מרכז משען בע"מ (חל"צ)

דיור מוגן לגמלאים וכפרי ילדים ונוער

מרכז משען בע"מ (חל"צ)
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1931 (התאגדה 1954)
תחום: דיור מוגן לגמלאים וכפרי ילדים ונוער
כתובת: רח' ארלוזורוב 93, תל אביב 6209801
טלפון: 03-7191119
פקס: 04-6645775
דוא"ל: ravit@mishan.co.il
אתר החברה: http://www.mishan.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עמרי כהן, מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  עמרי כהן

  מנכ"ל

  מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  לפרופיל המלא

  עמרי כהן
 • דודי גיל, מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  דודי גיל

  יו"ר

  מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  לפרופיל המלא

  דודי גיל

מנהלים בכירים

  יצחק כהן משנה למנכ"ל
  מאיר בן–חמו סמנכ"ל כספים
  עו"ד חגית פרידמן יועצת משפטית
  מאיה הלוי סמנכ"לית משאבי אנוש
אייקון אודות

אודות מרכז משען בע"מ (חל"צ)

חברת אם: חברת העובדים בע"מ

משען היא רשת הדיור המוגן המובילה והוותיקה בישראל. כמו כן הרשת מחזיקה ומפעילה שלושה כפרי ילדים ונוער. לרשת נתח של למעלה מ-25% מענף הדיור המוגן ומשרתת כ-3,000 דיירים בתשעה מרכזי דיור ברחבי הארץ.

משען דינמית ומתחדשת כל העת, מציעה דירות חדישות, כמו גם שירות מלונאי ברמה גבוהה הכולל בריכת שחייה, חדרי כושר, חוגים ומחשבים, מרפאות, דיור תומך, שירות חלוקת תרופות ומחלקות טיפוליות. 

רקע

משען, נוסדה על ידי ההסתדרות ובבעלות חברת העובדים של ההסתדרות, ומהווה את הזרוע החברתית שלה. משען היא הרשת הדינמית והמנוסה בישראל בתחום הדיור המוגן והיא קשובה לצרכים המשתנים של דייריה.

במהלך השנים שדרגה משען את השירותים ללקוחותיה לסטנדרטים גבוהים ביותר, הניהול מקצועי והשירות איכותי.

משען - בהתחדשות מתמדת

עם העלייה בתוחלת החיים, מגלים יותר ויותר גמלאים בעלי רוח צעירה את מרכזי הדיור המודרניים של משען. משען קשובה ונענית לביקוש הגובר לדירות שניים ושלושה חדרים, והיא פועלת לספק לדייריה יחידות מגורים בעיצוב חדשני וברמת גימור גבוהה. במקביל, מושקעים משאבים רבים בהשבחה ובטיפוח שטחי הציבור במרכזי הדיור של הרשת. 

פעילות חברתית ותרבותית

מרכזי הדיור המוגן מציעים מגוון שירותים נגישים, במתחמי המגורים, ומספקים מענה כולל לצורכי הדיירים בעידן המודרני. בבתי הדיור המוגן מתנהלת פעילות חברתית ותרבותית עשירה וענפה. הדיירים נהנים ממגוון רב של מתקנים ופעילויות: חדרי כושר, מכוני יופי, מועדוני מחשב, גינון בחממות, חוגים, הרצאות וכן טיולים בארץ ובחו"ל. לאחרונה נחנך "בנק הזמן" – פרוייקט המשלב רבים מדיירי משען בפעילות התנדבותית שיש בה גם נתינה וגם קבלה. בנוסף מתנדבים רבים מהדיירים ותורמים מכישוריהם וכשרונם לטובת כלל הדיירים. לרשות הדיירים קפטריות ומסעדות וכן שירות בחדרים ושירותי כביסה. 

מערך רפואי מקיף

בכל בית של משען פועלת מרפאה, הכוללת סגל רפואי ופארא-רפואי הנותן מענה וטיפול מקצועיים: רופאי משפחה, רופאים מקצועיים, שירות חלוקת תרופות, מומחים לרפואה אלטרנטיבית, אחיות מוסמכות - כל אלה קיימים בבתי משען ומספקים במקצועיות שירותים רפואיים לדיירים. 

