רני צים מרכזי קניות בע"מ

יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים

רני צים מרכזי קניות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים
כתובת: ברקת 9, פתח תקווה
טלפון: 073-7962555
פקס: 03-6096000
דוא"ל: [email protected]
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רני צים, רני צים מרכזי קניות בע"מ

  רני צים

  מנכ"ל ומייסד

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

 • יואב קפלן, רני צים מרכזי קניות בע"מ

  יואב קפלן

  שותף ומשנה למנכ"ל

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

מנהלים בכירים

  בני חליף מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים
  יואב קפלן סמנכ”ל פיתוח עסקי ומנכ”ל חברת הבת 'קבוצת רקע'
  עודד דולינסקי סמנכ”ל כספים
אייקון אודות

אודות רני צים מרכזי קניות בע"מ

חברת רני צים מרכזי קניות בע"מ נוסדה בשנת 2009 והיא פועלת בעיקר בתחום הייזום, הקמה וניהול מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. החזון העסקי של החברה מתמקד בשנים הבאות בפיתוח מואץ של פרויקטים מסחריים פתוחים המשלבים קמעונאות, בילוי ושירותים תוך התמחות ייעודית במגזר הערבי בישראל.
בחודש מרץ 2018 החלה החברה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב והיא השלימה מאז הנפקת מניות לציבור בהיקף של כ-60 מיליון ₪. בעל השליטה בחברה הינו רני צים, המחזיק בכ69%- ממניותיה.

חברת רני צים במספרים

7 מתחמים פעילים בערים: מעלות, בית שאן, נתיבות, ערד, ירכא, אום אל פחם ונוף הגליל.

6 מתחמים בשלבי ייזום והקמה: כפר- סבא, גני תקווה, טירה, טייבה, רהט, אום אל פחם, טמרה, עראבה.

מעל 90,000 מ"ר שטחי מסחר מנוהלים ע"י מנהלים עובדי החברה עם טראק רקורד מרשים בעולם הריטייל, בכל המרכזים הקיימים של החברה, עומדת התפוסה מעל כ-95% בממוצע ועומס פדיון נמוך לשוכרים.

מעל 130 רשתות ומותגים בתחום האופנה, הנעלה, קוסמטיקה, סופר-מרקטים, פארם, בתי קפה הסעדה, פנאי,  חשמל, אלקטרוניקה, ריהוט, ספרים, תכשיטים, כלי בית ומתנות ועוד, וכן שירותים שונים- בנקים, קופות חולים, מרפאות ומשחקים.

קרקעות באגם מונפורט שבגליל ובשדרות

אופק החברה

פרויקט גני תקווה היוקרתי שנרכש בשנת 2019 בשטח כולל להשכרה של כ- 9,000 מ"ר שיכלול שלושה מפלסים וחניון תת קרקעי הפתיחה בשנת 2021.

פרויקט הדגל של השרון פרויקט משולב קונספט ייחודי הנמצא בשלב הקמה ומשלב משרדים, לוגיסטיקה ותעסוקה, חוות שרתים, מסחר, בילוי, פנאי, לייף סטייל, תרבות וספורט בעיר כפר סבא. סה"כ הפרויקט המתוכנן בשלבים יכלול - 10,000 מ"ר חוות שרתים, 15,000 מ"ר מסחר,
38,000 מ"ר משרדים, 31,000 מ"ר לוגיסטיקה
וכ- 1,100 מ"ר מקומות חניה, חלקם פתוחים וחלקם תת קרקעיים.
הפרויקט ממוקם במזרח העיר שבשרון, בסמוך לכביש 6 בין מחלף חורשים למחלף אייל ושטח מתחם ה-Outdoor שלו מונה כ- 60 דונמים של שוק פתוח ופארק אקולוגי בשותפות עם החברה הכלכלית כפר סבא. הפרויקט המסחרי צפוי להניב הכנסות לחברה החל משנת 2021.

