קבוצת זבידה

עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1994
תחום: עולמות הרכב, ה-DIY והלוגיסטיקה
כתובת: התאנה 2, אזור תעשייה לב הארץ, ראש העין
טלפון: 03-7610001
פקס: 03-5628736
דוא"ל: main@zbeda.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שלמה זבידה, קבוצת זבידה

  שלמה זבידה

  נשיא ומייסד

  קבוצת זבידה

 • אייל זבידה, קבוצת זבידה

  אייל זבידה

  יו"ר הקבוצה

  קבוצת זבידה

 • רענן שמחון, קבוצת זבידה

  רענן שמחון

  משנה למנכ"ל

  קבוצת זבידה

אייקון אודות

אודות קבוצת זבידה

קבוצת זבידה נוסדה בשנת 1964 על ידי שלמה זבידה נשיא הקבוצה והיא נמצאת בבעלותו המלאה. הקבוצה המובילה עוסקת בייבוא ושיווק מגוון רחב של מוצרים מתחום הרכב. כמו כן הקבוצה פעילה בתחום שירותי הלוגיסטיקה ומוצרי DIY ("עשה זאת בעצמך").
בבעלות הקבוצה מספר חברות ופעילויות והיא מעסיקה למעלה מ-300 עובדים, עם כ-8000 לקוחות בפריסה ארצית. מבנה הקבוצה המאגד את כלל פעילויותיה נמצא באזור התעשייה "לב הארץ" בראש העין. הקבוצה נחשבת למתקדמת וחדשנית ביותר והיא עושה שימוש בטכנולוגיות מהשורה הראשונה כמו גם במתודולוגיות ניהול מעולם ההייטק. יחד עם זאת, הקבוצה ממשיכה לשמור מראשיתה על אווירה חמה ומשפחתית, הן בקרב עובדיה והן למול לקוחותיה. 

פעילויות מגוונות תחת קורת גג אחת

נכון להיום כוללת הקבוצה את החברות והפעילויות הבאות: גל- אור, שר אביזרים, פרומט, ס.א מיזוג אוויר, גל-אור ביטחון, אלרום, סטיישן ואטלס לוגיסטיקה.
תחומי ההתמחות של הקבוצה הם חלקי חשמל ותאורה לרכב, מוצרים לרכבי ביטחון (צ'קלקות, גשרי תאורה וכיו"ב), מיזוג אוויר לרכב, תחום הבלימה, חלקים מכניים, שמנים ותוספים, מוצרי טיפוח לרכב, אביזרים ומולטימדיה לרכב, מסננים, חלפים למשאיות ואוטובוסים ומוצרי DIY לבית ( כגון מקדחות ומברגות).

שלמה זבידה – סיפור הקמת הקבוצה

ראשיתה של הקבוצה בחנות קטנה בשם "גל-אור" לחלפי חשמל ותאורה לרכב אותה הקים שלמה זבידה בשנות ה-60 של המאה הקודמת, ברחוב יצחק שדה בתל אביב.
במהלך השנים ובמטרה להרחיב את מגוון המוצרים והיקף הלקוחות מיזג שלמה, בעל החוש העסקי החד וראיית המקרו לחברת גל-אור חברות נוספות למוצרים מעולם הרכב בעלות סינרגיה ישירה לתחומי הפעילות הקיימת והפעילות העסקית גדלה והתרחבה תוך שהחברה הקטנה הופכת לקבוצת ענק הכוללת פתרונות מקיפים לעולם הרכב.
שלמה שכיהן לאורך השנים כמנכ"ל הקבוצה, כאיש חזונה והרוח החיה בכל פעילויותיה המגוונות מכהן כיום בתפקיד נשיא הקבוצה והוא מעורב בכל החלטותיה הניהוליות.

