רני צים מרכזי קניות בע"מ

יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים

רני צים מרכזי קניות בע"מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: יזום, הקמת וניהול מרכזים מסחריים
כתובת: ברקת 9, פתח תקווה
טלפון: 073-7962555
פקס: 03-6096000
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://zimurban.co.il/
אייקון הנהלה

מנהלים

 • רני צים

  רני צים

  יו"ר דירקטוריון ומייסד

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

 • יואב קפלן

  יואב קפלן

  סגן יו"ר הדירקטוריון

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

 • מנשה זילכה

  מנשה זילכה

  מנכ"ל

  רני צים מרכזי קניות בע"מ

מנהלים בכירים

  בני חליף מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים
  עודד דולינסקי סמנכ”ל כספים
  זהבית שחף יועצת משפטית
אייקון אודות

אודות רני צים מרכזי קניות בע"מ

חברת רני צים מרכזי קניות בע"מ נוסדה בשנת 2009 והיא פועלת בעיקר בתחום הייזום, הקמה וניהול מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. החזון העסקי של החברה מתמקד בשנים האחרונות בפיתוח מואץ של פרויקטים מסחריים פתוחים המשלבים קמעונאות, בילוי ושירותים תוך התמחות ייעודית בחברה הערבית בישראל.

בחודש מרץ 2018 החלה החברה להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. בעל השליטה בחברה הינו רני צים, המחזיק כיום בכ-54% ממניותיה.

חברת רני צים במספרים

7 מתחמים פעילים בערים: מעלות, בית שאן, נתיבות, ערד, ירכא, אום אל פחם ונוף הגליל.

7 מתחמים בשלבי ייזום והקמה: כפר- סבא, גני תקווה, טירה, טייבה, רהט, אום אל-פחם, עראבה-סחנין וטמרה.

מעל 90,000 מ"ר שטחי מסחר מנוהלים ע"י עובדי החברה עם "טראק רקורד" מרשים בעולם הריטייל. במרכזים הקיימים של החברה, שיעור התפוסה הינו כ-95% בממוצע ושיעור עומס פדיון נמוך לשוכרים.

מעל 130 רשתות ומותגים בתחום האופנה, הנעלה, קוסמטיקה, סופר-מרקטים, פארם, בתי קפה הסעדה, פנאי, חשמל, אלקטרוניקה, ריהוט, ספרים, תכשיטים, כלי בית ומתנות ועוד, וכן שירותים שונים- בנקים, קופות חולים, מרפאות ומשחקיות.

קרקעות באגם מונפורט שבגליל, בכפר סבא ובשדרות לפיתוח עתידי ומימוש.

אופק החברה

פרויקט גני תקווה היוקרתי שנרכש בשנת 2019 בשטח כולל להשכרה של כ- 9,000 מ"ר שיכלול שלושה מפלסים וחניון תת קרקעי. הפתיחה צפויה להתקיים בשנת 2021. בשנת 2020 מכרה החברה 50% מהזכויות בפרוייקט לחברת ריט1, הרואה בה שותף אסטרטגי.

פרויקט הדגל של השרון - פרויקט משולב קונספט ייחודי הנמצא בשלב הקמה וישלב משרדים, לוגיסטיקה ותעסוקה, חוות שרתים, מסחר, בילוי, פנאי, ועוד בעיר כפר סבא. סה"כ הפרויקט המתוכנן בשלבים יכלול - 5,000 מ"ר חוות שרתים, 15,000 מ"ר מסחר, 31,000מ"ר לוגיסטיקה ו/או משרדים וכ- 1,100 מ"ר מקומות חניה, חלקם פתוחים וחלקם תת קרקעיים.

הפרויקט ממוקם במזרח העיר שבשרון, בסמוך לכביש 6 בין מחלף חורשים למחלף אייל ושטח מתחם ה-Outdoor שלו מונה כ- 60 דונמים של שוק פתוח ופארק אקולוגי בשותפות עם החברה הכלכלית כפר סבא. הפרויקט המסחרי צפוי להניב הכנסות לחברה החל משנת 2022.

פעילות ענפה במגזר הערבי

לפעילות האסטרטגית של חברת רני צים במגזר הערבי באום אל פאחם וירכא יתווסף בקרוב המיזם השלישי. בשנת 2020 החלו עבודות הקמה של פרויקט מסחר ובילוי ייחודי בעיר טירה בשטח של כ- 5,000 מ"ר - ההשקה תתקיים במהלך 2021.

