מורן סמון - משרד עורכי דין

דיני משפחה, גירושין, ניהול משברים במשפחה

מורן סמון - משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2007
תחום: דיני משפחה, גירושין, ניהול משברים במשפחה
כתובת: רח' היצירה 3, בית שאפ, רמת גן 5252141
טלפון: 03-5662260
פקס: 03-5662261
דוא"ל: moran@getonline.co.il
אתר החברה: http://www.samun.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מורן סמון, מורן סמון - משרד עורכי דין

  עו"ד מורן סמון

  מייסדת ומנהלת

  מורן סמון - משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  מורן סמון
אייקון אודות

אודות מורן סמון - משרד עורכי דין

משרד עורכי הדין מורן סמון הינו משרד בוטיק העוסק בתחום דיני משפחה. המשרד מייצג ומופיע בבתי המשפט לענייני משפחה, בבתי הדין הרבניים ובשאר הערכאות השיפוטיות בהן מתנהלים תיקים הקשורים לענייני משפחה. המשרד פועל מתוך תפיסה של ניהול משברים במשפחה באמצעות שיטת D-MVP שפיתחה עוה"ד מורן סמון. המשרד הוקם בשנת 2007 וצמח מאז בזכות הניסיון, המקצועיות הבלתי מתפשרת והשיטה הייחודית.

"אני מאמין"

תפיסת דיני המשפחה במשרד עורכי הדין מורן סמון מושתתת על האמונה שגירושין הוא אירוע משברי שעם הליווי הנכון, ניתן לצמוח ממנו. אנו מאמינים שהלקוח צריך לנהל את המשבר ולא שהמשבר ינהל את הלקוח.
הקו המנחה את המשרד הוא השגת איזון מגדרי אשר לוקח בחשבון את טובת הילדים והתנאים האובייקטיבים בהם פועלים ההורים, באופן כזה שיאפשר חיים בכבוד לשני הצדדים. המשרד דוגל בבחינת כל מקרה לגופו על מנת למצוא את הפתרון המיטבי ללקוח/ה.
אנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לתת את השירות הטוב ביותר טמונה בין היתר בידע, ולפיכך כל צוות המשרד נוהג לעבור השתלמויות תעודה רבות בתחום דיני המשפחה, הן מטעם לשכת עורכי הדין והן מטעם אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת תל אביב.
אנו מאמינים בניהול משא ומתן והידברות בטרם יציאה למלחמה. אך כשאין ברירה ודרכי ההידברות והפשרה מגיעים למבוי סתום, יש לנהל הליכים משפטיים בערכאות השונות, באמצעות אסטרטגיה המותאמת באופן אישי לכל תיק ותיק בהתאם לנסיבותיו.
בזכות מקצוענות, יעילות, סבלנות, הקשבה הדדית, שירות מהיר ויחס אישי ביותר לכל לקוח/ה - ניתן להשיג את התוצאות אפקטיביות, בייחוד כאשר מדובר בתחום רגיש ומלא ברגשות מעורבים כתחום המעמד האישי.
האיזון המגדרי, וההגינות הם הערכים המובילים את המשרד לפעול לטובתו/ה של הלקוח/ה להבאת תוצאות אופטימאליות שיאפשרו המשך תפקוד המשפחה גם במתכונתה החדשה, לטובת צמיחה מחודשת. 

תחומי העיסוק של המשרד

ליווי הליכי גירושין וניהול משברים במשפחה
המשרד עוסק בכל היבטי דיני המשפחה, תוך דגש על אחריות הורית משותפת ומשמורת משותפת. כל אלו כמובן תוך בחינת כל מקרה לגופו, בהתאם לנסיבות ולמרקם המשפחתי. המשרד מכין ועורך מגוון רחב של הסכמים, לרבות הסכמי ממון, פירוד, ידועים בציבור ושלום בית בין בני זוג, הסכמי הורות והסכמים בין יורשים ובנושאי אפוטרופסות.
כמו כן המשרד מנהל ומייצג בהליכים משפטיים, ומספק שירותי ליטיגציה מול כל הערכאות הרלוונטיות: בתי המשפט לענייני משפחה, בית הדין הרבני, בית המשפט המחוזי, בית הדין הרבני הגדול ובית המשפט העליון, בכל תחומי דיני משפחה, לרבות מזונות אישה/ידועה בציבור וילדים, משמורת וזמני שהות, תביעות רכושיות (איזון משאבים, פירוק שיתוף, הערכת שווי חברות משפחתיות, כינוס נכסים וכדומה), הגירה וחטיפת ילדים, תביעות בין ידועים בציבור, אלימות במשפחה, התנגדויות לקיום צוואה וניהול עיזבונות.

שיטת ה- D-MVP

שיטת ה- D-MVP ,Divorce Most Valuable Process, פותחה על ידי עו"ד מורן סמון במהלך שנות פעילותה בתחום דיני משפחה.

