יגאל ארנון ושות' עורכי דין

עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1958
תחום: עורכי דין
כתובת: מגדל עזריאלי 1, תל אביב
טלפון: 03-6087777
כתובת: רח' הלל 31, ירושלים
טלפון: 02-6239239
טלפון: 03-6087777
אימייל: info@arnon.co.il
אתר החברה: http://www.arnon.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אמנון לורך, יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  אמנון לורך

  שותף בכיר

  יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אמנון לורך
 • דויד שפירא, יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  דויד שפירא

  שותף בכיר

  יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  לפרופיל המלא

  דויד שפירא
 • ברי לבנפלד, יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  ברי לבנפלד

  שותף בכיר

  יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  לפרופיל המלא

  ברי לבנפלד
 • ברק טל, יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  ברק טל

  שותף בכיר

  יגאל ארנון ושות' עורכי דין

  לפרופיל המלא

  ברק טל

שותפים

  יגאל ארנון ז"ל - מייסד ושותף בכיר (1929-2014)
  דרור ויגדור
  רמי קוק
  נירה קוריצקי
  עמליה משי
  אמנון לורך
  ערן אילן
  חגי שמואלי
  ברי לבנפלד
  דוד שפירא
  חגית בבלי
  אורנה ששון
  ברק טל
  שירי שחם
  דורון תמיר
  דניאל אברבנאל
  דוד אוסבורן
  גיל אורן
  רונית אמיר יניב
  אורלי ציוני
  מרדכי בייץ
  ברק פלאט
  יורן גיל
  בנימין חורף
  אסף אילון
  דניאל מרקוביץ
  אדריאן דניאלס
  יובל שלהבת
  קובי בן-שטרית
  פיטר שוגרמן
  בן סנדלר
  בעז פייל
  יורי קרייסברג
  סיימון וינטרוב
  רות לובן
  ירום רומם
  אדם שפרוך
  יובל ברגיל
  אלירן פורמן
  אופיר לוי
  ערן למפרט
  דניאל גרין
  חניטל בלינסון - נבון
  אורן רוט
  דרור ורסנו
  אודליה סידי
  שירה להט
  עידו חיטמן
  נעה אפיק
  ענר חפץ
  דוד אקריש
  ניר רוזנר
  עזרא גרוס
  אסף מסיקה
  גיא פורר
  לירון הכהן
  דוד רונס
  אלי גרינבאום
  לי מאור
  נמרוד ורומן
  ליאור גלברד
  גיא שגיב
  יוכבד נובוגרודר - שושן
  מיכה טולמן
  שני רפופורט
אייקון אודות

אודות יגאל ארנון ושות' עורכי דין

משרד יגאל ארנון ושות' הוא ממשרדי עורכי הדין הוותיקים והמוערכים בישראל. מאז נוסד על ידי עו"ד יגאל ארנון ז"ל לפני כשישים שנה, צמח המשרד בהתמדה ונחשב לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחומי המשפט המסחרי והאזרחי וכן כבעל תפקיד מרכזי בסביבה העסקית בישראל.

למשרד רקע מוכח בחדשנות ובאיכות ובמענה על הצרכים הספציפיים של כל לקוח. לקוחות פונים למשרד כאשר הם זקוקים לשירות משפטי מקצועי ואמין, אשר יסייע להם להתגבר על אתגרים משפטיים מורכבים.

עם למעלה מ–170 עורכי דין, העובדים בקבוצות התמחות ממוקדות, אנו משלבים את המומחיות והשירותיות של משרדי בוטיק מתמחים עם היתרונות של משרד רב-תחומי ועתיר משאבים. מקצוענות ויושרה מנחים את החלטותינו ומשמשים כסלע איתן שעליו נבנות הצמיחה המתמשכת וההצלחות המשותפות.

מענה מקיף
המשרד מספק שירותים משפטיים מקיפים לבסיס לקוחותיו הנרחב, הכולל חברות-ענק בינלאומיות (הנכללות ברשימת "Fortune 500") וחברות בינלאומיות אחרות, מוסדות פיננסיים מקומיים וזרים, קרנות הון סיכון והון פרטי, יזמי נדל"ן, חברות הזנק, קבוצות משקיעים, גופים ממשלתיים ובעלי ממון. המשרד מייצג לקוחות ממגוון רחב של מגזרים, לרבות טכנולוגיה, כינוסים, נדל"ן, ליטיגציה, שוק ההון, בנקאות, ביטוח, תקשורת, תחבורה, ספורט, בידור ומוצרי צריכה.