מותגים מוכרים ומובילי שוק

הקבוצה הינה חברה בכירה בארגון Nexus Automotive המאגד את הספקים המובילים בעולם בתחום הרכב לצד המשווקים הגדולים בעולם בלמעלה מ-130 מדינות. קבוצת זבידה הינה הנציגה הבלעדית של Nexus Automotive בישראל ומייצגת בישראל את מיטב המותגים הגדולים בעולם, בתחום התאורה: Hella, Depo.
בתחום הבילום והמכניקה: Trw, Febi, Hella Pagid.
בתחום מיזוג האוויר לרכב: Sanden, Denso, Valeo.
בתחום מערכות הביטחון: Federal Signal, Sound Off, Whelen.
בתחום השמנים והמסננים: Liqui Moly, Mahle, Wolf, Kixx, Stp.
בתחום האביזרים לרכב: American Eagle, Thule, California Scents.
מגוון המוצרים הענק של החברה נותן מענה לכלל הלקוחות בתחום הרכב. 

אטלס - מרכז לוגיסטי משוכלל

בשנת 2014 הקימה הקבוצה מרכז לוגיסטי משוכלל באזור התעשייה לב הארץ בראש העין. המרלו"ג מופעל על ידי חברת אטלס לוגיסטיקה שבבעלות מלאה של הקבוצה והוא משתרע על פני 19 אלף מ"ר עם מיכון ואוטומציה מתקדמים.
המרלו"ג מעניק רמת שירות וזמינות (SLA) מהגבוהות ביותר בתחום הלוגיסטיקה בארץ בשל דרישות השירות הייחודיות בתחום הרכב המתאפשרים בשל מערך ההפצה הגדול של אטלס, אשר מביא לפתרונות לוגיסטיים אופטימאליים ללקוחות הקבוצה כמו גם ללקוחות חיצוניים מתחומים מגוונים (לא רק תחום הרכב).

DIY

על רקע העובדה שמוצרי רכב לא מעטים, בעיקר בתחום הכימיקלים, הם רב-שימושיים ומתאימים לשימושים ביתיים ומקצועיים, החברה נכנסה בשנים האחרונות לתחום ה-DIY ומשווקת כיום מוצרים כגון כלי עבודה חשמליים שונים, סיליקונים, חומרי איטום, צבע, צינורות השקיה ועוד הנמכרים בעיקר בטמבוריות וברשתות ה-DIY הגדולות. 

תפיסת שירות ייחודית

שירות הלקוחות של הקבוצה הוא נר לרגליה והוא יצר לה מוניטין ההולך לפניה.
כחלק מכך, מפעילה החברה מוקד שירות עבור כל מוצריה ובמקרה הצורך ניתן מענה מידי לכל תקלה או בעיה לשביעות רצון הלקוחות. החברה חרטה על דגלה מתן ערכים מוספים ללקוחות בדמות של מגוון מוצרי רחב, מוצרים איכותיים ממיטב המותגים העולמיים והדרכות טכניות שנערכות ללקוחות ברמת המוסך.
כמו כן החברה בעלת יכולת להגיע לכל נקודה בארץ והזמינות ללקוחותיה גבוהה מאוד. יש לציין כי כ-85% ממכירות החברה מתבצעות באמצעות אספקה ישירה ללקוחות הקצה – המוסכים וכמעט ללא משווקי ביניים – צורת התנהלות ייחודית מאוד בענף הרכב בארץ.

לקוחות הקבוצה

לקבוצה יש כאמור כ-8000 לקוחות בכל רחבי הארץ ועל אלו ניתן למנות מוסכים, חנויות חלפים, חנויות נוחות, תחנות דלק, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, משטרת ישראל, צה"ל, מד"א, חברות ליסינג ויבואני רכב. בתחום חלפי הרכב (אפטר מרקט) קבוצת זבידה נחשבת לחברה המובילה בישראל עם מגוון המוצרים הרחב ביותר.

חזון לעתיד

בשנים האחרונות וכחלק מראיית העתיד של הקבוצה היא החלה להשקיע בסטארט אפים מעולם הרכב. החברה פועלת בתחום זה הן כמשקיעה ומממנת והן כבעלת יכולת נטוורקינג עבור היזמים הישראלים ברחבי העולם בכלל, ובארגון הענק Nexus Automotive בפרט. בנוסף, החברה בוחנת כיום את הקמתה של רשת מוסכים ארצית ממותגת בבעלותה.