פעילות ענפה במגזר הערבי

לפעילות האסטרטגית של חברת רני צים במגזר הערבי באום אל פאחם וירכא יתווסף המיזם השלישי בשנת 2020 החלו עבודות הקמה של פרויקט מסחר ובילוי ייחודי בעיר טירה בשטח של כ- 5,000 מ"ר - ההשקה תתקיים במהלך 2021.
טירה, טמרה, רהט, טייבה, עראבה הן הערים הבאות, מדובר תכנון של פרויקטים קונספטואלים אסטרטגיים בהיקפים של עד 10,000 מ”ר.

הנהלת החברה 

רני צים, מנכ”ל ויו”ר הדירקטוריון – הודות לחזון מרחיק לכת הפכה החברה לקבוצת נדל"ן היוזמת מנהלת ומקימה פרויקטים מגוונים בתחום המסחר והבילוי. רני ייסד והנפיק את רשת המזון כמעט חינם ומכר את אחזקותיו בה  בשנת 2012 לפי שווי של 350 מיליון שקל. כמו כן רני הוא בעלי רשת הציוד המשרדי  Office Depot, דיוטי פרי, touch it ופעילויות נוספות. לרני ניסיון עצום בקמעונאות לרוחב עם הבנה עמוקה בנדל"ן מניב על כל צרכיו.

יואב קפלן, משנה למנכ"ל ומנכ”ל חברת הבת  'קבוצת רקע', מנהל את מערך הפיתוח העסקי ועיצוב האסטרטגיה העסקית תוך התאמתה לתנאי השוק והסביבה המשתנים, בפעילותו הענפה הוביל את החברה לקדמה, חדשנות, בידול, ויתרון יחסי בעולם הריטייל המורכב. הניסיון שרכש בקבוצת רקע המתמקדת היום בפרויקטים מניבים במגזר הערבי מהווים יסוד חשוב לפעילות החברה. ליואב למעלה מ-20 שנות ניסיון ביזום מסחרי ובין השאר יזם  את פרויקט 'ביג פאשן אשדוד'.

בני חליף, מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים - לבני ניסיון של כ- 20 שנים בתפקידי ניהול בכירים בחברות נדל״ן וקמעונאות, משלב בין ניסיון וידע מקצועי רחב, בתכנון ניהול עסקי ושיווקי של מרכזי מסחר מסוגים שונים, לבין הקשרים ויחסי העבודה עם רשתות קמעונאיות ודיירי מרכזי המסחר, בעל ידע רחב בניהול מותגי ריטייל, איתור צורכי קהלי יעד, בניית קונספט פרסומי ואינטגרציה של אפיקי השיווק.

עודד דולינסקי, סמנכ”ל כספים – רו"ח, בוגר תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים מהמכללה למנהל. אסטרטג פיננסי, בעל ניסיון של למעלה מ- 10 שנות ניסיון בתפקידי מפתח בניהול כספים בחברות ציבוריות בתחום בייזום והנדל"ן המניב.

אסטרטגיית הקבוצה

אסטרטגיית החברה מושתתת על מספר אדנים מרכזיים: התמקדות בתחום מרכזים עירוניים תוך שימת דגש על הרחבת הרשת למרכזי מסחר במגזר הערבי, בפריפריה ובמתחמים שכונתיים. הגדלת הרווח התפעולי של הנכסים המניבים, ניצול זכויות מיטבי במרכזים קיימים וייזום על קרקעות בבעלות החברה, שמירה על דמי  שכירות כלכליים  תוך התחשבות בין היתר בעומס דמי השכירות ודמי ניהול לפדיון בקרב הלקוחות, הרחבת פעילות החברה באמצעות פיתוח קרקעות, נכסים קיימים ורכישת נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי, גיוון תמהיל שוכרים והתאמתו לתרבות הצריכה המשתנה תוך שימת דגש על בילוי כערך מוביל, שירותים וצריכה בסיסית, ביצוע יזמות כנגד השכרה מוקדמת לשוכרי עוגן או אינדיקציות חזקות לביקוש ולבסוף שמירה על רמת מינוף שמרנית לצד צמיחה בריאה.