ניסיון בינלאומי
למשרד יש נוכחות מבוססת בשווקים רבים, וחלק ניכר מפעילותו מתבצע בזירה הבינלאומית. אנו פועלים כמובילים המשפטיים של עסקאות בינלאומיות, לרבות מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים ושותפויות אסטרטגיות אחרות, עסקאות הון סיכון והון פרטי, מימון ציבורי ופרטי, בנקאות, נדל"ן, ליטיגציה, פירוקים והסדרי חוב, הסכמי הפצה וזכיינות.

הכרה והערכה
המשרד מדורג במיקומים גבוהים, שנה אחר שנה, בדירוגים הבינלאומיים והארציים, לרבות:
• Legal 500 • IFLR 1000 • Global Chambers and Partners • DUNS 100 • BDI Code • MergerMarket

תחומי פעילות עיקריים
מסחרי - משרד יגאל ארנון ושות’ מתגאה במחלקה מסחרית מקצועית ומפותחת. עורכי הדין המנוסים שלנו מלווים חברות החל מהקמתן, דרך מו"מ על השקעות בדרך של הנפקות פרטיות, הון פרטי, הון סיכון ועסקאות מימון ועד לשותפויות אסטרטגיות, מיזמים משותפים והסדרי שותפות מגוונים, לרבות אקזיטים, הנפקות ציבוריות ומיזוגים ורכישות. היכולת שלנו לספק פתרונות מקיפים ומשולבים, תוך הסתמכות על המומחיות של קבוצות העבודה הייעודיות שלנו בתחומי המס, דיני העבודה, ההגבלים העסקיים, הנדל"ן ותחומים משיקים נוספים, מאפשרת לנו לנהל עסקאות מורכבות ביעילות, במהירות ובהצלחה רבה.

מיזוגים ורכישות - משרד יגאל ארנון ושות' ידוע בפעילות בינלאומית מובילה בתחום המיזוגים והרכישות. בין לקוחות המשרד המובילים בתחומים אלו ניתן למנות את: Intel, eBay, PayPal, Oracle, Siemens, Broadcom, Deere and Co., Medtronic, Stryker, Intuit, טאואר, ו–Boston Scientific. אנו פועלים בשיתוף פעולה צמוד עם לקוחותינו גם בנושאי הטמעה לאחר מיזוגים ורכישות ומספקים ייעוץ ללקוחות בינלאומיים בנושאי אינטגרציה של חברות ישראליות לתוך הפעילות של חברות רוכשות זרות. בנוסף, אנו מציעים ללקוחותינו ממשק יעיל ואפקטיבי מול גופי הרגולציה בישראל, על מנת להבטיח עמידה בדרישות החוק הישראלי.

בנקאות ושירותים פיננסיים - משרד יגאל ארנון ושות’ מציע מגוון שירותים בייצוג של בנקים ומוסדות פיננסיים, ושל בעליהם ורוכשיהם. תחומי העיסוק כוללים: רגולציה מקומית ובינלאומית, ליטיגציה, ייעוץ שוטף לבנקאים, עסקאות מימון, רישום שעבודים ובטוחות, הסדרי חוב וגביית חובות בחדלות פירעון, ומוצרים ושירותים פנסיוניים. למשרד יש הבנה ייחודית ומעמיקה של עסקאות הלוואה מורכבות, ציות, רישוי, הקמת פעילויות בישראל, ניסוח מסמכי ממשל תאגידי, סיוע לבנקים ביצירת מסגרת משפטית מנחה לפעילות התפעולית, הפסקת פעילויות, בנוסף, למשרד יש מומחיות ספציפית בתחום העסקאות המורכבות במכשירים נגזרים ופיננסיים אחרים, מו"מ לגבי הסכמי ISDA והשאלת מניות, ומתן חוות דעת בנוגע להסכמי GMSLA, ISDA ,GMRA והשאלת ניירות ערך. המשרד חבר בארגון ISDA.

