שיא בגביית המיסים בישראל: נחצה רף ה-20 מיליארד ₪

הנתון המדהים הזה עלה במסגרת פורום Duns 100 שקיימנו ביום שני ה- 7.2.22, בהשתתפות בכירי תחום המיסוי בישראל.

בפורום, שפתח רשמית את "עונת האירועים" של Duns 100 לשנת 2022, קיימנו דיון מרתק בהנחיית גדעון אוקו, מנחה תכנית חיסכון בקשת 12, על ענף ההייטק כקטר הכלכלה ועל הצעדים המיסויים שניתן אולי לעשות, על מנת להשתמש טוב יותר בכסף הרב שקיים בענף זה, על חשבון הנטל המיסוי שרובץ על כתפיהם של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

בנוסף, דנו בפורום על חוסר האמון של העסקים הקטנים ברשות המיסים והפער בין הרצון לסייע לעסקים לבין מה שקורה בפועל. רולנד עם שלם, סמנכ"ל בכיר ברשות המיסים טען שלעתים הצעדים שנוקטת רשות המיסים אינם פופולריים אך לטווח הארוך יש בהם בכדי לסייע לאותם עסקים קטנים וציין כי "החוכמה היא לא לעשות צעדים על סמך כותרות או לחץ חברתי". מנגד, טען סגן השר אביר קארה, ממקימי תנועת "אני שולמן" שהשתתף אף הוא בפורום: "נעשה כל מה שאפשר כדי להחזיר את אמון הציבור בממשלה".

"גביית המיסים בישראל שברה שיא", הוסיף עם שלם. "עברנו את רף ה-20 מיליארד דולר לא כולל מס מקבלנים".

אפרת שגב, סמנכ"לית דאטה ואנליזה התייחסה לנתונים והוסיפה, "האחוז הגבוה של המאומתים בישראל הביא לירידה בפעילות ופגיעה כלכלית. אנו רואים כי הגל החמישי משבש את פעילות המשק גם בלי הכרזה על סגר רשמי או הגבלות כבדות. הממשלה ממשיכה להתוות תכניות סיוע לכל אותן חברות אך לא בטוח שאלו לבדם יספקו את המענה הנדרש".

לדף האירוע