אולניק חברה להובלה עבודות עפר וכביש

הובלה, עבודות עפר, פיתוח ותשתיות

אולניק חברה להובלה עבודות עפר וכביש
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1978
תחום: הובלה, עבודות עפר, פיתוח ותשתיות
כתובת: רח' צבי הנחל 2, א.ת. עמק חפר
טלפון: 076-8600707
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.olenik.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דורון אולניק

  דורון אולניק

  בעלים

  אולניק חברה להובלה עבודות עפר וכביש

  עוד על דורון אולניק

  דורון אולניק
 • דוד אולניק

  דוד אולניק

  בעלים

  אולניק חברה להובלה עבודות עפר וכביש

  עוד על דוד אולניק

  דוד אולניק
אייקון אודות

אודות אולניק חברה להובלה עבודות עפר וכביש

אולניק הינה חברת הובלה ותשתיות מהגדולות והמובילות בישראל. החברה נוסדה על ידי אליעזר אולניק ז"ל, אשר עלה ארצה מרוסיה עם קום המדינה לאחר שכל משפחתו נספתה בשואה. חלומו של אליעזר היה להגיע לארץ ישראל, להקים בה נצר חדש למשפחה, ולהנחיל לילדיו וצאצאיו את ערכי החיים, קדושת המולדת וחשיבות הנתינה לאחר.

מיד עם עלייתו ארצה לחם במלחמת העצמאות ועם שחרורו משירותו הצבאי רכש משאית והחל לעסוק בהובלת עפר לצרכי תעשיית הבנייה המתפתחת וכן לצרכי הביטחון. העסק הקטן התפתח עם השנים , עד שבשנת 1978 הקים אליעזר את החברה הנוכחית העוסקת בהובלה, עבודות עפר ופיתוח תשתיות, תחת בעלותו המלאה. ברבות השנים נכנסו בניו, דוד ודורון כממשיכי דרכו והפכו את החברה לאחת מהחברות הצומחות בענף. החברה מוכרת לעבודות ממשלתיות ובעלת נוהלי האיכות ISO-9001 ,ISO-18001 ,ISO-10000.

כמו כן, מחזיקה החברה ברישיון קבלן בסיווג בלתי מוגבל לביצוע עבודות הנדסה שונות, רישיון אסבסט פריך והיתר רעלים להובלת חומרים מסוכנים.

אנרגיה ירוקה

החברה שמה לה ליעד להגן על הסביבה ולשם כך ממחזרת פסולת בניין לצרכי פרויקטי תשתיות והנדסה שונים להקמת ובניית כבישים, גשרים ומחלפים. אחד הפרויקטים המפורסמים שביצעה החברה הוא שיקום ומחזור פסולת "מדרון יפו" במה שהוכרז כפרויקט המחזור הגדול במזרח התיכון. החברה מיחזרה את כל הפסולת שהוצאה מהאתר והשתמשה בה בשימוש חוזר לבניית מחלפים וכבישים. בנוסף, החברה נמנית על מספר מצומצם של חברות המורשות לפנות חומרים מסוכנים דוגמת אסבסט פריך ולאחרונה סיימה פרויקט פינוי של חומר זה עבור רכבת ישראל בנהריה ועבור נצר השרון בתע"ש רמת השרון. נדבך נוסף בפעילויותיה בתחום האנרגיה הירוקה הוא פינוי ושיקום קרקעות מזוהמות דוגמת קרקעות תעש ברמת השרון ומטמנת עתלית.

הנדסה ותשתיות ביבשה ובים

אולניק הינה מהמובילות בארץ בתחום הפיתוח והתשתיות והיא בעלת ניסיון מקצועי רב ומוכח בתכנון וביצוע פרויקטים מורכבים וייחודיים ביבשה ובים. בין היתר מבצעת החברה עבודות עפר, הקמת גשרים ומחלפים, סלילת כבישים, הקמת תשתיות עיליות ותת קרקעיות וכן בניית מבנים למגורים, מסחר ותעשייה בהיקפים של מאות מיליוני שקלים בשנה. החברה בעלת כלל תקני האיכות מסוג ISO והיא מחזיקה ברישיון קבלן בסיווג בלתי מוגבל מוכר לעבודות ממשלתיות לביצוע עבודות הנדסה שונות. בין הפרויקטים שביצעה החברה ניתן לציין את בניית המכשול הימי ברצועת בעזה, בניית שוברי גלים בחיפה ואשדוד, חידוש מסוף סבידור של רכבת ישראל, הסדרת מחלף אלנבי והסדרת חוף הגולשים, שיקום הפארק הלאומי מגדל צדק, פרויקט המסילה המזרחית, הקמת משלט קורונה מתחם אלון, פרויקט "מהיר לעיר" - אופנידן בגוש דן והסביבה, פרויקטי רק"ל עבור נת"ע, סלילת כביש 461 צומת מסובים, שדרוג כביש 444 חוצה טייבה וכמובן את פרויקט כביש 38 בית שמש שביצוע בשיטת תכנון-ביצוע (Design–build).

