קבוצת זבידה

עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה

קבוצת זבידה
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1994
תחום: עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה
כתובת: התאנה 2, אזור תעשייה לב הארץ, ראש העין
טלפון: 03-7610001
פקס: 03-5628736
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שלמה זבידה

  שלמה זבידה

  מייסד

  קבוצת זבידה

 • אייל זבידה

  אייל זבידה

  יו"ר הקבוצה

  קבוצת זבידה

 • רענן שמחון

  רענן שמחון

  משנה למנכ"ל

  קבוצת זבידה

אייקון אודות

אודות קבוצת זבידה

קבוצת זבידה נוסדה בשנת 1964 על ידי שלמה זבידה נשיא הקבוצה והיא נמצאת בבעלותו המלאה. הקבוצה המובילה עוסקת בייבוא ושיווק מגוון רחב של מוצרים מתחום הרכב. כמו כן הקבוצה פעילה בתחום שירותי הלוגיסטיקה ומוצרי Home DIY ("עשה זאת בעצמך").

בבעלות הקבוצה מספר חברות ופעילויות והיא מעסיקה למעלה מ-250 עובדים, עם כ-8000 לקוחות בפריסה ארצית. מבנה הקבוצה המאגד את כלל פעילויותיה נמצא באזור התעשייה "לב הארץ" בראש העין. הקבוצה נחשבת למתקדמת וחדשנית ביותר והיא עושה שימוש בטכנולוגיות מהשורה הראשונה כמו גם במתודולוגיות ניהול מעולם ההייטק. יחד עם זאת, הקבוצה ממשיכה לשמור מראשיתה על אווירה חמה ומשפחתית, הן בקרב עובדיה והן למול לקוחותיה.

פעילויות מגוונות תחת קורת גג אחת

נכון להיום כוללת הקבוצה את החברות והפעילויות הבאות: גל- אור, שר אביזרים, פרומט, ס.א מיזוג אוויר, גל-אור ביטחון, אלרום, סטיישן ואטלס לוגיסטיקה.

תחומי ההתמחות של הקבוצה הם חלקי חשמל ותאורה לרכב, מוצרים לרכבי ביטחון (צ'קלקות, גשרי תאורה וכיו"ב), מיזוג אוויר לרכב, תחום הבלימה, חלקים מכניים, שמנים ותוספים, מוצרי טיפוח לרכב, אביזרים ומולטימדיה לרכב, מסננים, חלפים למשאיות ואוטובוסים ומוצרי DIY לבית ( כגון מקדחות ומברגות).

שלמה זבידה - סיפור הקמת הקבוצה

ראשיתה של הקבוצה בחנות קטנה בשם "גל-אור" לחלפי חשמל ותאורה לרכב אותה הקים שלמה זבידה בשנות ה-60 של המאה הקודמת, ברחוב יצחק שדה בתל אביב.

במהלך השנים ובמטרה להרחיב את מגוון המוצרים והיקף הלקוחות מיזג שלמה, בעל החוש העסקי החד וראיית המקרו לחברת גל-אור חברות נוספות למוצרים מעולם הרכב בעלות סינרגיה ישירה לתחומי הפעילות הקיימת והפעילות העסקית גדלה והתרחבה תוך שהחברה הקטנה הופכת לקבוצת ענק הכוללת פתרונות מקיפים לעולם הרכב. שלמה שכיהן לאורך השנים כמנכ"ל הקבוצה, כאיש חזונה והרוח החיה בכל פעילויותיה המגוונות מכהן כיום בתפקיד נשיא הקבוצה והוא מעורב בכל החלטותיה הניהוליות.

מותגים מוכרים ומובילי שוק

הקבוצה הינה חברה בכירה בארגון Nexus Automotive המאגד את הספקים המובילים בעולם בתחום הרכב לצד המשווקים הגדולים בעולם בלמעלה מ-130 מדינות. קבוצת זבידה הינה הנציגה הבלעדית של Nexus Automotive בישראל ומייצגת בישראל את מיטב המותגים הגדולים בעולם, בתחום התאורה: Hella, Depo.
בתחום הבילום והמכניקה: Trw, Febi, Hella Pagid.
בתחום מיזוג האוויר לרכב: Sanden, Denso, Valeo.
בתחום מערכות הביטחון: Federal Signal, Sound Off, Whelen.
בתחום השמנים והמסננים: Liqui Moly, Mahle, Wolf, Kixx, Stp.
בתחום האביזרים לרכב: American Eagle, Thule, California Scents.
מגוון המוצרים הענק של החברה נותן מענה לכלל הלקוחות בתחום הרכב.

