רני צים מרכזי קניות בע"מ

יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים

רני צים מרכזי קניות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2009
תחום: יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים
כתובת: אחד העם 14, תל אביב 6514211
טלפון: 073-7962555
פקס: 03-6096000
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://zimurban.co.il/
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רני צים

  רני צים

  יו"ר דירקטוריון ומייסד

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

 • יואב קפלן

  יואב קפלן

  סגן יו"ר הדירקטוריון

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

 • אבישי אברהם

  אבישי אברהם

  מנכ"ל

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

מנהלים בכירים

  בני חליף מנכ"ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים
  ירון שיראל סמנכ”ל כספים
  זהבית שחף יועצת משפטית
  דגן כהן מהנדס ראשי
  וויסאם קחאויש מנהל פיתוח עסקי
אייקון אודות

אודות רני צים מרכזי קניות בע"מ

חברת רני צים מרכזי קניות בע"מ נוסדה בשנת 2009 והיא פועלת בעיקר בתחום הייזום, הקמה וניהול מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל.

החזון העסקי של החברה מתמקד בשנים האחרונות בפיתוח מואץ של פרויקטים מסחריים פתוחים, המשלבים קמעונאות, בילוי ושירותים, תוך התמחות ייעודית בחברה הערבית בישראל.

בחודש מרץ 2018, החלה החברה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בחודש יולי 2021, כ-3 שנים לאחר שביצעה השקעה ראשונה בפעילות של הקמת מרכזי קניות פתוחים ביישובים ערביים, הודיעה החברה על כניסתה לפעילות ייזום והקמת פרויקטים למגורים בחברה הערבית, עם פרויקט ראשון במועצה המקומית פוריידיס.

בחודש מאי 2022, החברה רכשה את קבוצת היזמות מגידו, מהלך שמחזק את מעורבותה של חברת רני צים בענף הבנייה למגורים, לרבות תחום ההתחדשות העירונית ותאפשר לה קפיצת מדרגה בהיקפי פעילותה, הודות לצבר הפרויקטים המשמעותי שבידי מגידו, ובמקביל תעניק לה בעלות על זרוע ביצוע בעלת ניסיון רב ויכולות מגוונות. כיום, בעל השליטה בחברת רני צים מרכזי קניות בע"מ, הינו רני צים, המחזיק בכ-54% ממניותיה.

חברת רני צים במספרים

10 מתחמים פעילים בערים: מעלות, בית שאן, נתיבות, ערד, ירכא, אום אל פחם, נוף הגליל, גני תקווה, טירה וכפר סבא (שלב א').

9 מתחמים בשלבי ייזום והקמה: כפר- סבא שלב ב', גני תקווה (שלב ב'), בקעת אונו, טירה שלב ב' טייבה, רהט, אום אל-פחם, דליית אל כרמל, טמרה.
מעל 100,000 מ"ר שטחי מסחר מנוהלים ע"י עובדי החברה עם "טראק רקורד" מרשים בעולם הריטייל. במרכזים הקיימים של החברה, שיעור התפוסה הינו כ-95% בממוצע ושיעור עומס פדיון נמוך לשוכרים.
מעל 300 רשתות ומותגים בתחום האופנה, הנעלה, קוסמטיקה, סופר-מרקטים, פארם, בתי קפה הסעדה, פנאי, חשמל, אלקטרוניקה, ריהוט, ספרים, תכשיטים, כלי בית ומתנות ועוד, וכן שירותים שונים- בנקים, קופות חולים, מרפאות ומשחקיות.

קרקעות באגם מונפורט שבגליל, בכפר סבא, גני תקווה לפיתוח עתידי ומימוש.

אופק החברה

פרויקט גני תקווה היוקרתי שששלב א' בהקמתו הושלם ב - 2021 ומתפרס על שטח של כ- 9,000 מ"ר, יורחב בעתיד בשטח קרקע שרכשה החברה, ביחד עם ריט, ועליו צפויים להיבנות כ- 20,000 מ"ר שטחי מסחר נוספים, לצד שטחי תעסוקה.

פרויקט בקעת אונו - בנוסף, החברה רכשה 50% מהזכויות בפרוייקט בהקמה בבקעת אונו המשתרע על כ-18,000 מ"ר שטחי מסחר.

