מרכז משען בע"מ (חל"צ)

דיור מוגן לגמלאים וכפרי ילדים ונוער

מרכז משען בע"מ (חל"צ)
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1931 (התאגדה 1954)
תחום: דיור מוגן לגמלאים וכפרי ילדים ונוער
כתובת: רח' ארלוזורוב 93, תל אביב 6209801
טלפון: 03-7191119
פקס: 04-6645775
דוא"ל: ravit@mishan.co.il
אתר החברה: http://www.mishan.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עמרי כהן, מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  עמרי כהן

  מנכ"ל

  מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  לפרופיל המלא

  עמרי כהן
 • שבי מיכאלי, מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  עו"ד שבי מיכאלי

  יו"ר דירקטוריון

  מרכז משען בע"מ (חל"צ)

  לפרופיל המלא

  שבי מיכאלי

מנהלים בכירים

  מאיה הלוי סמנכ"לית משאבי אנוש
  עו"ד חגית פרידמן יועצת משפטית
  לאני דרכלר סמנכ"לית כספים
  שירלי הוד מ"מ סמנכ"ל לוגיסטיקה
  רוית צפריר ראש אגף השיווק
  לאה דולב ראש אגף בקרה ורגולציה בכפרי ילדים
  שמעון אבגי ראש אגף בטחון
  דורון איזון מנהל מערכות מידע
אייקון אודות

אודות מרכז משען בע"מ (חל"צ)

חברת אם: חברת העובדים בע"מ

משען היא רשת הדיור המוגן המובילה והוותיקה בישראל. כמו כן הרשת מחזיקה ומפעילה שלושה כפרי ילדים ונוער. לרשת נתח של למעלה מ-25% מענף הדיור המוגן ומשרתת כ-3,000 דיירים בתשעה מרכזי דיור ברחבי הארץ.

משען דינמית ומתחדשת כל העת, מציעה דירות חדישות, כמו גם שירות מלונאי ברמה גבוהה הכולל בריכת שחייה, חדרי כושר, חוגים ומחשבים, מרפאות, דיור תומך, שירות חלוקת תרופות ומחלקות טיפוליות. 

רקע

משען, נוסדה על ידי ההסתדרות ובבעלות חברת העובדים של ההסתדרות, ומהווה את הזרוע החברתית שלה. משען היא הרשת הדינמית והמנוסה בישראל בתחום הדיור המוגן והיא קשובה לצרכים המשתנים של דייריה.

במהלך השנים שדרגה משען את השירותים ללקוחותיה לסטנדרטים גבוהים ביותר, הניהול מקצועי והשירות איכותי.

משען - בהתחדשות מתמדת

עם העלייה בתוחלת החיים, מגלים יותר ויותר גמלאים בעלי רוח צעירה את מרכזי הדיור המודרניים של משען. משען קשובה ונענית לביקוש הגובר לדירות שניים ושלושה חדרים, והיא פועלת לספק לדייריה יחידות מגורים בעיצוב חדשני וברמת גימור גבוהה. במקביל, מושקעים משאבים רבים בהשבחה ובטיפוח שטחי הציבור במרכזי הדיור של הרשת. 

פעילות חברתית ותרבותית

מרכזי הדיור המוגן מציעים מגוון שירותים נגישים, במתחמי המגורים, ומספקים מענה כולל לצורכי הדיירים בעידן המודרני. בבתי הדיור המוגן מתנהלת פעילות חברתית ותרבותית עשירה וענפה. הדיירים נהנים ממגוון רב של מתקנים ופעילויות: חדרי כושר, מכוני יופי, מועדוני מחשב, גינון בחממות, חוגים, הרצאות וכן טיולים בארץ ובחו"ל. לאחרונה נחנך "בנק הזמן" – פרוייקט המשלב רבים מדיירי משען בפעילות התנדבותית שיש בה גם נתינה וגם קבלה. בנוסף מתנדבים רבים מהדיירים ותורמים מכישוריהם וכשרונם לטובת כלל הדיירים. לרשות הדיירים קפטריות ומסעדות וכן שירות בחדרים ושירותי כביסה. 

מערך רפואי מקיף

בכל בית של משען פועלת מרפאה, הכוללת סגל רפואי ופארא-רפואי הנותן מענה וטיפול מקצועיים: רופאי משפחה, רופאים מקצועיים, שירות חלוקת תרופות, מומחים לרפואה אלטרנטיבית, אחיות מוסמכות - כל אלה קיימים בבתי משען ומספקים במקצועיות שירותים רפואיים לדיירים. 

פריסה בכל רחבי הארץ

למשען תשעה מרכזי דיור מוגן שהתפוסה הממוצעת בהם הנה מעל 90%, ואלו הם:

תל אביב: שלושה בתים – שניים ברמת אביב: משען ברודצקי, ת"א, משען פיכמן, ת"א; בית אחד בנאות אפקה: משען אפקה, ת"א

גבעתיים: משען גבעתיים הממוקם בגן חיל האוויר

רמת אפעל: כפר הגמלאים משען אפעל – מרכז הדיור המוגן הגדול ביותר בישראל ובמזה"ת

חולון: לב חולון, ברח' ביאליק

ירושלים: משען ירושלים, במושבה הגרמנית ברח' יהושע בן גמלא

חיפה: משען כרמל, בסמוך למרכז חורב, באחוזה, ברח' אידר

באר שבע: משען באר שבע, בסמוך לפארק החייל האוסטרלי, ברח' אלפסי

פריסת מרכזי הדיור של משען נותנת מענה לגמלאים ברחבי הארץ. אפשרויות התשלום נוחות, גמישות ומותאמות לכל דייר. כל דייר המפקיד פיקדון בחברה זכאי לקבל ערבות בנקאית המבטיחה את החזרתו. 

איתנות וחוסן פיננסי

משען רשומה כחברה לתועלת הציבור. החברה פועלת ללא מטרות רווח וכל הכנסותיה, בניכוי ההוצאות, מושקעות אך ורק בצורכי החברה ולקוחותיה. משען הינה חברה ותיקה שעיקר פעילותה ומומחיותה בניהול בתי דיור מוגן. זו הסיבה העיקרית לכך שבתי הדיור המוגן של משען זוכים לביקושים כה גדולים. כספי משען מנוהלים באופן זהיר ומקצועי ומושקעים באפיקים סולידיים ביותר. נתונים אלה מקנים למשען איתנות פיננסית וחוסן שקשה למצוא אצל מתחריה בתחום. 

תרומה לקהילה

שלושת כפרי הילדים והנוער של משען הממוקמים בגן יבנה ובכפר סבא הם דוגמה נוספת לרגישות החברתית של החברה. מאז היווסדם ועד היום הכשירו כפרים אלה עשרות אלפי ילדים שנזקקו לבית חם ואוהב והקנו להם כלים חינוכיים שבאמצעותם בנו הבוגרים את עצמם כאזרחים נאמנים, עובדים מקצועיים ובעלי משפחות למופת. כפר הנוער "אונים" בכפר סבא מעניק טיפול מקצועי ומסור לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

ניצולי שואה - במהלך כל שנות קיומה פועלת משען ברגישות ובאהבה למען רווחת ניצולי השואה. תיעוד קורות חייהם וטיפול מקצועי בצרכיהם הנם בראש מעייניה של הרשת.

 

בנוסף אולי יעניין אותך