שוק ההון – המשרד מסייע ללקוחותיו להתוות אסטרטגיות לניצול הזדמנויות בשוקי ההון. בנוסף לנסיון הרב של המשרד בליווי לקוחותיו בהנפקות בבורסה לניירות ערך של תל אביב, הוא השתתף גם בלמעלה מ–100 הנפקות ציבוריות של מניות ואגרות חוב בארה"ב, אירופה וברחבי העולם, לרבות ייצוג לאחרונה של החתמים בבקשה הראשונה אי פעם של חברה ישראלית להירשם למסחר בבורסה של הונג-קונג. הייצוג של חברות ציבוריות הרשומות למסחר בבורסות של תל-אביב, ניו-יורק ואירופה כולל, בנוסף לסיוע בהנפקה, גם הדרכה שוטפת בנוגע לעמידה בדרישות הדיווח לרשויות ניירות הערך, וכללי הממשל התאגידי. למשרד יש מומחיות מיוחדת ברישום דואלי והנפקות בו-זמניות בתל אביב ובחו"ל.

היי-טק - המשרד עובד עם חברות היי-טק וסטארט-אפים מתחומים מגוונים, ומייעץ להן בנושאים כגון עסקאות מימון, מיזוגים ורכישות, פעילויות מו"פ לרבות מכירת טכנולוגיות והסכמי רישוי מורכבים, הסכמי העברת טכנולוגיות, הסכמי סחר אלקטרוני ואינטרנט, והסדרי פיתוח ואספקה. אנו מסייעים גם בעסקאות מסחריות שונות, כגון הסכמי הפצה, ייצור ציוד מקורי (OEM) שדרוג ומכירה (VAR), ושותפויות אסטרטגיות. המשרד מלווה לקוחות מהקמת החברה, דרך שלבי ההתפתחות המוקדמים, ועד לאחר ההנפקה או הרכישה. המשרד מספק ייעוץ מותאם אישית ללקוחות עם הזנק על מנת לוודא כי מבנה החברה וההסכמים שלה תומכים בצמיחה ויובילו לאקזיט מוצלח.
המשרד פועל גם עם לקוחות מתחומי הטכנולוגיות המתפרצות, באמצעות מחלקה ייעודית שהוקמה במיוחד כדי להתמודד עם התפתחויות טכנולוגיות חדשות, כגון Block-chain, בינה מלאכותית, IoT, מציאות וירטואלית, רכבים אוטונומיים, רחפנים, הדפסה תלת מימדית וכדומה. עורכי הדין שלנו מכירים את דרישות הרגולציה הרלוונטיות ודואגים להתעדכן בהתפתחויות ובנוהגים המיטביים של כל תחום.

הון סיכון - המשרד הוא שחקן מרכזי בענף ההון סיכון הישראלי הן בהקמת קרנות והן בהשקעות בחברות. אנו מייצגים קרנות הון סיכון מובילות רבות מישראל ומחו"ל, אשר בוחרות בנו גם בשל המיומנות והנסיון הרב הקיימים בנוסף לנושאים המשפטיים ואשר מסייעים ללקוחותינו לעמוד ביעדיהם העסקיים. המחלקה מספקת ייעוץ מעשי ומהיר בתחומי מבנה תאגידי ומיסוי, שמאפשר ללקוחותינו לגייס כסף במהירות האפשרית. תמכנו במאות השקעות בחברות – החל מהשקעות קטנות בחברות seed המחפשות את ההשקעה הראשונה שלהן ועד להשקעות ביניים (מזנין) גדולות בחברות המחפשות השקעות משמעותיות יותר.

מדעי החיים – במשרד פועלת קבוצת עבודה המתמחה במדעי החיים, ומספקת שירותים מותאמים ומקצועיים הן לסטארט-אפים והן לחברות מבוססות יותר מכל קצוות הענף, לרבות חברות ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, ביו-אינפורמטיקה, מכשור רפואי, שירותי בריאות ובריאות דיגיטלית. בנוסף, המשרד מספק שירותים לאוניברסיטאות ומרכזים אקדמיים מובילים, וכן לבנקים וגופי השקעה הפעילים בתחום מדעי החיים. אנו מייצגים גם כמה מחממות הביו-טק המובילות בישראל ובעולם.

