קבוצת זבידה

עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה

קבוצת זבידה
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1994
תחום: עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה
כתובת: התאנה 2, אזור תעשייה לב הארץ, ראש העין
טלפון: 03-7610001
פקס: 03-5628736
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שלמה זבידה, קבוצת זבידה

  שלמה זבידה

  נשיא ומייסד

  קבוצת זבידה

 • אייל זבידה, קבוצת זבידה

  אייל זבידה

  יו"ר הקבוצה

  קבוצת זבידה

 • רענן שמחון, קבוצת זבידה

  רענן שמחון

  משנה למנכ"ל

  קבוצת זבידה

אייקון אודות

אודות קבוצת זבידה

קבוצת זבידה נוסדה בשנת 1964 על ידי שלמה זבידה נשיא הקבוצה והיא נמצאת בבעלותו המלאה. הקבוצה המובילה עוסקת בייבוא ושיווק מגוון רחב של מוצרים מתחום הרכב. כמו כן הקבוצה פעילה בתחום שירותי הלוגיסטיקה ומוצרי DIY ("עשה זאת בעצמך").
בבעלות הקבוצה מספר חברות ופעילויות והיא מעסיקה למעלה מ-250 עובדים, עם כ-8000 לקוחות בפריסה ארצית. מבנה הקבוצה המאגד את כלל פעילויותיה נמצא באזור התעשייה "לב הארץ" בראש העין. הקבוצה נחשבת למתקדמת וחדשנית ביותר והיא עושה שימוש בטכנולוגיות מהשורה הראשונה כמו גם במתודולוגיות ניהול מעולם ההייטק. יחד עם זאת, הקבוצה ממשיכה לשמור מראשיתה על אווירה חמה ומשפחתית, הן בקרב עובדיה והן למול לקוחותיה. 

פעילויות מגוונות תחת קורת גג אחת

נכון להיום כוללת הקבוצה את החברות והפעילויות הבאות: גל- אור, שר אביזרים, פרומט, ס.א מיזוג אוויר, גל-אור ביטחון, אלרום, סטיישן ואטלס לוגיסטיקה.
תחומי ההתמחות של הקבוצה הם חלקי חשמל ותאורה לרכב, מוצרים לרכבי ביטחון (צ'קלקות, גשרי תאורה וכיו"ב), מיזוג אוויר לרכב, תחום הבלימה, חלקים מכניים, שמנים ותוספים, מוצרי טיפוח לרכב, אביזרים ומולטימדיה לרכב, מסננים, חלפים למשאיות ואוטובוסים ומוצרי DIY לבית ( כגון מקדחות ומברגות).

שלמה זבידה – סיפור הקמת הקבוצה

ראשיתה של הקבוצה בחנות קטנה בשם "גל-אור" לחלפי חשמל ותאורה לרכב אותה הקים שלמה זבידה בשנות ה-60 של המאה הקודמת, ברחוב יצחק שדה בתל אביב.
במהלך השנים ובמטרה להרחיב את מגוון המוצרים והיקף הלקוחות מיזג שלמה, בעל החוש העסקי החד וראיית המקרו לחברת גל-אור חברות נוספות למוצרים מעולם הרכב בעלות סינרגיה ישירה לתחומי הפעילות הקיימת והפעילות העסקית גדלה והתרחבה תוך שהחברה הקטנה הופכת לקבוצת ענק הכוללת פתרונות מקיפים לעולם הרכב.
שלמה שכיהן לאורך השנים כמנכ"ל הקבוצה, כאיש חזונה והרוח החיה בכל פעילויותיה המגוונות מכהן כיום בתפקיד נשיא הקבוצה והוא מעורב בכל החלטותיה הניהוליות.

מותגים מוכרים ומובילי שוק

הקבוצה הינה חברה בכירה בארגון Nexus Automotive המאגד את הספקים המובילים בעולם בתחום הרכב לצד המשווקים הגדולים בעולם בלמעלה מ-130 מדינות. קבוצת זבידה הינה הנציגה הבלעדית של Nexus Automotive בישראל ומייצגת בישראל את מיטב המותגים הגדולים בעולם, בתחום התאורה: Hella, Depo.
בתחום הבילום והמכניקה: Trw, Febi, Hella Pagid.
בתחום מיזוג האוויר לרכב: Sanden, Denso, Valeo.
בתחום מערכות הביטחון: Federal Signal, Sound Off, Whelen.
בתחום השמנים והמסננים: Liqui Moly, Mahle, Wolf, Kixx, Stp.
בתחום האביזרים לרכב: American Eagle, Thule, California Scents.
מגוון המוצרים הענק של החברה נותן מענה לכלל הלקוחות בתחום הרכב. 

אטלס - מרכז לוגיסטי משוכלל

בשנת 2014 הקימה הקבוצה מרכז לוגיסטי משוכלל באזור התעשייה לב הארץ בראש העין. המרלו"ג מופעל על ידי חברת אטלס לוגיסטיקה שבבעלות מלאה של הקבוצה והוא משתרע על פני 19 אלף מ"ר עם מיכון ואוטומציה מתקדמים.
המרלו"ג מעניק רמת שירות וזמינות (SLA) מהגבוהות ביותר בתחום הלוגיסטיקה בארץ בשל דרישות השירות הייחודיות בתחום הרכב המתאפשרים בשל מערך ההפצה הגדול של אטלס, אשר מביא לפתרונות לוגיסטיים אופטימאליים ללקוחות הקבוצה כמו גם ללקוחות חיצוניים מתחומים מגוונים (לא רק תחום הרכב).