אטלס - מרכז לוגיסטי משוכלל

בשנת 2014 הקימה הקבוצה מרכז לוגיסטי משוכלל באזור התעשייה לב הארץ בראש העין. המרלו"ג מופעל על ידי חברת אטלס לוגיסטיקה שבבעלות מלאה של הקבוצה והוא משתרע על פני 19 אלף מ"ר עם מיכון ואוטומציה מתקדמים. המרלו"ג מעניק רמת שירות וזמינות (SLA) מהגבוהות ביותר בתחום הלוגיסטיקה בארץ בשל דרישות השירות הייחודיות בתחום הרכב המתאפשרים בשל מערך ההפצה הגדול של אטלס, אשר מביא לפתרונות לוגיסטיים אופטימאליים ללקוחות הקבוצה כמו גם ללקוחות חיצוניים מתחומים מגוונים (לא רק תחום הרכב).

Home DIY

על רקע העובדה שמוצרי רכב לא מעטים, בעיקר בתחום הכימיקלים, הם רב-שימושיים ומתאימים לשימושים ביתיים ומקצועיים, החברה נכנסה בשנים האחרונות לתחום ה-Home DIY ומשווקת כיום מוצרים כגון כלי עבודה חשמליים שונים, סיליקונים, חומרי איטום, צבע, צינורות השקיה ועוד הנמכרים בעיקר בטמבוריות וברשתות ה-DIY הגדולות.

תפיסת שירות ייחודית

שירות הלקוחות של הקבוצה הוא נר לרגליה והוא יצר לה מוניטין ההולך לפניה. כמו כן החברה בעלת יכולת להגיע לכל נקודה בארץ והזמינות ללקוחותיה גבוהה מאוד. יש לציין כי כ-85% ממכירות החברה מתבצעות באמצעות אספקה ישירה ללקוחות הקצה – המוסכים וכמעט ללא משווקי ביניים – צורת התנהלות ייחודית מאוד בענף הרכב בארץ.

לקוחות הקבוצה

לקבוצה יש כאמור כ-8000 לקוחות בכל רחבי הארץ ועל אלו ניתן למנות מוסכים, חנויות חלפים, חנויות נוחות, תחנות דלק, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, משטרת ישראל, צה"ל, מד"א, חברות ליסינג ויבואני רכב. בתחום חלפי הרכב (אפטר מרקט) קבוצת זבידה נחשבת לחברה המובילה בישראל עם מגוון המוצרים הרחב ביותר.

חזון לעתיד

NEXUS AUTOMOTIVE INTERANATIONAL היא ארגון הסחר הגדול ביותר בעולם בתחום האפטר-מרקט לרכב, החורט על דגלו לעזור ולקדם יוזמות שונות, יצירתיות וחדשנות בתחום הרכב כגון הדרכת בעלי מקצוע והקמת רשת מוסכים בזכיינות בפריסה ארצית, שהקבוצה פועלת להקמתה. הקבוצה חברה בוועדת האסטרטגיה העליונה של הארגון ופועלת רבות במסגרתו.

MOBILION VENTURES הינה קרן השקעות הון סיכוון בתחום הסטארטאפים בעולם הרכב, תוך התמקדות ב-Aftermarket. הקבוצה הקימה קרן זו יחד עם NEXUS, מתוך הראייה כי שוק המורים והשירותים לרכב עומד להשתנות באופן משמעותי, להתאים עצמה לשינויים אלו ולהובילם. בין היתר משקיעות בקרן חברות בינלאומיות כמו Mitsubishi Corporation ,Delphi-BorgWarner ועוד.

מנהלי הקבוצה

אייל זבידה, יו"ר הקבוצה
אייל בנו של שלמה מהווה את דור ההמשך של ניהול הקבוצה. אייל למד מנהל עסקים ומדעי המחשב במרכז הבין תחומי בהרצליה ובקבוצה הוא עובד למעלה מ-20 שנה. במהלך שנים אלו התנסה אייל בתפקידים שונים, כולל תפקידי ניהול זוטרים עד הגעתו לתפקיד היו"ר.

רענן שמחון, משנה למנכ"ל
רואה חשבון בהשכלתו. עבד 9 שנים בארנסט אנד יאנג תוך שהוא ממלא בפירמה מגוון תפקידים ניהוליים ותפקידי רוחב וניהול חברות מהגדולות במשק. לקבוצת זבידה הגיע בשנת 2013 והקים את אגף הכספים כחלק מחזון הקבוצה של מעבר למבנה הכולל את כלל פעילויות הקבוצה עם לוגיסטיקה אחידה ומטה.

 

אייקון מאמרים

מאמרים מאת קבוצת זבידה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

 • גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

  גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • רישום זכויות פטנט על נוגדנים בארה"ב ובאיחוד האירופי

  לטיפולים ביולוגיים מבוססי נוגדנים תפקיד מרכזי ברפואה, ושמירה על הקניין הרוחני היא קריטית על מנת לאפשר לחברה המפתחת להפיק את היתרונות הכספיים מטיפולים אלה.

  רישום זכויות פטנט על נוגדנים בארה"ב ובאיחוד האירופי