אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

יזמות ובניה למגורים, התחדשות עירונית

תמונה ראשית אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2007
תחום: יזמות ובניה למגורים התחדשות עירונית
כתובת: דרך מנחם בגין 132, מרכז עזריאלי, תל-אביב, המגדל המשולש, קומה 36
מוקד התחדשות עירונית: 1-800-80-80-21
טלפון: 03-7181910
פקס: 03-7181911
אתר החברה: http://www.auraisrael.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יעקב אטרקצ'י, אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

  עו"ד יעקב אטרקצ'י

  בעלים ומנכ"ל

  אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

אייקון אודות

אודות אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ

אאורה ישראל היא מהחברות הגדולות והמובילות בישראל בייזום נדל"ן למגורים, ובלא ספק היא החברה החדשנית והצומחת ביותר מביניהן,  וכזו המשפיעה מהותית על שוק הדיור הרווי. החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל-אביב (סימן: אאורה השקעות), נכון לחודש מרץ 2018 נסחרה החברה על פי שווי של כ-480 מיליון ₪ והונה העצמי עמד על כ-276 מיליון ₪.
בעל השליטה בחברה הוא עו"ד יעקב אטרקצ'י, המשמש כמנכ"ל החברה. בעלי מניות נוספים, בנק לאומי באמצעות לאומי פרטנרס, מנורה מבטחים, קרן נוקד קפיטל, חברת הביטוח הפניקס, ילין לפידות והציבור הרחב.
החברה זוכה לאמון שוק ההון והמערכת הבנקאית, אמון המאפשר לה להתפתח באופן מואץ תוך ניצול יתרונותיה: מיומנויות ניהוליות וצוות עתיר ניסיון, מבנה הון יציב, יכולות פיננסיות מוכחות והתמחויות ייחודיות המאפשרות לה לבלוט בשוק רווי ותחרותי. נדבכים אלו הם הבסיס לצמיחה יוצאת הדופן של החברה, על אף היותה חברה צעירה בשוק המקומי.
החברה מדורגת בדירוג BBB+ של חברת הדירוג העולמית מעלות  S&P.

ניסיון וחזון המתורגמים להובלת שוק הדיור 

אאורה ישראל מנהלת בימים אלו ייזום של 41 פרוייקטים ברחבי ישראל (מהם 24 פרוייקטים של התחדשות עירונית), המצויים בשלבים שונים של תכנון, שיווק ובניה,  ובהם כ-12,000 יחידות דיור במספר ערים גדול.
אאורה היא החברה הגדולה בישראל בתחום ההתחדשות העירונית,וזכתה במקום הראשון במדד ההתחדשות העירונית של העיתון גלובס בשיתוף אתר מדלן.
החברה מרכזת מאמצים מיוחדים במתחמים עירוניים גדולים, של מעל 200 יחידות דיור.
מתחמי ההתחדשות בהם מטפלת אאורה כוללים, לצד הדירות, פיתוח סביבתי מקיף, מוסדות חינוך, פארקים ומבני ציבור.
נסיונה של החברה מאפשר לה להשלים פרוייקטים כאלו בזמן קצר, תוך שיתוף פעולה הדוק ופורה עם הרשויות המקומיות והדיירים. התוצאה היא חידוש ושדרוג משמעותי של מרכזי הערים בישראל, ואלו מאפשרים שיפור גדול באיכות החיים של האוכלוסיה הקיימת, השאת תרומה מהותית לכלל תושבי העיר, ומתן אפשרות לדיירים חדשים לגור בפרוייקט איכותי ומודרני.
אאורה מעסיקה את אנשי המקצוע המובילים בתחומם, ובפרט אנשי הנדסה ומומחי התחדשות עירונית. אלו, בשיתוף עם חברות הביצוע ומשרדי האדריכלים המובילים בישראל, מבטיחים תכנון וביצוע מיטביים של הפרויקטים השונים, והשלמתם בזמן מינימלי.
החברה שמה במרכז את מי שהיא רואה כשגריריה: הדיירים הוותיקים, הרוכשים החדשים, ואף תושבי הערים והרשויות המקומיות. יחס זה מסביר את היותה של אאורה בחירה טבעית וראשונה בקרב הגורמים השונים הנוגעים להתחדשות עירונית.

עו"ד יעקב אטרקצ'י – מנכ"ל החברה ובעל השליטה

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, כיהן בעבר בתפקידים שונים במגזר הציבורי והפרטי.
מעורבותו היומיומית בפעילות החברה, כמו גם המוניטין מהם הוא נהנה בשוק ההון ובתחומי ייזום הנדל"ן, הם חלק מהנכסים מהם נהנית החברה, והם הבסיס לבחירתו לאיש השנה בגלובס.

התחדשות עירונית

סוגיית המחסור בעתודות קרקע זמינות לבניה זוהתה מבעוד מועד על ידי אאורה, שבחרה להתמקד בתחום התחדשות עירונית. אאורה רואה בשיקום השכונות הוותיקות שליחות חברתית ואידיאולוגית, שפתרונה הוא בעל חשיבות עליונה במישור המקומי והלאומי. בימים אלו, כאשר עתודות הקרקע הפנויות מוגבלות, נושא ההתחדשות העירונית מהווה מנוע צמיחה עסקי משמעותי בהתפתחות החברה.

פריסה ארצית, מגוונת וענפה

מקרית ביאליק ועד אילת, לאאורה פעילות ארצית מגוונת וענפה בפרויקטים מסוגים שונים ובנפחים שונים. החברה פועלת כיום בכרכום, קרית ביאליק, פרדס חנה, אור עקיבא, נתניה, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון, תל אביב, שוהם, נס ציונה, בת ים, רמלה, לוד, גבעתיים, רמת גן, קרית אונו, יהוד, אור יהודה, חולון, קרית ביאליק ואילת.

לדוגמה, בפרויקט אאורה רמת השרון מקימה החברה פרוייקט שיציע את כל היתרונות של רמת השרון הוותיקה, באזור מתחדש ואיכותי. במסגרת הפרויקט תהרוס החברה  180 יח"ד קיימות ותבנה במקומן 687 יח"ד חדשות ויוקרתיות במגדלים מפוארים בני  20 קומות,  שלצדם ייבנו שטחי מסחר לרווחת התושבים.

אונו וואלי בקרית אונו היא שכונה הנבנית בימים אלו במיקום הנחשק ביותר בקרית אונו. כחלק ממתחם מגורים פרטי הטובל בפארק , במקום 216 דירות קיימות ייבנו 672 דירות יוקרתיות ב-8 בניינים חדשים ומפוארים בני 14-16 קומות. 

הגנים התלויים, יהוד-מונוסון  הינו פרוייקט מאוכלס ה"משנה פני יישוב", ושהפך להיות, בתוך שנים מעטות, לבו של המרכז המשגשג של היישוב יהוד-מונוסון. הפרויקט כולל מגדלי מגורים בסטנדרט גבוה, עם מרחב קהילתי ירוק, לובי מפואר וחניה תת-קרקעית. הפרויקט יכלול 900 יחידות דיור ב- 15 מגדלים, כאשר מעל 500 יחידות דיור כבר אוכלסו והחברה בעיצומה של הבנייה.

פרויקט דפנה באזור המבוקש ביותר בת"א, ברחוב דפנה היוקרתי הסמוך למוזיאון תל אביב מקימה החברה 208 יחידות דיור במגדל מפואר.

פרויקט אחימאיר בצפון ת"א בשכונת רמת אביב ג' המבוקשת, באחד הרחובות הוותיקים והאהובים בשכונה מקימה החברה מתחם של שלושה מגדלים מפוארים בני 20 קומות המכילים 288 יחידות דיור.
מבואות קיסריה במקום המרכזי ביותר באור עקיבא הקימה החברה קומפלקס מגורים הכולל 270 יחידות דיור בשלושה מגדלי יוקרה הצופים לים ומוקפים בפארק פרטי. הפרויקט אוכלס ב-2017.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • האדם במרכז העשייה

  תנועת הבאוהאוס, שצמחה בגרמניה בתחילת המאה ה-20, התמקדה בביטוי חזותי של תפיסת עולם חברתית, פוליטית ותרבותית. המבנה עצמו, תוכנן, עוצב ונבנה סביב האדם הנמצא במרכז העשייה. מבנים שתוכננו על פי תפיסת עולם זו, הכניסו את רוח התקופה פנימה בארגון החלל נקי, זורם פתוח ופשוט ונתנו ביטוי החזותי לאסתטיקת המכונה המשילה מעצמה קישוטים מיותרים מתוך אמונה כי האדריכלות יכולה לשפר את פני החברה וליצור עולם חדש וטוב יותר.

  האדם במרכז העשייה

 • חתונה ממבט ראשון – מבחן מציאות לחברה הישראלית

  בד בבד עם פיצול ערוץ 2 לשני ערוצים, העלתה חברת "קשת" לשידוריה תוכנית מציאות חדשה, "חתונה ממבט ראשון" שמה, שעל פניו נועדה להגשים אידיאל רומנטי, מציאת התאמה מורכבת ומדויקת עד כדי כך, שניתן להכיר את החתן האחד והיחיד או את הכלה האחת והיחידה לראשונה מתחת לחופה. המיונים והבדיקות שבוצעו לכל אחד מבני הזוג ע"י מומחים במגוון תחומים, נועדו לאפשר סינון מרבי ומיטבי של המשתתפים, עד כדי מציאת התאמה קרובה לשלמות, גם אם הצדדים עצמם לא נפגשו מעולם.

  חתונה ממבט ראשון – מבחן מציאות לחברה הישראלית

 • אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

  דירוג DUN'S 100 של חברת דן אנד ברדסטריט חושף מי הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק. מי שממשיך להוביל את הענף הוא משרד רואי החשבון 'EY ישראל' עם 1868 עובדים ו – 215 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריו ממוקם משקד רואי החשבון 'סומך חייקין' עם 1,189 עובדים ו – 89 חברות ציבוריות מבוקרות. אחריהם ממוקמים Deloitte, PwC ו – BDO. משרד בן דוד שלוי קופ ושות' נכנס לראשונה לעשירייה הראשונה בדירוג. חמשת משרדי רואי החשבון הגדולים מבקרים כ – 87% מהחברות הציבוריות המבוקרות בישראל. עליה עקבית במספר רו"ח המועסקים במשרדים הגדולים.

  אלה הם משרדי רואי החשבון המובילים במשק הישראלי בשנת 2018

 • דירוג משרדי עוה"ד המובילים לשנת 2018

  לדירוג, המתפרסם השנה זו הפעם ה 14, נוספו תחומי הסייבר, דיני ספורט, דיני תעבורה וגבייה והוצל"פ. השנה דורגו 37 נישות שונות, שיא חדש בכמות הנישות המדורגות

  דירוג משרדי עוה"ד המובילים לשנת 2018