פרויקט הדגל של השרון - פרויקט משולב קונספט ייחודי הנמצא בשלב הקמה בעיר כפר סבא וישלב משרדים, לוגיסטיקה ותעסוקה, חוות שרתים, מסחר, בילוי, פנאי, ועוד.
הפרויקט המתוכנן בשלבים, יכלול בסה"כ כ-13,000 מ"ר חוות שרתים, 15,000 מ"ר מסחר, 31,000 מ"ר לוגיסטיקה, שטחי תעסוקה וכ- 1,100 מ"ר מקומות חניה, חלקם פתוחים וחלקם תת קרקעיים. הפרויקט ממוקם במזרח העיר שבשרון, בסמוך לכביש 6, בין מחלף חורשים למחלף אייל. שטח מתחם ה-Outdoor שלו מונה כ- 60 דונמים של שוק פתוח ופארק אקולוגי, בשותפות עם החברה הכלכלית כפר סבא. שלב א' בפרויקט החל להניב ומושכר בעיקרו לסניף 'אושר – עד'.

חדירה מואצת לתחום יזום למגורים – החברה החלה פעילות ייזום במגזר הערבי באמצעות רכישת קרקעות וקידום עסקאות קומבינציה. החברה זכתה בשני מכרזי רמ"י בפורדיס וכפר קאסם לכ – 36 יח"ד ו – 176 יח"ד בהתאמה.
בנוסף, בחודש מאי האחרון, הודיעה החברה על רכישה בשלבים של מלא הזכויות בחברת מגידו, חברת יזום בתחום המגורים שעיקר פעילותה בפריפריה. לחברה מלאי של כ – 1,750 יח"ד בתכנון והקמה, וכן רישיון קבלן ג' 5 שבאמצעותו פועלת החברה לבניה עצמית של יחידות הדיור. בכוונת החברה להרחיב את פעילות היזום למגורים באמצעות זרוע מגידו שנרכשה.

פעילות ענפה בחברה הערבית

לפעילות האסטרטגית של חברת רני צים בחברה הערבית באום אל פאחם, ירכא וטירה יתווספו בקרוב מיזמים נוספים הנמצאים בהקמה, כגון רהט וטייבה. בנוסף, לאור הצלחת הפרויקטים במגזר, בכוונת החברה להרחיב את הפרויקט בטירה ואום אל פאחם, כאשר פרויקט נוסף בטמרה נמצא לקראת היתר. מדובר בתכנון של פרויקטים קונספטואליים אסטרטגיים, בהיקפים של עד 10,000 מ”ר.
פרויקטים בתחום יזום המגורים במגזר הערבי – בנוסף לפעילות בחום המרכזים המסחריים, החברה פועלת ביזום פרויקטים של מגורים במגזר הערבי באמצעות השתתפות במכרזי רמ"י, קידום רכישת קרקעות פרטיות וכן קידום עסקאות קומבינציה עם בעלי קרקעות.

הנהלת החברה

רני צים, יו”ר הדירקטוריון
הודות לחזון מרחיק לכת הפכה החברה לקבוצת נדל"ן היוזמת, מנהלת ומקימה פרויקטים מגוונים בתחום המסחר והבילוי.
רני ייסד והנפיק את רשת המזון "כמעט חינם" ומכר את אחזקותיו בה בשנת 2012 לפי שווי של 350 מיליון שקל.
כמו כן, רני הוא בעלי חברת "ווליו קפיטל" שבאמצעותה נרכשה לאחרונה פעילות הקרנות וניהול התיקים. רני חבר הבורסה של בית ההשקעות "פסגות", שותף בחברת "ברנמילר" אנרג'י הפועלת בתחום אגירת אנרגיה, רשת הציוד המשרדי Office Depot, דיוטי פרי, touch it ופעילויות נוספות.
לרני ניסיון עצום בקמעונאות לרוחב עם הבנה עמוקה בנדל"ן מניב על כל צרכיו.

יואב קפלן, שותף, משנה למנכ"ל ומנכ”ל חברת הבת 'קבוצת רקע'
מנהל את מערך הפיתוח העסקי ועיצוב האסטרטגיה העסקית, תוך התאמתה לתנאי השוק והסביבה המשתנים. בפעילותו הענפה, הוביל קפלן את החברה לקדמה, חדשנות, בידול, ויתרון יחסי בעולם הריטייל המורכב.
הניסיון שרכש בקבוצת רקע, המתמקדת היום בפרויקטים מניבים במגזר הערבי, מהווים יסוד חשוב לפעילות החברה. ליואב למעלה מ-20 שנות ניסיון ביזום מסחרי, כאשר בין השאר יזם את פרויקט 'ביג פאשן אשדוד'.

אבישי אברהם, מנכ"ל
בעל תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים ורישיון בראיית חשבון. בעל ניסיון עשיר בניהול חברות פרטיות וציבוריות. ניהול כספים ותפעול, פיתוח עסקי, עבודה מול שוק ההון בגיוסי הון וחוב מהציבור ועבודה מול מערכות בנקאיות.