נדל"ן ומקרקעין – המשרד מוכר כאחד מהמשרדים בעלי היכולות הגבוהות והמקיפות ביותר בתחום הנדל"ן בישראל, והוא מייצג כמה מחברות הייזום, הניהול והבנייה הבולטות בישראל ובחו"ל. המשרד מעורב ברכישות ובפרויקטים יזמיים (הן למסחר והן למגורים) רבים בישראל, באירופה ובמקומות נוספים בעולם. אנו מכסים את כלל היבטי הנדל"ן והתחומים המשיקים, לרבות מיסוי, ניהול מו"מ, חוזים עם בעלי קרקעות, יזמים, מנהלי בנייה, גופים ממשלתיים, קרנות השקעה בנדל"ן וכו', עסקאות קומבינציה, חוזי בנייה, מימון פרויקטים, הסכמי מכירה והשכרה, בדיקות נאותות לחברות נדל"ן ישראליות וזרות.

ליטיגציה ותובענות ייצוגיות – מחלקת הליטיגציה של המשרד היא מהמובילות בארץ. למשרד יש ניסיון נרחב בייצוג לקוחות בהתדיינויות משפטיות מורכבות בעלות פרופיל תקשורתי גבוה מול כל הערכאות המשפטיות, ועדות ערר, גופים מעין שיפוטיים ובוררויות במגוון נושאים. המשרד מוביל את תחום ההגנה כנגד תביעות ייצוגיות בישראל, ומייצג תאגידים מקומיים ובינלאומיים מול תביעות ייצוגיות במגוון תחומים, לרבות אחריות מוצר, הונאת צרכנים, שקר בפרסום, ביטוח, בנקאות, דיני עבודה ותעסוקה, הגבלים עסקיים, פרטיות, מקרי נזק המוניים, נושאים סביבתיים ותקשורת.

מימון פרויקטים ומכרזים ציבוריים - משרד יגאל ארנון ושות' ייצג תאגידים בינלאומיים גדולים בחלק מהמכרזים לפרויקטים הגדולים והמורכבים במדינה והינו בעל ניסיון בכל סוגי הסדרי מימון פרטי וציבורי (BOT ,BOO, PFI ואחרים). למשרד יש ניסיון בייצוג של כל אחד משלושת הצדדים המשתתפים בכל מכרז ממשלתי: המדינה, המתמודדים במכרז או הבנקים (בעסקאות נפרדות, כמובן). כמו כן מטפל המשרד בהתקשרויות משפטיות שונות מול רשויות מקומיות, לרבות במכרזים בכל תחומי התשתיות.


מיסוי - למשרד יגאל ארנון ושות' יש מחלקת מס מוכרת ומוערכת המטפלת במגוון רחב של לקוחות החל מיחידים ועד חברות בינלאומיות במגוון רחב של תחומי מס, לרבות מיסוי חברות, מיסוי מקרקעין, יישום של אמנות מס בינלאומיות, וכן תחומי מומחיות מיוחדים כגון מיסוי נאמנויות כלים פיננסים מחירי העברה עבור קבוצות רב לאומיות מיסחור טכנולוגיות מיזוגים ורכישות הקמת קרנות ותוכניות ארציות לעובדים.
מחלקת המיסים עוסקת בייעוץ ותכנון מס, ייצוג בפני רשויות המס וערכאות, ומתן חוות דעת בסוגיות מיסוי.

תקשורת - משרד יגאל ארנון ושות' מספק ללקוחות ייעוץ משפטי רלוונטי ועכשווי בעבודה מול משרד התקשורת וגופי פיקוח ורגולציה בתחום התקשורת.
בין לקוחות המשרד חברות טלוויזיה בכבלים, חברות תקשורת קווית, חברות טלוויזיה, ספקי אינטרנט, ספקי תוכן ויצרני ציוד תקשורת וטלפוניה.
המשרד מלווה לקוחות אלו במגוון רחב של נושאים לרבות השגת רישיונות, הפצת תכנים, התמודדות במכרזים, קביעת תעריפים, ליווי בהסכמים עם שחקנים ואמנים, הליכים משפטיים, הגבלים עסקיים ויתר הנושאים הרגולטוריים בתחום.

קניין רוחני - למשרד יגאל ארנון ושות’ ניסיון ניכר בליווי עסקים ישראליים ובינלאומיים, בכל שלבי מחזור חיי החברה, בתחום ניצול זכויות הקניין הרוחני שלהם, הגנת הזכויות והעברתן באמצעות רישוי והסדרים אחרים, תוך לקיחה בחשבון של השלכות מס והיבטי רגולציה. הטיפול כולל הופעה בבתי המשפט השונים בנושאי פטנטים, זכויות יוצרים וסודות מסחריים, המשרד עוסק במגוון רחב של פעילויות שותפות בין תאגידים, כולל ניצול נכס קנייני, שותפויות אסטרטגיות, פיתוח משותף והעברת טכנולוגיה.

