אנגלאינווסט התחדשות עירונית

התחדשות עירונית במסלולי תמ"א 38 ופינוי בינוי

אנגלאינווסט התחדשות עירונית
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: התחדשות עירונית במסלולי תמ"א 38 ופינוי בינוי
כתובת: מרכז עזריאלי (הבניין המרובע) דרך מנחם בגין 132, תל אביב
טלפון: 03-6077557
פקס: 03-6077550
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.engelinvest.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מרט יודלביץ

  מרט יודלביץ

  מנכ"ל

  אנגלאינווסט התחדשות עירונית

 • עופר אנגל

  עופר אנגל

  סמנכ"ל

  אנגלאינווסט התחדשות עירונית

אייקון אודות

אודות אנגלאינווסט התחדשות עירונית

אנגלאינווסט התחדשות עירונית הינה חברת יזמות אשר נוסדה בשנת 2009 כחלק מקבוצת ENGELINVEST מייסודו של היזם ואיש העסקים יעקב אנגל. החברה נחשבת למובילה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל ומתמקדת בפרויקטים במסלולי תמ"א 38/2 ופינוי בינוי. בראשות החברה עומד המנכ"ל מרט יודלביץ וסמנכ"ל הפיתוח העסקי שלה הוא עופר אנגל, בנו של מייסד הקבוצה.

על הצלחתה המרשימה של החברה, הפועלת בתחום זה כ-10 שנים בלבד, יעיד היקף פעילותה הנרחב הכולל נכון להיום כ-40 פרויקטים ברחבי הארץ, 12 מהם כבר מאוכלסים. מרבית פרויקטי החברה נבנים באזור המרכז בערים כגון תל אביב, רמת גן, גבעתיים, רמת השרון, הרצליה, בת ים וירושלים. 

מוניטין בינלאומי

קבוצת ENGELINVEST, תחתיה פועלת אנגלאינווסט התחדשות עירונית הוקמה על ידי יעקב אנגל, בעל ניסיון של כ-40 שנה, אשר עסק מראשיתו בתחום יזמות הבנייה תוך כדי שהוא בונה אלפי יחידות דיור בכל הארץ. ברבות השנים התרחבה פעילותו והוא החל לבנות עשרות אלפי יחידות דיור גם מעבר לים, בעיקר במדינות מזרח אירופה המתפתחות דוגמת פולין, הונגריה, רומניה וצ'כיה. לחברה מוניטין רב כחברה יזמות ובנייה.

הנהגת החברה

את פעילותה של אנגלאינווסט התחדשות עירונית מתווים המנכ"ל מרט יודלביץ ולצידו סמנכ"ל הפיתוח העסקי, עופר אנגל. מרט עצמו הוא בעל תואר בניהול כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה ומשמש כמנכ"ל מיום הקמת החברה, כאשר לפני כן ניהל את פעילות הקבוצה במזרח אירופה. לקבוצה עצמה הגיע יודלביץ מחברה קבלנית אותה הקים וניהל בעבר.

סמנכ"ל החברה עופר אנגל, בנו של יעקב אנגל, התנסה בכל תפקידי השטח בחברה עד אשר התקדם לכס סמנכ"ל הפיתוח העסקי. במהלך השנים קידם עופר את פעילות ההתחדשות העירונית בחברה לצידו של יודלביץ. אחד מייחודיה של החברה הינו העובדה שהצוות הניהולי שלה ממשיך ועובד  בה עוד מיום הקמתה.

התמחות בבניית מתחמים גדולים

לחברת אנגלאינווסט התחדשות עירונית התמחות ספציפית בבניית מתחמים גדולים, בין אם במסלול פינוי בינוי ובין אם במסלול תמ"א 38/2. יחד עם זאת החברה לוקחת על עצמה גם פרויקטים של בניינים בודדים. העדפתה של החברה למתחמים גדולים נובעת מתפיסתה התכנונית כי ככל שהמתחם רחב יותר כך הבנייה מקיפה יותר ונגישות הרכבים והציוד קלים יותר, דבר המאפשר לחברה לבנות בהתאם ליעדים וללוחות הזמנים. כמו כן התמורה שהדיירים מקבלים במתחמים כאלו היא רחבה יותר מהמקובל, במרבית המקרים.

בניית איכות וסטנדרטים גבוהים

החברה מתחילה השנה בביצוע 6 פרויקטים במסלול תמ"א 38/2 ואלו מצטרפים ליותר מ-15 פרויקטים שהחברה ביצעה ומבצעת בשלב זה (12 נמסרו עד כה). בכל הפרויקטים בהם לוקחת החברה חלק היא שמה דגש רב על  סטנדרט בנייה גבוה החל משלב התכנון עד לביצוע הסופי של כל פרויקט. לצורך ליווי הפרויקטים מעסיקה החברה מהנדסים וקבלנים מהשורה הראשונה, כולם בעלי ניסיון וידע רבים. 

כניסה לתחום הפינוי בינוי

לאחרונה נכנסה החברה בעוצמה לתחום הפינוי בינוי  מתוך הפנמה כי פרויקטים מסוג זה הינם מהירים יותר לביצוע ואף מועדפים על ידי רשויות התכנון. בפרויקטים אלו הכדאיות הכלכלית גדולה יחסית כאשר ממוצע כל פרויקט עומד על כ-200 יחידות דיור חדשות לעומת ממוצע של 30 דירות בלבד בפרויקטים מקבילים של תמ"א 38 לסוגיה.

