אפריקה ישראל מגורים בע"מ

ייזום והקמת פרויקטי מגורים

אפריקה ישראל מגורים בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1960-2006 - חברה ציבורית, שנת הנפקה
תחום: ייזום והקמת פרויקטי מגורים
כתובת: רח' יוני נתניהו 1ג', ת.ד. 715, אור יהודה 6025602
טלפון: 03-7402555
פקס: 03-5339170
דוא"ל: megurim@africa-israel.com
אתר החברה: http://www.africa-israel.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אורן הוד, אפריקה ישראל מגורים בע"מ

  אורן הוד

  מנכ"ל

  אפריקה ישראל מגורים בע"מ

  לפרופיל המלא

  אורן הוד
 • נדב גרינשפון, אפריקה ישראל מגורים בע"מ

  נדב גרינשפון

  יו"ר

  אפריקה ישראל מגורים בע"מ

  מיכה קליין משנה למנכ"ל
  אסף סימון מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית
  ליאת דנינו סמנכ"לית שיווק ומכירות
  אהרון פרנקל סמנכ"ל כספים
  דיוויד סוקט סמנכ"ל תכנון
אייקון אודות

אודות אפריקה ישראל מגורים בע"מ

מאז הקמתה בשנת 1960, והפיכתה לחברה ציבורית ביוני 2006, מובילה אפריקה ישראל מגורים את שוק הנדל"ן למגורים בישראל.
פעילות החברה מתמקדת בייזום והקמה של פרויקטים למגורים על כל שלביהם - החל משלב רכישת הקרקע, דרך כל שלבי התכנון, בניה, פיתוח הציבורי, שיווק, מכירת דירות ואכלוסן.

אפריקה ישראל מגורים שינתה את פני תרבות הדיור בישראל עם יצירתו של המותג סביונים, המאגד תחתיו שכונות מגורים קהילתיות ברחבי הארץ, מתוכננות למשעי על פי מתכונת "שכונה שהיא עיר". שכונות הסביונים כוללות שירותים קהילתיים מתקדמים ופיתוח סביבתי ברמה גבוהה, ומעניקות לדייריהן סביבה של ביטחון אישי, שקט נפשי ורכישה בטוחה וכדאית. הודות לכך, הן מושכות אליהן אוכלוסייה איכותית ומבטיחות את ערך הנכס לאורך שנים.
לאורך שנים, השכילה החברה לשלב ניהול מוקפד והתנהלות פיננסית איתנה עם צבר פרויקטים איכותי ורחב היקף. לאור אלה, כרבע מלקוחות החברה הינם לקוחות חוזרים, נתון יוצא דופן בשוק הנדל"ן למגורים.

מותג הסביונים

מותג הסביונים, מותג הבית של אפריקה ישראל מגורים המזוהה עם פעילות החברה, נולד מתוך ההבנה כי הצרכן אינו מחפש רק דירה יפה במחיר אטרקטיבי אלא ערך מוסף בדמות איכות חיים וחוויית מגורים עשירה. בבסיס מותג הסביונים עומדת השאיפה להקים שכונות מגורים מתוכננות בקפידה, המספקות חוויית מגורים קהילתית איכותית. לא עוד בניין בודד, אלא שכונות חיוניות ודינמיות בעלות שטחים ציבוריים נרחבים, המאפשרות גישה לשירותים קהילתיים במרחק הליכה, אוכלוסייה איכותית, פארק ירוק, מרחב בטוח למשחקי הילדים ועוד.

שכונות הסביונים מהוות עבור דייריהן שם נרדף לחוויית מגורים איכותית ובניה בסטנדרטים גבוהים ומוקפדים, לצד שירות חסר פשרות. ככאלה, הן נתפסות עד היום כגורם שבין היתר הטביע חותם של שינוי במספר ערים באזור בקעת אונו, כשהבולטות ביניהן הן השכונות הוותיקות נווה סביון באור-יהודה וקריית הסביונים ביהוד.