צמיחת הון עקבית לאורך השנים

במהלך השנים האחרונות רשמה החברה צמיחה מרשימה ועקבית בהונה העצמי וכך אם בשנת 2014 עמד הון זה על 132 מיליון ₪, הוא עלה בשנה שלאחר מכן ל-194 מיליון וש"ח ונכון לרבעון הראשון של שנת 2020 עמד הונה העצמי של החברה על 422 מיליון ₪. גם מבחינת הרווח התפעולי המצרפי של החברה (NOI) ניתן לראות את צמיחתה העקבית וכך אם בשנת 2016 עמד רווח זה על 30 מיליון ₪ ובשנת 2019 על 40 מיליון ₪ הרי שהחברה צופה כעת כי הרווח התפעולי המצרפי (NOI) לשנת 2020 ינוע בסביבות 42-45 מיליון ₪, זאת על בסיס חוזים חתומים.

לקוחות החברה

על לקוחות החברה במרכזיה השונים בארץ נמנות חברות ישראליות, חברות גלובליות וכן גופים ציבוריים. בכלל זה ניתן למנות חברות ביגוד ואופנה, חברות הנעלה, חברות פארמה, חברות אלקטרוניקה וחשמל, חברות ספרים, קופות חולים, מוסדות פיננסיים, חברות תקשורת, רשתות שיווק, חברות מזון והאכלה, בתי קפה ומסעדות, חברות אופטיקה, ועוד. במרכזים אותם פתחה במגזר הערבי 80 אחוזים מהשוכרים הן רשתות ארציות כאשר 20 אחוזים מהשוכרים הם בעלי עסקים מקומיים מובילים.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • איך המשקיעים המתוחכמים מצליחים לייצר תשואה גם כשהשווקים נופלים?

  אחרי תקופה ארוכה שהמשקיעים נהנו מהגאות שאפיינה את השווקים הפיננסיים, נראה כי ההשלכות הכלכליות שהנחיתה מגפת הקורונה מאיימות שוב לשנות את חוקי המשחק ולהכניס את השווקים לתקופה של סיכון גובר ותנודתיות עמוקה. עבור מי שמחפש להימנע מהרפתקאות ולהתאים את תמהיל ההשקעות למציאות החדשה, עולם ההשקעות האלטרנטיביות מסתמן כחלופה אטרקטיבית ויציבה שמייצרת תשואה נאה גם כשהשווקים רועדים

  איך המשקיעים המתוחכמים מצליחים לייצר תשואה גם כשהשווקים נופלים?

 • ניסיון להסדרת המערב הפרוע בתחום הברוקראז' בישראל

  בישראל תחום תיווך העסקאות בניירות ערך מצוי במשך שנים רבות ללא כל פיקוח או הסדרה, ועדיין מלא בסדקים משפטיים, וזאת בניגוד לחקיקה הקיימת ברוב מדינות העולם המערבי

  ניסיון להסדרת המערב הפרוע בתחום הברוקראז' בישראל

 • מלאים באנרגיה

  השקעה באנרגיות ירוקות ומתחדשות, יחד עם הצעידה העתידית לכיוון ביזור השימוש במקורות אנרגיה 'הגיעו בזמן' לחברת הקלינטק 'ברנמילר אנרג'י' העוסקת באנרגיה מתחדשת ובפיתוח מוצרים טכנולוגיים לאגירת חום, "אנחנו מספקים ללקוחות אנרגיה תרמית רציפה, ירוקה וזולה לפי הצרכים שלהם וממקורות מתחדשים. עברנו מפרויקטים ארוכי טווח למוצרים ספציפיים המותאמים לצרכי הלקוח וזה מה שמוביל אותנו להצלחה עסקית" מסביר ניר ברנמילר, המשמש יחד עם אחיו דורון כמשנה למנכ"ל, "בסוף השימוש באנרגיה מתחדשת הוא יותר זול ויותר ירוק. אנחנו חוסכים הרבה כסף ללקוחות שלנו" מוסיף דורון

  מלאים באנרגיה

 • ספירת המלאי לסוף השנה בימי קורונה

  נישום המנהל ספרי מלאי כמותיים במהלך השנה אינו חייב בכלל לערוך מפקד דווקא בסיומה בתנאי שהוא סופר את הטובין במהלך השנה בתנאים הקבועים בתקנות.

  ספירת המלאי לסוף השנה בימי קורונה