אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

אלקטרה הינה הקבוצה המובילה והגדולה בישראל, עם למעלה מ-75 שנות פעילות בתחומי מיזוג האוויר, התקשורת, וכן פעילות רבת שנים בתחום מוצרי חשמל ביתיים. החברה פועלת בישראל, אירופה ואפריקה

אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1945
תחום: אלקטרה הינה הקבוצה המובילה והגדולה בישראל, עם למעלה מ-75 שנות פעילות בתחומי מיזוג האוויר, התקשורת, וכן פעילות רבת שנים בתחום מוצרי חשמל ביתיים. החברה פועלת בישראל, אירופה ואפריקה
כתובת: רח' ספיר 1, אזור התעשיה החדש, ראשון לציון 7570460
טלפון: 03-9530463
פקס: 03-9530763
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.electra-consumer.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • דניאל זלקינד

  דניאל זלקינד

  יו”ר הדירקטוריון

  אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

  עוד על דניאל זלקינד

  דניאל זלקינד
 • צביקה שווימר

  צביקה שווימר

  מנכ"ל

  אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

 • יוני צברי

  יוני צברי

  סמנכ"ל כספים

  אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

הנהלה בכירה

  משה ארדר מנכ"ל חטיבת מיזוג אויר
  שמואל (שמוליק) מנדזיצקי מנכ"ל משותף קמעונאות חשמל
  יורם בדש מנכ"ל משותף קמעונאות חשמל
  יגאל גרויסר מנכ"ל תעשיות מיזוג אויר
  שחר פרי סמנכ"ל שרשרת אספקה ותפעול
  ענת ברקן סמנכ"לית משאבי אנוש
  מיקי ביטון סמנכ"ל חטיבת סחר מותגים
  טל בית הלחמי סמנכ"ל חטיבת לקוחות
  שי דרחי סמנכ"ל טכנולוגיה ומערכות מידע
  נירה יעקובוב סמנכ"לית שיווק
אייקון אודות

אודות אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ("החברה" או "אלקטרה") נמנית על קבוצת אלקו בע"מ, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א, בבעלותו של מר גרשון זלקינד. אלקטרה היא הקבוצה המובילה והגדולה ביותר בישראל, עם למעלה מ-75 שנות פעילות בתחומי מיזוג האוויר, מערכות חימום המים ומוצרי החשמל הביתיים, ונחשבת לחברה המובילה בקמעונאות החשמל בישראל.

החברה פועלת בישראל ובאירופה, והיא בעלת המפעל הגדול ביותר במזרח התיכון לייצור מערכות מיזוג ומשאבות חום. לאחרונה רכשה אלקטרה מוצרי צריכה את השליטה בקבוצת סער א.ת יזמות ומסחר וכמו כן את השליטה על קבוצת הקמעונאות יינות ביתן.

החזון שלנו

חזונה של החברה הוא להמשיך להוביל את שוק מוצרי הצריכה בישראל ולהמשיך ולהיות חברת הקמעונאות המובילה בישראל. החברה בעלת למעלה מ-75 שנות פעילות ו היא מתחייבת לספק מוצרים ומענה איכותי וחדשני המותאם לצרכיו של הצרכן הישראלי.

התפקיד שלנו

החברה חרטה על דגלה להמשיך לשפר את איכות החיים של לקוחותיה, לספק את צרכיהם האישיים ולהפוך את חיי היומיום שלהם למהנים, איכותיים ונוחים יותר.

הערכים שלנו

* מובילות
* אמינות ושקיפות
* חדשנות
* איכות
* מחויבות צרכנית
* אחריות תאגידית 

תחומי הפעילות

• ייבוא, ייצור, ייצוא, שיווק, מכירה והפצה של מוצרי צריכה חשמליים ומתן תמיכה למוצרים אלו
אלקטרה מייבאת, משווקת ומפיצה מותגים גלובליים ומקומיים של מוצרי צריכה חשמליים, ובכלל זה מזגנים ביתיים ומסחריים, מערכות אקלים, מוצרים לבנים,מוצרים חומים ומוצרים קטנים. בנוסף, החברה מייצרת וכן רוכשת מערכות אקלים מסוגים שונים, אותן היא מפיצה בשוק המקומי ובחו"ל, בין היתר באמצעות מפעל בשותפות עם חברת בוש העולמית.

• רשתות קמעונאיות
החברה מפעילה רשתות המתמחות במכירה ובשיווק של מוצרי צריכה חשמליים מהמובילות והגדולות בישראל, המונות 58 סניפים הפרוסים ברחבי ישראל, בשמות המותגים שקם אלקטריק ומחסני חשמל. מחסני חשמל הינה קמעונאית החשמל המובילה והגדולה בישראל. עם פריסה ארצית רחבה של 40 סניפים, מיישמת מדיניות "שלם וקח" ובעלת מוניטין רב כרשת המשתלמת ביותר. כמו כן, למחסני חשמל אתר סחר אלקטרוני המאפשר ללקוחותיה לרכוש מוצרים ולקבלם הביתה או לאוספם בסניף הקרוב אליהם וכל זאת בצורה אוטומטית, מהירה ושקופה ללקוחות.

• מכשירי חשמל ביתיים
חטיבת הסחר הינה זרוע השיווק והמכירות של מותגים מבית אלקטרה לכל מוצרי החשמל לבית, למעט מזגנים, בשיתוף פעולה עם היצרנים הטובים בעולם. לאלקטרה למעלה מ-30 שנות ניסיון בשוק מכשירי החשמל הביתיים וכן נתח השוק הגבוה ביותר במותגי סופר פרימיום. החברה בעלת מוניטין רב בהשקה וחיזוק מותגים מובילים וכן ניסיון עבודה ארוך שנים ומוצלח עם מותגים מובילים בעולם כמו SAUTER, MIELE, LIEBHERR, BREVILLE, WHIRLPOOL, PHILIPS. 

