מצלאוי חברה לבנין בע”מ

ייזום ופיתוח מקרקעין, קבלנות בנין, נדל״ן מניב

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1977
תחום: ייזום ופיתוח מקרקעין, קבלנות בנין, נדל״ן מניב
כתובת: רח' רפאל איתן 1, קריית אונו 5551457
טלפון: 03-5384100
פקס: 03-5338437
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.matzlawi.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • סמי מצלאוי

  סמי מצלאוי

  בעלים ויו"ר

  מצלאוי חברה לבנין בע”מ

  עוד על סמי מצלאוי

  סמי מצלאוי
 • קלרה מצלאוי

  קלרה מצלאוי

  בעלים וסמנכ"ל קשרי בנקים

  מצלאוי חברה לבנין בע”מ

 • ערן מזור

  ערן מזור

  מנכ"ל

  מצלאוי חברה לבנין בע”מ

מנהל בכיר נוסף

  ערן מזור מנכ"ל
אייקון אודות

אודות מצלאוי חברה לבנין בע”מ

מצלאוי - יזמות והתחדשות בבנייה - היא חלוצת ההתחדשות העירונית בישראל. כבר 50 שנה שהיא יוזמת, בונה ומטביעה חותם של אמינות, איכות ושירות בענף הבנייה והנדל״ן בארץ. מצלאוי חתומה בהצלחה על פרויקטים כוללים של פינוי בינוי, משלב הייזום, ארגון בעלי הדירות, הפינוי, ההריסה והבנייה ועד המסירה ללקוחות. מאז ההכרזה על מדיניות ההתחדשות של ממשלת ישראל בתחילת המאה, מצלאוי יוזמת ומקדמת אלפי יח״ד בשלבים שונים של ייזום, תכנון והקמה כדוגמת "אונו פריים", ״אונו הירוקה״ ו״הרימון״ בקריית אונו, ופרויקט הדגל של החברה - פרויקט "רובע איילון" ברחוב יוספטל בת ים.

אנושיות, אכפתיות וכבוד

מצלאוי - יזמות והתחדשות בבנייה - היא משפחה של נדל״ן. היא המשלבת בראייתה העסקית גם שליחות חברתית וחזון אורבני של שיפור איכות המגורים והסביבה העירונית בישראל. סמי מצלאוי, המייסד, משפחתו, שפונתה מבית על שטח של דונם לדירת שיכון קטנה וצפופה מימי ראשית המדינה. חוויית הילדות עיצבה אותו ונטעה בו את תחושת הצדק, ושליחות הנדל״ן. לימים הקים סמי עם אשתו קלרה חברת נדל״ן שיוזמת ובונה מתוך ראייה אנושית וחברתית - ששואפת לחדש כדי לחולל שינוי, לעשות צדק, וליצור ערך לאנשים ולסביבה, ולהגשים את הכמיהה לבית בטוח, ומגונן המאפשר חיים טובים בכבוד.

קורת גג אחת להתחדשות עירונית

מצלאוי, הראשונה בהתחדשות בישראל, שולטת בכל מרכיבי ההתחדשות העירונית, והיא משמשת ״כתובת אחת״ לבעלי הדירות, מהיזמות ועד לגמר הבנייה ומסירת המפתח. הזרוע היזמית של מצלאוי מצוידת ביכולות בין אישיות גבוהות, יכולות חשובות בתהליך ארגון בעלי הדירות, יצירת השותפות והליווי הרציף שלהם בתהליך. למצלאוי יש סיווג קבלני גבוה, המאפשר לה לבנות בעצמה את הפרויקטים שהיא יוזמת. היא מפעילה מערך ניהולי ולוגיסטי עם ציוד מתקדם ומיטב ההון אנושי של מהנדסים, אדריכלים ומנהלי פרויקטים. השליטה בבנייה מאפשרת לחברה לקצר את משך הפרויקטים, תוך הקפדה על איכות המוצר ומתן מענה מהיר ומיטבי לאתגרים בניהול התהליך.

