מאיה הרצברג אלון - משרד עורכי דין

דיני משפחה, גירושין, ירושה, אפוטרופסות וגישור

מאיה הרצברג אלון - משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1992
תחום: דיני משפחה, גירושין, ירושה, אפוטרופסות וגישור
כתובת: רח' האלוף פרי 1, בית שירה, רחובות
טלפון: 08-936-3393
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.get-luck.co.il
Instagram: לחץ לצפייה
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מאיה הרצברג אלון

  מאיה הרצברג אלון

  בעלים ומנהלת

  מאיה הרצברג אלון - משרד עורכי דין

  עוד על מאיה הרצברג אלון

  מאיה הרצברג אלון
אייקון אודות

אודות מאיה הרצברג אלון - משרד עורכי דין

מאיה הרצברג אלון - משרד בוטיק ותיק ומוביל, בתחום דיני המשפחה. המשרד הוקם לפני 32 שנים ונוהלו בו תיקי משפחה רבים ביניהם תיקים מורכבים שהסתיימו בהישגים מרשימים. במשך עשרות שנים נצבר במשרד ניסיון וידע הן בתחום דיני המשפחה והן במשפט האזרחי מסחרי, כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, חוזים, בנקים הוצאה לפועל ופשיטות רגל, במסגרת תיקי משפחה. השילוב הייחודי של תחומים אלו במשרד, מהווה יתרון חשוב ומשמעותי בניהול תיקי משפחה מורכבים, אשר מערבים נכסים וחברות. ההתמחות המגוונת מבטיחה מענה מקצועי, מקיף וכולל תחת קורת גג אחת, בתיקי משפחה בהם מעורבים נכסים, חברות וכו'. עם לקוחות המשרד נמנים אנשי ונשות עסקים, בעלי חברות או נכסים או בני זוגם, הנמצאים בהליכי גירושין ופירוק השיתוף, העברת רכוש בין דורי, סכסוכי ירושה ותהליכי גישור. במשרד ניתנת תשומת לב מרבית לצרכי הלקוח, ליווי בהתאמה אישית, לצד חיבור אנושי בין עורכי הדין ללקוח, ידע וחתירה בלתי מתפשרת להשגת המטרות.
וותק וניסיון – במהלך 32 שנים התנהלו במשרד מאות תיקי גירושין אפוטרופסות וירושה, במקצועיות רבה הן בין כתלי ביהמ"ש והן מחוצה לו.
צוות המשרד פועל ברגישות סבלנות ומעל לכל אמינות. הלקוח מקבל ליווי, הן בנקודות קצרות הטווח והן ארוכות הטווח אליהן הוא חותר להגיע. עו"ד מאיה הרצברג אלון, העומדת בראש המשרד משמשת כמגשרת מוסמכת ורשומה ברשימת המגשרים במערכת בתי המשפט משנת 2002.
המשרד צבר הצלחות רבות בפסקי דין ויצר הלכות תקדימיות אשר השפיעו על תחום דיני המשפחה ודיני הירושה ומהוות אבן דרך בקשת רחבה של נושאים לרבות: מרוץ הסמכויות בין בתי המשפט, איזון משאבים, שיתוף בנכסים שנרכשו ע"י אחד מבני הזוג לפני הנישואין, חלוקה לא שווה של נכסי בני הזוג בשל התנהגות בלתי אחראית של אחד מהם, מזונות אשה לאחר גירושין, החלת שיתוף רק בחלק מהנכסים שנצברו במהלך הנישואין ועוד.

תחומי התמחות עיקריים

הליכי גירושין - ליווי בהליך הגירושין, החל בפתיחת הליך יישוב סכסוך, דרך מו"מ להסכם כולל או הגשת תובענות, תוך בחירת הערכאה הדיונית המתאימה. התהליך מלווה באמפתיה, רגישות רבה ויכולת מקצועית לנהל את ההליך בצורה המהירה והטובה ביותר, מבלי לגרום לנזק ומשקעים למעורבים בכך בדרך להשגת היעדים של הלקוח.
חלוקת רכוש - בהליכי גירושין מתמודדים בני הזוג עם אתגרים לא פשוטים, כאשר חלוקת הרכוש מהווה אחד השלבים המורכבים ביותר בהליך. במשרד ידע וניסיון רב בניהול תיקי משפחה בהם סוגיות רכושיות מורכבות, הברחת זכויות ונכסים, איתור נכסים וחלוקה לא שווה של הזכויות בנסיבות מיוחדות.
מזונות - החיוב בדמי מזונות הוא פרמטר מרכזי בתיקי גירושין רבים והוא משמעותי הן עבור הצד המשלם והן עבור הצד הזכאי לכך. מזונות אישה – כולל מזונות "אזרחיים" לאחר הגט, ומזונות ילדים – בהם חלו שינויים מפליגים בשנת 2017, בכל הקשור לחיוב במזונות ילדים מעל גיל 6. נושא המזונות מטופל במשרד תוך התייחסות למכלול של פרמטרים על מנת להבטיח מענה עדכני ומתאים לכל המעורבים בכך.
משמורת - סכסוכי משמורת מצריכים סיוע מקצועי של עורכי דין וניהול הסכסוך מול כל המסגרות הרלוונטיות, לרבות מול רשויות הרווחה ובית המשפט. צוות המשרד מטפל בסכסוכים מסוג זה ועושה ככל שביכולתו על מנת לשמור על טובת הילדים, המשמשת אותו כעקרון על.
הסכמי ממון - במסגרת שירותיו מציע המשרד עריכת הסכמי ממון בין בני זוג, בין אם לפני הנישואין ובין אם לאחר מכן. מטרתו של ההסכם היא להחריג את השיתוף הנוצר כתוצאה המקשר הזוגי, להגן על זכויות, לקבוע את תחולת השיתוף, התנהלות כלכלית זוגית במהלך הנישואין, הכל כדי למנוע אי וודאות ולאפשר חלוקה הוגנת של רכוש.
העברת רכוש בין דורי, ירושות וצוואות - במשרד ניסיון רב בתכנון העברת רכוש והון משפחתי בין דורי, בחיים או בדרך של עריכת צוואות, גישור משפחתי לקראת עריכת צוואה, ניהול הליכי ירושה, צווי ירושה צווי קיום צוואה, התנגדות לצוואת, סכסוכי ירושה, הליכי גישור או כל הליך אחר הקשור לעיזבונות.
אלימות במשפחה והטרדה מאיימת - בין אם זו אלימות פיזית, נפשית או כלכלית, צוות המשרד מטפל במלוא הרגישות והמקצועיות בתיקים בהם מעורבת אלימות במשפחה, המשרד ערוך להגשת בקשות דחופות לצווי הגנה, צווים למניעת הטרדה מאיימת וכד'.
ידועים בציבור - לידועים בציבור זכויות משפטיות. במקרה של פרידה עומדים לרשותם הליכים שונים על פי החוק שבהם הם יכולים לבחור על מנת למשש זכויות אלו. במשרד ניסיון בייצוג ידועים בציבור בהליכי פרידה.
גישור - לעו"ד מאיה הרצברג אלון ניסיון בהליכי גישור מוצלחים שסייעו לצדדים להגיע להסכם וחסכו להם זמן יקר, ותעצומות נפש הכרוכים בניהול הליכים משפטיים.
תלונות שווא - לעורכי הדין במשרד ידע וניסיון בטיפול בתלונות שווא, החל בסגירת התיק במשטרה בחוסר אשמה ועד הגשת תביעת נזיקין.
החזרת ילדים חטופים על פי אמנת האג - המשרד מתמחה במתן מענה ייחודי במקרים של חטיפת ילדים למדינה אחרת על ידי אחד ההורים. במשרד ניסיון בניהול תיקי אמנת האג, הטיפול בתיקים מסוג זה נחשב למאתגר מאד ועליו להתנהל בלוחות זמנים קצרים. המשרד קצר הצלחות בהליכים אלו.
אפוטרופסות ויפוי כח מתמשך - לעורכי הדין במשרד יש הסמכה של משרד המשפטים והאפוטרופוס הכללי, לערוך יפוי כח מתמשך והנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. במשרד ניסיון בעריכת יפויי כח מתמשכים.
זכויות בני זוג חד מיניים - הסכמי ממון, הסכמי הורות משותפת, צוואות, צווי הורות, צווי אימוץ, הליכי פירוד בהסכמה או בתביעות.

עו"ד ונוטריון מאיה הרצברג אלון - מייסדת

עורכת הדין מאיה הרצברג אלון, מייסדת המשרד, היא בעלת תואר ראשון במשפטים משנת 1989 מאוניברסיטת תל אביב. עם סיום לימודיה עברה עו"ד הרצברג אלון את התמחותה בבית המשפט המחוזי בתל אביב ולאחר מכן המשיכה בהתמחות באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום זה בארץ. בשנת 2001 הוסמכה עו"ד הרצברג אלון כמגשרת ומנהלת הליכי גישור במקרים של סכסוך או מחלוקות בתחומי המשפחה. כארבע שנים לאחר מכן, הוסמכה מאיה כנוטריון. מאיה נמצאת ברשימת המגשרים הרשומים במערכת בתי המשפט משנת 2002. בשנת 2023 מאיה הוסמכה לתואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן, במסלול גישור משפחה.
מאיה מייסדת ויו"ר הועדה לשיוויון והגינות בדיני משפחה של וועד מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין, מקדמת מגמות חשובות אלו בקרב ציבור עורכי הדין ובשיח המתנהל בין עורכי הדין, עם הלקוחות, בינם לבין השופטים, רשויות הרווחה והמשטרה. היא פעילה חברתית, מקימה ומנהלת עמותה- "מעגל-כי בסוף זה חוזר אליך" העוסקת בתלונות שווא וניכור הורי, מרצה ומעבירה השתלמויות בתחום דיני המשפחה בלשכת עורכי הדין, לרבות השתלמויות לעורכי דין העוסקים בדיני משפחה: צעד אחר צעד בניהול תיקי משפחה, אפוטרופסות לאור תיקון החוק, זכויות בני זוג חד מיני ואף כנסים מקצועיים בתחום דיני המשפחה. משנת 2020 ועד 2024 מאיה כיהנה כיו"ר (משותף) פורום משפחה ארצי בלשכת עורכי הדין וכסגנית יו"ד לשכת עורכי הדין. מאיה מוזמנת ומשתתפת בפאנלים מקצועיים העוסקים בדיני משפחה בכנסים של לשכת עורכי הדין.
לאורך השנים טיפלה עו"ד הרצברג אלון במאות תיקי גירושין וסייעה ללקוחות רבים להתמודד עם משברים. את זאת היא עשתה תוך שימוש באסטרטגיות מנצחות על מנת להציע ללקוחותיה את הטוב והנכון ביותר עבורם. מאיה מביאה אתה רקע אזרחי נרחב, המסייע לה בהתמודדות עם תיקים מורכבים הקשורים לפירוק שיתוף וסכסוכים במשפחה, הקשבה, אמפתיה ורגישות בהתנהלות מול הלקוח.

הישגים תקדימיים של המשרד

משרד עו"ד מאיה הרצברג אלון הגיע להישגים בפסקי דין והחלטות פורצות דרך בתחום דיני המשפחה, כמו למשל:
פסק דין של כב' השופט שילה בתיק שבו נקבע שהאישה שותפה לזכויות הפרטיות של בעלה המנוח ולא לחובות העסקיים. על פסק הדין הוגש ערעור למחוזי, אשר לא התקבל. (תמ"ש (ת"א) 7800/06 עמ"ש 43689-03-11)בנוסף פסק דין שניתן על ידי שופט בית משפט לענייני משפחה בירושלים כב' השופט דניאל טפרברג, אשר החיל לראשונה את העיקרון שנקבע בסעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג חלוקת מזונות לא שיוויונית בנסיבות חריגות, על בני זוג שהחוק לא חל עליהם ולמעשה הדין החל הוא הלכת השיתוף. במקרה זה נקבע כי הבעל לא יהיה זכאי לקבל את מחצית הפנסיה שצברה האישה מעבודתה, בשל התנהגותו המחפירה כלפיה וכלפי המשפחה לאורך השנים. (תמ"ש 11849-07-10, 43214-03-10, 1760-07-10)
בהחלטה של כבוד השופטת שטיין בית משפט לענייני משפחה בראשון לציון נקבעו מזונות אשה אחרי הגט בסך של 10,000 ₪ לחודש. על ההחלטה הוגשה בקשת רשות ערעור לבית משפט מחוזי והערעור נדחה על ידי כב' השופט אילן שילה מחוזי מרכז. (תמ"ש 25805-11-09 עמ"ש 27581-11-11) ועוד.

אייקון פרוייקטים

מאמרים

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מאיה הרצברג אלון - משרד עורכי דין

 • טנגו מזונות

  טנגו מזונות

  לפני מספר ימים היועמ"ש מנדלבליט הגיש את חוות דעתו לבית המשפט העליון בה קבע כי אין להחיל את הלכת השיוויון במזונות באופן רטרואקטיבי אלא במבחן המחמיר שהיה נהוג קודם, דהיינו שינוי נסיבות מהותי. הנימוקים שלו הם: העומס שצפוי בבתי המשפט בשל תביעות הפחתת מזונות ואי היציבות שתיגרם למשפחות שכבר סיימו את תהליך הגירושין וייאלצו להיכנס שוב לתהליך משפטי. חוות הדעת של מנדלבליט במקרה הזה שגויה ביסודה ולוקחת אותנו שני צעדים אחורה

  טנגו מזונות

 • כל משפחה היא עולם ומלואו

  כל משפחה היא עולם ומלואו

  כל משפחה היא עולם ומלואו

 • בגדת באישך? הפסדת את ביתך! האמנם?

  בגדת באישך? הפסדת את ביתך! האמנם?

  לפני מספר ימים ניתן בבית משפט עליון, בשבתו כבג"צ, פסק דין שדחה עתירת אשה לבטל את פסק דינו של בית הדין הרבני הגדול, בו נדחתה תביעתה לקבל את מחצית הזכויות הרשומות על שם בעלה בבית המגורים בו חיו יחדיו 30 שנות נישואין

  בגדת באישך? הפסדת את ביתך! האמנם?

בנוסף אולי יעניין אותך