מנהלי הקבוצה

אייל זבידה, יו"ר הקבוצה - אייל בנו של שלמה מהווה את דור ההמשך של ניהול הקבוצה. אייל למד מנהל עסקים ומדעי המחשב במרכז הבין תחומי בהרצליה ובקבוצה הוא עובד למעלה מ-20 שנה. במהלך שנים אלו התנסה אייל בתפקידים שונים, כולל תפקידי ניהול זוטרים עד הגעתו לתפקיד היו"ר.

רענן שמחון, משנה למנכ"ל – רואה חשבון בהשכלתו. עבד 9 שנים בארנסט אנד יאנג תוך שהוא ממלא בפירמה מגוון תפקידים ניהוליים ותפקידי רוחב וניהול חברות מהגדולות במשק. לקבוצת זבידה הגיע בשנת 2013 והקים את אגף הכספים כחלק מחזון הקבוצה של מעבר למבנה הכולל את כלל פעילויות הקבוצה עם לוגיסטיקה אחידה ומטה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גרושים עם ילדים? כך תתנהלו נכון מבחינה כלכלית וכללית בעידן הקורונה

  מגפת הקורונה מציבה בפני הורים גרושים סיטואציה כלכלית וכללית מורכבת ומאתגרת באופן קיצוני. עו"ד רות דיין וולפנר בטיפים שמטרתם לסייע להורים גרושים עם ילדים לשרוד את האתגרים הכלכליים והכלליים בעידן הקורונה, "מה שמנחה אותנו זה למצוא את הפתרון האפשרי ההגיוני והמתחשב ביותר"

  גרושים עם ילדים? כך תתנהלו נכון מבחינה כלכלית וכללית בעידן הקורונה

 • נדל"ן מעבר לים: מה צריך לדעת לפני שסוגרים עסקת נדל"ן בחו"ל

  מהם היעדים החדשים בחו"ל להשקעה בנדל"ן? מה צריך לבדוק לפני שרוכשים דירה בחו"ל כיצד המיסוי משפיע על כדאיות קניית דירה להשקעה, ומה לגבי בטוחות והתנהלות מול הבנקים המקומיים? הפודקאסט של עו"ד ערן אורזל

  נדל"ן מעבר לים: מה צריך לדעת לפני שסוגרים עסקת נדל"ן בחו"ל

 • כלים מעשיים ומפתחות לגישור עסקי מוצלח

  מגשר טוב יכול להביא במקרים רבים לחיסכון גדול של כסף, משאבים, ושנים של סכסוך, כאשר הוא מצליח להושיב שני צדדים ולהביא אותם לחתימה על הסכם. מה הם המפתחות להצלחה בגישור עסקי ומה צריך לדעת כאשר ניגשים למורכבויות הליך הגישור? הפודקאסט של עו"ד יגאל בורוכובסקי, המכהן בין היתר כיו"ר פורום יישוב סכסוכים בתחום הארצי בלשכת עוה"ד

  כלים מעשיים ומפתחות לגישור עסקי מוצלח

 • יוזמים מצויינות

  עוד לפני פרסום נתוני השיא שנרשמו ברבעון השלישי לשנת 2019 על ידי 'אשדר חברה לבניה', החליט חבר השופטים על זכייתה של החברה באות המצוינות העסקית של DUN'S 100 בתחום יזום הנדל"ן, "זו גאווה גדולה להוביל את החברה ולהגיע לתוצאות כאלו" מספר ארנון פרידמן, מנכ"ל אשדר חברה לבניה, "במקצוע שלנו צריך לחשוב תמיד איך מנתוני פתיחה לא פשוטים אנחנו מצליחים לייצר את הערך הגבוה ביותר לפרויקט תוך נתינת ערך גבוה למוצר עצמו, התאמת המוצר ללקוח לשביעות רצונו, ועדיין להצליח להרוויח. עבורי התכנונים הללו מאתגרים ומהנים"

  יוזמים מצויינות