רני צים מרכזי קניות בע"מ

יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים
כתובת: ברקת 9, פתח תקווה
טלפון: 073-7962555
פקס: 03-6096000
דוא"ל: lital@zimcenters.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רני צים, רני צים מרכזי קניות בע"מ

  רני צים

  מנכ"ל ומייסד

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

מנהלים בכירים

  בני חליף מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים
  יואב קפלן סמנכ”ל פיתוח עסקי ומנכ”ל חברת הבת 'קבוצת רקע'
  עודד דולינסקי סמנכ”ל כספים
אייקון אודות

אודות רני צים מרכזי קניות בע"מ

חברת רני צים מרכזי קניות בע"מ נוסדה בשנת 2009 והיא פועלת בעיקר בתחום הייזום, הקמה וניהול מרכזים מסחריים,  רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. החברה מתעתדת לשים דגש בשנים הקרובות על פיתוח מואץ של פרויקטים מסחריים ולוגיסטיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הערבי בישראל.
בחודש מרץ 2018 החלה החברה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב והיא השלימה מאז הנפקת מניות לציבור בהיקף של כ-60 מיליון ₪ ברוטו. בעל השליטה בחברה הינו רני צים, המחזיק בכ78%- ממניותיה.

פריסה ארצית

החברה מחזיקה בבעלותה שישה מרכזיים מסחריים ביישובים: מעלות, בית שאן, נתיבות, ערד, ירכא ואום אל פחם בשטח כולל להשכרה של כ-85 אלף מ"ר, כמו גם בקרקעות באגם מונפורט שבגליל ובשדרות.  בנוסף, החברה נמצאת בעיצומו של הקמת פרויקט מסחר ובילוי בכפר סבא שחלקו המסחרי משתרע על כ-20 אלף מ"ר ושטח המשרדים שלו מונה כ-34 אלף מ"ר. בשלב א' הפרויקט ממוקם במזרח העיר שבשרון, בסמוך לכביש 6 בין מחלף חורשים למחלף אייל ושטח מתחם ה-Outdoor שלו מונה  כ100- דונמים הכוללים מתחם ספורט, תרבות, משרדים ולייף סטייל. פרויקט זה צפוי להניב רווחים לחברה החל משנת 2022. יש לציין כי בכל המרכזים הקיימים של החברה, עומדת התפוסה על כ-96% בממוצע, נתון גבוה במיוחד בענף.

פעילות ענפה במגזר הערבי

מלבד הפרוייקטים הפועלים בהצלחה באום אל פחם וירכא, מקדמת החברה תכנון של פרוייקטים נוספים בהיקפים של כ- 5,000-9,000 מ”ר לפרוייקט בישובים טירה, טמרה, דליית אל כרמל וטייבה ומקדמת פרויקטים נוספים במגזר.

הנהלת החברה 

רני צים, מנכ”ל ויו”ר הדירקטוריון – רני ייסד והנפיק את רשת המזון כמעט חינם ומכר את אחזקותיו בה  בשנת 2012 לפי שווי של 350 מיליון שקל. כמו כן רני הוא בעלי רשת הציוד המשרדי  Office Depot, דיוטי פרי, touch it.

בני חליף, מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים - לבני ניסיון של כ20- שנים בתפקידי ניהול בכירים בחברות נדל״ן וקמעונאות, הכוללים ניהול, הקמה והשבחה של קניונים ומרכזים מסחריים.

יואב קפלן, סמנכ”ל פיתוח עסקי ומנכ”ל חברת הבת  'קבוצת רקע' – ליואב למעלה מ-20 שנות ניסיון ביזום מסחרי ובין השאר הא יזם  את פרויקט 'ביג פאשן אשדוד'.
כמו כן, יואב ייסד את קבוצת רקע המתמקדת היום בפרויקטים מניבים במגזר הערבי.

עודד דולינסקי, סמנכ”ל כספים – עודד כיהן בעברו כחשב ומזכיר חברה בב.ס.ר אירופה בע”מ וכסמנכ”ל כספים בחברת איי.די.אן גלובל אקוויטי בע”מ.