שקיפות וביטחון

מצלאוי היא חברה ציבורית בעלת חוסן פיננסי, הזוכה לאמון המשקיעים מאז הנפקתה בבורסה לניירות ערך של תל אביב ב- 2007. הציבוריות הבורסאית היא ערובה לשקיפות ולבקרה מתמדת, והאיתנות הפיננסית מאפשרת לחברה גמישות בגיוס מקורות הון הדרושים למהלכים גדולים.

המודל הייחודי של מצלאוי - שותפות אמת

שותפות היא ערך מפתח בסל הערכים של מצלאוי – שותפות עם בעלי הדירות, שהם גם בעלי הקרקע, מתוך כבוד וכוונה להיטיב עימם ולהגשים להם את החלום של קורת גג וביטחון אישי. "אנחנו בונים בית ולא דירה", זאת הסיסמה של החברה, המדגישה את המוטיבציה הגבוהה של החברה להבין את הצרכים של כל משפחה ומשפחה ולוודא שהדירה תהיה לה לבית.

החזון - להתרחב גיאוגרפית באזורי הביקוש ובכל ערוצי ההתחדשות

המיקוד העסקי של מצלאוי בשנים האחרונות היה במגה פרויקטים של פינוי-בינוי של מאות בעלי קרקעות ובנייה של שכונות שלמות. ״המוטיבציה שלנו הייתה להשפיע על הסביבה האורבנית ולשפר את חייהם של מאות משפחות, תוך מיצוי יכולות הבנייה הגבוהות והניסיון הרב שצברנו ב-50 שנות פעילות", אומר מנכ"ל החברה, רו"ח ערן מזור. אבל בשנים הקרובות אנו מתכוונים להשתלב ולהוביל גם בתחומים נוספים של ההתחדשות העירונית - בפרויקטים של תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) והחלופות שלה. ״מדובר בפרויקטים קטנים יחסית, שיש להם פוטנציאל להשפיע בזמן קצר על המרקם העירוני, והם יאפשרו לנו להמשיך להשפיע ולהגיע לאלפים רבים של בעלי דירות״, מוסיף מזור.

רובע איילון – ה-DNA של מצלאוי

רובע איילון בבת-ים הוא אחד הגדולים בארץ בתחום הפינוי בינוי. יש בו את כל מרכיבי ה-DNA של מצלאוי – היכולת להנהיג, להשפיע, לארגן ולהוביל כ-240 בעלי דירות למטרה אחת ולרתום אליה את מיטב השותפים ובעלי המקצוע. רובע איילון הוא מגה פרויקט שמשנה חיים ומציאות. הפרויקט משקף את המיקוד של החברה במתחמי מגורים שמשפיעים על המרקם והנוף העירוני. הוא כולל 6 בניינים של 43 קומות ובסה"כ 1,078 יחידות דיור, ואלפי מטרים של שטחי ציבור, מוסדות חינוך ותעסוקה ומסחר.