פריסה בכל רחבי הארץ

למשען תשעה מרכזי דיור מוגן שהתפוסה הממוצעת בהם הנה מעל 90%, ואלו הם:

תל אביב: שלושה בתים – שניים ברמת אביב: משען ברודצקי, ת"א, משען פיכמן, ת"א; בית אחד בנאות אפקה: משען אפקה, ת"א

גבעתיים: משען גבעתיים הממוקם בגן חיל האוויר

רמת אפעל: כפר הגמלאים משען אפעל – מרכז הדיור המוגן הגדול ביותר בישראל ובמזה"ת

חולון: לב חולון, ברח' ביאליק

ירושלים: משען ירושלים, במושבה הגרמנית ברח' יהושע בן גמלא

חיפה: משען כרמל, בסמוך למרכז חורב, באחוזה, ברח' אידר

באר שבע: משען באר שבע, בסמוך לפארק החייל האוסטרלי, ברח' אלפסי

פריסת מרכזי הדיור של משען נותנת מענה לגמלאים ברחבי הארץ. אפשרויות התשלום נוחות, גמישות ומותאמות לכל דייר. כל דייר המפקיד פיקדון בחברה זכאי לקבל ערבות בנקאית המבטיחה את החזרתו. 

איתנות וחוסן פיננסי

משען רשומה כחברה לתועלת הציבור. החברה פועלת ללא מטרות רווח וכל הכנסותיה, בניכוי ההוצאות, מושקעות אך ורק בצורכי החברה ולקוחותיה. משען הינה חברה ותיקה שעיקר פעילותה ומומחיותה בניהול בתי דיור מוגן. זו הסיבה העיקרית לכך שבתי הדיור המוגן של משען זוכים לביקושים כה גדולים. כספי משען מנוהלים באופן זהיר ומקצועי ומושקעים באפיקים סולידיים ביותר. נתונים אלה מקנים למשען איתנות פיננסית וחוסן שקשה למצוא אצל מתחריה בתחום.

בשנת 2005 גייסה החברה באמצעות הנפקת אג"ח 200 מיליון ₪ שנועדו להרחבת הרשת והקמת מבנים חדשים. 

תרומה לקהילה

שלושת כפרי הילדים והנוער של משען הממוקמים בגן יבנה ובכפר סבא הם דוגמה נוספת לרגישות החברתית של החברה. מאז היווסדם ועד היום הכשירו כפרים אלה עשרות אלפי ילדים שנזקקו לבית חם ואוהב והקנו להם כלים חינוכיים שבאמצעותם בנו הבוגרים את עצמם כאזרחים נאמנים, עובדים מקצועיים ובעלי משפחות למופת. כפר הנוער "אונים" בכפר סבא מעניק טיפול מקצועי ומסור לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

אימוץ חטיבת גבעתי - במסגרת תרומתה לקהילה אימצה משען את חטיבת גבעתי. הרשת מסייעת לחיילי החטיבה בתחומים שונים, וכן סייעה בגיוס תרומות להקמת מרכז מורשת לחטיבה הלוחמת מאז ימי מלחמת השחרור.

ניצולי שואה - במהלך כל שנות קיומה פועלת משען ברגישות ובאהבה למען רווחת ניצולי השואה. תיעוד קורות חייהם וטיפול מקצועי בצרכיהם הנם בראש מעייניה של הרשת.

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

  בשנים האחרונות חברות התחילו לאמץ גישה שונה, גישה ששמה לה למטרה לעודד את הצמיחה באמצעות עידוד ההתפתחות המקצועית והאישית של עובדי החברה וזאת מתוך האמונה שצמיחת העובדים היא צמיחתה של החברה עצמה

  פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

 • חוסר כרוני בשטחי ציבור

  חוסר כרוני בשטחי ציבור

 • היטלי השבחה בתכניות כוללניות

  ב- 9.7.2018 אושר בקריאה שלישית תיקון 126 לחוק התכנון והבנייה. במסגרת התיקון נקבע הסדר חדש לעניין גביית היטלי השבחה בגין תכניות כוללניות. מה ההשלכות לכך?

  היטלי השבחה בתכניות כוללניות

 • כמה חכם המטבח הישראלי?

  המטבח החכם הוא אחד התחומים הצומחים בשוק יישומי הבית החכם. שוחחנו עם ערן סייג בעלים ומנכ"ל משותף במטבחי סמגל ויצחק אביבי מנכ"ל מטבחי אביבי כדי להבין מה חלקו של הצרכן הישראלי בצמיחה והאם בקרוב מטבח חכם יהיה עניין שבשגרה בכל דירה

  כמה חכם המטבח הישראלי?