בני חליף, מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים
בעל ניסיון של כ- 20 שנים בתפקידי ניהול בכירים בחברות נדל״ן וקמעונאות.
חליף משלב בין ניסיון וידע מקצועי רחב, בתכנון ניהול עסקי ושיווקי של מרכזי מסחר מסוגים שונים, לבין הקשרים ויחסי העבודה עם רשתות קמעונאיות ודיירי מרכזי המסחר.
כמו כן, הוא בעל ידע רחב בניהול מותגי ריטייל, איתור צורכי קהלי יעד, בניית קונספט פרסומי ואינטגרציה של אפיקי השיווק.

ירון ישראל, סמנכ”ל כספי, רו"ח
בוגר תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים, ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת UTD. אסטרטג פיננסי, בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתפקידי מפתח בניהול כספים בחברות ציבוריות בתחום הייזום, הנדל"ן המניב, תשתיות ומלונאות.

אסטרטגיית החברה

אסטרטגיית החברה מושתתת על מספר אדנים מרכזיים:
התמקדות בתחום מרכזים עירוניים, תוך שימת דגש על הרחבת הרשת למרכזי מסחר בחברה הערבית, בפריפריה ובמתחמים שכונתיים.
הגדלת הרווח התפעולי של הנכסים המניבים, ניצול זכויות מיטבי במרכזים קיימים וייזום על קרקעות בבעלות החברה, שמירה על דמי שכירות כלכליים תוך התחשבות בין היתר בעומס דמי השכירות ודמי ניהול לפדיון בקרב השוכרים, הרחבת פעילות החברה באמצעות פיתוח קרקעות, נכסים קיימים ורכישת נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי, גיוון תמהיל שוכרים והתאמתו לתרבות הצריכה המשתנה, תוך שימת דגש על בילוי כערך מוביל, שירותים וצריכה בסיסית.
כמו כן, החברה פועלת למען ביצוע יזמות כנגד השכרה מוקדמת לשוכרי עוגן או אינדיקציות חזקות לביקוש ולבסוף שמירה על רמת מינוף שמרנית לצד צמיחה בריאה, ייזום בתחום המגורים בדגש על הפריפריה והמגזר הלא יהודי תוך החדרת חדשנות, מיתוג וביצוע בשלבי התכנון, היזום והשיווק של הפרויקטים.
בחודש יולי 2021 החברה הכריזה על חדירה לתחום יזום נדל"ן למגורים. בשלב הראשון, החברה נכנסה לתחום הייזום למגורים במגזר הערבי, עם פרויקט ראשון בפארדיס וכפר קאסם.
בחודש מאי 2022, החברה הודיעה על רכישת קבוצת הייזום והביצוע הוותיקה 'מגידו', מתוך מטרה להעמיק את פעילותה בתחום הייזום למגורים בכלל הארץ.

צמיחת הון עקבית לאורך השנים

במהלך השנים האחרונות, רשמה החברה צמיחה מרשימה ועקבית בהונה העצמי. בשנת 2014 עמד הון זה על 132 מיליון שקל ונכון לתום שנת 2021 עמד הונה העצמי של החברה על 583 מיליון שקל. גם מבחינת הרווח התפעולי המצרפי של החברה (NOI), ניתן לראות את צמיחתה העקבית, כאשר בשנת 2016 עמד רווח זה על 30 מיליון שקל ובשנת 2021 על כ-57 מיליון שקל. החברה צופה, כי בשנת 2024 הרווח התפעולי המצרפי (NOI) השנתי יעמוד על בסיס הפרויקטים שבהקמה, על סכום העולה על 110 מ' שקל.

לקוחות החברה

על לקוחות החברה במרכזיה השונים בארץ נמנות חברות ישראליות, חברות גלובליות וכן גופים ציבוריים. בכלל זה ניתן למנות חברות ביגוד ואופנה, חברות הנעלה, חברות פארמה, חברות אלקטרוניקה וחשמל, חברות ספרים, קופות חולים, מוסדות פיננסיים, חברות תקשורת, רשתות שיווק, חברות מזון והאכלה, בתי קפה, מעדניות, קצביות ומסעדות, חברות אופטיקה, רשתות סטוק ועוד. במרכזים אותם פתחה בחברה הערבית, 80% מהשוכרים הן רשתות ארציות, בעוד 20% מהשוכרים הם בעלי עסקים מקומיים מובילים.

אייקון דירוגים

דירוגים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • תמחור מופרז – האומנם?

  תמחור מופרז – האומנם?

 • רישום זכויות פטנט על נוגדנים בארה"ב ובאיחוד האירופי

  לטיפולים ביולוגיים מבוססי נוגדנים תפקיד מרכזי ברפואה, ושמירה על הקניין הרוחני היא קריטית על מנת לאפשר לחברה המפתחת להפיק את היתרונות הכספיים מטיפולים אלה.

  רישום זכויות פטנט על נוגדנים בארה"ב ובאיחוד האירופי

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022