פרויקטים עיקריים בתכנון ובהקמה

 • רוטשילד, הרצל וליבסקינד בבת ים – תב״ע של הפרויקט אושרה בוועדה המחוזית והוא נמצא בשלבי תכנון מפורט לקבלת היתרים. במסגרתו ייהרסו 163 יח"ד ב-12 מבנים, שחלקם מוגדרים "מסוכנים" ובמקומם יוקמו 560 יח"ד, שטחי מלונאות ומסחר. ביולי 2021, הצטרפה חברת ICR כשותפה ב-50% בפרויקט.
 • "הרימון" קריית אונו - פרויקט "פינוי בינוי " הריסה של -32 יח"ד ובנייה של 108 יח"ד ב-2 בנייני "בוטיק". הבנייה החלה במאי 2022.
 • הקאנטרי ביהוד - מונוסון – החברה זכתה במכרז של העירייה להקמת מתחם קאנטרי קלאב, בשיטת BOT, אשר יכלול כ-12,0000 מ"ר לשימוש מועדון הספורט, כ-1,200 מ"ר למסחר וכ-3,100 מ"ר שטחי תעסוקה וגני ילדים.
 • מתחם עיריית בת ים – הקמת קומפלקס עירוני של עירוב שימושים הכולל משרדי עירייה בשטח של כ-15,000 מ"ר, תעסוקה בשטח של כ-25,000 מ"ר, מסחר בשטח של כ-1,700 מ"ר וכ-150 יחידות דיור (חלק החברה בפרויקט 50%).
 • הכוזרי, הרצליה - פרויקט "פינוי בינוי", הריסה של 66 יח"ד ב-3 בניינים ובנייה של 204 יח"ד ב- 6 בניינים בני 9-7 קומות. בשיתוף עם אפריקה התחדשות עירונית (חלק החברה 50%).
 • אוסישקין 9-11, רמת השרון – תמ"א 38/2, פינוי והריסה של 30 יח' דיור ו-14 יחידות מסחר ובנייה של 86 יח״ד ו-17 יחידות מסחר. בתכנון לפני החלטת וועדה.
 • שבטי ישראל 17, תל אביב – תמ"א 38/2, פינוי והריסה של 22 יח' דיור ו-8 יחידות מסחר ובנייה של 52 יח״ד ו-8 יחידות מסחר. בתכנון לפני החלטת וועדה.
 • יסוד המעלה 15, הוד השרון – תמ"א 38/2, פינוי והריסה של 14 יח״ד ובניית 39 יח״ד. אושר בוועדה המקומית למתן היתר.
 • לוחמי סיני - הרוא"ה, רמת גן – פרויקט "פינוי בינוי", הריסה של 27 יח"ד ו-3 יח"ד מסחר ב-3 בניינים ובנייה של 76 יח"ד ו-3 יח"ד מסחר ב-2 בניינים. בשלבי תכנון והכנת תוכניות לאישור תב״ע.
 • סמטת הוורדים, בת ים – תמ"א 38/2, פינוי והריסה מתחם של 3 בניינים הכולל 48 יח' דיור ובינוי 135 של יח"ד ב-3 בניינים חדשים. בתכנון לפני קבלת החלטת וועדה.
 • משה סנה, בת ים – פרויקט "פינוי בינוי", הריסה של 120 יח"ד ו-5 יח"ד מסחר ב-3 בניינים ובנייה של 360 יח"ד ו-3 יח"ד מסחר ב-6 בניינים. בתכנון לפני קבלת החלטת וועדה.

מבחר פרויקטים שהושלמו ואוכלסו

 • ONO PRIME קריית אונו - פרויקט "פינוי בינוי" בקרית אונו (רח׳ שאול המלך) פינוי של 92 יח"ד הקמה של 393 יח״ד ותוספת של 27 יח"ד לבניין הכלנית שעברה חיזוק במסגרת תמ״א 38/1.
 • מגדל עלית - רמת גן Elite Towers - מגדל מגורים יוקרתי של 30 קומות (מאוכלס) שלב ב' הקמה של מגדל נוסף בעירוב שימושים – בשלבי תכנון.
 • פרויקט MY ביהוד מונסון - הקמה של 4 בנייני פאר בהיקף של 168 יח"ד וקומת מסחר במרכז יהוד, "שוק אשכנזי" לשעבר.
 • אונו הירוקה - קריית אונו – פרויקט "פינוי-בינוי", הריסה של 168 בעלי קרקע ב-10 בניינים בשטח של 27 דונם ובינוי 532 יח"ד חדשות ב-11 בנייני מגורים.
 • כפר סבא - EMERALD TOWER - פינוי של 40 יח"ד. בינוי של 120 יח"ד ב-3 בניינים.

בנוסף אולי יעניין אותך