אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

יזמות ובניה למגורים, התחדשות עירונית

אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2007
תחום: יזמות ובניה למגורים התחדשות עירונית
כתובת: דרך מנחם בגין 132, מרכז עזריאלי, תל-אביב, המגדל המשולש, קומה 40
מוקד התחדשות עירונית: 1-800-80-80-21
טלפון: 03-7181910
פקס: 03-7181911
אתר החברה: http://www.auraisrael.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

  • יעקב  אטרקצ'י, אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

    עו"ד יעקב אטרקצ'י

    בעלים ומנכ"ל

    אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

אייקון אודות

אודות אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

אאורה ישראל היא מהחברות הגדולות והמובילות בישראל בייזום נדל"ן למגורים, ובלא ספק היא החברה החדשנית והצומחת ביותר מביניהן,  וכזו המשפיעה מהותית על שוק הדיור הרווי. החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל-אביב (סימן: אאורה השקעות), נכון לחודש מרץ 2018 נסחרה החברה על פי שווי של כ-480 מיליון ₪ והונה העצמי עמד על כ-276 מיליון ₪.
בעל השליטה בחברה הוא עו"ד יעקב אטרקצ'י, המשמש כמנכ"ל החברה. בעלי מניות נוספים, בנק לאומי באמצעות לאומי פרטנרס, מנורה מבטחים, קרן נוקד קפיטל, חברת הביטוח הפניקס, ילין לפידות והציבור הרחב.
החברה זוכה לאמון שוק ההון והמערכת הבנקאית, אמון המאפשר לה להתפתח באופן מואץ תוך ניצול יתרונותיה: מיומנויות ניהוליות וצוות עתיר ניסיון, מבנה הון יציב, יכולות פיננסיות מוכחות והתמחויות ייחודיות המאפשרות לה לבלוט בשוק רווי ותחרותי. נדבכים אלו הם הבסיס לצמיחה יוצאת הדופן של החברה, על אף היותה חברה צעירה בשוק המקומי.
החברה מדורגת בדירוג BBB+ של חברת הדירוג העולמית מעלות  S&P.

ניסיון וחזון המתורגמים להובלת שוק הדיור 

אאורה ישראל מנהלת בימים אלו ייזום של 41 פרוייקטים ברחבי ישראל (מהם 24 פרוייקטים של התחדשות עירונית), המצויים בשלבים שונים של תכנון, שיווק ובניה,  ובהם כ-12,000 יחידות דיור במספר ערים.
אאורה היא החברה הגדולה בישראל בתחום ההתחדשות העירונית,וזכתה במקום הראשון במדד ההתחדשות העירונית של העיתון גלובס בשיתוף אתר מדלן.
החברה מרכזת מאמצים מיוחדים במתחמים עירוניים גדולים, של מעל 200 יחידות דיור.
מתחמי ההתחדשות בהם מטפלת אאורה כוללים, לצד הדירות, פיתוח סביבתי מקיף, מוסדות חינוך, פארקים ומבני ציבור.
נסיונה של החברה מאפשר לה להשלים פרוייקטים כאלו בזמן קצר, תוך שיתוף פעולה הדוק ופורה עם הרשויות המקומיות והדיירים. התוצאה היא חידוש ושדרוג משמעותי של מרכזי הערים בישראל, ואלו מאפשרים שיפור גדול באיכות החיים של האוכלוסיה הקיימת, השאת תרומה מהותית לכלל תושבי העיר, ומתן אפשרות לדיירים חדשים לגור בפרוייקט איכותי  ומודרני.
אאורה מעסיקה את אנשי המקצוע המובילים בתחומם, ובפרט אנשי הנדסה ומומחי התחדשות עירונית. אלו, בשיתוף עם חברות הביצוע ומשרדי האדריכלים המובילים בישראל, מבטיחים תכנון וביצוע מיטביים של הפרויקטים השונים, והשלמתם בזמן מינימלי.
החברה שמה במרכז את מי שהיא רואה כשגריריה: הדיירים הוותיקים, הרוכשים החדשים, ואף תושבי הערים והרשויות המקומיות. יחס זה מסביר את היותה של אאורה בחירה טבעית וראשונה בקרב הגורמים השונים הנוגעים להתחדשות עירונית.