הגבלים עסקיים ותחרות - למשרד יגאל ארנון ושות' ניסיון נרחב בתחום ההגבלים העסקיים, לרבות בהקשר של מיזוגים ורכישות מקומיים וגלובליים, אישור מיזוגים, בקשות פטור מהגשת הודעות מיזוג וטיפול בהתנגדויות למיזוגים. הצוות מספק גם ייעוץ שוטף ללקוחות לגבי הסדרים כובלים, פעילות כמונופול או התנגדות לפעילות מונופול, הסכמי הפצה בלעדיים, בקשות פטור, וייעוץ ללקוחות בדבר פעולות שיש לנקוט בהן בעת התמודדות עם בעיות רגולטוריות מורכבות הנוגעות להגבלים עסקיים וחוקי המסחר. המשרד מרבה להופיע בפני רשות ההגבלים העסקיים, וכן מייצג לקוחות בבית הדין להגבלים עסקיים ובמשפטים פליליים הקשורים בעבירות על חוק ההגבלים.

דיני עבודה - משרד יגאל ארנון ושות’ מייצג לקוחות רבים בתחום דיני העבודה, לרבות הסדרי העסקת בכירים, סיוע לחברות בגיבוש תוכניות תמריצים לעובדים, ניהול משא ומתן על הסכמי העסקה ופיטורין, ייעוץ לגבי עמידה בהוראות דיני העבודה והסכמים קיבוציים, ייעוץ בנושאי מיזוגים ורה-ארגון של תאגידים, תגמול בכירים, הופעה בבתי הדין לעבודה וייעוץ תומך שוטף.

פעילות פרו-בונו - משרד יגאל ארנון ושות’ מסייע למלכ"רים בנושאי התאגדות, תעסוקה וארגון, הופעה בבתי משפט, בג"צים וכו'. כמו כן סייע המשרד ללקוחות מעוטי הכנסה בנושאים של צווי ירושה ובעיות משפטיות בין משכיר לשוכר. עורכי הדין מהמשרד פעילים באופן קבוע בתוכניות ההתנדבות "שכר מצווה" ו"שיעור אחר". המשרד רואה ערך רב בפעילות הפרו-בונו, המעניקה לעורכי הדין מימד נוסף, מאתגר ומשמעותי לפעילותם המקצועית.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

אייקון מאמרים

מאמרים מאת יגאל ארנון ושות' עורכי דין

 • התיקון לחוק שיקל על יזמי התחדשות עירונית

  התיקון לחוק שיקל על יזמי התחדשות עירונית

  התיקון לחוק שיקל על יזמי התחדשות עירונית

 • החידושים החמים לא מספיק אפויים

  החידושים החמים לא מספיק אפויים

  בשנה האחרונה פרסם הממונה על ההגבלים העסקיים מספר טיוטות של גילויי דעת, שתכליתן הבהרת הדין החל בנושאים מסוימים והסדרת נושאים שכביכול היו "רדומים" עד כה

  החידושים החמים לא מספיק אפויים

 • אקזיט – איך 50 מיליון דולר שווים יותר מ–70 מיליון דולר

  אחרי שהדודה מאמריקה הסכימה לתג המחיר לרכישת הסטארט אפ שלכם ורגע לפני שאתם חותמים על no-shop שאוסר עליכם לקבל הצעות אחרות לרכישה, מומלץ להבין את משמעות "האותיות הקטנות" שמשפיעות על הכסף שבסופו של דבר ישלשלו היזמים ובעלי המניות לכיסם

  אקזיט – איך 50 מיליון דולר שווים יותר מ–70 מיליון דולר

 • היתרונות והחסרונות של דירת מגורים בשימוש תיירותי

  בשנים האחרונות התפתח בשוק התיירות העולמי והמקומי מוצר תיירותי חדש – דירות מגורים "רגילות" המושכרות לתקופות קצרות למטרת נופש

  היתרונות והחסרונות של דירת מגורים בשימוש תיירותי

 • כשהעובד מגיע עם הציוד מהבית

  כשהעובד מגיע עם הציוד מהבית

  האם לאפשר לעובד לעבוד מהמחשב שלו?

  כשהעובד מגיע עם הציוד מהבית

בנוסף אולי יעניין אותך