השיטה מבוססת על שלושה עקרונות יסוד:
א. גירושין הינם משבר שצריך לנהל בתבונה.
ב. אנשים מבשילים להסכמי גירושין בשלבים ובאופנים שונים.
ג. לא מספיק לטפל בצד המשפטי של הגירושין. כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי, חשוב לטפל גם בצד הרגשי.
השיטה מושתתת על תהליך הוליסטי בן 5 שלבים. במהלכם, נבנית אסטרטגיה לניהול המשבר המותאמת אישית למטרות ולמבנה האישיות של הלקוח/ה, בשיתוף אנשי מקצוע מהתחום הפסיכולוגי-רגשי.
בשלב הראשון
מוצמד ללקוח/ה איש מקצוע מהתחום הפסיכולוגי-רגשי למשך 10 מפגשים על חשבון המשרד. המטפל מותאם לפי הצורך של הלקוח/ה. כל טיפול כולל הדרכה הורית החיונית לצמיחה משפחתית מתוך המשבר.
בשלב השני
המטפל/ת ממפה את הסיטואציה, את המצב הרגשי ואת הצרכים של הלקוח/ה.
בשלב השלישי
מתוך הניתוח הרגשי, נגזרת האסטרטגיה המיטבית להליך הגירושין: "אסטרטגיה מובנית אישיות", הכוללת את צרכי הלקוח/ה ומצבו/ה הרגשי. כל זאת במקביל להבנה מעמיקה של דמות הצד שכנגד. ההליך מתבצע בהסכמה ובתאום עם הלקוח/ה.
בשלב הרביעי
נבנית ומנוהלת הטקטיקה ליישום מחוץ לאולם בית המשפט – כולל התנהלות מול עוה"ד של הצד שכנגד ועם הצד כשנגד מחוץ לבית המשפט כדי לקדם את ההליך.
בשלב החמישי
נבנה ומנוהל ההליך בבית המשפט כדי לתת מענה כולל ושלם ללקוח/ה. מרבית התיקים מסתיימים בהסכמה, אולם הם תלויים בניהול נכון של ההליך המשפטי.
ההליך כולו מכוון כך שיספק אפקטיביות מקסימאלית ללקוח/ה, במקביל לשמירה על היכולת לקיים משפחה גם כשהתא המשפחתי מתפרק, מתוך רצון לסיים את התהליך באופן שיאפשר צמיחה והתקדמות הלאה לחיים בריאים וטובים.

ייפוי כוח מתמשך

עורכת הדין מורן סמון הינה מוסמכת משרד המשפטים בעריכת ייפוי כוח מתמשך – כלי משפטי חדש המאפשר לכל אדם למנות אדם אחר, עליו הוא סומך, כמיופה כוח מטעמו, שיפעל בשמו, יקבל במקומו החלטות וייצג אותו בכל תחומי החיים – האישיים, הרכושיים והרפואיים, בזמן שבו כבר יבצר ממנו לעשות פעולות אלו בכוחות עצמו.

אודות עו"ד מורן סמון

עורכת הדין מורן סמון היא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2004. לאחר מספר שנים שבהן שימשה כעורכת דין במשרדים מובילים בתחום המוניציפאלי, הקימה בשנת 2007 את משרד מורן סמון עו"ד, שמונה כיום שלושה אנשי צוות נוספים מלבד עו"ד מורן סמון.
עו"ד סמון משמשת כיו"ר משותפת בוועדה הארצית לטיפול בתלונות שווא בלשכת עורכי הדין בישראל, כחברה בפורום משפחה בלשכת עורכי הדין וכחברה בוועדת ההתמחות בלשכת עורכי הדין. בנוסף משמשת עו"ד סמון כחברת בית דין משמעתי במחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין.
במשך שנתיים שימשה עו"ד סמון מנחה משותפת של תוכנית שבועית בשם "קשר משפטי" באתר askimo.co.il, אשר עסקה בנושאים משפטיים אקטואליים.
עו"ד סמון מתנדבת במסגרת המלאכים של שניר ובעמותת עזר מציון.
עו"ד מורן סמון גאה בהובלת המהלך לצמצום השימוש בהנחיית 2.5 במסגרת המאבק שהיא מקיימת בתלונות השווא ובכלל זה פניות לבית המשפט העליון שהובילו למגוון החלטות שיסייעו בצמצום התופעה המצערת.

המכון לניהול משברים במשפחה

לאחר שנים רבות כמרצה במסגרת השתלמויות החוץ של אוניברסיטת בר אילן, ייסדה עו"ד מורן סמון, יחד עם עו"ד שני ליבמן בשנת 2016, את המכון לניהול משברים במשפחה - מכון להשתלמויות והכשרות פרקטיות לעו"ד בתחום דיני המשפחה, שבו היא משמשת כמנכ"ל משותפת. המכון הוקם מתוך צורך במענה מקצועי לפן המעשי בתחום דיני משפחה.

פרו בונו

משרד עו"ד מורן סמון מייצג לקוחות בתיקי פרו-בונו עקרוניים.

אייקון פרוייקטים

סרטון תדמית

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מורן סמון - משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך