אחים רחמה

עבודות עפר פיתוח וסלילה, בנייה ציבורית ויזמות

אחים רחמה
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1974
תחום: עבודות עפר פיתוח וסלילה, בנייה ציבורית ויזמות
כתובת: רח' אופנהיימר 5, פארק המדע, רחובות
טלפון: 08-9315580
פקס: 08-9366237
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עמרי רחמה

  עמרי רחמה

  מנכ"ל שותף

  אחים רחמה

  עוד על עמרי רחמה

  עמרי רחמה

מנהלים בכירים

  עמרי רחמה מנכ"ל שותף
  רועי רחמה שותף
  אמיל רחמה שותף
אייקון אודות

אודות אחים רחמה

אחים רחמה הינה חברת הובלה ותשתיות, בעלת מוניטין של 45 שנה. החברה, מהגדולות והמובילות בענף, הוקמה בשנת 1974 על ידי שלמה רחמה ז"ל ושני אחיו זמיר רחמה ז"ל ואמיל רחמה. טרם הקמת החברה עבד שלמה כפועל ומנהל בחברת עבודות עפר והובלות גדולה ומשם צבר את הידע והניסיון באמצעותם הקים בהמשך את החברה. החברה נחשבת למשפחתית מאוד ולצידו של עמרי רחמה המנכ"ל עובדים שני בני דודיו – רועי רחמה ואיתי רחמה והדוד אמיל. שלושת בני הדודים, בעלי השליטה בחברה הם מהנדסים בהכשרתם. אחים רחמה חברה בהתאחדות הקבלנים הארצית ועמרי המנכ"ל מכהן גם כחבר הנהלה בארגון קבלני רחובות.

אבני הדרך

החברה התפתחה עם השנים בצורה הדרגתית אך עקבית. העבודות הראשונות היו בעיקר בבניית מדרכות לרחובות ובניית אספלט מתחת לבניינים, ברחובות, נס ציונה והסביבה. בהמשך נכנסה החברה לעבודות פיתוח גדולות יותר ויותר תוך רכישת כלי צמ"ה גדולים ומתקדמים. במהלך השנים ביצעה החברה מספר עבודות שנחשבו לנקודות פריצה עבורה עבור  מבחינת יכולות וסיווגים. על עבודות אלו ניתן למנות בין היתר את: הקמת מסלולי נחיתה והמראה למטוסי חיל האוויר, סלילת כביש בין עירוני בצומת עין הקורא - פלמ"חים, הקמת פרויקט הרובע בראשון לציון, הקמת פארק פרס בחולון, הקמת הספורטק בהרצליה, שדרוג טיילת תל אביב תוך חיבור הטיילת ישירות לחוף הים, ועוד.

סיווגים בלתי מוגבלים בענפי הסלילה, הבנייה והתשתיות

בשנות ה-80 החזיקה החברה בסיווג בלתי מוגבל בענף הסלילה ובשנים האחרונות קיבלה החברה סיווג בלתי מוגבל (ג'-5) גם בענפי הבנייה והתשתיות. בין השאר החברה בונה כיום בתי ספר, מעונות ילדים ומשרדים ועוסקת בנדל"ן והשקעות בנכסים מניבים. החברה עובדת רבות עבור משרד הביטחון ובין השאר מתחזקת את קווי התפר ועוסקת בבנייה, פיתוח ואחזקה בבסיסי צה"ל השונים. החברה בעלת יכולת הנדסית בלתי מוגבלת וביכולתה לעסוק בבנייה של כל פרויקט הנדסי בכל תחום – תשתיות תת קרקעיות, הקמת מתקני התפלה (החברה הייתה מעורבת בבניית מתקן ההתפלה פלמחים, הגדול מסוגו בעולם), סלילת כבישים, ועוד.

נכסים מניבים

במהלך השנים צברה החברה נכסי נדל"ן רבים בהיקף של עשרות מיליוני ₪. החברה מחזיקה בנכסים כאלו בבני ברק, פתח תקווה, נס ציונה, רחובות, ועוד. החברה שותפה כמו כן במיזם הקריוקי "מי און דה מייק" ואף מעורבת בניהולו. רשת "מי און דה מייק" מונה 5 סניפים ברחבי הארץ.

הון האנושי ומערך צמ"ה

החברה בוחרת בקפידה את ההון האנושי המרכיב אותה והיא מונה כיום כ-100 עובדים קבועים. רבים מעובדים אלו וותיקים בחברה וכולם מקצועיים ביותר ומהשורה הראשונה בתחומם.

על עובדים אלו ניתן למנות בין היתר מנהלי פרויקטים, מנהלי עבודה, נהגי משאיות, מפעילי צמ"ה, מודדים, חשבי כמויות ופועלים פשוטים. כמו כן החברה מחזיקה במערך צמ"ה רחב הכולל בין היתר 20 משאיות פול-טריילר, שופלים, מכבשים, גריידרים, באגרים ועוד. משאיות ההובלה של החברה נותנות שירות הן לחברה פנימה והן עבור לקוחות חיצוניים כמפעלים וחברות בנייה.

יכולות, ניסיון ואיכות מוקפדת

מנהלי החברה הם מהנדסים אשר צברו ניסיון בעבודות זוטרות מתפקידי השטח הבסיסיים ביותר. הפרויקטים מנוהלים על ידם באופן אישי והניסיון אותו צברו לאורך שנים ומעורבותם בכל פרויקט מוכיחים את עצמם. יכולותיה הכוללות של החברה באות לידי ביטוי בציונים הגבוהים אותם היא מקבלת במכרזי איכות ציבוריים. החברה מבצעת מבדקי איכות פנימיים פעמיים בשנה והיא בעלת כל תווי האיכות ומערכות ה-ISO בתחומים בהם היא עוסקת.

בטיחות מעל הכל

חברת האחים רחמה שמה דגש רב על נושא הבטיחות והיא מעסיקה יועץ בטיחות חיצוני המלווה אותה בשוטף ומעביר דו"חות שבועיים. כמו כן עובדי החברה עוברים סדנאות בטיחות תקופתיות.

ביצוע עצמי של כלל הפרויקטים

החברה מבצעת את כלל הפרויקטים בהם היא זוכה בעצמה וכך הלקוחות מקבלים טיפול אישי ומסור. הדבר משפיע מאוד על עמידה נוקשה בלוחות הזמנים, שמירה על מסגרת תקציב ושמירה על רמה גבוהה של המוצר הסופי.

החברה מקפידה ומצליחה לשמור על מערכת יחסים תקינה עם נותני העבודה כשהדבר אינו מובן מאליו בענף זה.

ממציאה את עצמה כל פעם מחדש

החברה דואגת להמציא את עצמה כל הזמן מחדש והיא פונה למכרזים מורכבים ומאתגרים במיוחד בהם היא יכולה לבטא את יכולותיה וניסיונה רב השנים. לאורך השנים החברה הוכיחה כי היא מסוגלת לבצע את העבודות ההנדסיות המסובכות ביותר ומנהליה נמצאים כל העת עם יד על הדופק לצורך עדכון תהליכי העבודה והפיכתם למתקדמים מסוגם.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • איך המשקיעים המתוחכמים מצליחים לייצר תשואה גם כשהשווקים נופלים?

  אחרי תקופה ארוכה שהמשקיעים נהנו מהגאות שאפיינה את השווקים הפיננסיים, נראה כי ההשלכות הכלכליות שהנחיתה מגפת הקורונה מאיימות שוב לשנות את חוקי המשחק ולהכניס את השווקים לתקופה של סיכון גובר ותנודתיות עמוקה. עבור מי שמחפש להימנע מהרפתקאות ולהתאים את תמהיל ההשקעות למציאות החדשה, עולם ההשקעות האלטרנטיביות מסתמן כחלופה אטרקטיבית ויציבה שמייצרת תשואה נאה גם כשהשווקים רועדים

  איך המשקיעים המתוחכמים מצליחים לייצר תשואה גם כשהשווקים נופלים?

 • מחפשים את האיזון

  האם לעבוד מהבית או מהמשרד? האם יש להמשיך את השימוש בטכנולוגיות לטובת קידום הליכים משפטיים ועל חשבון המפגש הבין אישי? האם תקנות סדר הדין האזרחי החדשות יועילו או יזיקו למערכת המשפט? כיצד צריכה לנהוג המערכת על רקע ההתקפות החוזרות ונשנות עליה מצד גורמים פוליטיים? ענף המשפט נחשב כשמרן ועורכי הדין אינם אוהבים זעזועים ושינויים חדים, אולם השנה החולפת הייתה מלאה בהם. השבוע נפגשו בכירי עורכי הדין בישראל למפגש פורום בכירי ענף המשפט של DUN’S 100 בכדי להיחשף לדירוג של המשרדים המובילים בישראל, וגם כדי להבין לאן צועד הענף במציאות החדשה שנוצרה, ועודנה נוצרת, בעקבות תהליכים משמעותיים שהשפיעו על עולם המשפט בשנה האחרונה

  מחפשים את האיזון

 • "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

  "לכאורה, שיטת המשפט הישראלית קובעת שאם יש ספק סביר צריך לזכות, אבל העיקרון הזה יפה לתיאוריה ולא קורה במציאות", טוען עו"ד אלון אייזנברג, העוסק בתחום המשפט הפלילי ואשר ייצג לקוחות כגון, יונתן היילו, סטפן מנדל, מארי פיזם ועוד, "היום התחושה היא שבתור סניגור אתה לא צריך להוכיח שיש ספק, אתה צריך להוכיח שהנאשם במאה אחוז לא אשם, מקרה זדורוב הוא הדוגמה המובהקת לכך"

  "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

 • האישה אינה בחזקת טבחית, מנקה או שליחה של בעלה אלא שותפה לדרך של בעלה ועזר כנגדו

  בפסק דין אמיץ ותקדימי הפך בית המשפט לערעורים את פסק דינו של כב' השופט ארז שני, אשר הגדיר אישה שהיתה נשואה למנוח כ-58 שנה כ"שליחה", בעוד בית המשפט לערעורים ראה בה שותפה לכל דבר ועניין

  האישה אינה בחזקת טבחית, מנקה או שליחה של בעלה אלא שותפה לדרך של בעלה ועזר כנגדו