טירה, טמרה, רהט, וטייבה הן הערים הבאות בהן מקימה החברה פרויקטים נוספים. מדובר בתכנון של פרויקטים קונספטואלים אסטרטגיים בהיקפים של עד 10,000 מ”ר. בחודש ספטמבר 2020 השלימה החברה את רכישת שותפתה בפרויקטים במגזר הערבי תמורת סך של 70 מ' ₪ כך שלאחר השלמת העסקה מחזיקה החברה ב 100% מהפרויקטים המניבים והפרויקטים בשלבי הייזום והקמה במגזר הערבי.

הנהלת החברה 

רני צים, יו”ר הדירקטוריון – הודות לחזון מרחיק לכת הפכה החברה לקבוצת נדל"ן היוזמת מנהלת ומקימה פרויקטים מגוונים בתחום המסחר והבילוי. רני ייסד והנפיק את רשת המזון כמעט חינם ומכר את אחזקותיו בה בשנת 2012 לפי שווי של 350 מיליון ש"ח. כמו כן רני הוא בעלי חברת ווליו קפיטל שבאמאמצעותה נרכשה לאחרונה פעילות הקרנות, ניהול התיקים וחבר הבורסה של בית ההשקעות "פסגות", שותף בחברת ברנמילר אנרג'י הפועלת בתחום  אגירת אנרגיה, רשת הציוד המשרדי  Office Depot, דיוטי פרי, touch it ופעילויות נוספות. לרני ניסיון עצום בקמעונאות לרוחב עם הבנה עמוקה בנדל"ן מניב על כל צרכיו.

יואב קפלן, שותף, משנה למנכ"ל ומנכ”ל חברת הבת 'קבוצת רקע', מנהל את מערך הפיתוח העסקי ועיצוב האסטרטגיה העסקית תוך התאמתה לתנאי השוק והסביבה המשתנים, בפעילותו הענפה הוביל את החברה לקדמה, חדשנות, בידול, ויתרון יחסי בעולם הריטייל המורכב. הניסיון שרכש בקבוצת רקע המתמקדת היום בפרויקטים מניבים במגזר הערבי מהווים יסוד חשוב לפעילות החברה. ליואב למעלה מ-20 שנות ניסיון ביזום מסחרי ובין השאר יזם את פרויקט 'ביג פאשן אשדוד'.

מנשה (גוגי) זלכה, מנכ"ל החברה, בעל ניסיון ניהולי כמנכ"ל חברות מובילות במשק הישראלי. ניסיון והבנה עסקית רחבה בעולמות הקמעונאיות בפיתוח ואיתור נדל"ן מסחרי. ניסיון בפיתוח עיסקי של חברות בתחומים וענפים שונים תוך ייזום תהליכים ארגוניים רחבים והובלה להתייעלות עסקית ושיפור התוצאות העסקיות. בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל ציבורי ומדעי המדינה.

בני חליף,  מנכ״ל חברת הניהול ומנהל שיווק ונכסים - לבני ניסיון של כ- 20 שנים בתפקידי ניהול בכירים בחברות נדל״ן וקמעונאות, משלב בין ניסיון וידע מקצועי רחב, בתכנון ניהול עסקי ושיווקי של מרכזי מסחר מסוגים שונים, לבין הקשרים ויחסי העבודה עם רשתות קמעונאיות ודיירי מרכזי המסחר, בעל ידע רחב בניהול מותגי ריטייל, איתור צורכי קהלי יעד, בניית קונספט פרסומי ואינטגרציה של אפיקי השיווק.

עודד דולינסקי,  סמנכ”ל כספים – רו"ח, בוגר תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים מהמכללה למנהל. אסטרטג פיננסי, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנות ניסיון בתפקידי מפתח בניהול כספים בחברות ציבוריות בתחום הייזום והנדל"ן המניב.