איתנות פיננסית – ראש שקט ללקוחות

החברה נהנית מהגב הכלכלי האיתן של קבוצת האם וכך היא מסוגלת לתכנן ולבנות בו זמנית עשרות פרויקטים במקביל. האיתנות הפיננסית הרבה מאפשרת לחברה לבנות תחת לוחות הזמנים שנקבעו מראש, מה שמעניק לדייריה ולקוחותיה ראש שקט ביודעם כי יש להם על מי לסמוך.

פרויקטים בולטים 

פרויקט מרים החשמונאית תל אביב - פרויקט זה כולל את הבניינים מרים חשמונאית  2-4-6 ת"א. במסגרת הפרויקט הריסת 3 בנייני רכבת ישנים בני 4 קומות כל אחד, 72 יח"ד קיימות, במקומם יבנו 4 בנייני מגורים בני 8-9 קומות,  סה"כ 138 יח"ד חדשות. הפרויקט נמצא בשלבי היתר.

תמהיל הדירות מגוון וכולל דירות 2,3,4 ו- 5 חדרים לצד דירות פנטהאוז גדולות במיוחד ודירות גן.

פרויקט פינוי בינוי בשכונת פסח חברוני בירושלים- במסגרת הפרויקט הממוקם ברחוב פסח חברוני 120 בעיר ייהרס בניין קיים בן 27 דירות ו-4 קומות ובמקומו ייבנו שני בניינים שיכללו כ-100 דירות חדשות. תמהיל הדירות יכלול דירות 3,4 ו-5 חדרים וכן דירות פנטהאוז יוקרתיות ודירות גן.

פרויקט תמ"א 38/2 ברחוב ויצמן 12 רמת השרון – הפרויקט ממוקם בשכונה המערבית השקטה ובמסגרתו ייהרסו 19 יחידות דיור קיימות ובמקומן יוקם בניין יוקרה בן 45 יחידות דיור.

פרויקט תמ"א 38/2 ברחוב צה"ל 20-22 בגבעתיים– במסגרת הפרויקט הנבנה בלב שכונת ארלוזרוב בגבעתיים ייהרסו שני בניינים קיימים ובמקומם יוקם בניין יוקרה בן 7 קומות ו20 יחידות דיור.

פרויקט פינוי בינוי ברחוב הרב שאולי, אשדוד - במסגרת פרויקט זה ייהרסו 160 יחידות דיור קיימות במבנים ישנים ברובע ה' בעיר, ובמקומם ייבנו 580 יחידות דיור חדשות ובנוסף קומת מסחר וקומות משרדים.

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

20 סה"כ פרויקטים

20

סה"כ פרויקטים

15 סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

15

סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

1 סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

1

סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

4 סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

4

סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

בנוסף אולי יעניין אותך

 • לבחור את היזם הנכון

  בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי עצום של אנשים המגדירים עצמם כיזמי התחדשות עירונית. אלו משכנעים דיירים בתמורות הגבוהות שיוכלו להשיג עבורם וחותמים על חוזים כאשר אין להם כמעט רקע מקצועי בבניה. מקרים אלו מסתיימים לא אחת בפשיטות רגל ועוגמת נפש רבה לדיירים, ועל כן מומלץ מאוד לפנות לחברות יזמות מוכרות וידועות, ובמיוחד כאלו הפועלות גם כקבלניות ביצוע

  לבחור את היזם הנכון

 • רעידת אדמה: בית המשפט בהחלטה תקדימית – "זכויות תמ"א 38 שייכות לחוכרים ולא לבעלים"

  רעידת אדמה- בית המשפט המחוזי בירושלים קבע בהחלטה תקדימית כי זכויות הבניה מכח תמ"א 38 שייכות לחוכרי הדירות ולא לבעלת הבניין - מדובר בהחלטה אקוטית עבור מאות אלפי אזרחים בכל רחבי הארץ המחזיקים כחוכרים בדירות מגורים

  רעידת אדמה: בית המשפט בהחלטה תקדימית – "זכויות תמ"א 38 שייכות לחוכרים ולא לבעלים"

 • "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים

  מנהלים שימו לב: גם אם לא ידעתם שבוצעה עבירה, אתם עדיין עלולים למצוא את עצמכם על ספסל הנאשמים. החדשות הטובות - ניתן למנוע זאת

  "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים

 • מחפשים את האיזון

  האם לעבוד מהבית או מהמשרד? האם יש להמשיך את השימוש בטכנולוגיות לטובת קידום הליכים משפטיים ועל חשבון המפגש הבין אישי? האם תקנות סדר הדין האזרחי החדשות יועילו או יזיקו למערכת המשפט? כיצד צריכה לנהוג המערכת על רקע ההתקפות החוזרות ונשנות עליה מצד גורמים פוליטיים? ענף המשפט נחשב כשמרן ועורכי הדין אינם אוהבים זעזועים ושינויים חדים, אולם השנה החולפת הייתה מלאה בהם. השבוע נפגשו בכירי עורכי הדין בישראל למפגש פורום בכירי ענף המשפט של DUN’S 100 בכדי להיחשף לדירוג של המשרדים המובילים בישראל, וגם כדי להבין לאן צועד הענף במציאות החדשה שנוצרה, ועודנה נוצרת, בעקבות תהליכים משמעותיים שהשפיעו על עולם המשפט בשנה האחרונה

  מחפשים את האיזון