קמעונאות מזון

לאחרונה רכשה החברה 30.5% ממניות "יינות ביתן" ובכך הפכה לבעלת השליטה בפועל ברשת קמעונאות המזון. הרשת מפעילה כיום כ-150 סניפים תחת המותגים "יינות ביתן", "מגה" ו"שוק מהדרין" בפריסה ארצית ומחזור הכנסותיה לשנת 2019 הסתכם בכ-4 מיליארד ₪.

חטיבת ספורט ופנאי

אלקטרה רכשה השנה את קבוצת סער, החברה הגדולה בארץ למטיילים, ספורטאים וכוחות הביטחון, המחזיקה ב-3 מותגים בולטים: קולומביה, אאוטסיידרס ושבילים. לחברה 32 סניפים ו-3 אתרי סחר.

נדל"ן להשקעה

בשנת 2019 רכשה החברה מעיריית ראשון לציון את המגרשים אשר היא פועלת עליהם בשטח של מעל ל-50 דונם. רכישת המגרשים בוצעה על מנת לממש את הפוטנציאל הטמון בהם בדרך של ייזום פרויקט נדל"ן מניב למטרות שונות. אלקטרה מוצרי צריכה מכרה מחצית ממתחם נדל"ן בראשון לציון לקרן ריאליטי לפי שווי של 275 מיליון שקל, כאשר שווי הקרקע בספרי אלקטרה צריכה של המתחם עומד על כ-216 מיליון שקל - עליית ערך של 60 מיליון שקל.

 

אייקון פרוייקטים

פרוייקטים

אייקון פרסים

פרסים והשגים

 • אייקון פרסים

  אלקטרה

  נבחרה כמותג של סופרברנד

 • אייקון פרסים

  פרס המי"ל בקטגוריית שירות בכל הערוצים על המהלך "אלקטרה 360 – כשהלקוח במרכז".

  זכייה במקום השני

 • אייקון פרסים

  Dafni

  זוכה במוצר השנה

 • אייקון פרסים

  מדיח Whirlpool

  זכה במוצר השנה

 • אייקון פרסים

  אתר מחסני חשמל

  זכה בהשקה המנצחת לרבעון הראשון ב – 2016 של איגוד השיווק הישראלי

 • אייקון פרסים

  אלקטרה זינקה מהמקום ה – 32 למקום ה – 20

  לפי מדד המותגים של גלובס

 • אייקון פרסים

  אלקטרה PRO - שירות מקצועי למתקינים

  זכתה במקום הראשון בפרס המי"ל בקטגוריית השירות כשותף אסטרטגי

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ארנונה של שטחים משותפים במרכז מסחרי

  הלכה חדשה של בית המשפט העליון בדבר זיהוי הנישום הנכון בארנונה בגין שטחים משותפים במרכז מסחרי?

  ארנונה של שטחים משותפים במרכז מסחרי

 • מחפשים את האיזון

  האם לעבוד מהבית או מהמשרד? האם יש להמשיך את השימוש בטכנולוגיות לטובת קידום הליכים משפטיים ועל חשבון המפגש הבין אישי? האם תקנות סדר הדין האזרחי החדשות יועילו או יזיקו למערכת המשפט? כיצד צריכה לנהוג המערכת על רקע ההתקפות החוזרות ונשנות עליה מצד גורמים פוליטיים? ענף המשפט נחשב כשמרן ועורכי הדין אינם אוהבים זעזועים ושינויים חדים, אולם השנה החולפת הייתה מלאה בהם. השבוע נפגשו בכירי עורכי הדין בישראל למפגש פורום בכירי ענף המשפט של DUN’S 100 בכדי להיחשף לדירוג של המשרדים המובילים בישראל, וגם כדי להבין לאן צועד הענף במציאות החדשה שנוצרה, ועודנה נוצרת, בעקבות תהליכים משמעותיים שהשפיעו על עולם המשפט בשנה האחרונה

  מחפשים את האיזון

 • "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

  "לכאורה, שיטת המשפט הישראלית קובעת שאם יש ספק סביר צריך לזכות, אבל העיקרון הזה יפה לתיאוריה ולא קורה במציאות", טוען עו"ד אלון אייזנברג, העוסק בתחום המשפט הפלילי ואשר ייצג לקוחות כגון, יונתן היילו, סטפן מנדל, מארי פיזם ועוד, "היום התחושה היא שבתור סניגור אתה לא צריך להוכיח שיש ספק, אתה צריך להוכיח שהנאשם במאה אחוז לא אשם, מקרה זדורוב הוא הדוגמה המובהקת לכך"

  "מקרה זדורוב הוא ההוכחה שעניין הספק הסביר הוא השקר הגדול ביותר במשפט הישראלי"

 • "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"

  כשנתיים אחרי שנבחר לתפקיד יו"ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין, עו"ד אלעד דנוך משתף באתגרים הייחודיים של התפקיד ומדבר על העבודה בתחום המשפט, "העשיה ממלאת אותי כל פעם מחדש - לא משנה אם מדובר בשליחות הציבורית בלשכה או בניהול המשרד, אנחנו חיים את המקצוע – תיק נשאר איתנו הרבה אחרי שהגענו הביתה"

  "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"