אסטרטגיית הקבוצה

אסטרטגיית החברה מושתתת על מספר אדנים מרכזיים: התמקדות בתחום מרכזי מסחר והרחבת רשת למרכזי מסחר במגזר הערבי, הגדלת הרווח התפעולי של הנכסים המניבים, ניצול זכויות מיטבי במרכזים קיימים וייזום על קרקעות בבעלות החברה, שמירה על שכר דירה כלכלי  תוך התחשבות בין היתר בעומס דמי השכירות ודמי ניהול לפדיון בקרב הלקוחות, הרחבת פעילות החברה באמצעות פיתוח קרקעות, נכסים קיימים ורכישות,  ביצוע יזמות כנגד השכרה מוקדמת לשוכרי עוגן או אינדיקציות חזקות לביקוש ולבסוף שמירה על רמת מינוף שמרנית לצד צמיחה בריאה.

צמיחת הון עקבית לאורך השנים

במהלך השנים האחרונות רשמה החברה צמיחה מרשימה ועקבית בהונה העצמי וכך אם בשנת 2014 עמד הון זה על 132 מיליון ₪, הוא עלה בשנה שלאחר מכן ל-194 מיליון וש"ח ונכון לרבעון האחרון של שנת 2018 עמד הונה העצמי של החברה על 313 מיליון ₪ (ובכלל זה עליה של 58 מיליון ₪ כתוצאה מהנפקת המניות בבורסה). גם מבחינת הרווח התפעולי המצרפי של החברה ניתן לראות את צמיחתה העקבית וכך אם בשנת 2016 עמד רווח זה על 30 מיליון ₪ ובשנת 2018 על 36 מיליון ₪ הרי שהחברה צופה כעת כי הרווח התפעולי המצרפי לשנת 2019 ינוע בסביבות 42-45 מיליון ₪, זאת על בסיס חוזים חתומים.

לקוחות החברה

על לקוחות החברה במרכזיה השונים בארץ נמנות חברות ישראליות, חברות גלובליות וכן גופים ציבוריים. בכלל זה ניתן למנות חברות ביגוד ואופנה, חברות הנעלה, חברות פארמה, חברות אלקטרוניקה וחשמל, חברות ספרים, קופות חולים, מוסדות פיננסיים, חברות תקשורת, רשתות שיווק, חברות מזון והאכלה, בתי קפה ומסעדות, חברות אופטיקה, ועוד ועוד. במרכזים אותם פתחה במגזר הערבי 80 אחוזים מהשוכרים הן רשתות ארציות כאשר 20 אחוזים מהשוכרים הם בעלי עסקים מקומיים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה

  מה צפוי למי שמגיש תביעה לתגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה ואיך מתמודדים עם הקשיים שמערימות חברות הביטוח על התובעים?

  כך תנצחו את השיטה בתביעות אובדן כושר עבודה

 • הפן הכלכלי של הרישום

  אופן הרישום של נכס, בין אם מדובר בכספים או בנכסי מקרקעין - הינו משמעותי ביותר. פעמים רבות, בני משפחה ו/או בני זוג, מתעלמים ממצבו של אופן הרישום מאחר והם רואים את אותו נכס, גם אם הוא רשום ע"ש צד אחד בלבד – כמשותף. אולם, במועד פטירה או גירושין - מתעוררת פעמים רבות השאלה, מה דין הנכס?

  הפן הכלכלי של הרישום

 • על חוסר השקיפות של תעשיית המכשור הרפואי והשלכותיה

  לאחרונה עלה בנטפליקס הסרט The Bleeding Edge המתאר את הניצול הציני של תעשיית המכשור הרפואי בתהליך קבלת האישורים של ארגון המזון והתרופות הפדרלי בארה"ב, וחוסר השקיפות של בטיחות המוצר מול המטופלים

  על חוסר השקיפות של תעשיית המכשור הרפואי והשלכותיה

 • ארנונה על חניון בתעריף העסק – סימפטום של כשל ממושך בפסיקה

  פסק דינו של בית המשפט המחוזי בנושא ארנונה לחניונים מוביל לתקלה ציבורית חמורה. האמנם המחוקק הוא האחראי הבלעדי ל"אנרכיה" בתחום הארנונה?

  ארנונה על חניון בתעריף העסק – סימפטום של כשל ממושך בפסיקה