אלמשהדאוי קינג סטור

קמעונאות מזון

אלמשהדאוי קינג סטור
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1983
תחום: קמעונאות מזון
כתובת: א.ת. ציפורית, נוף הגליל 1710601 ת.ד. 673
טלפון: 04-8593800
פקס: 04-6519597
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.kingstore.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • בילאל סלאח

  בילאל סלאח

  בעלים

  אלמשהדאוי קינג סטור

 • מוחמד סלאח

  מוחמד סלאח

  בעלים

  אלמשהדאוי קינג סטור

 • מג'די כתאני

  מג'די כתאני

  מנכ"ל

  אלמשהדאוי קינג סטור

אייקון אודות

אודות אלמשהדאוי קינג סטור

קינג סטור הינה רשת קמעונאות המזון הגדולה והמובילה במגזר הערבי, ולמעשה היא מהווה את רשת קמעונאות המזון היחידה במגזר שיש לה נוכחות בפריסה ארצית. הרשת מונה נכון להיום 13 סניפים בפריסה ארצית רחבה, הכוללים כ-24 אלפי מ"ר נטו של שטחי מסחר. סניפי החברה ממוקמים בין היתר בבאר שבע , כפר קאסם, קלנסווה, אום אל פחם, פוראדיס, דבוריה, דאלית אלכרמל, נצרת, שפרעם, טמרה, חיפה, סכנין וכרמיאל. בעלי השליטה בחברה, בילאל סאלח (40%) ומוחמד סאלח (40%) הינם דור שני למשפחה בעלת ניסיון רב שנים בתחום המזון, ומעורבות שורשית בעולם העסקים במגזר הערבי (המשפחה מכפר משהד פועלת בתחום משנת 1983).

מטה ניהולי מצומצם ובעל מוניטין

במהלך שנת 2017 רכשה חברת הביטוח הפניקס 20% ממניות החברה בתמורה ל-20 מיליון ₪  וכמו כן העמידה הפניקס לחברה הלוואה המירה למניות בסכום דומה. בראשות החברה עומד המנכ"ל מר מג'די כתאני והיא מנוהלת על-ידי מטה מצומצם, בעל ניסיון ומוניטין רב במגזר הערבי. נכון להיום מעסיקה החברה כ-1000 עובדים, מה שהופך אותה למעסיק הגדול ביותר במגזר הערבי. 

הסיפור העסקי – מחזון למציאות

האחים סאלח החלו את פעילותם המסחרית בתחום המזון בשנת 1983, בחנות קטנה בכפר כנא שבגליל התחתון.

כבר בראשית הדרך חרטו האחים על דגלם להיות מותג מוביל ומחולל שינוי בשוק המזון במגזר הערבי. בסוף העשור הראשון של שנות ה-2000, על רקע זיהוי מוקדם של תמורות חברתיות ומגמות צרכניות בחברה הערבית, גיבשה החברה תכנית אסטרטגית שבמרכזה החזון להקים רשת שיווק מזון ארצית ראשונה מסוגה, רשת שתהיה ממוקדת במגזר הערבי ואשר תיתן מענה מלא ומתאים לצרכיה הספציפיים של אוכלוסיית המגזר.

מר מג'די כתאני, שמכהן החל מאמצע שנת 2013 כמנכ"ל החברה (ואינו קשור בקשר משפחתי לבעלי המניות), היה מהוגי התכנית האסטרטגית וממשיך להוביל את יישומה עד היום. תהליך המודרניזציה המתואר לעיל בא לידי ביטוי הן בהגדלת כוח הקניה והן בשינוי דפוסי ההתנהגות והרגלי הצריכה של האוכלוסייה הערבית, לרבות חיפוש אחר פתרונות יעילים ומהירים בניהול משק הבית.

האסטרטגיה של החברה הוכיחה את עצמה, ובשנים האחרונות היא רשמה צמיחה משמעותית, לרבות באמצעות פתיחת סניפים חדשים – נכון להיום מונה הרשת 13 סניפים בפריסה ארצית רחבה, ועל פי התכנית העסקית שלה בשנתיים הבאות צפויים להיפתח עוד מספר סניפים נוספים במיקומים אסטרטגיים ואטרקטיביים. חדשנותה ומעמדה המוביל בשוק מציבים את קינג סטור בעמדה נוחה ליהנות בעשור הקרוב מהמשך מגמת הצמיחה של שוק המזון במגזר הערבי, ובפרט מהגידול הצפוי בפלח השוק המאורגן שפונה למגזר.