אסטרטגיית החברה

אסטרטגיית החברה מושתתת על מספר אדנים מרכזיים: התמקדות בתחום מרכזים עירוניים תוך שימת דגש על הרחבת הרשת למרכזי מסחר במגזר הערבי, בפריפריה ובמתחמים שכונתיים. הגדלת הרווח התפעולי של הנכסים המניבים, ניצול זכויות מיטבי במרכזים קיימים וייזום על קרקעות בבעלות החברה, שמירה על דמי  שכירות כלכליים  תוך התחשבות בין היתר בעומס דמי השכירות ודמי ניהול לפדיון בקרב השוכרים, הרחבת פעילות החברה באמצעות פיתוח קרקעות, נכסים קיימים ורכישת נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי, גיוון תמהיל שוכרים והתאמתו לתרבות הצריכה המשתנה תוך שימת דגש על בילוי כערך מוביל, שירותים וצריכה בסיסית, ביצוע יזמות כנגד השכרה מוקדמת לשוכרי עוגן או אינדיקציות חזקות לביקוש ולבסוף שמירה על רמת מינוף שמרנית לצד צמיחה בריאה.

צמיחת הון עקבית לאורך השנים

במהלך השנים האחרונות רשמה החברה צמיחה מרשימה ועקבית בהונה העצמי וכך אם בשנת 2014 עמד הון זה על 132 מיליון ₪, הוא עלה בשנה שלאחר מכן ל-194 מיליון וש"ח ונכון לתום שנת 2020 עמד הונה העצמי של החברה על 452 מיליון ₪. גם מבחינת הרווח התפעולי המצרפי של החברה (NOI) ניתן לראות את צמיחתה העקבית וכך אם בשנת 2016 עמד רווח זה על 30 מיליון ₪ ובשנים 2019-2020 על כ- 40 מיליון ₪ הרי שהחברה צופה כעת כי הרווח התפעולי המצרפי (NOI) השנתי כיום, על בסיס חוזים חתומים, עומד על סך של כ- 58.5 מיליון ₪.

לקוחות החברה

על לקוחות החברה במרכזיה השונים בארץ נמנות חברות ישראליות, חברות גלובליות וכן גופים ציבוריים. בכלל זה ניתן למנות חברות ביגוד ואופנה, חברות הנעלה, חברות פארמה, חברות אלקטרוניקה וחשמל, חברות ספרים, קופות חולים, מוסדות פיננסיים, חברות תקשורת, רשתות שיווק, חברות מזון והאכלה, בתי קפה, מעדניות, קצביות ומסעדות, חברות אופטיקה, רשתות סטוק ועוד. במרכזים אותם פתחה במגזר הערבי 80 אחוזים מהשוכרים הן רשתות ארציות כאשר 20 אחוזים מהשוכרים הם בעלי עסקים מקומיים מובילים.

 

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מי הם משרדי עורכי הדין הטובים בישראל

  דירוג DUN'S 100 מדרג זו השנה ה־17 את משרדי עורכי הדין הטובים בישראל לפי 45 תחומי פעילות. בשנה החולפת, שאופיינה בשינויים רגולטוריים ושינויי חקיקה תכופים, נוספו לדירוג תחומי האזרחות, ההגירה ותחום הרגולציה שקיבל נפח משמעותי בעקבות משבר הקורונה

  מי הם משרדי עורכי הדין הטובים בישראל

 • מיכאל שטראוס ז"ל נפטר והותיר אחריו צוואה, האם יכול היה במסגרת צוואתו להגביל את בני הזוג של נכדיו לרשת עמם?

  פטירתו של איש העסקים מיכאל שטראוס ז"ל העלתה לכותרות שאלות רבות אודות עריכת צוואה ועד כמה, אם בכלל, יוכל המוריש המנוח לשלוט על חיי יורשיו באמצעות צוואתו?

  מיכאל שטראוס ז"ל נפטר והותיר אחריו צוואה, האם יכול היה במסגרת צוואתו להגביל את בני הזוג של נכדיו לרשת עמם?

 • מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

  החוק הקיים משנת 1965 לענייני ירושה אינו מגדיר מיהו בן זוג - דבר היוצר מורכבות משפטית - שאותה נועד החוק החדש לתקן

  מהי הגדרת "בן זוג" בחוק הירושה החדש?

 • גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

  גירושין במדינת ישראל מבוססים על חקיקה ארכאית ומפלה. חקיקה זו מעודדת מלחמות בין הצדדים ופוגעת בשיתוף הפעולה, אשר עשוי היה להיות ביניהם ואשר היה מביא את הגירושין לידי סיום הוגן, הגון ומוצלח לטובת כל הצדדים. ניתן ללמוד על הנושא אף מתחום תורת המשחקים ועל כך במאמר

  גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים