיבת משאבי אנוש ונכסים
  עו"ד אסתר דויטש סמנכ"ל בכירה, היועצת המשפטית הראשית וראשת חטיבת הייעוץ המשפטי והרגולציה
  לוי הלוי סמנכ"ל, ראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול
  אבי לוי סמנכ"ל בכיר, מנהל הסיכונים הראשי וראש חטיבת ניהול סיכונים
  אסף פסטרנק סמנכ"ל, ראש חטיבת שווקים פיננסיים
אייקון אודות

אודות בנק דיסקונט לישראל בע”מ

בשנת 2017 המשיך הבנק ביישום התוכנית האסטרטגית לקבוצת דיסקונט. התכנית מבוססת על יעד מוביל – הובלה בשביעות רצון הלקוחות באמצעות בנקאות מותאמת לקוח, והיא כוללת שלושה רבדים עיקריים: המשך צמיחה והתייעלות; טרנספורמציה בבנקאות המסורתית; פיתוח מודלים בנקאיים חדשניים. במקביל, גובשה אסטרטגיה לחברות הבת העיקריות, במטרה להתאים את פעילות הקבוצה לשינויים בסביבת התחרות.

גיבוש רוח דיסקונט

לצד הפעילות העסקית, השיק הבנק בשנת 2017 את "רוח דיסקונט" הכוללת את החזון, הערכים והקוד האתי של הבנק. להלן החזון: נשאף להיות הבנק הטוב ביותר ללקוחותיו, המאפשר צמיחה ואיתנות פיננסית לאורך זמן, באמצעות בנקאות מותאמת, מקצועית והוגנת.

חלוקת דיבידנדים

בחודש דצמבר 2017 אישר דירקטוריון הבנק מדיניות דיבידנד לפיה, החל מהרבעון הראשון של שנת 2018, יחלק הבנק, מדי רבעון, דיבידנד בשיעור של עד 15% מהרווח הנקי הראוי לחלוקה על פי הדוחות הכספיים המאוחדים לרבעון שחלף.

פעילות קבוצת דיסקונט

אחזקות כוללות את בנק מרכנתיל דיסקונט – בנק מסחרי המתמחה, בין היתר, בשירותים ומוצרים לעסקים קטנים באמצעות רשת של 76 סניפים1, את חברת כרטיסי האשראי כאל, בה הבנק מחזיק 71.8% מהמניות, ודיסקונט קפיטל הפעילה בתחום ההשקעות, בנקאות השקעות וחיתום. בחו"ל מתבצעת פעילות הקבוצה באמצעות אי די בי ניו יורק שהינו הגדול מבין הבנקים הישראלים הפועלים בחו"ל, המפעיל סניפים באיזור ניו יורק, בפלורידה ובקליפורניה ופעילותו מתמקדת בסקטור העסקי-מסחרי, ובבנקאות פרטית. בנק דיסקונט הינו חברה ציבורית, הנסחרת בבורסה של תל אביב. כל מניות הבנק נמצאות בידי הציבור (ללא גרעין שליטה). בנק דיסקונט מציע ללקוחותיו שירותים בנקאיים מקיפים באמצעות 111 סניפים1. הפעילות מתבצעת במסגרת חמישה מגזרי פעילות עיקריים:

מגזר משקי הבית

מגזר זה יחד עם מגזר העסקים הקטנים, הינם מנועי הצמיחה המרכזיים בתוכנית האסטרטגית של הבנק. האסטרטגיה למגזר משקי הבית נשענת על שלושה נדבכים עיקריים: מיקוד בהעמקת הקשר עם לקוחות הקבוצה הקיימים; התמקדות במוצרי צמיחה ובמגזרי צמיחה; ושיפור התשתית הקמעונאית, הכוללת בין היתר את שיפור מודל השירות וחווית הלקוח. במסגרת מגזר זה נכללים הלקוחות הפרטיים של החטיבה הבנקאית בבנק דיסקונט והלקוחות הפרטים של בנק מרכנתיל דיסקונט. לרשותם עומדים מערכי ייעוץ מקצועיים ובהם: ייעוץ השקעות בסניפים ובמרכזי השקעות ויעוץ פנסיוני בסניפים נבחרים.

מגזר עסקים קטנים וזעירים

השירות ללקוחות המגזר ניתן בסניפי הבנק באמצעות צוותי בנקאות לעסקים, המעניקים שירות של

"One stop shop" לכלל פעילותם העסקית והפרטית. בנוסף, נהנים הלקוחות מאתר אינטרנט ייעודי, מחבילת שירותי SMS וכרטיסי אשראי "מפתח עסקי" ייחודי בשוק, המעניק הטבות בעת רכישת מוצרים לבית ולעסק. לרשותם מגוון מסלולי מימון אטרקטיביים, קרנות עסקים קטנים למימון השקעה וצמיחה, חדר עסקות מסחרי ייעודי המעניק שירותי מט"ח מגוונים ומותאמים.

מגזר עסקים בינוניים

במסגרת מגזר זה נכללות חברות בעלות מחזור מכירות בינוני. כן נכללים לקוחות בנק מרכנתיל דיסקונט והבנקאות המסחרית של אי די בי ניו יורק. השירות ללקוחות המגזר בבנק דיסקונט ניתן בחמישה מרכזי עסקים בפריסה ארצית באמצעות צוותים הכוללים: בנקאי עסקים, כלכלנים, רכזי אשראי וצוות המעמיד הלוואות וערבויות. צוות מגוון זה מעניק שירות אישי, מקצועי ומקיף, המתייחס למכלול הצרכים הפיננסיים ובכללם פתרונות אשראי, הגנות מטבע, גידור סיכונים, סליקה בכרטיסי אשראי, מימון, השקעות מתמחות, מסחר בינלאומי ועוד. נוסף על אלה מציעים מרכזי העסקים גם פתרונות לצרכים הפיננסים של בעלי החברות, מנהליהן והסדרים ייעודיים לעובדיהן.

מגזר עסקים גדולים

במסגרת מגזר זה נכללים לקוחות עסקים גדולים בבנק דיסקונט, מוסדות פיננסיים ולקוחות מוסדיים של החטיבה העסקית בבנק דיסקונט, לקוחות עסקיים גדולים של בנק מרכנתיל דיסקונט ולקוחות מגזר הבנקאות העסקית של אי די בי ניו יורק. הליווי הפיננסי של החברות הגדולות נעשה באמצעות צוותי מנהלי העסקים באגף חברות גדולות בחטיבה העסקית. כל צוות מהווה כתובת בנקאית אחת לכל צרכיו הפיננסים של הלקוח העסקי ובכללם התאמת פתרונות פיננסים יצירתיים ומוצרים בנקאים בתחומי האשראי, הגנות מטבע, מסחר בינלאומי, סליקה בכרטיסי אשראי, השקעות מתמחות בשוק ההון ועוד. לקוחות העוסקים בתחום הנדל"ן מקבלים שירות מאגף נדל"ן ותשתיות, הנותן מענה גם לעסקאות מורכבות של השקעות בתשתיות לאומיות כגון אנרגיה, מתקני התפלה ומים וכבישי אגרה. פתרונות המימון העומדים לרשות הלקוחות כוללים גם ארגון עסקאות סינדיקציה בשיתוף משקיעים מוסדיים וגורמים בנקאיים. לקוחות מוסדיים ופעילי שוק ההון מקבלים מענף שוק ההון שירותי הקצאת אשראי ושירותים נלווים – ברוקראז', ייעוץ השקעות והשאלות ניירות ערך.

מגזר בנקאות פרטית

במסגרת מגזר ייחודי זה נכללים לקוחות הבנקאות הפרטית בבנק דיסקונט, ישראלים ותושבי חוץ, בעלי עושר פיננסי. כן כולל המגזר לקוחות בעלי עושר פיננסי בינוני וגבוה בבנק מרכנתיל דיסקונט ואת לקוחות הבנקאות הפרטית ב-אי די בי ניו יורק. השירות ללקוחות ישראלים בדיסקונט ניתן בארבעה מרכזים יעודים ו-7 שלוחות בפיזור גיאוגרפי רחב. ללקוחות בעלי עושר פיננסי בינוני מוצעים שירותי ייעוץ על ידי טובי היועצים בבנק. ללקוחות בעלי עושר פיננסי גבוה ניתן שירות כולל על ידי בנקאים ויועצים עתירי ניסיון.
הלקוחות נהנים משירות אישי וזמין בשעות פעילות ארוכות במיוחד. השירות ללקוחות בינלאומיים ניתן בערים תל אביב ונתניה.

פינטק וחדשנות

הבנק מתאים את עצמו לעולם המשתנה ופועל ליצירת מודלים בנקאיים חדשניים, שיעניקו ללקוחות שירות מתקדם ומותאם לצרכיהם. במסגרת זו, במהלך שנת 2017 הבנק חתם על הסכמים לשיתוף פעולה עם חברות הפינטק, PayBox, ו-iCount. הבנק רכש את פעילות Paybox בישראל, והפך לשחקן משמעותי בתחום התשלומים מול לקוחות יחידים מכלל הבנקים בישראל. שיתוף הפעולה עם iCount, המיועד ללקוחות עסקיים קטנים המטופלים בחטיבה הבנקאית, הינו יישום עסקי-טכנולוגי ראשון במערכת הבנקאית בישראל המיישם תפיסת בנקאות פתוחה, לממשק עם ספקי צד ג', המיושם באמצעות פלטפורמת API) (Application Programming Interface מהמתקדמות בעולם, המאפשרת חיבור מאובטח על בסיס תקן עולמי. בנוסף, כחלק ממהלכי קידום החדשנות, במהלך שנת 2017 הבנק יזם, פיתח והשיק את ״דידי - הסייעת הדיגיטלית באפליקציית דיסקונט״, המאפשרת ללקוחות ביצוע פעולות, גישה למידע וקבלת תובנות על הפעילות בחשבונם באמצעות בקשה בשפה פשוטה, בכתב או בדיבור. השירות מבוסס על יכולות אנליטיקה ובינה מלאכותית מתקדמות והינו הראשון מסוגו במערכת הבנקאית.

מעורבות ותרומה לקהילה

מיום היווסדו פועל הבנק למען הקהילה כחלק ממחויבות עסקית חברתית ותרבותית. עובדים רבים שותפים בפעילויות התנדבות שונות ומגוונות, במסגרת זמנם הפנוי. הבנק תורם לעמותות רבות, בדגש על נושאי חינוך ילדים ונוער. "הזנק דיסקונט" הוא פרוייקט הדגל שבו תומך הבנק ובמסגרתו חבר לעמותת "הזנק לעתיד", שמטרתה העיקרית לסייע לתלמידים מהפריפריה לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות מלאה. בנוסף פועל הבנק בפרוייקטים שונים בתחום התרבות והאמנות ובמתן חסויות. "הרצלילנבלום" – מוזיאון פרטי לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית, מאפשר ללמוד מקרוב את ההיסטוריה והכלכלה הישראלית מאז ראשית המאה שעברה. המוזיאון, שהוקם על ידי דיסקונט, הוכר כאתר מורשת על ידי המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

 

*1נכון ליום 31 במרס 2018.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת בנק דיסקונט לישראל בע”מ

בנוסף אולי יעניין אותך

 • חובת יזם תמ"א 38 להציג 'עיקרי הצעה' לבעלי דירות

  האם התיקון לחוק יגן על בעלי הדירות או ירע את מצבם?

  חובת יזם תמ"א 38 להציג 'עיקרי הצעה' לבעלי דירות

 • על חוסר השקיפות של תעשיית המכשור הרפואי והשלכותיה

  לאחרונה עלה בנטפליקס הסרט The Bleeding Edge המתאר את הניצול הציני של תעשיית המכשור הרפואי בתהליך קבלת האישורים של ארגון המזון והתרופות הפדרלי בארה"ב, וחוסר השקיפות של בטיחות המוצר מול המטופלים

  על חוסר השקיפות של תעשיית המכשור הרפואי והשלכותיה

 • אשת חיל במשרה מלאה

  לכבוד יום האישה, שוחחנו עם חני הורוביץ, יזמית נדל"ן עטורת פרסים המשמשת כיו"ר ובעלים של קבוצת הורוביץ: "אני מגשימה את החלום שלי מדי יום"

  אשת חיל במשרה מלאה

 • החלקה התלת מימדית מזווית אחרת

  אופן יישומו של תיקון מס' 33 לחוק המקרקעין

  החלקה התלת מימדית מזווית אחרת