יזמות נדל"ן

קבוצת אולניק הקימה לאורך השנים מספר פרויקטים למגורים, תעשייה ומסחר. בין היתר הקימה החברה פרויקטים למגורים בקרית חרושת שבקרית טבעון ופרויקטים לתעשייה ומסחר בא.ת עמק חפר בהיקף של אלפי מ"ר. בנוסף מחזיקה הקבוצה במספר קרקעות בארץ בייעודים שונים. החברה מתכננת ובונה מאות יחידות דיור ומלונאות, ועשרות אלפי מ"ר למסחר ותעשייה שעתידים להיבנות במהלך השנים הקרובות ברחבי הארץ. בין היתר מדובר על פרויקט הקמת מתחם מרלו"ג ומשרדים בא.ת עמק חפר בהיקף של 12,000 מ"ר והקמת מתחם מגורים ומלונאות בהיקף של מעל 300 יחידות דיור בחוף הדרומי בעכו.

הובלה יבשתית

תחום ההובלה היה תחום פעילותה הראשון של אולניק ונכון להיום החברה נחשבת לאחת מחברות ההובלה הגדולות בארץ עם צי המונה משאיות הובלה, משאיות רכינות, מנופים, מגרסות, נפות, מובילי ציוד כבד, וגוררים תומכים. החברה בעלת יכולת לוגיסטית לביצוע הובלה בכל מקום בארץ ועבור כל סוג מטען, החל ממטענים פשוטים יחסית של עפר ואבני חצץ ועד לחומרים מסוכנים וכן צמ"ה כגון D9, טנקים, נגמ"שים וציוד צבאי מסווג עבור הצבא.

פעילות כמשק סגור

בחברה מועסקים כ-300 עובדים עליהם נמנים פועלים, מהנדסים, מפעילים, נהגים, אנשי מטה ועוד. חלק מעובדי החברה הינם אסירים משוקמים. החברה אף מחזיקה במוסך, מסגריה ופנצ'רייה פרטיים המשרתים את הציוד המכני שלה.

בטיחות

החברה הציבה את הבטיחות כערך עליון והיא מלווה באופן שוטף על ידי קצין בטיחות בתעבורה המקפיד על קיום כל הוראות הבטיחות הנדרשות בחוק, תוך מתן הדרכות תקופתיות לנהגי ועובדי החברה. מעבר לכך החברה דואגת להתעדכן בכל הקשור לבטיחות והיא אחת מהחברות החלוצות בפרויקט "כוכבים לבטיחות" ואף השיגה לאחרונה את הכוכב הראשון.

לקוחות

על לקוחות החברה נמנות בעיקר חברות ממשלתיות דוגמת נתיבי ישראל, נתיבי איילון, רכבת ישראל, נת"ע ותעש כמו גם משרדים ממשלתיים - משרד הביטחון, החברה לשירותי איכות סביבה, משרד הבינוי והשיכון ועוד.

אהבה למדינה ופעילות התנדבותית ענפה

אבי המשפחה אליעזר אולניק ז"ל הנחיל בילדיו את האהבה למדינה והחשיבות בנתינה למען האחר. כתוצאה מכך, מאז היווסדה, תופסת התרומה לקהילה על כל רבדיה נתח משמעותי מפעילות החברה.

פרויקט בר מצווה לילדים - החברה מממנת פרויקט בר מצווה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. בכל שנה משתתפים בפרויקט כ- 40 ילדים להם חוגגת החברה אירוע הכולל קריאת תורה בכותל, אולם אירועים, ומתנות.

בית חולים לניאדו, נתניה – החברה תורמת כספים לבית החולים לצורך רכישת מכשירים רפואיים מצילי חיים.

טיפוח ספורטאים מנתניה והסביבה – החברה משמשת כספונסרית לספורטאים מנתניה בתחומי הג'ודו, הג'יוג'טיסו ורכיבת האופנועים. בין היתר החברה מלווה את הג'ודוקא שגיא מוקי עוד מימיו כספורטאי צעיר.

עמותת מפעל החסד צבייה כהן – החברה שותפה בהקמתה של עמותת החסד ע"ש צביה כהן, יחד עם סמנכ"ל פיתוח עסקי של הקבוצה, אביתר כהן, בנה של צביה. העמותה מלווה אוכלוסיות מוחלשות הכוללות קשישים, ילדים וחיילים. במסגרת הפעילות השוטפת מעניקה העמותה למשפחות הנזקקות תווי שי בחגי תשרי, חנוכה ופסח. כמו כן, העמותה מאמצת ילדים במשך כל השנה ומסייעת להם להגיע להישגים לימודיים רבים.

מוזיאון בית טרזין, גבעת חיים – כחברה שמייסדה איבד את כל משפחתו בשואה החברה שמה לה לקדם את זיכרון השואה והיא מלווה שנים ארוכות את מוזיאון השואה "בית טרזין" שבגבעת חיים. החברה תורמת למוזיאון, שיפצה את המקום ופועלת מול המועצה האזורית להגדלת שטח המוזיאון.

צה"ל – החברה תורמת מדי שנה ציוד וכספים לחטיבות החי"ר השונות של צה"ל, לסיירות ולמג"ב. כמו החטיבה בנתה בהתנדבות את שביל מורשת הצנחנים בבסיס החטיבה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי תחום המיסוי 2022

  בתאריך ה- 7.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי תחום המיסוי.

  פורום בכירי תחום המיסוי 2022

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פוסט טראומה

  פוסט טראומה

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022