עו"ד יעקב אטרקצ'י – מנכ"ל החברה ובעל השליטה

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, כיהן בעבר בתפקידים שונים במגזר הציבורי והפרטי.
מעורבותו היומיומית בפעילות החברה, כמו גם המוניטין מהם הוא נהנה בשוק ההון ובתחומי ייזום הנדל"ן, הם חלק מהנכסים מהם נהנית החברה, והם הבסיס לבחירתו לאיש השנה בגלובס.

התחדשות עירונית

סוגיית המחסור בעתודות קרקע זמינות לבניה זוהתה מבעוד מועד על ידי אאורה, שבחרה להתמקד בתחום התחדשות עירונית. אאורה רואה בשיקום השכונות הוותיקות שליחות חברתית ואידיאולוגית, שפתרונה הוא בעל חשיבות עליונה במישור המקומי והלאומי. בימים אלו, כאשר עתודות הקרקע הפנויות מוגבלות, נושא ההתחדשות העירונית מהווה מנוע צמיחה עסקי משמעותי בהתפתחות החברה.

פריסה ארצית, מגוונת וענפה

מקרית ביאליק ועד אילת, לאאורה פעילות ארצית מגוונת וענפה בפרויקטים מסוגים שונים ובנפחים שונים. החברה פועלת כיום בכרכום, קרית ביאליק, פרדס חנה, אור עקיבא, נתניה, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, תל אביב, שוהם, נס ציונה, בת ים, רמלה, לוד, גבעתיים, רמת גן, קרית אונו, יהוד, אור יהודה, חולון, קרית ביאליק ואילת.

לדוגמה, בפרויקט אאורה רמת השרון מקימה החברה פרוייקט שיציע את כל היתרונות של רמת השרון הוותיקה, באזור מתחדש ואיכותי. במסגרת הפרויקט תהרוס החברה  180 יח"ד קיימות ותבנה במקומן 687 יח"ד חדשות ויוקרתיות במגדלים מפוארים בני  20 קומות,  שלצדם ייבנו שטחי מסחר לרווחת התושבים.

אונו וואלי בקרית אונו היא שכונה הנבנית בימים אלו במיקום הנחשק ביותר בקרית אונו. כחלק ממתחם מגורים פרטי הטובל בפארק , במקום 216 דירות קיימות ייבנו 672 דירות יוקרתיות ב-8 בניינים חדשים ומפוארים בני 14-16 קומות.

הגנים התלויים, יהוד-מונוסון הינו פרוייקט מאוכלס ה"משנה פני יישוב", ושהפך להיות, בתוך שנים מעטות, לבו של המרכז המשגשג של היישוב יהוד-מונוסון. הפרויקט כולל מגדלי מגורים בסטנדרט גבוה, עם מרחב קהילתי ירוק, לובי מפואר וחניה תת-קרקעית. הפרויקט יכלול 900 יחידות דיור ב- 15 מגדלים, כאשר מעל 500 יחידות דיור כבר אוכלסו והחברה בעיצומה של הבנייה.

פרויקט דפנה באזור המבוקש ביותר בת"א, ברחוב דפנה היוקרתי הסמוך למוזיאון תל אביב מקימה החברה 208 יחידות דיור במגדל מפואר.

פרויקט אחימאיר בצפון ת"א בשכונת רמת אביב ג' המבוקשת, באחד הרחובות הוותיקים והאהובים בשכונה מקימה החברה מתחם של שלושה מגדלים מפוארים בני 20 קומות המכילים 288 יחידות דיור.

מבואות קיסריה במקום המרכזי ביותר באור עקיבא הקימה החברה קומפלקס מגורים הכולל 270 יחידות דיור בשלושה מגדלי יוקרה הצופים לים ומוקפים בפארק פרטי. הפרויקט אוכלס ב-2017.

בנוסף אולי יעניין אותך