פרויקטים קיימים ועתידיים

ברשותה של אפריקה ישראל מגורים מלאי פרויקטים בביצוע ובתכנון בהיקף של כ-3,600 יח"ד ברחבי הארץ (כולל חלקם של השותפים), מתוכו מקימה ומשווקת כיום כ-2,500 יח"ד. בשנה האחרונה, התמקדה החברה בגיוון תמהיל הדירות המשווקות על ידה, לצד כניסה לערי ביקוש חדשות כדוגמת חריש, כפר יונה, גבעת שמואל ומודיעין. בין הפרויקטים החדשים שפתחה לאחרונה ניתן למצוא את מגדלי סביון סיטי בנתניה וכן שלבים נוספים בפרויקטים סביוני השרון בכפר יונה, סביוני גבעת שמואל, שדרות הסביונים במודיעין ועוד.
לצד ביסוס מותג הסביונים ובהתאם למגמות בשוק, החברה מרחיבה מעת לעת את סל המוצרים שלה על ידי איתור נישות חדשות להשקעה ופיתוח, דוגמת כניסה לתחום הדיור למשתכן בשכונת גליל ים בהרצליה, בראשל"צ, בשהם ובנס ציונה, ודיור להשכרה ארוכת טווח עם פרויקט סביוני גליל ים בהרצליה שאוכלס לאחרונה ורכישת הקרקע להקמת פרויקט דיור להשכרה נוסף בשהם. כמו גם כניסה לתחום הנדל"ן המניב באמצעות השקעות בשטחים המיועדים למסחר ולמשרדים. כמו כן, פועלת החברה כיום באמצעות חברת הבת אפריקה התחדשות עירונית ומותג סביוני העיר, בתחום ההתחדשות העירונית וכן, קולקציית היוקרה המרכזת את הפרויקטים המגה יוקרתיים של החברה, וכוללת בין היתר שני פרויקטים בולטים במרכז ירושלים: חצר הנביאים וסביון VIEW.
בכפוף לאסטרטגיה העסקית שלה, החברה בוחנת כל העת איתור קרקעות חדשות לצורך הקמת שכונות מגורים נוספות והרחבת הפעילות, והיא תמשיך להרחיב את פעילותה בשנים הקרובות.

אפריקה התחדשות עירונית

אפריקה ישראל מגורים מחזיקה בבעלות מלאה בחברת אפריקה התחדשות עירונית, המתמחה בקידום פרויקטים של תמ"א 38 מסוג הריסה ובינוי מחדש / קומבינציה מסוג מכר חלקי, תוך ניצול זכויות בניה קיימות ולרבות זכויות מתוקף תמ”א 38 על תיקוניה.
אפריקה התחדשות עירונית מובילה את תחום ההתחדשות בזכות הניסיון הרב והידע המקצועי שנצברו, והיקף הפרויקטים הנמצאים כיום בביצוע החברה הוא בין הגבוהים בשוק הישראלי. לרשות החברה עומדים ידע מקצועי רב במגוון רחב של תחומים, בהם מימון, רישוי, הנדסה ובינוי, משאבים פיננסיים נרחבים והון אנושי איכותי. זאת, לצד מחלקת שרות דיירים המלווה באופן אישי את דיירי המתחם מתחילת הדרך ועד לאחר האכלוס בפועל. כיום מבצעת החברה 10 פרויקטים מסוג תמ"א הריסה ובניה, ופרויקט פינוי בינוי הראשון בנתניה. בימים אלו תתחיל לבצע את הפרויקט ה-11. בסה"כ מקדמת החברה למעלה מ-30 פרויקטים, בין היתר בנתניה, הרצליה, ירושלים, רמת גן, גבעתיים תל אביב ובאר שבע, מתוכם אוכלסו שלושה פרויקטים. 

גורמי ההצלחה

אפריקה ישראל מגורים נבחרת שנה אחר שנה, על פי סקר דעת קהל של חברת גיאוקרטוגרפיה ועיתונים שונים, לחברת הבניה הטובה והאמינה ביותר בישראל. זאת, הודות לגודלה ולוותק שלה, המספקים לה את מירב היתרונות הדרושים לה בהתמודדות למול הסביבה התחרותית בה היא פועלת. החברה נהנית מחוסן פיננסי גבוה לצד קופת מזומנים נזילה, וברשותה עשרות פרויקטים ועתודות קרקע באזורי הביקוש, לצד צוות עובדים מיומן ומקצועי המקפיד על איכות, חדשנות ויצירתיות בכל התחומים: שיווק, תכנון והנדסה ומחויב להצלחת החברה ולטובת לקוחותיה.

תרומה לקהילה

החברה מהווה חלק מן הקהילה בשכונות ובערים בהן היא בונה ופועלת בהן לקידום פעילויות לטובת הציבור.

אייקון פרוייקטים

פרוייקטים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • שטיינמץ עמינח: "רשות המיסים עוקבת אחריכם גם ברשתות החברתיות"

  בין אם אתם משכירים דירה ב-AIRBNB, מוכרים צמידים באינסטגרם או מפרסמים לק ג'ל ומניקור בפייסבוק - רשות המיסים מגבירה את המעקב אחרי סוחרים ומוכרים קטנים ברשתות החברתיות

  שטיינמץ עמינח: "רשות המיסים עוקבת אחריכם גם ברשתות החברתיות"

 • חיי הנישואים כניהול עסק

  חיי הנישואים כניהול עסק

 • המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

  ניתן לומר בוודאות כבר היום, כי בתי המשפט, בכלל הערכאות, בשורה של פסקי דין, מחבקים באהבה את התקנות החדשות ולמעשה כבר פוסקים על פיהן

  המהפכה בסדרי הדין האזרחי כבר כאן

 • פיצויים בתביעות לשון הרע ובתביעות דיבה

  על אף המגמה של העלאת סכומי הפיצוי בשנתיים האחרונות, בישראל עדיין לא נפסקו סכומים של מיליונים רבים בגין תביעות לשון הרע

  פיצויים בתביעות לשון הרע ובתביעות דיבה