DIY

על רקע העובדה שמוצרי רכב לא מעטים, בעיקר בתחום הכימיקלים, הם רב-שימושיים ומתאימים לשימושים ביתיים ומקצועיים, החברה נכנסה בשנים האחרונות לתחום ה-DIY ומשווקת כיום מוצרים כגון כלי עבודה חשמליים שונים, סיליקונים, חומרי איטום, צבע, צינורות השקיה ועוד הנמכרים בעיקר בטמבוריות וברשתות ה-DIY הגדולות. 

תפיסת שירות ייחודית

שירות הלקוחות של הקבוצה הוא נר לרגליה והוא יצר לה מוניטין ההולך לפניה.
כחלק מכך, מפעילה החברה מוקד שירות עבור כל מוצריה ובמקרה הצורך ניתן מענה מידי לכל תקלה או בעיה לשביעות רצון הלקוחות. החברה חרטה על דגלה מתן ערכים מוספים ללקוחות בדמות של מגוון מוצרי רחב, מוצרים איכותיים ממיטב המותגים העולמיים והדרכות טכניות שנערכות ללקוחות ברמת המוסך.
כמו כן החברה בעלת יכולת להגיע לכל נקודה בארץ והזמינות ללקוחותיה גבוהה מאוד. יש לציין כי כ-85% ממכירות החברה מתבצעות באמצעות אספקה ישירה ללקוחות הקצה – המוסכים וכמעט ללא משווקי ביניים – צורת התנהלות ייחודית מאוד בענף הרכב בארץ.

לקוחות הקבוצה

לקבוצה יש כאמור כ-8000 לקוחות בכל רחבי הארץ ועל אלו ניתן למנות מוסכים, חנויות חלפים, חנויות נוחות, תחנות דלק, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, משטרת ישראל, צה"ל, מד"א, חברות ליסינג ויבואני רכב. בתחום חלפי הרכב (אפטר מרקט) קבוצת זבידה נחשבת לחברה המובילה בישראל עם מגוון המוצרים הרחב ביותר.

חזון לעתיד

בשנים האחרונות וכחלק מראיית העתיד של הקבוצה היא החלה להשקיע בסטארט אפים מעולם הרכב. החברה פועלת בתחום זה הן כמשקיעה ומממנת והן כבעלת יכולת נטוורקינג עבור היזמים הישראלים ברחבי העולם בכלל, ובארגון הענק Nexus Automotive בפרט. בנוסף, החברה בוחנת כיום את הקמתה של רשת מוסכים ארצית ממותגת בבעלותה.

מנהלי הקבוצה

אייל זבידה, יו"ר הקבוצה - אייל בנו של שלמה מהווה את דור ההמשך של ניהול הקבוצה. אייל למד מנהל עסקים ומדעי המחשב במרכז הבין תחומי בהרצליה ובקבוצה הוא עובד למעלה מ-20 שנה. במהלך שנים אלו התנסה אייל בתפקידים שונים, כולל תפקידי ניהול זוטרים עד הגעתו לתפקיד היו"ר.

רענן שמחון, משנה למנכ"ל – רואה חשבון בהשכלתו. עבד 9 שנים בארנסט אנד יאנג תוך שהוא ממלא בפירמה מגוון תפקידים ניהוליים ותפקידי רוחב וניהול חברות מהגדולות במשק. לקבוצת זבידה הגיע בשנת 2013 והקים את אגף הכספים כחלק מחזון הקבוצה של מעבר למבנה הכולל את כלל פעילויות הקבוצה עם לוגיסטיקה אחידה ומטה.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת קבוצת זבידה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

  כחודש לאחר זכיית קבוצת ח.י. במקום הראשון בקטגוריית 'השירות כשותף אסטרטגי בחברות מתחת ל 1000 עובדים', מסביר מני דהן, מנהל תחום חווית לקוח ודיגיטל בקבוצת ח.י., איך הופכים את לקוחות הקבוצה ללקוחות מרוצים וחוזרים, "הלקוח חייב להיות במרכז. בכל פעולה שנעשית במהלך מסע הלקוח, צריך לראות ולהבין אותו. לתפיסתי, הכלל החשוב ביותר בשירות לקוחות הוא שצריך לתת את הכי טוב שלך עבור הלקוח ולא בשביל לקבל בחזרה הוקרה, אלא כדי ליהנות מזה שאתה עושה טוב לאחר"

  "תקופת הקורונה אתגרה את מוקדי השירות של החברות הגדולות, אנחנו ראינו בתקופה הזאת הזדמנות להצטיין, ואני שמח שהצלחנו"

 • שבע תהיות על דו"ח הכלכלנית הראשית

  הייתי ממליץ לכל מקבלי ההחלטות לחשוב איך במקום להתגאות בביקושים ולתדלק את השוק, איך יגדילו את ההיצע ובכך ירסנו את עליית המחירים

  שבע תהיות על דו"ח הכלכלנית הראשית

 • גאות, שפל, גאות. ומה הלאה?

  שוק ההון המקומי והגלובלי חווה שנה מסעירה ומלאת תהפוכות. לרגל הפורום השנתי שלDUN’S 100 לבכירי שוק ההון, ארבעה מבכירי הענף ענו לכמה מהשאלות המרכזיות המלוות את הענף בתקופה זו

  גאות, שפל, גאות. ומה הלאה?

 • במקום להוריד מחירים היזמים מעלים את הסטנדרט

  בעשור האחרון אנו עדים לשינוי מהותי במפרטים ובאבולוציה שלהם כאשר הסטנדרט עולה שלא ביחס ישיר למחירי הדירות.

  במקום להוריד מחירים היזמים מעלים את הסטנדרט