זיהוי מותגי עם המגזר הערבי

קינג סטור פונה בראש ובראשונה ובאופן ממוקד לאוכלוסייה הערבית וכ-70% ממכירותיה מבוססות על לקוחות המגזר. יחד עם זאת, בחלק מסניפי הרשת (למשל בבאר שבע וראש העין) נתח המכירות של החברה במגזר הכללי הוא משמעותי, זאת בעיקר לאור שעות הפתיחה הנוחות בסוף השבוע. כחלק מזיהוייה והפנייה הישירה למגזר הערבי החברה מתאימה את עצמה לצרכי אוכלוסייה הזו, בין היתר באמצעות:

שעות פעילות המותאמות לאורח החיים של החברה הערבית - סניפי החברה פועלים בכל סופי השבוע, לרבות יום שישי אחה"צ ובמהלך יום שבת והסניפים מתוגברים בסמוך לחגים ומועדים למשל, בחודש הרמדאן. יש לציין כי מכירות ימי שישי-שבת תופסות נתח של כ-36% ממכירות החברה.

רמת מחירים אטרקטיבית – קינג סטור הינה רשת דיסקאונט השמה דגש רב על (Value for Money (VFM עבור לקוחותיה.

מכירת מוצרי קומודיטי – אריזות משפחתיות גדולות כמענה למשפחות מרובות ילדים.

מגוון מוצרים רחב ומותאם להעדפות האוכלוסייה הערבית - בסניפי הרשת ניתן למצוא כ-26 אלף מוצרים שונים (ביחס ל-21-18 אלף) ברשתות השיווק הגדולות.

שיווק של מוצרים ייחודים - דוגמת במיה ומלוח'יה, שלא ניתן להשיג ברשתות השיווק הכלליות.

מתן מענה לדרישות הדת - בסניפי החברה לא נמכרים משקאות חריפים והחברה מתמחה בבשר טרי בשחיטת "חלאל" (השחיטה המוסלמית) 

מועדון הלקוחות

קינג סטור מפעילה ומתחזקת מועדון לקוחות חזק ומבוסס המונה כ-350 אלף חברים, מתוכם קרוב ל-90 אחוז פעילים. כרטיס המועדון הוא חינמי ומאפשר לחברה להיות בקשר עם קהל לקוחותיה המתרחב.

מותג מחולל שינוי חברתי

כמותג מוביל וכגורם מחולל שינוי בחברה הערבית אימצה קינג סטור מדיניות של אי מכירת מוצרי טבק, זאת כתרומה לקהילה ומתוך מטרה לצמצם את העישון בקרב אוכלוסיית המגזר.

יצירת חוויית קנייה

החברה שמה דגש על יצירת חוויית קנייה אטרקטיבית עבור לקוחותיה והדבר מתבטא בין היתר בסניפים גדולים ומרווחים ובאימוץ מאפייני אירוח כנהוג בחברה הערבית (למשל כוס קפה בכניסה לחנות).

המעבר הבין–דורי הינו המוקש העיקרי בדרכן של החברות העסקיות מהמגזר, לרוב העסק מתפרק בין הבנים במעבר זה, ובמקום שהוא יגדל הוא מתחלק לחלקים קטנים ובזה הוא מקטין את סיכויי השרידות שלו. החברה הוותה גם מודל הצלחה במעבר הזה והפכה להיות מודל לחיקוי בעיני חברות מובילות במגזר בזה שהצליחה להעביר את החברה מדור ראשון לדור שני בהצלחה מירבית.

בניית פלטפורמת ON-LINE

הדור הצעיר במגזר הערבי הינו "דור דיגיטאלי" ושיעור חדירת האינטרנט באוכלוסייה זו על כ-80%. על רקע המגמה הדיגיטלית הזו נמצאת החברה בימים אלו בשלבים סופיים של בניית פלטפורמה אינטרנטית לקניית מוצרים און ליין.

חזון החברה

החברה שואפת להציב מודל לחיקוי בפני החברות העסקיות בחברה הערבית מחד ובפני צעירי המגזר מאידך, דרך החזון של להיות החברה הראשונה מהמגזר שתונפק בבורסה, וכניסת הפניקס בסוף 2017 היה הצעד הראשון לעבר הגשמת החזון.

בנוסף אולי יעניין אותך