אנגלאינווסט התחדשות עירונית

התחדשות עירונית במסלולי תמ"א 38 ופינוי בינוי

אנגלאינווסט התחדשות עירונית
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: התחדשות עירונית במסלולי תמ"א 38 ופינוי בינוי
כתובת: מרכז עזריאלי (הבניין המרובע) דרך מנחם בגין 132, תל אביב
טלפון: 03-6077557
פקס: 03-6077550
דוא"ל: Office@engelinvest.com
אתר החברה: http://www.engelinvest.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מרט יודלביץ, אנגלאינווסט התחדשות עירונית

  מרט יודלביץ

  מנכ"ל

  אנגלאינווסט התחדשות עירונית

 • עופר אנגל, אנגלאינווסט התחדשות עירונית

  עופר אנגל

  סמנכ"ל

  אנגלאינווסט התחדשות עירונית

אייקון אודות

אודות אנגלאינווסט התחדשות עירונית

אנגלאינווסט התחדשות עירונית הינה חברת יזמות אשר נוסדה בשנת 2009 כחלק מקבוצת ENGELINVEST מייסודו של היזם ואיש העסקים יעקב אנגל. החברה נחשבת למובילה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל ומתמקדת בפרויקטים במסלולי תמ"א 38/2 ופינוי בינוי. בראשות החברה עומד המנכ"ל מרט יודלביץ וסמנכ"ל הפיתוח העסקי שלה הוא עופר אנגל, בנו של מייסד הקבוצה.

על הצלחתה המרשימה של החברה, הפועלת בתחום זה כ-10 שנים בלבד, יעיד היקף פעילותה הנרחב הכולל נכון להיום כ-40 פרויקטים ברחבי הארץ, 12 מהם כבר מאוכלסים. מרבית פרויקטי החברה נבנים באזור המרכז בערים כגון תל אביב, רמת גן, גבעתיים, רמת השרון, הרצליה, בת ים וירושלים. 

מוניטין בינלאומי

קבוצת ENGELINVEST, תחתיה פועלת אנגלאינווסט התחדשות עירונית הוקמה על ידי יעקב אנגל, בעל ניסיון של כ-40 שנה, אשר עסק מראשיתו בתחום יזמות הבנייה תוך כדי שהוא בונה אלפי יחידות דיור בכל הארץ. ברבות השנים התרחבה פעילותו והוא החל לבנות עשרות אלפי יחידות דיור גם מעבר לים, בעיקר במדינות מזרח אירופה המתפתחות דוגמת פולין, הונגריה, רומניה וצ'כיה. לחברה מוניטין רב כחברה יזמות ובנייה. 

הנהגת החברה

את פעילותה של אנגלאינווסט התחדשות עירונית מתווים המנכ"ל מרט יודלביץ ולצידו סמנכ"ל הפיתוח העסקי, עופר אנגל. מרט עצמו הוא בעל תואר בניהול כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה ומשמש כמנכ"ל מיום הקמת החברה, כאשר לפני כן ניהל את פעילות הקבוצה במזרח אירופה. לקבוצה עצמה הגיע יודלביץ מחברה קבלנית אותה הקים וניהל בעבר.

סמנכ"ל החברה עופר אנגל, בנו של יעקב אנגל, התנסה בכל תפקידי השטח בחברה עד אשר התקדם לכס סמנכ"ל הפיתוח העסקי. במהלך השנים קידם עופר את פעילות ההתחדשות העירונית בחברה לצידו של יודלביץ. אחד מייחודיה של החברה הינו העובדה שהצוות הניהולי שלה ממשיך ועובד  בה עוד מיום הקמתה.

התמחות בבניית מתחמים גדולים

לחברת אנגלאינווסט התחדשות עירונית התמחות ספציפית בבניית מתחמים גדולים, בין אם במסלול פינוי בינוי ובין אם במסלול תמ"א 38/2. יחד עם זאת החברה לוקחת על עצמה גם פרויקטים של בניינים בודדים. העדפתה של החברה למתחמים גדולים נובעת מתפיסתה התכנונית כי ככל שהמתחם רחב יותר כך הבנייה מקיפה יותר ונגישות הרכבים והציוד קלים יותר, דבר המאפשר לחברה לבנות בהתאם ליעדים וללוחות הזמנים. כמו כן התמורה שהדיירים מקבלים במתחמים כאלו היא רחבה יותר מהמקובל, במרבית המקרים. 

בניית איכות וסטנדרטים גבוהים

החברה מתחילה השנה בביצוע 6 פרויקטים במסלול תמ"א 38/2 ואלו מצטרפים ליותר מ-15 פרויקטים שהחברה ביצעה ומבצעת בשלב זה (12 נמסרו עד כה). בכל הפרויקטים בהם לוקחת החברה חלק היא שמה דגש רב על  סטנדרט בנייה גבוה החל משלב התכנון עד לביצוע הסופי של כל פרויקט. לצורך ליווי הפרויקטים מעסיקה החברה מהנדסים וקבלנים מהשורה הראשונה, כולם בעלי ניסיון וידע רבים.

כניסה לתחום הפינוי בינוי

לאחרונה נכנסה החברה בעוצמה לתחום הפינוי בינוי  מתוך הפנמה כי פרויקטים מסוג זה הינם מהירים יותר לביצוע ואף מועדפים על ידי רשויות התכנון. בפרויקטים אלו הכדאיות הכלכלית גדולה יחסית כאשר ממוצע כל פרויקט עומד על כ-200 יחידות דיור חדשות לעומת ממוצע של 30 דירות בלבד בפרויקטים מקבילים של תמ"א 38 לסוגיה.

איתנות פיננסית – ראש שקט ללקוחות

החברה נהנית מהגב הכלכלי האיתן של קבוצת האם וכך היא מסוגלת לתכנן ולבנות בו זמנית עשרות פרויקטים במקביל. האיתנות הפיננסית הרבה מאפשרת לחברה לבנות תחת לוחות הזמנים שנקבעו מראש, מה שמעניק לדייריה ולקוחותיה ראש שקט ביודעם כי יש להם על מי לסמוך.

פרויקטים בולטים 

פרויקט תמ"א 38/2 ברחוב קרניצי 102-104 ברמת גן (תאומי קרניצי) - פרויקט זה כולל  את  הריסתם של שני בניינים ישנים בני 3 קומות ו-32 יחידות דיור ובנייתם של בני בניינים בני 10 קומות ו-85 דירות חדשות. הפרויקט  נמצא בשלבי ביצוע. תמהיל הדירות מגוון וכולל דירות 2,3,4 ו-5 חדרים לצד דירות פנטהאוז גדולות במיוחד ודירות גן.

פרויקט פינוי בינוי בשכונת קרית היובל בירושלים - במסגרת הפרויקט הממוקם ברחוב פסח חברוני 120 בעיר ייהרס בניין קיים בן 27 דירות ו-4 קומות ובמקומו ייבנו שני בניינים שיכללו כ-100 דירות חדשות. תמהיל הדירות יכלול דירות 3,4 ו-5 חדרים וכן דירות פנטהאוז יוקרתיות ודירות גן.

פרויקט תמ"א 38/2 ברחוב ויצמן 12 רמת השרון – הפרויקט ממוקם בשכונה המערבית השקטה ובמסגרתו ייהרסו 19 יחידות דיור קיימות ובמקומן יוקם בניין יוקרה בן 45 יחידות דיור.

פרויקט תמ"א 38/2 ברחוב צה"ל 20-22 בגבעתיים – במסגרת הפרויקט הנבנה בלב שכונת ארלוזרוב בגבעתיים ייהרסו שני בניינים קיימים ובמקומם יוקם בניין יוקרה בן 7 קומות ו20 יחידות דיור.

פרויקט פינוי בינוי ברחוב הרב שאולי, אשדוד- במסגרת פרויקט זה ייהרסו 160 יחידות דיור קיימות במבנים ישנים ברובע ה' בעיר, ובמקומם ייבנו 580 יחידות דיור חדשות ובנוסף קומת מסחר וקומות משרדים.

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

20 סה"כ פרויקטים

20

סה"כ פרויקטים

15 סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

15

סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

1 סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

1

סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

4 סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

4

סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

בנוסף אולי יעניין אותך

 • עושים חשבון לקורונה

  בימים כתיקונם, רואי החשבון ומבקרי הפנים מחזיקים בתפקיד משמעותי המסייע בשמירה על היציבות הפיננסית של החברות, הארגונים והעסקים במשק. אולם, בזמן חירום ובעתות מצוקה, כמו בתקופה הנוכחית בה נגיף הקורונה מכה בעוצמה בכלכלה הגלובלית והמקומית, תפקידם עשוי להפוך למכריע, עד כדי כך שהישרדותם של עסקים מסוימים תלוי באיכות תפקודם של רואי החשבון. כמה מבכירי רואי החשבון בישראל מתארים את האתגרים והפתרונות האפשריים העומדים בפני רואי החשבון ומבקרי הפנים אשר מנסים לייצר וודאות, יציבות ואופק, בתקופה שבה חוסר הוודאות שולט בענפים רבים במשק

  עושים חשבון לקורונה

 • קורונה כהזדמנות לפתרון בעיות

  הקורונה יוצרת הזדמנות לעסקים לטפל משפטית בבעיות מוניציפליות שבשוטף אין זמן עבורן. כך תנצלו את ההזדמנות ותרוויחו מהמשבר

  קורונה כהזדמנות לפתרון בעיות

 • התחדשות עירונית בעידן משבר

  הסיכון במינוף הגבוה הקיים בשוק ההתחדשות העירונית

  התחדשות עירונית בעידן משבר

 • "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"

  על אף המצב המאתגר בו נמצא שוק האדריכלים, ישנם משרדים שמצליחים לא להוציא את העובדים שלהם לחל"ת, "העובדים הינם קבוצה איכותית שאין לה תחליף מבחינתנו" מסבירים ערן שקד וערן לשם ממשרד האדריכלים CityBee, בראיון מיוחד ל DUN'S 100 על המאבק שלהם במשבר התעסוקתי שנגרם כתוצאה מהתפשטות הנגיף ופגיעתו במשק

  "העדפנו לעצור ולקצץ באקסטרות ולא בלחם ובחמאה והצלחנו לא להוציא עובדים לחל"ת"